בי.ווי.די סיל U או קיה ספורטז'? השוואה מלאה 2026
ההמלצה שלנו
במכלול, סיל U מתאים יותר אם חשובים לכם עלויות אחזקה, סיווג זיהום נמוך, סיכון גניבה נמוך ומהירות מכירה, והוא גם מציע אפשרות לנסיעה חשמלית כשהוא טעון. קחו בחשבון שביקורות מציינות היגוי מעורפל, ריסון בינוני ותפעול מסורבל של חלק מהמערכות, והחיסכון של הפלאג-אין תלוי בטעינה קבועה. הספורטז' עדיף אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך יותר, שמירת ערך, הספק גבוה יותר ופופולריות בשוק. לפני קנייה של כל אחד מהם, בדקו היטב אחריות והיסטוריית טיפולים, ובספורטז' שימו לב במיוחד לדיווחים על תקלות גיר ורעידות.
מחיר רכישה: קיה ספורטז' 2026
- בי.ווי.די סיל U 2026: ₪199,999
- קיה ספורטז' 2026: ₪195,000
קיה ספורטז' זולה יותר לרכישה: ₪195,000 לעומת ₪199,999 לסיל U. הפער הוא ₪4,999, כך שהיתרון הראשוני של הקיה ברור אך לא גדול.
שמירת ערך: קיה ספורטז' 2026
- בי.ווי.די סיל U 2026: 18.4% בשנה
- קיה ספורטז' 2026: 12.7% בשנה
לספורטז' יתרון בשמירת ערך: ירידת ערך שנתית של 12.7% לעומת 18.4% בסיל U. הפער עשוי להיות משמעותי כשיגיע הזמן למכור, אם המגמה תישמר.
עלויות אחזקה: בי.ווי.די סיל U 2026
- בי.ווי.די סיל U 2026: דרגה 1 מתוך 5
- קיה ספורטז' 2026: דרגה 4 מתוך 5
סיל U מוביל בעלויות האחזקה, עם דרגה 1 מתוך 5 לעומת דרגה 4 מתוך 5 בספורטז'. הפער מצביע על יתרון ניכר בהוצאות השוטפות, אך בפלאג-אין התועלת תלויה בטעינה קבועה.
אמינות: תיקו
- בי.ווי.די סיל U 2026: 0 ריקולים
- קיה ספורטז' 2026: 0 ריקולים
שני הדגמים רשומים עם 0 ריקולים, ולכן אין יתרון לאחד מהם במדד הזה. עם זאת, בדגמי 2026 אין עדיין תמונה ארוכת טווח, ובספורטז' יש דיווחי משתמשים על תקלות גיר ורעידות.
בטיחות: בי.ווי.די סיל U 2026
- בי.ווי.די סיל U 2026: ציון בטיחות 9
- קיה ספורטז' 2026: ציון בטיחות 8
סיל U מוביל עם ציון בטיחות 9 לעומת 8 בספורטז'. זהו יתרון לטובת ה-BYD, לצד מערכות בטיחות ואבזור עשיר שמתוארים בביקורות.
חיסכון ואיכות סביבה: בי.ווי.די סיל U 2026
- בי.ווי.די סיל U 2026: קבוצת זיהום 2
- קיה ספורטז' 2026: קבוצת זיהום 10
סיל U מוביל בקבוצת זיהום 2 לעומת קבוצה 10 בספורטז'. זהו פער ברור בסיווג הזיהום, והיתרון בשימוש בפועל תלוי בין היתר בטעינה קבועה של הסיל U.
ביצועים: קיה ספורטז' 2026
- בי.ווי.די סיל U 2026: 218 כ"ס
- קיה ספורטז' 2026: 230 כ"ס
לספורטז' יתרון בהספק: 230 כ"ס לעומת 218 כ"ס בסיל U. הפער הוא 12 כ"ס, אך הסיל U מתואר כמרווח ומאובזר והספורטז' ההיברידי כבעל ביצועים טובים.
מרחב ומשפחה: תיקו
- בי.ווי.די סיל U 2026: 5 מושבים
- קיה ספורטז' 2026: 5 מושבים
שני הדגמים מציעים 5 מושבים, ואין יתרון במדד הזה. בביקורות מצוין מרחב טוב לנוסעים בשניהם, במיוחד מאחור.
סיכון גניבה: בי.ווי.די סיל U 2026
- בי.ווי.די סיל U 2026: 2.0 ל-1,000 רכבים
- קיה ספורטז' 2026: 7.7 ל-1,000 רכבים
סיל U מוביל בסיכון גניבה נמוך יותר: 2.0 ל-1,000 רכבים לעומת 7.7 בספורטז'. הפער ניכר לטובת ה-BYD.
מהירות מכירה: בי.ווי.די סיל U 2026
- בי.ווי.די סיל U 2026: 18 ימים
- קיה ספורטז' 2026: 31 ימים
סיל U נמכר מהר יותר לפי המדד: 18 ימים לעומת 31 ימים לספורטז'. מדובר בפער של 13 ימים לטובת ה-BYD.
מוניטין ושביעות רצון: קיה ספורטז' 2026
- בי.ווי.די סיל U 2026: 6 יתרונות
- קיה ספורטז' 2026: 7 יתרונות
לספורטז' יתרון קטן במספר היתרונות שצוינו, 7 לעומת 6 בסיל U. זהו פער מצומצם, ובביקורות על הספורטז' מצוינים גם שמירת ערך ודימוי שוק טובים.
פופולריות בכביש: קיה ספורטז' 2026
- בי.ווי.די סיל U 2026: 4,830 על הכביש
- קיה ספורטז' 2026: 7,762 על הכביש
הספורטז' נפוץ יותר בכביש, עם 7,762 רכבים לעומת 4,830 סיל U. הפער מצביע על נוכחות גדולה יותר של הקיה בשוק.
טכנולוגיה ונוחות: תיקו
- בי.ווי.די סיל U 2026: 6 מערכות
- קיה ספורטז' 2026: 6 מערכות
שני הדגמים מציעים 6 מערכות, ולכן אין יתרון במדד הזה. בביקורות מצוינים אבזור עשיר בשניהם, אך תפעול חלק מהמערכות בסיל U עלול להיות מסורבל.
למי מתאים כל רכב
- בי.ווי.די סיל U 2026: סיל U מתאים לכם אם אתם מחפשים SUV פלאג-אין מרווח ומאובזר, יכולים לטעון בבית או בעבודה ומעדיפים עלויות אחזקה וסיווג זיהום נמוכים יותר לצד סיכון גניבה נמוך.
- קיה ספורטז' 2026: ספורטז' מתאים לכם אם אתם מעדיפים מחיר רכישה נמוך יותר, שמירת ערך, ביצועים חזקים יותר ופופולריות גבוהה, ומוכנים לבדוק בקפידה את מצב הרכב והיסטוריית הטיפולים.
שאלות נפוצות
מה עדיף, בי.ווי.די סיל U או קיה ספורטז'?
במכלול, סיל U מתאים יותר אם חשובים לכם עלויות אחזקה, סיווג זיהום נמוך, סיכון גניבה נמוך ומהירות מכירה, והוא גם מציע אפשרות לנסיעה חשמלית כשהוא טעון. קחו בחשבון שביקורות מציינות היגוי מעורפל, ריסון בינוני ותפעול מסורבל של חלק מהמערכות, והחיסכון של הפלאג-אין תלוי בטעינה קבועה. הספורטז' עדיף אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך יותר, שמירת ערך, הספק גבוה יותר ופופולריות בשוק. לפני קנייה של כל אחד מהם, בדקו היטב אחריות והיסטוריית טיפולים, ובספורטז' שימו לב במיוחד לדיווחים על תקלות גיר ורעידות.
איזה רכב זול יותר, בי.ווי.די סיל U או קיה ספורטז'?
קיה ספורטז' 2026 (₪195,000 לעומת ₪199,999). קיה ספורטז' זולה יותר לרכישה: ₪195,000 לעומת ₪199,999 לסיל U. הפער הוא ₪4,999, כך שהיתרון הראשוני של הקיה ברור אך לא גדול.
איזה רכב שומר ערך טוב יותר, בי.ווי.די סיל U או קיה ספורטז'?
קיה ספורטז' 2026 (12.7% בשנה לעומת 18.4% בשנה). לספורטז' יתרון בשמירת ערך: ירידת ערך שנתית של 12.7% לעומת 18.4% בסיל U. הפער עשוי להיות משמעותי כשיגיע הזמן למכור, אם המגמה תישמר.
איזה רכב זול יותר לאחזקה, בי.ווי.די סיל U או קיה ספורטז'?
בי.ווי.די סיל U 2026 (דרגה 1 מתוך 5 לעומת דרגה 4 מתוך 5). סיל U מוביל בעלויות האחזקה, עם דרגה 1 מתוך 5 לעומת דרגה 4 מתוך 5 בספורטז'. הפער מצביע על יתרון ניכר בהוצאות השוטפות, אך בפלאג-אין התועלת תלויה בטעינה קבועה.
איזה רכב בטיחותי יותר, בי.ווי.די סיל U או קיה ספורטז'?
בי.ווי.די סיל U 2026 (ציון בטיחות 9 לעומת ציון בטיחות 8). סיל U מוביל עם ציון בטיחות 9 לעומת 8 בספורטז'. זהו יתרון לטובת ה-BYD, לצד מערכות בטיחות ואבזור עשיר שמתוארים בביקורות.
איזה רכב חסכוני יותר, בי.ווי.די סיל U או קיה ספורטז'?
בי.ווי.די סיל U 2026 (קבוצת זיהום 2 לעומת קבוצת זיהום 10). סיל U מוביל בקבוצת זיהום 2 לעומת קבוצה 10 בספורטז'. זהו פער ברור בסיווג הזיהום, והיתרון בשימוש בפועל תלוי בין היתר בטעינה קבועה של הסיל U.
לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, בי.ווי.די סיל U או קיה ספורטז'?
קיה ספורטז' 2026 (230 כ"ס לעומת 218 כ"ס). לספורטז' יתרון בהספק: 230 כ"ס לעומת 218 כ"ס בסיל U. הפער הוא 12 כ"ס, אך הסיל U מתואר כמרווח ומאובזר והספורטז' ההיברידי כבעל ביצועים טובים.
איזה רכב נגנב פחות, בי.ווי.די סיל U או קיה ספורטז'?
בי.ווי.די סיל U 2026 (2.0 ל-1,000 רכבים לעומת 7.7 ל-1,000 רכבים). סיל U מוביל בסיכון גניבה נמוך יותר: 2.0 ל-1,000 רכבים לעומת 7.7 בספורטז'. הפער ניכר לטובת ה-BYD.
איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, בי.ווי.די סיל U או קיה ספורטז'?
בי.ווי.די סיל U 2026 (18 ימים לעומת 31 ימים). סיל U נמכר מהר יותר לפי המדד: 18 ימים לעומת 31 ימים לספורטז'. מדובר בפער של 13 ימים לטובת ה-BYD.
לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, בי.ווי.די סיל U או קיה ספורטז'?
קיה ספורטז' 2026 (7 יתרונות לעומת 6 יתרונות). לספורטז' יתרון קטן במספר היתרונות שצוינו, 7 לעומת 6 בסיל U. זהו פער מצומצם, ובביקורות על הספורטז' מצוינים גם שמירת ערך ודימוי שוק טובים.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, בי.ווי.די סיל U או קיה ספורטז'?
קיה ספורטז' 2026 (7,762 על הכביש לעומת 4,830 על הכביש). הספורטז' נפוץ יותר בכביש, עם 7,762 רכבים לעומת 4,830 סיל U. הפער מצביע על נוכחות גדולה יותר של הקיה בשוק.
בי.ווי.די סיל U בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
קיה ספורטז' בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
השוואות נוספות
- אלפא רומיאו טונלה מול קיה ספורטז'
- אאודי Q2 מול קיה ספורטז'
- בי.ווי.די אטו 2 מול קיה ספורטז'
- בי.ווי.די אטו 3 מול בי.ווי.די סיל U
- בי.ווי.די אטו 3 מול קיה ספורטז'
- בי.ווי.די סיל U מול יונדאי טוסון
- בי.ווי.די סיל U מול פיג'ו 3008
- בי.ווי.די סי ליון 05 מול קיה ספורטז'
- צ'רי טיגו 7 פרו מול קיה ספורטז'
- צ'רי טיגו 8 פרו מול קיה ספורטז'