יונדאי i10 או סיאט איביזה? השוואה מלאה 2024
ההמלצה שלנו
האיביזה היא הבחירה המתאימה יותר אם אתם מחפשים ביצועים, מרחב שימושי, אבזור ושמירת ערך, ומוכנים לשלם יותר ולבדוק היטב את תיבת ה-DSG. ה-i10 עדיפה אם מחיר רכישה נמוך ותמרון קל בעיר חשובים לכם יותר, והיא גם נמכרת מעט מהר יותר לפי הנתון הזה. בשני הדגמים מופיעים 0 ריקולים, אך כדאי לבדוק היסטוריית טיפולים ומצב מכני של הרכב הספציפי. אם בטיחות במבחני ריסוק היא שיקול מרכזי, הביקורות מציינות יתרון לאיביזה.
מחיר רכישה: יונדאי i10 2024
- יונדאי i10 2024: ₪79,000
- סיאט איביזה 2024: ₪99,500
יונדאי i10 עולה ₪79,000 לעומת ₪99,500 לאיביזה, ולכן מתאימה יותר אם חשוב לכם לצמצם את מחיר הרכישה.
שמירת ערך: סיאט איביזה 2024
- יונדאי i10 2024: 13.1% בשנה
- סיאט איביזה 2024: 13.0% בשנה
האיביזה מובילה בפער זעיר: ירידת הערך השנתית היא 13.0% לעומת 13.1% ב-i10. בפועל, הנתונים מצביעים על שמירת ערך דומה מאוד.
עלויות אחזקה: סיאט איביזה 2024
- יונדאי i10 2024: דרגה 4 מתוך 5
- סיאט איביזה 2024: דרגה 3 מתוך 5
האיביזה מדורגת בדרגה 3 מתוך 5 בעלויות אחזקה, לעומת דרגה 4 מתוך 5 ב-i10. זה מעניק לה יתרון במדד הזה, אך לא מבטיח שכל הוצאות האחזקה בפועל יהיו נמוכות יותר.
אמינות: תיקו
- יונדאי i10 2024: 0 ריקולים
- סיאט איביזה 2024: 0 ריקולים
אין יתרון בין הדגמים לפי הנתון הזה: לשניהם 0 ריקולים. באיביזה כדאי לבדוק במיוחד את פעולת תיבת ה-DSG ואת היסטוריית הטיפולים.
בטיחות: תיקו
- יונדאי i10 2024: ציון בטיחות 1
- סיאט איביזה 2024: ציון בטיחות 1
לשני הדגמים מופיע ציון בטיחות 1, ולכן אין ביניהם יתרון לפי הנתון הזה. בביקורות מצוין דירוג של שלושה כוכבי Euro NCAP ל-i10 לעומת חמישה כוכבים לאיביזה, ולכן כדאי להביא גם את ההבדל הזה בחשבון.
חיסכון ואיכות סביבה: סיאט איביזה 2024
- יונדאי i10 2024: קבוצת זיהום 11
- סיאט איביזה 2024: קבוצת זיהום 9
האיביזה מובילה עם קבוצת זיהום 9, לעומת קבוצת זיהום 11 ב-i10. זה מצביע על יתרון במדד הזיהום, אך צריכת הדלק בפועל תלויה גם בסגנון הנהיגה ובתנאים.
ביצועים: סיאט איביזה 2024
- יונדאי i10 2024: 84 כ"ס
- סיאט איביזה 2024: 150 כ"ס
האיביזה חזקה משמעותית, עם 150 כ"ס לעומת 84 כ"ס ב-i10. הפער מורגש בעיקר בתאוצות, בעקיפות ובעליות; ה-i10 מתאימה יותר לנהיגה עירונית רגועה.
מרחב ומשפחה: סיאט איביזה 2024
- יונדאי i10 2024: 5 מושבים
- סיאט איביזה 2024: 5 מושבים
האיביזה מובילה במרחב למשפחה; לשני הדגמים 5 מושבים, אך לאיביזה תא מטען בנפח 355 ליטר לעומת 252 ליטר ב-i10. היא שימושית יותר למטען ולנסיעות משפחתיות, אם כי המושב האחורי צפוף לנוסע שלישי.
סיכון גניבה: סיאט איביזה 2024
- יונדאי i10 2024: 5.6 ל-1,000 רכבים
- סיאט איביזה 2024: 2.4 ל-1,000 רכבים
באיביזה נרשמו 2.4 גניבות לכל 1,000 רכבים לעומת 5.6 ב-i10. לפי המדד הזה, האיביזה מציגה סיכון גניבה נמוך יותר.
מהירות מכירה: יונדאי i10 2024
- יונדאי i10 2024: 25 ימים
- סיאט איביזה 2024: 26 ימים
ה-i10 נמכרת בתוך 25 ימים לעומת 26 ימים לאיביזה. מדובר ביתרון קטן, כך שבפועל קצב המכירה של שני הדגמים דומה.
מוניטין ושביעות רצון: סיאט איביזה 2024
- יונדאי i10 2024: 8 יתרונות
- סיאט איביזה 2024: 8 יתרונות
האיביזה מובילה במדד המוניטין ושביעות הרצון, אף שלשני הדגמים מופיעים 8 יתרונות. הביקורות מתארות את האיביזה כזריזה ודינמית, בעוד ה-i10 זוכה לשבחים על שימושיות ותמרון עירוני.
פופולריות בכביש: סיאט איביזה 2024
- יונדאי i10 2024: 1,807 על הכביש
- סיאט איביזה 2024: 2,139 על הכביש
האיביזה נפוצה יותר, עם 2,139 מכוניות על הכביש לעומת 1,807 ל-i10. זה עשוי להקל על מציאת דוגמאות בשוק, אך המספר לבדו אינו מעיד על מצב הרכב המסוים.
טכנולוגיה ונוחות: סיאט איביזה 2024
- יונדאי i10 2024: 4 מערכות
- סיאט איביזה 2024: 5 מערכות
לאיביזה 5 מערכות לעומת 4 ב-i10, ולכן יש לה יתרון באבזור הטכנולוגי לפי המדד הזה. עם זאת, הביקורות מציינות שבשני הדגמים יש פשרות בנוחות ובבידוד הרעשים.
למי מתאים כל רכב
- יונדאי i10 2024: יונדאי i10 מתאימה לכם אם אתם רוצים להוציא פחות על הרכישה, נוסעים בעיקר בעיר ומעדיפים רכב קטן שקל לתמרן ולחנות.
- סיאט איביזה 2024: סיאט איביזה מתאימה לכם אם אתם רוצים יותר כוח, תא מטען גדול יותר ומרחב שימושי, ומוכנים לשלם יותר ולבדוק היטב את תיבת ה-DSG.
שאלות נפוצות
מה עדיף, יונדאי i10 או סיאט איביזה?
האיביזה היא הבחירה המתאימה יותר אם אתם מחפשים ביצועים, מרחב שימושי, אבזור ושמירת ערך, ומוכנים לשלם יותר ולבדוק היטב את תיבת ה-DSG. ה-i10 עדיפה אם מחיר רכישה נמוך ותמרון קל בעיר חשובים לכם יותר, והיא גם נמכרת מעט מהר יותר לפי הנתון הזה. בשני הדגמים מופיעים 0 ריקולים, אך כדאי לבדוק היסטוריית טיפולים ומצב מכני של הרכב הספציפי. אם בטיחות במבחני ריסוק היא שיקול מרכזי, הביקורות מציינות יתרון לאיביזה.
איזה רכב זול יותר, יונדאי i10 או סיאט איביזה?
יונדאי i10 2024 (₪79,000 לעומת ₪99,500). יונדאי i10 עולה ₪79,000 לעומת ₪99,500 לאיביזה, ולכן מתאימה יותר אם חשוב לכם לצמצם את מחיר הרכישה.
איזה רכב שומר ערך טוב יותר, יונדאי i10 או סיאט איביזה?
סיאט איביזה 2024 (13.0% בשנה לעומת 13.1% בשנה). האיביזה מובילה בפער זעיר: ירידת הערך השנתית היא 13.0% לעומת 13.1% ב-i10. בפועל, הנתונים מצביעים על שמירת ערך דומה מאוד.
איזה רכב זול יותר לאחזקה, יונדאי i10 או סיאט איביזה?
סיאט איביזה 2024 (דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 4 מתוך 5). האיביזה מדורגת בדרגה 3 מתוך 5 בעלויות אחזקה, לעומת דרגה 4 מתוך 5 ב-i10. זה מעניק לה יתרון במדד הזה, אך לא מבטיח שכל הוצאות האחזקה בפועל יהיו נמוכות יותר.
איזה רכב חסכוני יותר, יונדאי i10 או סיאט איביזה?
סיאט איביזה 2024 (קבוצת זיהום 9 לעומת קבוצת זיהום 11). האיביזה מובילה עם קבוצת זיהום 9, לעומת קבוצת זיהום 11 ב-i10. זה מצביע על יתרון במדד הזיהום, אך צריכת הדלק בפועל תלויה גם בסגנון הנהיגה ובתנאים.
לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, יונדאי i10 או סיאט איביזה?
סיאט איביזה 2024 (150 כ"ס לעומת 84 כ"ס). האיביזה חזקה משמעותית, עם 150 כ"ס לעומת 84 כ"ס ב-i10. הפער מורגש בעיקר בתאוצות, בעקיפות ובעליות; ה-i10 מתאימה יותר לנהיגה עירונית רגועה.
איזה רכב מרווח יותר, יונדאי i10 או סיאט איביזה?
סיאט איביזה 2024 (5 מושבים לעומת 5 מושבים). האיביזה מובילה במרחב למשפחה; לשני הדגמים 5 מושבים, אך לאיביזה תא מטען בנפח 355 ליטר לעומת 252 ליטר ב-i10. היא שימושית יותר למטען ולנסיעות משפחתיות, אם כי המושב האחורי צפוף לנוסע שלישי.
איזה רכב נגנב פחות, יונדאי i10 או סיאט איביזה?
סיאט איביזה 2024 (2.4 ל-1,000 רכבים לעומת 5.6 ל-1,000 רכבים). באיביזה נרשמו 2.4 גניבות לכל 1,000 רכבים לעומת 5.6 ב-i10. לפי המדד הזה, האיביזה מציגה סיכון גניבה נמוך יותר.
איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, יונדאי i10 או סיאט איביזה?
יונדאי i10 2024 (25 ימים לעומת 26 ימים). ה-i10 נמכרת בתוך 25 ימים לעומת 26 ימים לאיביזה. מדובר ביתרון קטן, כך שבפועל קצב המכירה של שני הדגמים דומה.
לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, יונדאי i10 או סיאט איביזה?
סיאט איביזה 2024 (8 יתרונות לעומת 8 יתרונות). האיביזה מובילה במדד המוניטין ושביעות הרצון, אף שלשני הדגמים מופיעים 8 יתרונות. הביקורות מתארות את האיביזה כזריזה ודינמית, בעוד ה-i10 זוכה לשבחים על שימושיות ותמרון עירוני.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, יונדאי i10 או סיאט איביזה?
סיאט איביזה 2024 (2,139 על הכביש לעומת 1,807 על הכביש). האיביזה נפוצה יותר, עם 2,139 מכוניות על הכביש לעומת 1,807 ל-i10. זה עשוי להקל על מציאת דוגמאות בשוק, אך המספר לבדו אינו מעיד על מצב הרכב המסוים.
באיזה רכב יותר מערכות נוחות וטכנולוגיה, יונדאי i10 או סיאט איביזה?
סיאט איביזה 2024 (5 מערכות לעומת 4 מערכות). לאיביזה 5 מערכות לעומת 4 ב-i10, ולכן יש לה יתרון באבזור הטכנולוגי לפי המדד הזה. עם זאת, הביקורות מציינות שבשני הדגמים יש פשרות בנוחות ובבידוד הרעשים.
יונדאי i10 בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
סיאט איביזה בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות