יונדאי i20 או סוזוקי בלנו? השוואה מלאה 2020
ההמלצה שלנו
לפי התמונה הכוללת, הבלנו היא הבחירה המתאימה יותר אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך, עלויות אחזקה, אמינות, חיסכון וסיכון גניבה נמוך יותר, וגם מכירה מהירה. ה-i20 עדיפה אם אתם נותנים משקל רב יותר לשמירת ערך, בטיחות, ביצועים, מרחב, פופולריות ואבזור. לפני רכישת i20 בדקו היטב את מערכת הקירור, התושבות ותיבת ההילוכים; בבלנו ודאו את מצב תיבת ה-CVT ואת מערכות הבטיחות ברמת הגימור הספציפית. בשני המקרים, היסטוריית טיפולים ובדיקה של הרכב המסוים חשובות יותר מהכללה על הדגם.
מחיר רכישה: סוזוקי בלנו 2020
- יונדאי i20 2020: ₪59,000
- סוזוקי בלנו 2020: ₪46,000
הבלנו עולה ₪46,000 לעומת ₪59,000 ל-i20, פער של ₪13,000 לטובת סוזוקי. זה משאיר לכם יותר תקציב לרכישה ולהוצאות נלוות.
שמירת ערך: יונדאי i20 2020
- יונדאי i20 2020: 8.5% בשנה
- סוזוקי בלנו 2020: 14.1% בשנה
ה-i20 מובילה בשמירת ערך: ירידת הערך השנתית שלה היא 8.5%, לעומת 14.1% בבלנו. הפער עשוי להיות משמעותי כשתמכרו את הרכב.
עלויות אחזקה: סוזוקי בלנו 2020
- יונדאי i20 2020: דרגה 4 מתוך 5
- סוזוקי בלנו 2020: דרגה 3 מתוך 5
הבלנו מובילה בעלויות האחזקה, עם דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 4 מתוך 5 ל-i20. בבחירה בה תוכלו לצפות ליתרון בתחום הזה, לצד בדיקת מצב הרכב הספציפי.
אמינות: סוזוקי בלנו 2020
- יונדאי i20 2020: 1 ריקולים
- סוזוקי בלנו 2020: 0 ריקולים
לבלנו 0 ריקולים לעומת ריקול אחד ב-i20, והיא מובילה בעדיפות האמינות. עם זאת, חשוב לבדוק היסטוריית טיפולים ומצב מכני, במיוחד ב-i20 שבה כדאי לבדוק את מערכת הקירור, התושבות ותיבת ההילוכים.
בטיחות: יונדאי i20 2020
- יונדאי i20 2020: ציון בטיחות 1
- סוזוקי בלנו 2020: 6 כריות אוויר
ה-i20 מובילה בבטיחות, עם ציון בטיחות 1, בעוד שבבלנו מצוינות 6 כריות אוויר. בדקו גם את מערכות הבטיחות ורמת האבזור ברכב המסוים, בעיקר בבלנו שבה האבזור עשוי להשתנות.
חיסכון ואיכות סביבה: סוזוקי בלנו 2020
- יונדאי i20 2020: קבוצת זיהום 11
- סוזוקי בלנו 2020: קבוצת זיהום 9
הבלנו מובילה בחיסכון ובאיכות הסביבה, עם קבוצת זיהום 9 לעומת קבוצת זיהום 11 ב-i20. זהו יתרון בסיווג הזיהום, ולא נתון ישיר על צריכת הדלק של הרכב הספציפי.
ביצועים: יונדאי i20 2020
- יונדאי i20 2020: 100 כ"ס
- סוזוקי בלנו 2020: 90 כ"ס
ה-i20 מובילה עם 100 כ״ס לעומת 90 כ״ס בבלנו. הבלנו מתאימה יותר לנהיגה רגועה, ואילו ה-i20 מציעה יתרון בהספק, אף שבגרסת הטורבו הביצועים מחוץ לעיר אינם נמרצים במיוחד.
מרחב ומשפחה: יונדאי i20 2020
- יונדאי i20 2020: 5 מושבים
- סוזוקי בלנו 2020: 5 מושבים
ה-i20 מובילה בעדיפות המרחב, אף שלשתיהן 5 מושבים. הסקירות מתארות את שתיהן כמרווחות ושימושיות, עם תא מטען גדול יחסית לקטגוריה.
סיכון גניבה: סוזוקי בלנו 2020
- יונדאי i20 2020: 6.4 ל-1,000 רכבים
- סוזוקי בלנו 2020: 2.1 ל-1,000 רכבים
הבלנו מובילה בסיכון הגניבה, עם 2.1 גניבות ל-1,000 רכבים לעומת 6.4 ב-i20. לפי הערכים האלה, הסיכון המדווח נמוך יותר בבלנו.
מהירות מכירה: סוזוקי בלנו 2020
- יונדאי i20 2020: 36 ימים
- סוזוקי בלנו 2020: 10 ימים
הבלנו נמכרת מהר יותר: 10 ימים לעומת 36 ימים ל-i20. המשמעות היא יתרון אפשרי לבלנו כשתרצו למכור, אך זמן המכירה בפועל תלוי גם במצב, במחיר ובביקוש.
מוניטין ושביעות רצון: סוזוקי בלנו 2020
- יונדאי i20 2020: 6 יתרונות
- סוזוקי בלנו 2020: 6 יתרונות
לשני הרכבים מצוינים 6 יתרונות, ולכן המספר הזה אינו מציג פער ביניהם; הבלנו היא המובילה בעדיפות זו. הסקירות מתארות אותה כרכב פשוט ושימושי, ואת ה-i20 כמודרנית ומרווחת יחסית.
פופולריות בכביש: יונדאי i20 2020
- יונדאי i20 2020: 6,373 על הכביש
- סוזוקי בלנו 2020: 1,575 על הכביש
ה-i20 נפוצה יותר בכביש, עם 6,373 רכבים לעומת 1,575 בלנו. נפוצות גבוהה עשויה להקל על מציאת רכבים להשוואה ועל היכרות של מוסכים עם הדגם.
טכנולוגיה ונוחות: יונדאי i20 2020
- יונדאי i20 2020: 5 מערכות
- סוזוקי בלנו 2020: 4 מערכות
ה-i20 מובילה עם 5 מערכות לעומת 4 בבלנו. בדקו מה מותקן ברכב המסוים, כי מערכות הבטיחות והקישוריות עשויות להשתנות לפי רמת הגימור.
למי מתאים כל רכב
- יונדאי i20 2020: יונדאי i20 מתאימה לכם אם אתם מעדיפים רכב נפוץ ומאובזר יותר, עם יתרון בבטיחות, בביצועים ובשמירת הערך, ומוכנים לבדוק היטב את מערכת ההנעה והקירור.
- סוזוקי בלנו 2020: סוזוקי בלנו מתאימה לכם אם אתם מחפשים סופר־מיני במחיר נמוך יותר, שימושית וחסכונית, עם יתרון באחזקה ובמכירה, ואינכם מצפים לביצועים נמרצים או לאיכות חומרים גבוהה.
שאלות נפוצות
מה עדיף, יונדאי i20 או סוזוקי בלנו?
לפי התמונה הכוללת, הבלנו היא הבחירה המתאימה יותר אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך, עלויות אחזקה, אמינות, חיסכון וסיכון גניבה נמוך יותר, וגם מכירה מהירה. ה-i20 עדיפה אם אתם נותנים משקל רב יותר לשמירת ערך, בטיחות, ביצועים, מרחב, פופולריות ואבזור. לפני רכישת i20 בדקו היטב את מערכת הקירור, התושבות ותיבת ההילוכים; בבלנו ודאו את מצב תיבת ה-CVT ואת מערכות הבטיחות ברמת הגימור הספציפית. בשני המקרים, היסטוריית טיפולים ובדיקה של הרכב המסוים חשובות יותר מהכללה על הדגם.
איזה רכב זול יותר, יונדאי i20 או סוזוקי בלנו?
סוזוקי בלנו 2020 (₪46,000 לעומת ₪59,000). הבלנו עולה ₪46,000 לעומת ₪59,000 ל-i20, פער של ₪13,000 לטובת סוזוקי. זה משאיר לכם יותר תקציב לרכישה ולהוצאות נלוות.
איזה רכב שומר ערך טוב יותר, יונדאי i20 או סוזוקי בלנו?
יונדאי i20 2020 (8.5% בשנה לעומת 14.1% בשנה). ה-i20 מובילה בשמירת ערך: ירידת הערך השנתית שלה היא 8.5%, לעומת 14.1% בבלנו. הפער עשוי להיות משמעותי כשתמכרו את הרכב.
איזה רכב זול יותר לאחזקה, יונדאי i20 או סוזוקי בלנו?
סוזוקי בלנו 2020 (דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 4 מתוך 5). הבלנו מובילה בעלויות האחזקה, עם דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 4 מתוך 5 ל-i20. בבחירה בה תוכלו לצפות ליתרון בתחום הזה, לצד בדיקת מצב הרכב הספציפי.
איזה רכב אמין יותר, יונדאי i20 או סוזוקי בלנו?
סוזוקי בלנו 2020 (0 ריקולים לעומת 1 ריקולים). לבלנו 0 ריקולים לעומת ריקול אחד ב-i20, והיא מובילה בעדיפות האמינות. עם זאת, חשוב לבדוק היסטוריית טיפולים ומצב מכני, במיוחד ב-i20 שבה כדאי לבדוק את מערכת הקירור, התושבות ותיבת ההילוכים.
איזה רכב בטיחותי יותר, יונדאי i20 או סוזוקי בלנו?
יונדאי i20 2020 (ציון בטיחות 1 לעומת 6 כריות אוויר). ה-i20 מובילה בבטיחות, עם ציון בטיחות 1, בעוד שבבלנו מצוינות 6 כריות אוויר. בדקו גם את מערכות הבטיחות ורמת האבזור ברכב המסוים, בעיקר בבלנו שבה האבזור עשוי להשתנות.
איזה רכב חסכוני יותר, יונדאי i20 או סוזוקי בלנו?
סוזוקי בלנו 2020 (קבוצת זיהום 9 לעומת קבוצת זיהום 11). הבלנו מובילה בחיסכון ובאיכות הסביבה, עם קבוצת זיהום 9 לעומת קבוצת זיהום 11 ב-i20. זהו יתרון בסיווג הזיהום, ולא נתון ישיר על צריכת הדלק של הרכב הספציפי.
לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, יונדאי i20 או סוזוקי בלנו?
יונדאי i20 2020 (100 כ"ס לעומת 90 כ"ס). ה-i20 מובילה עם 100 כ״ס לעומת 90 כ״ס בבלנו. הבלנו מתאימה יותר לנהיגה רגועה, ואילו ה-i20 מציעה יתרון בהספק, אף שבגרסת הטורבו הביצועים מחוץ לעיר אינם נמרצים במיוחד.
איזה רכב מרווח יותר, יונדאי i20 או סוזוקי בלנו?
יונדאי i20 2020 (5 מושבים לעומת 5 מושבים). ה-i20 מובילה בעדיפות המרחב, אף שלשתיהן 5 מושבים. הסקירות מתארות את שתיהן כמרווחות ושימושיות, עם תא מטען גדול יחסית לקטגוריה.
איזה רכב נגנב פחות, יונדאי i20 או סוזוקי בלנו?
סוזוקי בלנו 2020 (2.1 ל-1,000 רכבים לעומת 6.4 ל-1,000 רכבים). הבלנו מובילה בסיכון הגניבה, עם 2.1 גניבות ל-1,000 רכבים לעומת 6.4 ב-i20. לפי הערכים האלה, הסיכון המדווח נמוך יותר בבלנו.
איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, יונדאי i20 או סוזוקי בלנו?
סוזוקי בלנו 2020 (10 ימים לעומת 36 ימים). הבלנו נמכרת מהר יותר: 10 ימים לעומת 36 ימים ל-i20. המשמעות היא יתרון אפשרי לבלנו כשתרצו למכור, אך זמן המכירה בפועל תלוי גם במצב, במחיר ובביקוש.
לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, יונדאי i20 או סוזוקי בלנו?
סוזוקי בלנו 2020 (6 יתרונות לעומת 6 יתרונות). לשני הרכבים מצוינים 6 יתרונות, ולכן המספר הזה אינו מציג פער ביניהם; הבלנו היא המובילה בעדיפות זו. הסקירות מתארות אותה כרכב פשוט ושימושי, ואת ה-i20 כמודרנית ומרווחת יחסית.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, יונדאי i20 או סוזוקי בלנו?
יונדאי i20 2020 (6,373 על הכביש לעומת 1,575 על הכביש). ה-i20 נפוצה יותר בכביש, עם 6,373 רכבים לעומת 1,575 בלנו. נפוצות גבוהה עשויה להקל על מציאת רכבים להשוואה ועל היכרות של מוסכים עם הדגם.
באיזה רכב יותר מערכות נוחות וטכנולוגיה, יונדאי i20 או סוזוקי בלנו?
יונדאי i20 2020 (5 מערכות לעומת 4 מערכות). ה-i20 מובילה עם 5 מערכות לעומת 4 בבלנו. בדקו מה מותקן ברכב המסוים, כי מערכות הבטיחות והקישוריות עשויות להשתנות לפי רמת הגימור.
יונדאי i20 בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
סוזוקי בלנו בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות