סיטרואן C4 או סיאט איביזה? השוואה מלאה 2025
ההמלצה שלנו
האיביזה היא הבחירה המאוזנת יותר למי שמחפשים שמירת ערך טובה, עלויות אחזקה עדיפות, פחות ריקולים, ביצועים חזקים יותר וסיכון גניבה נמוך יותר. ה-C4 עדיפה אם חשוב לכם מחיר רכישה נמוך יותר, יתרון במדד הבטיחות, יותר מערכות טכנולוגיה ונוחות נסיעה גבוהה במיוחד. באיביזה כדאי להביא בחשבון נוחות עירונית בינונית ורעשי כביש, וב-C4 לבדוק היטב את יחידת ההנעה, היסטוריית הטיפולים והריקולים. לפני החלטה, בדקו את הגרסה והמצב של הרכב המסוים, משום שבאיביזה הביצועים תלויים בין היתר בבחירה בין מנועי 1.0 ו-1.5 ליטר.
מחיר רכישה: סיטרואן C4 2025
- סיטרואן C4 2025: ₪94,450
- סיאט איביזה 2025: ₪117,000
סיטרואן C4 זולה יותר לרכישה: ₪94,450 לעומת ₪117,000 לאיביזה. הפער משמעותי אם חשוב לכם להקטין את ההוצאה הראשונית.
שמירת ערך: סיאט איביזה 2025
- סיטרואן C4 2025: 14.5% בשנה
- סיאט איביזה 2025: 13.0% בשנה
האיביזה מובילה בשמירת ערך, עם ירידת ערך של 13.0% בשנה לעומת 14.5% ב-C4. לאורך זמן, הפער עשוי לצמצם חלק מהיתרון של ה-C4 במחיר הקנייה.
עלויות אחזקה: סיאט איביזה 2025
- סיטרואן C4 2025: דרגה 4 מתוך 5
- סיאט איביזה 2025: דרגה 3 מתוך 5
האיביזה עדיפה במדד עלויות האחזקה, בדרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 4 מתוך 5 ב-C4. זהו יתרון לטובת האיביזה, אך לא פירוט של סכומי טיפולים או תיקונים.
אמינות: סיאט איביזה 2025
- סיטרואן C4 2025: 2 ריקולים
- סיאט איביזה 2025: 0 ריקולים
לאיביזה 0 ריקולים לעומת 2 ב-C4, ולכן היא מובילה במדד הזה. בכל מקרה, כדאי לבדוק את היסטוריית הטיפולים ואת מצב הרכב הספציפי, וב-C4 לוודא לפי מספר הרכב אם נדרשו תיקוני ריקול.
בטיחות: סיטרואן C4 2025
- סיטרואן C4 2025: ציון בטיחות 2
- סיאט איביזה 2025: ציון בטיחות 1
ה-C4 מובילה במדד הבטיחות עם ציון בטיחות 2, לעומת ציון בטיחות 1 באיביזה. אם הבטיחות היא שיקול מרכזי, זה יתרון לטובת ה-C4.
חיסכון ואיכות סביבה: תיקו
- סיטרואן C4 2025: קבוצת זיהום 9
- סיאט איביזה 2025: קבוצת זיהום 9
אין פער בקבוצת הזיהום: שתי המכוניות בקבוצת זיהום 9. במדד הזה אין יתרון לאחת מהן.
ביצועים: סיאט איביזה 2025
- סיטרואן C4 2025: 133 כ"ס
- סיאט איביזה 2025: 150 כ"ס
האיביזה מובילה עם 150 כ"ס לעומת 133 כ"ס ב-C4. היתרון עשוי להתאים למי שמחפשים יותר כוח, אך באיביזה חשוב להתחשב בכך שמנוע ה-1.0 ליטר מרגיש חלש יותר בעומס, בעוד גרסת 1.5 FR חזקה במיוחד.
מרחב ומשפחה: תיקו
- סיטרואן C4 2025: 5 מושבים
- סיאט איביזה 2025: 5 מושבים
שתיהן מציעות 5 מושבים, ולכן אין פער לפי הנתון הזה. בפועל, ה-C4 מתוארת כמרווחת ונוחה, והאיביזה מציעה מרווח טוב מאחור ביחס לסופרמיני.
סיכון גניבה: סיאט איביזה 2025
- סיטרואן C4 2025: 6.1 ל-1,000 רכבים
- סיאט איביזה 2025: 2.4 ל-1,000 רכבים
האיביזה מובילה בסיכון הגניבה, עם 2.4 גניבות ל-1,000 רכבים לעומת 6.1 ל-C4. זהו יתרון ברור לאיביזה למי שרוצים לצמצם את החשיפה לסיכון הזה.
מהירות מכירה: סיאט איביזה 2025
- סיטרואן C4 2025: 37 ימים
- סיאט איביזה 2025: 26 ימים
האיביזה נמכרת מהר יותר לפי המדד: 26 ימים לעומת 37 ימים ל-C4. הפער עשוי להיות חשוב אם תרצו למכור את הרכב בקלות יחסית.
מוניטין ושביעות רצון: סיאט איביזה 2025
- סיטרואן C4 2025: 6 יתרונות
- סיאט איביזה 2025: 7 יתרונות
האיביזה מובילה במספר היתרונות שצוינו, 7 לעומת 6 ב-C4. מדובר בפער קטן, ולצד היתרונות כדאי לשקול גם את אופי הנסיעה והנוחות של כל דגם.
פופולריות בכביש: סיאט איביזה 2025
- סיטרואן C4 2025: 89 על הכביש
- סיאט איביזה 2025: 2,002 על הכביש
האיביזה נפוצה יותר בכביש, עם 2,002 רכבים לעומת 89 ל-C4. הפופולריות עשויה להקל על מציאת קונים בהמשך, בעוד ה-C4 נדירה יותר.
טכנולוגיה ונוחות: סיטרואן C4 2025
- סיטרואן C4 2025: 6 מערכות
- סיאט איביזה 2025: 5 מערכות
ה-C4 מובילה עם 6 מערכות לעומת 5 באיביזה. היא מתוארת גם כנוחה מאוד ובעלת אבזור עשיר, אם כי ממשק המולטימדיה שלה עלול להיות עמוס ומסורבל.
למי מתאים כל רכב
- סיטרואן C4 2025: סיטרואן C4 מתאימה למי שרוצים להוציא פחות בקנייה ומעדיפים מכונית משפחתית נוחה, מרווחת ומאובזרת, ומוכנים לבדוק בקפידה את ההיסטוריה הטכנית והריקולים.
- סיאט איביזה 2025: סיאט איביזה מתאימה למי שמעדיפים שמירת ערך, ביצועים וקלות מכירה, ומוכנים להתפשר על נוחות עירונית ועל רעשי כביש.
שאלות נפוצות
מה עדיף, סיטרואן C4 או סיאט איביזה?
האיביזה היא הבחירה המאוזנת יותר למי שמחפשים שמירת ערך טובה, עלויות אחזקה עדיפות, פחות ריקולים, ביצועים חזקים יותר וסיכון גניבה נמוך יותר. ה-C4 עדיפה אם חשוב לכם מחיר רכישה נמוך יותר, יתרון במדד הבטיחות, יותר מערכות טכנולוגיה ונוחות נסיעה גבוהה במיוחד. באיביזה כדאי להביא בחשבון נוחות עירונית בינונית ורעשי כביש, וב-C4 לבדוק היטב את יחידת ההנעה, היסטוריית הטיפולים והריקולים. לפני החלטה, בדקו את הגרסה והמצב של הרכב המסוים, משום שבאיביזה הביצועים תלויים בין היתר בבחירה בין מנועי 1.0 ו-1.5 ליטר.
איזה רכב זול יותר, סיטרואן C4 או סיאט איביזה?
סיטרואן C4 2025 (₪94,450 לעומת ₪117,000). סיטרואן C4 זולה יותר לרכישה: ₪94,450 לעומת ₪117,000 לאיביזה. הפער משמעותי אם חשוב לכם להקטין את ההוצאה הראשונית.
איזה רכב שומר ערך טוב יותר, סיטרואן C4 או סיאט איביזה?
סיאט איביזה 2025 (13.0% בשנה לעומת 14.5% בשנה). האיביזה מובילה בשמירת ערך, עם ירידת ערך של 13.0% בשנה לעומת 14.5% ב-C4. לאורך זמן, הפער עשוי לצמצם חלק מהיתרון של ה-C4 במחיר הקנייה.
איזה רכב זול יותר לאחזקה, סיטרואן C4 או סיאט איביזה?
סיאט איביזה 2025 (דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 4 מתוך 5). האיביזה עדיפה במדד עלויות האחזקה, בדרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 4 מתוך 5 ב-C4. זהו יתרון לטובת האיביזה, אך לא פירוט של סכומי טיפולים או תיקונים.
איזה רכב אמין יותר, סיטרואן C4 או סיאט איביזה?
סיאט איביזה 2025 (0 ריקולים לעומת 2 ריקולים). לאיביזה 0 ריקולים לעומת 2 ב-C4, ולכן היא מובילה במדד הזה. בכל מקרה, כדאי לבדוק את היסטוריית הטיפולים ואת מצב הרכב הספציפי, וב-C4 לוודא לפי מספר הרכב אם נדרשו תיקוני ריקול.
איזה רכב בטיחותי יותר, סיטרואן C4 או סיאט איביזה?
סיטרואן C4 2025 (ציון בטיחות 2 לעומת ציון בטיחות 1). ה-C4 מובילה במדד הבטיחות עם ציון בטיחות 2, לעומת ציון בטיחות 1 באיביזה. אם הבטיחות היא שיקול מרכזי, זה יתרון לטובת ה-C4.
לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, סיטרואן C4 או סיאט איביזה?
סיאט איביזה 2025 (150 כ"ס לעומת 133 כ"ס). האיביזה מובילה עם 150 כ"ס לעומת 133 כ"ס ב-C4. היתרון עשוי להתאים למי שמחפשים יותר כוח, אך באיביזה חשוב להתחשב בכך שמנוע ה-1.0 ליטר מרגיש חלש יותר בעומס, בעוד גרסת 1.5 FR חזקה במיוחד.
איזה רכב נגנב פחות, סיטרואן C4 או סיאט איביזה?
סיאט איביזה 2025 (2.4 ל-1,000 רכבים לעומת 6.1 ל-1,000 רכבים). האיביזה מובילה בסיכון הגניבה, עם 2.4 גניבות ל-1,000 רכבים לעומת 6.1 ל-C4. זהו יתרון ברור לאיביזה למי שרוצים לצמצם את החשיפה לסיכון הזה.
איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, סיטרואן C4 או סיאט איביזה?
סיאט איביזה 2025 (26 ימים לעומת 37 ימים). האיביזה נמכרת מהר יותר לפי המדד: 26 ימים לעומת 37 ימים ל-C4. הפער עשוי להיות חשוב אם תרצו למכור את הרכב בקלות יחסית.
לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, סיטרואן C4 או סיאט איביזה?
סיאט איביזה 2025 (7 יתרונות לעומת 6 יתרונות). האיביזה מובילה במספר היתרונות שצוינו, 7 לעומת 6 ב-C4. מדובר בפער קטן, ולצד היתרונות כדאי לשקול גם את אופי הנסיעה והנוחות של כל דגם.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, סיטרואן C4 או סיאט איביזה?
סיאט איביזה 2025 (2,002 על הכביש לעומת 89 על הכביש). האיביזה נפוצה יותר בכביש, עם 2,002 רכבים לעומת 89 ל-C4. הפופולריות עשויה להקל על מציאת קונים בהמשך, בעוד ה-C4 נדירה יותר.
באיזה רכב יותר מערכות נוחות וטכנולוגיה, סיטרואן C4 או סיאט איביזה?
סיטרואן C4 2025 (6 מערכות לעומת 5 מערכות). ה-C4 מובילה עם 6 מערכות לעומת 5 באיביזה. היא מתוארת גם כנוחה מאוד ובעלת אבזור עשיר, אם כי ממשק המולטימדיה שלה עלול להיות עמוס ומסורבל.
סיטרואן C4 בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
סיאט איביזה בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות