אלפא רומיאו סטלביו או ניסאן אקס טרייל? השוואה מלאה 2023
ההמלצה שלנו
לרוב הקונים שמחפשים SUV משומש מאוזן, ניסאן אקס טרייל הוא הבחירה העדיפה: הוא זול יותר לרכישה, שומר ערך טוב יותר ומוביל בבטיחות, בזיהום ובשימושיות היומיומית. הסטלביו מתאים יותר אם ביצועים, התנהגות כביש ייחודית ותחושת נהיגה ספורטיבית חשובים לכם יותר, ואתם מוכנים להביא בחשבון צריכת דלק ועלויות ביטוח גבוהות. לפני קנייה של כל אחד מהם, בדקו היסטוריית טיפולים, מצב מכני ותוקף אחריות ככל שרלוונטי. אם אתם צריכים שבעה מושבים, בדקו את גרסת האקס טרייל בפועל, כי השורה השלישית צפופה ותא המטען מצומצם כשהיא בשימוש.
מחיר רכישה: ניסאן אקס טרייל 2023
- אלפא רומיאו סטלביו 2023: ₪190,000
- ניסאן אקס טרייל 2023: ₪152,380
ניסאן אקס טרייל מוביל במחיר רכישה של ₪152,380, לעומת ₪190,000 לסטלביו. הפער של ₪37,620 משאיר לכם יותר תקציב לרכישה ולהוצאות נוספות.
שמירת ערך: ניסאן אקס טרייל 2023
- אלפא רומיאו סטלביו 2023: 13.4% בשנה
- ניסאן אקס טרייל 2023: 3.8% בשנה
ניסאן מוביל בשמירת ערך, עם ירידת ערך של 3.8% בשנה לעומת 13.4% בשנה בסטלביו. בפועל, הסטלביו צפוי לאבד מערכו בקצב מהיר יותר.
עלויות אחזקה: ניסאן אקס טרייל 2023
- אלפא רומיאו סטלביו 2023: דרגה 5 מתוך 5
- ניסאן אקס טרייל 2023: דרגה 3 מתוך 5
ניסאן מוביל בעלויות האחזקה, עם דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 בסטלביו. המשמעות היא יתרון לניסאן בהוצאות השוטפות, אך כדאי להביא בחשבון שגם בו עלולים להיות יקרים חלפים ומכלולים ייעודיים.
אמינות: תיקו
- אלפא רומיאו סטלביו 2023: 0 ריקולים
- ניסאן אקס טרייל 2023: 0 ריקולים
אין יתרון בין הדגמים במדד הריקולים: לשניהם 0 ריקולים. זה לא מעיד לבדו על אמינות ארוכת טווח, ולכן חשוב לבדוק היסטוריית טיפולים ומצב מכני.
בטיחות: ניסאן אקס טרייל 2023
- אלפא רומיאו סטלביו 2023: ציון בטיחות 2
- ניסאן אקס טרייל 2023: ציון בטיחות 4
ניסאן מוביל עם ציון בטיחות 4 לעומת ציון 2 לסטלביו. לצד זאת, לשני הדגמים מערכות בטיחות מתקדמות ודירוג של 5 כוכבי Euro NCAP, לפי הביקורות.
חיסכון ואיכות סביבה: ניסאן אקס טרייל 2023
- אלפא רומיאו סטלביו 2023: קבוצת זיהום 15
- ניסאן אקס טרייל 2023: קבוצת זיהום 8
ניסאן מוביל בקבוצת זיהום 8, לעומת קבוצת זיהום 15 בסטלביו. בסטלביו מצוינת גם צריכת דלק בפועל בינונית עד גבוהה, ולכן הוא פחות מתאים למי שמבקש לצמצם הוצאות דלק.
ביצועים: אלפא רומיאו סטלביו 2023
- אלפא רומיאו סטלביו 2023: 240 כ"ס
- ניסאן אקס טרייל 2023: 156 כ"ס
הסטלביו מוביל עם 240 כ״ס לעומת 156 כ״ס באקס טרייל. הפער מורגש למי שמחפש כוח ונהיגה ספורטיבית, בעוד שאקס טרייל מתמקד יותר בנוחות ובשימושיות.
מרחב ומשפחה: תיקו
- אלפא רומיאו סטלביו 2023: 5 מושבים
- ניסאן אקס טרייל 2023: 5 מושבים
אין יתרון לפי הנתון של מספר המושבים: בשני הדגמים 5 מושבים. באקס טרייל קיימות גם גרסאות 7 מושבים, אך השורה השלישית צפופה ותא המטען קטן כשהיא בשימוש.
סיכון גניבה: אלפא רומיאו סטלביו 2023
- אלפא רומיאו סטלביו 2023: 7.9 ל-1,000 רכבים
- ניסאן אקס טרייל 2023: 9.2 ל-1,000 רכבים
הסטלביו מוביל עם 7.9 גניבות לכל 1,000 רכבים לעומת 9.2 באקס טרייל. הפער מצביע על סיכון גניבה נמוך יותר לסטלביו במדד הזה.
מהירות מכירה: אלפא רומיאו סטלביו 2023
- אלפא רומיאו סטלביו 2023: 37 ימים
- ניסאן אקס טרייל 2023: 39 ימים
הסטלביו מוביל במהירות המכירה: 37 ימים לעומת 39 ימים לאקס טרייל. מדובר בפער קטן של יומיים.
מוניטין ושביעות רצון: ניסאן אקס טרייל 2023
- אלפא רומיאו סטלביו 2023: 8 יתרונות
- ניסאן אקס טרייל 2023: 6 יתרונות
ניסאן מוביל במדד המוניטין ושביעות הרצון. בביקורות, הסטלביו מתואר כרכב מיוחד ומהנה אך פחות שימושי, בעוד האקס טרייל מקבל דגש על נוחות, אבזור ושימושיות.
פופולריות בכביש: ניסאן אקס טרייל 2023
- אלפא רומיאו סטלביו 2023: 120 על הכביש
- ניסאן אקס טרייל 2023: 466 על הכביש
ניסאן נפוץ יותר בכביש, עם 466 רכבים לעומת 120 לסטלביו. נפוצות גבוהה עשויה להקל על מציאת רכבים דומים להשוואה, בעוד הסטלביו נדיר ומיוחד יותר.
טכנולוגיה ונוחות: תיקו
- אלפא רומיאו סטלביו 2023: 6 מערכות
- ניסאן אקס טרייל 2023: 6 מערכות
אין יתרון לפי מספר המערכות: בשני הדגמים 6 מערכות. בביקורות האקס טרייל מתואר כנוח ובעל תא נוסעים מודרני, ואילו בסטלביו צוינה מערכת מולטימדיה שאינה מודרנית במיוחד.
למי מתאים כל רכב
- אלפא רומיאו סטלביו 2023: אלפא רומיאו סטלביו מתאים לכם אם אתם רוצים SUV יוקרתי וספורטיבי עם ביצועים חזקים והתנהגות כביש מהנה, ומוכנים להתפשר על שימושיות ועל הוצאות דלק וביטוח.
- ניסאן אקס טרייל 2023: ניסאן אקס טרייל מתאים לכם אם אתם מחפשים SUV מודרני, נוח ושימושי עם מחיר רכישה נמוך יותר, בטיחות טובה ואפשרות לגרסת 7 מושבים.
שאלות נפוצות
מה עדיף, אלפא רומיאו סטלביו או ניסאן אקס טרייל?
לרוב הקונים שמחפשים SUV משומש מאוזן, ניסאן אקס טרייל הוא הבחירה העדיפה: הוא זול יותר לרכישה, שומר ערך טוב יותר ומוביל בבטיחות, בזיהום ובשימושיות היומיומית. הסטלביו מתאים יותר אם ביצועים, התנהגות כביש ייחודית ותחושת נהיגה ספורטיבית חשובים לכם יותר, ואתם מוכנים להביא בחשבון צריכת דלק ועלויות ביטוח גבוהות. לפני קנייה של כל אחד מהם, בדקו היסטוריית טיפולים, מצב מכני ותוקף אחריות ככל שרלוונטי. אם אתם צריכים שבעה מושבים, בדקו את גרסת האקס טרייל בפועל, כי השורה השלישית צפופה ותא המטען מצומצם כשהיא בשימוש.
איזה רכב זול יותר, אלפא רומיאו סטלביו או ניסאן אקס טרייל?
ניסאן אקס טרייל 2023 (₪152,380 לעומת ₪190,000). ניסאן אקס טרייל מוביל במחיר רכישה של ₪152,380, לעומת ₪190,000 לסטלביו. הפער של ₪37,620 משאיר לכם יותר תקציב לרכישה ולהוצאות נוספות.
איזה רכב שומר ערך טוב יותר, אלפא רומיאו סטלביו או ניסאן אקס טרייל?
ניסאן אקס טרייל 2023 (3.8% בשנה לעומת 13.4% בשנה). ניסאן מוביל בשמירת ערך, עם ירידת ערך של 3.8% בשנה לעומת 13.4% בשנה בסטלביו. בפועל, הסטלביו צפוי לאבד מערכו בקצב מהיר יותר.
איזה רכב זול יותר לאחזקה, אלפא רומיאו סטלביו או ניסאן אקס טרייל?
ניסאן אקס טרייל 2023 (דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5). ניסאן מוביל בעלויות האחזקה, עם דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 בסטלביו. המשמעות היא יתרון לניסאן בהוצאות השוטפות, אך כדאי להביא בחשבון שגם בו עלולים להיות יקרים חלפים ומכלולים ייעודיים.
איזה רכב בטיחותי יותר, אלפא רומיאו סטלביו או ניסאן אקס טרייל?
ניסאן אקס טרייל 2023 (ציון בטיחות 4 לעומת ציון בטיחות 2). ניסאן מוביל עם ציון בטיחות 4 לעומת ציון 2 לסטלביו. לצד זאת, לשני הדגמים מערכות בטיחות מתקדמות ודירוג של 5 כוכבי Euro NCAP, לפי הביקורות.
איזה רכב חסכוני יותר, אלפא רומיאו סטלביו או ניסאן אקס טרייל?
ניסאן אקס טרייל 2023 (קבוצת זיהום 8 לעומת קבוצת זיהום 15). ניסאן מוביל בקבוצת זיהום 8, לעומת קבוצת זיהום 15 בסטלביו. בסטלביו מצוינת גם צריכת דלק בפועל בינונית עד גבוהה, ולכן הוא פחות מתאים למי שמבקש לצמצם הוצאות דלק.
לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, אלפא רומיאו סטלביו או ניסאן אקס טרייל?
אלפא רומיאו סטלביו 2023 (240 כ"ס לעומת 156 כ"ס). הסטלביו מוביל עם 240 כ״ס לעומת 156 כ״ס באקס טרייל. הפער מורגש למי שמחפש כוח ונהיגה ספורטיבית, בעוד שאקס טרייל מתמקד יותר בנוחות ובשימושיות.
איזה רכב נגנב פחות, אלפא רומיאו סטלביו או ניסאן אקס טרייל?
אלפא רומיאו סטלביו 2023 (7.9 ל-1,000 רכבים לעומת 9.2 ל-1,000 רכבים). הסטלביו מוביל עם 7.9 גניבות לכל 1,000 רכבים לעומת 9.2 באקס טרייל. הפער מצביע על סיכון גניבה נמוך יותר לסטלביו במדד הזה.
איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, אלפא רומיאו סטלביו או ניסאן אקס טרייל?
אלפא רומיאו סטלביו 2023 (37 ימים לעומת 39 ימים). הסטלביו מוביל במהירות המכירה: 37 ימים לעומת 39 ימים לאקס טרייל. מדובר בפער קטן של יומיים.
לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, אלפא רומיאו סטלביו או ניסאן אקס טרייל?
ניסאן אקס טרייל 2023 (6 יתרונות לעומת 8 יתרונות). ניסאן מוביל במדד המוניטין ושביעות הרצון. בביקורות, הסטלביו מתואר כרכב מיוחד ומהנה אך פחות שימושי, בעוד האקס טרייל מקבל דגש על נוחות, אבזור ושימושיות.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, אלפא רומיאו סטלביו או ניסאן אקס טרייל?
ניסאן אקס טרייל 2023 (466 על הכביש לעומת 120 על הכביש). ניסאן נפוץ יותר בכביש, עם 466 רכבים לעומת 120 לסטלביו. נפוצות גבוהה עשויה להקל על מציאת רכבים דומים להשוואה, בעוד הסטלביו נדיר ומיוחד יותר.
אלפא רומיאו סטלביו בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
ניסאן אקס טרייל בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
השוואות נוספות
- אלפא רומיאו סטלביו מול צ'רי טיגו 8 פרו
- אלפא רומיאו סטלביו מול מיצובישי אאוטלנדר
- אאודי Q3 מול ניסאן אקס טרייל
- אאודי Q4 e-tron מול ניסאן אקס טרייל
- ב.מ.וו X1 מול ניסאן אקס טרייל
- ב.מ.וו X2 מול ניסאן אקס טרייל
- קאדילק XT4 מול ניסאן אקס טרייל
- שברולט בלייזר מול ניסאן אקס טרייל
- יונדאי סנטה פה מול ניסאן אקס טרייל
- יונדאי טוסון מול ניסאן אקס טרייל