קיה ספורטז' או ניסאן אקס טרייל? השוואה מלאה 2025

ההמלצה שלנו

קיה ספורטז' היא הבחירה הכוללת המתאימה יותר למי שמחפש מחיר רכישה נמוך יותר, ביצועים חזקים, יתרונות בסיווג הבטיחות והזיהום ומכירה מהירה יחסית. ניסאן אקס טרייל עדיפה אם אתם זקוקים לשבעה מושבים, נותנים משקל לשמירת ערך או מעדיפים את נוחות הנסיעה והמוניטין שלה. בשני הדגמים יש 0 ריקולים, אבל אין בסיס מספיק להסיק מכך על אמינות ארוכת טווח של שנת 2025. לפני קנייה בדקו את הגרסה, היסטוריית הטיפולים, מצב הרכב ועלויות הביטוח והתחזוקה.

מחיר רכישה: קיה ספורטז' 2025

  • קיה ספורטז' 2025: ₪159,500
  • ניסאן אקס טרייל 2025: ₪167,500

קיה ספורטז' זולה יותר לרכישה: ₪159,500 לעומת ₪167,500, פער של ₪8,000. זה משאיר לכם יותר תקציב להוצאות נלוות או לאבזור.

שמירת ערך: ניסאן אקס טרייל 2025

  • קיה ספורטז' 2025: 16.3% בשנה
  • ניסאן אקס טרייל 2025: 13.3% בשנה

ניסאן אקס טרייל מובילה בשמירת ערך, עם ירידת ערך של 13.3% בשנה לעומת 16.3% בספורטז'. לאורך תקופת הבעלות, פער כזה עשוי לצמצם את ההפסד במכירה.

עלויות אחזקה: קיה ספורטז' 2025

  • קיה ספורטז' 2025: דרגה 4 מתוך 5
  • ניסאן אקס טרייל 2025: דרגה 5 מתוך 5

לספורטז' דרגת עלויות אחזקה 4 מתוך 5, לעומת דרגה 5 מתוך 5 באקס טרייל. זה נותן לה יתרון בהוצאות השוטפות, אך כדאי לבדוק עלויות טיפולים וביטוח לפי הגרסה הספציפית.

אמינות: תיקו

  • קיה ספורטז' 2025: 0 ריקולים
  • ניסאן אקס טרייל 2025: 0 ריקולים

בשני הדגמים מופיעים 0 ריקולים, כך שאין כאן יתרון לפי נתון זה. בדגם 2025 אין מידע ארוך טווח שמאפשר להסיק על אמינות לאחר שנים, ובאקס טרייל חשוב במיוחד לבדוק היסטוריית טיפולים אם מדובר בגרסת טורבו עם CVT.

בטיחות: קיה ספורטז' 2025

  • קיה ספורטז' 2025: ציון בטיחות 6.5
  • ניסאן אקס טרייל 2025: ציון בטיחות 4

לספורטז' ציון בטיחות 6.5 לעומת 4 באקס טרייל, ולכן היא מובילה בהשוואה הזו. בבחינת רכב משומש כדאי לוודא גם את רמת האבזור הבטיחותי של הגרסה המסוימת.

חיסכון ואיכות סביבה: קיה ספורטז' 2025

  • קיה ספורטז' 2025: קבוצת זיהום 11
  • ניסאן אקס טרייל 2025: קבוצת זיהום 14

הספורטז' בקבוצת זיהום 11, לעומת קבוצת זיהום 14 באקס טרייל. זהו יתרון לספורטז' בסיווג הזיהום, אך צריכת הדלק בפועל תלויה בגרסה ובתנאי הנהיגה.

ביצועים: קיה ספורטז' 2025

  • קיה ספורטז' 2025: 220 כ"ס
  • ניסאן אקס טרייל 2025: 163 כ"ס

לספורטז' 220 כ"ס לעומת 163 כ"ס באקס טרייל, יתרון מורגש בהספק הזמין. עם זאת, באקס טרייל קיימות גם גרסאות e-POWER, והתחושה בכביש תלויה בגרסה.

מרחב ומשפחה: ניסאן אקס טרייל 2025

  • קיה ספורטז' 2025: 5 מושבים
  • ניסאן אקס טרייל 2025: 7 מושבים

האקס טרייל מציעה 7 מושבים לעומת 5 בספורטז', ולכן מתאימה יותר כשצריך להסיע יותר נוסעים. קחו בחשבון שהשורה השלישית צפופה ותא המטען קטן מאוד כשכל המושבים בשימוש.

סיכון גניבה: קיה ספורטז' 2025

  • קיה ספורטז' 2025: 7.7 ל-1,000 רכבים
  • ניסאן אקס טרייל 2025: 9.2 ל-1,000 רכבים

לספורטז' שיעור של 7.7 גניבות לכל 1,000 רכבים, לעומת 9.2 באקס טרייל. הפער מעיד על סיכון נמוך יותר לפי המדד הזה, אך אינו מבטל את הצורך לבדוק עלויות ביטוח ואמצעי מיגון.

מהירות מכירה: קיה ספורטז' 2025

  • קיה ספורטז' 2025: 31 ימים
  • ניסאן אקס טרייל 2025: 39 ימים

ספורטז' נמכרת בממוצע בתוך 31 ימים, לעומת 39 ימים לאקס טרייל. זה מצביע על סיכוי למכירה מהירה יותר, אם מצב הרכב והמחיר המבוקש תחרותיים.

מוניטין ושביעות רצון: ניסאן אקס טרייל 2025

  • קיה ספורטז' 2025: 8 יתרונות
  • ניסאן אקס טרייל 2025: 5 יתרונות

האקס טרייל מובילה במדד המוניטין עם 5 יתרונות לעומת 8 בספורטז'. אם התרשמות משתמשים והמוניטין חשובים לכם במיוחד, זו נקודה לטובת ניסאן.

פופולריות בכביש: קיה ספורטז' 2025

  • קיה ספורטז' 2025: 4,343 על הכביש
  • ניסאן אקס טרייל 2025: 628 על הכביש

הספורטז' נפוצה הרבה יותר בכביש: 4,343 רכבים לעומת 628 אקס טרייל. נפוצות עשויה להקל על מציאת מידע, מוסכים וחלקים, אך אינה מבטיחה מחיר או זמינות מסוימים.

טכנולוגיה ונוחות: תיקו

  • קיה ספורטז' 2025: 6 מערכות
  • ניסאן אקס טרייל 2025: 6 מערכות

בשני הדגמים מופיעות 6 מערכות, ולכן אין יתרון במספר המערכות. בפועל, נוחות הנסיעה שונה: הספורטז' עלולה להיות פחות נוחה בעיר, בעוד האקס טרייל מתוארת כנוחה יותר ובעלת בידוד רעשים מוצלח.

למי מתאים כל רכב

  • קיה ספורטז' 2025: קיה ספורטז' מתאימה לכם אם אתם מחפשים רכב משפחתי מאובזר וחזק במחיר רכישה נמוך יותר, ולא צריכים יותר מחמישה מושבים.
  • ניסאן אקס טרייל 2025: ניסאן אקס טרייל מתאימה לכם אם אתם צריכים אפשרות לשבעה מושבים ומעדיפים נוחות נסיעה ושמירת ערך, תוך הבנה שהשורה השלישית צפופה.

שאלות נפוצות

מה עדיף, קיה ספורטז' או ניסאן אקס טרייל?

קיה ספורטז' היא הבחירה הכוללת המתאימה יותר למי שמחפש מחיר רכישה נמוך יותר, ביצועים חזקים, יתרונות בסיווג הבטיחות והזיהום ומכירה מהירה יחסית. ניסאן אקס טרייל עדיפה אם אתם זקוקים לשבעה מושבים, נותנים משקל לשמירת ערך או מעדיפים את נוחות הנסיעה והמוניטין שלה. בשני הדגמים יש 0 ריקולים, אבל אין בסיס מספיק להסיק מכך על אמינות ארוכת טווח של שנת 2025. לפני קנייה בדקו את הגרסה, היסטוריית הטיפולים, מצב הרכב ועלויות הביטוח והתחזוקה.

איזה רכב זול יותר, קיה ספורטז' או ניסאן אקס טרייל?

קיה ספורטז' 2025 (₪159,500 לעומת ₪167,500). קיה ספורטז' זולה יותר לרכישה: ₪159,500 לעומת ₪167,500, פער של ₪8,000. זה משאיר לכם יותר תקציב להוצאות נלוות או לאבזור.

איזה רכב שומר ערך טוב יותר, קיה ספורטז' או ניסאן אקס טרייל?

ניסאן אקס טרייל 2025 (13.3% בשנה לעומת 16.3% בשנה). ניסאן אקס טרייל מובילה בשמירת ערך, עם ירידת ערך של 13.3% בשנה לעומת 16.3% בספורטז'. לאורך תקופת הבעלות, פער כזה עשוי לצמצם את ההפסד במכירה.

איזה רכב זול יותר לאחזקה, קיה ספורטז' או ניסאן אקס טרייל?

קיה ספורטז' 2025 (דרגה 4 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5). לספורטז' דרגת עלויות אחזקה 4 מתוך 5, לעומת דרגה 5 מתוך 5 באקס טרייל. זה נותן לה יתרון בהוצאות השוטפות, אך כדאי לבדוק עלויות טיפולים וביטוח לפי הגרסה הספציפית.

איזה רכב בטיחותי יותר, קיה ספורטז' או ניסאן אקס טרייל?

קיה ספורטז' 2025 (ציון בטיחות 6.5 לעומת ציון בטיחות 4). לספורטז' ציון בטיחות 6.5 לעומת 4 באקס טרייל, ולכן היא מובילה בהשוואה הזו. בבחינת רכב משומש כדאי לוודא גם את רמת האבזור הבטיחותי של הגרסה המסוימת.

איזה רכב חסכוני יותר, קיה ספורטז' או ניסאן אקס טרייל?

קיה ספורטז' 2025 (קבוצת זיהום 11 לעומת קבוצת זיהום 14). הספורטז' בקבוצת זיהום 11, לעומת קבוצת זיהום 14 באקס טרייל. זהו יתרון לספורטז' בסיווג הזיהום, אך צריכת הדלק בפועל תלויה בגרסה ובתנאי הנהיגה.

לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, קיה ספורטז' או ניסאן אקס טרייל?

קיה ספורטז' 2025 (220 כ"ס לעומת 163 כ"ס). לספורטז' 220 כ"ס לעומת 163 כ"ס באקס טרייל, יתרון מורגש בהספק הזמין. עם זאת, באקס טרייל קיימות גם גרסאות e-POWER, והתחושה בכביש תלויה בגרסה.

איזה רכב מרווח יותר, קיה ספורטז' או ניסאן אקס טרייל?

ניסאן אקס טרייל 2025 (7 מושבים לעומת 5 מושבים). האקס טרייל מציעה 7 מושבים לעומת 5 בספורטז', ולכן מתאימה יותר כשצריך להסיע יותר נוסעים. קחו בחשבון שהשורה השלישית צפופה ותא המטען קטן מאוד כשכל המושבים בשימוש.

איזה רכב נגנב פחות, קיה ספורטז' או ניסאן אקס טרייל?

קיה ספורטז' 2025 (7.7 ל-1,000 רכבים לעומת 9.2 ל-1,000 רכבים). לספורטז' שיעור של 7.7 גניבות לכל 1,000 רכבים, לעומת 9.2 באקס טרייל. הפער מעיד על סיכון נמוך יותר לפי המדד הזה, אך אינו מבטל את הצורך לבדוק עלויות ביטוח ואמצעי מיגון.

איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, קיה ספורטז' או ניסאן אקס טרייל?

קיה ספורטז' 2025 (31 ימים לעומת 39 ימים). ספורטז' נמכרת בממוצע בתוך 31 ימים, לעומת 39 ימים לאקס טרייל. זה מצביע על סיכוי למכירה מהירה יותר, אם מצב הרכב והמחיר המבוקש תחרותיים.

לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, קיה ספורטז' או ניסאן אקס טרייל?

ניסאן אקס טרייל 2025 (5 יתרונות לעומת 8 יתרונות). האקס טרייל מובילה במדד המוניטין עם 5 יתרונות לעומת 8 בספורטז'. אם התרשמות משתמשים והמוניטין חשובים לכם במיוחד, זו נקודה לטובת ניסאן.

איזה רכב נפוץ יותר בכביש, קיה ספורטז' או ניסאן אקס טרייל?

קיה ספורטז' 2025 (4,343 על הכביש לעומת 628 על הכביש). הספורטז' נפוצה הרבה יותר בכביש: 4,343 רכבים לעומת 628 אקס טרייל. נפוצות עשויה להקל על מציאת מידע, מוסכים וחלקים, אך אינה מבטיחה מחיר או זמינות מסוימים.

קיה ספורטז' בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

ניסאן אקס טרייל בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

השוואות נוספות

השוו רכבים אחרים לפי מה שחשוב לכם