סיאט איביזה או סוזוקי בלנו? השוואה מלאה 2020

ההמלצה שלנו

לפי מכלול ההשוואה, הבלנו היא הבחירה המתאימה יותר למי שמעדיפים מחיר רכישה נמוך, עלויות אחזקה וחיסכון, וגם מכירה מהירה יותר. האיביזה עדיפה אם חשובים לכם ביצועים חזקים יותר, מרחב ושמירת ערך, והיא גם נפוצה יותר בכביש. לפני רכישת איביזה בדקו היטב את היסטוריית הטיפולים, ובפרט את תיבת ה-DSG ואת השימוש הקודם ברכב. בכל אחת מהאפשרויות, בדקו את הרכב הספציפי, את מערכות הבטיחות ואת היסטוריית הטיפולים.

מחיר רכישה: סוזוקי בלנו 2020

  • סיאט איביזה 2020: ₪58,000
  • סוזוקי בלנו 2020: ₪45,000

הבלנו זולה יותר לרכישה: ₪45,000 לעומת ₪58,000 לאיביזה. הפער של ₪13,000 משאיר לכם יותר תקציב להוצאות אחרות.

שמירת ערך: סיאט איביזה 2020

  • סיאט איביזה 2020: 9.5% בשנה
  • סוזוקי בלנו 2020: 9.7% בשנה

האיביזה מובילה מעט בשמירת ערך: ירידת ערך שנתית של 9.5% לעומת 9.7% בבלנו. בפועל, מדובר בפער קטן.

עלויות אחזקה: סוזוקי בלנו 2020

  • סיאט איביזה 2020: דרגה 5 מתוך 5
  • סוזוקי בלנו 2020: דרגה 3 מתוך 5

הבלנו מובילה בעלויות האחזקה, עם דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 באיביזה. זה מחזק את התאמתה למי שמחפשים הוצאות שוטפות נמוכות יותר.

אמינות: סוזוקי בלנו 2020

  • סיאט איביזה 2020: 1 ריקולים
  • סוזוקי בלנו 2020: 0 ריקולים

לבלנו יש 0 ריקולים לעומת ריקול אחד באיביזה. זה יתרון מסוים, אך עדיין חשוב לבדוק את היסטוריית הטיפולים ואת מצב הרכב הספציפי.

בטיחות: תיקו

  • סיאט איביזה 2020: 6 כריות אוויר
  • סוזוקי בלנו 2020: 6 כריות אוויר

יש כאן תיקו: בשני הדגמים 6 כריות אוויר. בדקו גם את מערכות הבטיחות ברכב המסוים, ובבלנו ודאו אם מותקנת בלימת חירום אוטונומית.

חיסכון ואיכות סביבה: סוזוקי בלנו 2020

  • סיאט איביזה 2020: קבוצת זיהום 14
  • סוזוקי בלנו 2020: קבוצת זיהום 9

הבלנו מובילה במדד החיסכון והסביבה, עם קבוצת זיהום 9 לעומת 14 באיביזה. הפער מצביע על יתרון לבלנו במדד הזה.

ביצועים: סיאט איביזה 2020

  • סיאט איביזה 2020: 110 כ"ס
  • סוזוקי בלנו 2020: 90 כ"ס

האיביזה מציעה 110 כ״ס לעומת 90 כ״ס בבלנו, והיא הבחירה המתאימה יותר למי שמחפשים תגובה זריזה ונהיגה נמרצת. הביצועים הפושרים של הבלנו מורגשים במיוחד למי שמייחס לכך חשיבות.

מרחב ומשפחה: סיאט איביזה 2020

  • סיאט איביזה 2020: 5 מושבים
  • סוזוקי בלנו 2020: 5 מושבים

האיביזה מובילה במרחב ובמשפחה, אף שבשני הדגמים יש 5 מושבים. היא מתוארת כמרווחת ושימושית, עם תא מטען בנפח 355 ליטר; גם הבלנו מרווחת מאחור ובעלת תא מטען שימושי.

סיכון גניבה: סוזוקי בלנו 2020

  • סיאט איביזה 2020: 2.4 ל-1,000 רכבים
  • סוזוקי בלנו 2020: 2.1 ל-1,000 רכבים

הבלנו מובילה בסיכון הגניבה: 2.1 ל-1,000 רכבים לעומת 2.4 באיביזה. זהו יתרון קטן במדד הזה.

מהירות מכירה: סוזוקי בלנו 2020

  • סיאט איביזה 2020: 24 ימים
  • סוזוקי בלנו 2020: 10 ימים

הבלנו נמכרת מהר יותר: 10 ימים לעומת 24 ימים לאיביזה. הפער עשוי להיות משמעותי אם תרצו למכור את הרכב בהמשך.

מוניטין ושביעות רצון: סוזוקי בלנו 2020

  • סיאט איביזה 2020: 8 יתרונות
  • סוזוקי בלנו 2020: 6 יתרונות

הבלנו מובילה במדד המוניטין ושביעות הרצון, אך ברשימת היתרונות מופיעים 6 יתרונות לעומת 8 באיביזה. לכן כדאי להתייחס להשוואה הזו לצד התרשמותכם ובדיקת הרכב.

פופולריות בכביש: סיאט איביזה 2020

  • סיאט איביזה 2020: 3,461 על הכביש
  • סוזוקי בלנו 2020: 1,575 על הכביש

האיביזה נפוצה יותר בכביש: 3,461 רכבים לעומת 1,575 בלנו. הפער מעיד שהיא בחירה שכיחה יותר.

טכנולוגיה ונוחות: תיקו

  • סיאט איביזה 2020: 4 מערכות
  • סוזוקי בלנו 2020: 4 מערכות

יש תיקו במספר המערכות: 4 בכל דגם. בפועל, נוחות הנסיעה באיביזה עלולה להיות נוקשה, ובבלנו צוינו בידוד רעשים ונוחות כחולשות.

למי מתאים כל רכב

  • סיאט איביזה 2020: האיביזה מתאימה לכם אם אתם רוצים סופרמיני זריזה ומרווחת יותר, ומוכנים לבדוק בקפידה את היסטוריית הטיפולים, התיבה והנוחות בעיר.
  • סוזוקי בלנו 2020: הבלנו מתאימה לכם אם אתם מעדיפים מחיר נמוך, שימושיות וחיסכון, ואינכם מחפשים ביצועים נמרצים.

שאלות נפוצות

מה עדיף, סיאט איביזה או סוזוקי בלנו?

לפי מכלול ההשוואה, הבלנו היא הבחירה המתאימה יותר למי שמעדיפים מחיר רכישה נמוך, עלויות אחזקה וחיסכון, וגם מכירה מהירה יותר. האיביזה עדיפה אם חשובים לכם ביצועים חזקים יותר, מרחב ושמירת ערך, והיא גם נפוצה יותר בכביש. לפני רכישת איביזה בדקו היטב את היסטוריית הטיפולים, ובפרט את תיבת ה-DSG ואת השימוש הקודם ברכב. בכל אחת מהאפשרויות, בדקו את הרכב הספציפי, את מערכות הבטיחות ואת היסטוריית הטיפולים.

איזה רכב זול יותר, סיאט איביזה או סוזוקי בלנו?

סוזוקי בלנו 2020 (₪45,000 לעומת ₪58,000). הבלנו זולה יותר לרכישה: ₪45,000 לעומת ₪58,000 לאיביזה. הפער של ₪13,000 משאיר לכם יותר תקציב להוצאות אחרות.

איזה רכב שומר ערך טוב יותר, סיאט איביזה או סוזוקי בלנו?

סיאט איביזה 2020 (9.5% בשנה לעומת 9.7% בשנה). האיביזה מובילה מעט בשמירת ערך: ירידת ערך שנתית של 9.5% לעומת 9.7% בבלנו. בפועל, מדובר בפער קטן.

איזה רכב זול יותר לאחזקה, סיאט איביזה או סוזוקי בלנו?

סוזוקי בלנו 2020 (דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5). הבלנו מובילה בעלויות האחזקה, עם דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 באיביזה. זה מחזק את התאמתה למי שמחפשים הוצאות שוטפות נמוכות יותר.

איזה רכב אמין יותר, סיאט איביזה או סוזוקי בלנו?

סוזוקי בלנו 2020 (0 ריקולים לעומת 1 ריקולים). לבלנו יש 0 ריקולים לעומת ריקול אחד באיביזה. זה יתרון מסוים, אך עדיין חשוב לבדוק את היסטוריית הטיפולים ואת מצב הרכב הספציפי.

איזה רכב חסכוני יותר, סיאט איביזה או סוזוקי בלנו?

סוזוקי בלנו 2020 (קבוצת זיהום 9 לעומת קבוצת זיהום 14). הבלנו מובילה במדד החיסכון והסביבה, עם קבוצת זיהום 9 לעומת 14 באיביזה. הפער מצביע על יתרון לבלנו במדד הזה.

לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, סיאט איביזה או סוזוקי בלנו?

סיאט איביזה 2020 (110 כ"ס לעומת 90 כ"ס). האיביזה מציעה 110 כ״ס לעומת 90 כ״ס בבלנו, והיא הבחירה המתאימה יותר למי שמחפשים תגובה זריזה ונהיגה נמרצת. הביצועים הפושרים של הבלנו מורגשים במיוחד למי שמייחס לכך חשיבות.

איזה רכב מרווח יותר, סיאט איביזה או סוזוקי בלנו?

סיאט איביזה 2020 (5 מושבים לעומת 5 מושבים). האיביזה מובילה במרחב ובמשפחה, אף שבשני הדגמים יש 5 מושבים. היא מתוארת כמרווחת ושימושית, עם תא מטען בנפח 355 ליטר; גם הבלנו מרווחת מאחור ובעלת תא מטען שימושי.

איזה רכב נגנב פחות, סיאט איביזה או סוזוקי בלנו?

סוזוקי בלנו 2020 (2.1 ל-1,000 רכבים לעומת 2.4 ל-1,000 רכבים). הבלנו מובילה בסיכון הגניבה: 2.1 ל-1,000 רכבים לעומת 2.4 באיביזה. זהו יתרון קטן במדד הזה.

איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, סיאט איביזה או סוזוקי בלנו?

סוזוקי בלנו 2020 (10 ימים לעומת 24 ימים). הבלנו נמכרת מהר יותר: 10 ימים לעומת 24 ימים לאיביזה. הפער עשוי להיות משמעותי אם תרצו למכור את הרכב בהמשך.

לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, סיאט איביזה או סוזוקי בלנו?

סוזוקי בלנו 2020 (6 יתרונות לעומת 8 יתרונות). הבלנו מובילה במדד המוניטין ושביעות הרצון, אך ברשימת היתרונות מופיעים 6 יתרונות לעומת 8 באיביזה. לכן כדאי להתייחס להשוואה הזו לצד התרשמותכם ובדיקת הרכב.

איזה רכב נפוץ יותר בכביש, סיאט איביזה או סוזוקי בלנו?

סיאט איביזה 2020 (3,461 על הכביש לעומת 1,575 על הכביש). האיביזה נפוצה יותר בכביש: 3,461 רכבים לעומת 1,575 בלנו. הפער מעיד שהיא בחירה שכיחה יותר.

סיאט איביזה בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

סוזוקי בלנו בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

השוואות נוספות

השוו רכבים אחרים לפי מה שחשוב לכם