קיה סיד או סיאט איביזה? השוואה מלאה 2024
ההמלצה שלנו
בסך הכול, סיאט איביזה מתאימה יותר למי שמעדיפים שמירת ערך, עלויות אחזקה, חיסכון, ביצועים, סיכון גניבה, נפוצות ומערכות. קיה סיד עדיפה אם מחיר הרכישה חשוב לכם יותר, או אם אתם זקוקים לתא מטען גדול ולשימושיות של סטיישן; היא גם נמכרת מהר יותר לפי הנתון המוצג. הביקורות מציינות שבשתיהן תיבות דו-מצמדיות שעלולות להיות פחות מעודנות בזחילה, ולכן חשוב לבדוק את פעולת הגיר ואת היסטוריית הטיפולים. אם אתם נוסעים בעיקר בעיר ורוצים רכב קטן יותר, האיביזה היא בחירה מתאימה; אם העמסה ומרחב מטען הם בעדיפות, הסיד עשויה להתאים יותר.
מחיר רכישה: קיה סיד 2024
- קיה סיד 2024: ₪95,983
- סיאט איביזה 2024: ₪99,500
קיה סיד זולה יותר לרכישה, במחיר של ₪95,983 לעומת ₪99,500 לאיביזה. אם חשוב לכם לצמצם את ההוצאה הראשונית, היתרון שלה ברור.
שמירת ערך: סיאט איביזה 2024
- קיה סיד 2024: 16.3% בשנה
- סיאט איביזה 2024: 13.0% בשנה
סיאט איביזה מובילה בשמירת ערך: הירידה השנתית המצוינת עבורה היא 13.0%, לעומת 16.3% בסיד. בפועל, זה יתרון למי שמתכננים למכור בהמשך ורוצים לצמצם את ירידת הערך.
עלויות אחזקה: סיאט איביזה 2024
- קיה סיד 2024: דרגה 5 מתוך 5
- סיאט איביזה 2024: דרגה 3 מתוך 5
איביזה עדיפה בדירוג עלויות האחזקה, עם דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 בסיד. זה מצביע על יתרון יחסי בהוצאות השוטפות, אך כדאי לבדוק את מצב הרכב והיסטוריית הטיפולים, במיוחד את פעולת תיבת ה-DSG.
אמינות: תיקו
- קיה סיד 2024: 0 ריקולים
- סיאט איביזה 2024: 0 ריקולים
שתיהן רשומות עם 0 ריקולים, ולכן אין יתרון לאחת מהן במדד הזה. עדיין חשוב לבדוק כל רכב לגופו ולוודא שיש היסטוריית טיפולים מסודרת.
בטיחות: תיקו
- קיה סיד 2024: ציון בטיחות 1
- סיאט איביזה 2024: ציון בטיחות 1
שתיהן עם ציון בטיחות 1, כך שאין פער במדד הזה. בבדיקה של רכב משומש כדאי לוודא שמערכות הבטיחות פועלות ושלא היו תיקוני תאונה משמעותיים.
חיסכון ואיכות סביבה: סיאט איביזה 2024
- קיה סיד 2024: קבוצת זיהום 13
- סיאט איביזה 2024: קבוצת זיהום 9
איביזה עדיפה במדד החיסכון ואיכות הסביבה, עם קבוצת זיהום 9 לעומת קבוצת זיהום 13 בסיד. לצד זאת, הביקורות מציינות שהסיד השיגה במבחנים צריכת דלק של כ-14.4-15.3 ק״מ לליטר, כך שכדאי להתחשב גם בסגנון הנסיעה ובמצב הרכב.
ביצועים: סיאט איביזה 2024
- קיה סיד 2024: 140 כ"ס
- סיאט איביזה 2024: 150 כ"ס
לאיביזה יתרון קל בנתון ההספק, 150 כ״ס לעומת 140 כ״ס בסיד. הסיד מתוארת גם היא כבעלת ביצועים טובים, כך שהפער אינו הופך אותה לבחירה חלשה למי שמחפשים רכב זריז.
מרחב ומשפחה: קיה סיד 2024
- קיה סיד 2024: 5 מושבים
- סיאט איביזה 2024: 5 מושבים
קיה סיד עדיפה למי שצריכים שימושיות ומקום למטען: היא סטיישן עם תא מטען בנפח 512 ליטר, לעומת 355 ליטר באיביזה. שתי המכוניות מציעות 5 מושבים, אך האיביזה היא סופרמיני והסיד מתאימה יותר להעמסה ולשימוש משפחתי.
סיכון גניבה: סיאט איביזה 2024
- קיה סיד 2024: 7.3 ל-1,000 רכבים
- סיאט איביזה 2024: 2.4 ל-1,000 רכבים
איביזה עדיפה מבחינת סיכון גניבה: נרשמו 2.4 גניבות לכל 1,000 רכבים לעומת 7.3 בסיד. זהו פער שכדאי להביא בחשבון בבחירה, ולבדוק גם את עלות הביטוח לרכב הספציפי.
מהירות מכירה: קיה סיד 2024
- קיה סיד 2024: 22 ימים
- סיאט איביזה 2024: 26 ימים
הסיד נמכרת מהר יותר לפי הנתון המוצג: 22 ימים לעומת 26 ימים לאיביזה. היתרון קטן יחסית, אך עשוי להיות שימושי אם חשוב לכם למכור את הרכב במהירות.
מוניטין ושביעות רצון: סיאט איביזה 2024
- קיה סיד 2024: 7 יתרונות
- סיאט איביזה 2024: 8 יתרונות
איביזה מובילה במוניטין ובשביעות רצון, עם 8 יתרונות לעומת 7 בסיד. הביקורות מדגישות באיביזה אבזור בטיחות עשיר והנדסת אנוש טובה, בעוד שבסיד מצוינים תא מטען שימושי וביצועים טובים לצד תא נוסעים ואבזור מיושנים יחסית.
פופולריות בכביש: סיאט איביזה 2024
- קיה סיד 2024: 459 על הכביש
- סיאט איביזה 2024: 2,139 על הכביש
איביזה נפוצה יותר בכביש, עם 2,139 רכבים לעומת 459 סיד. נפוצות עשויה להקל על מציאת מידע וחוויות של בעלי רכב, אך אינה מבטיחה שהרכב המסוים שתבדקו שמור יותר.
טכנולוגיה ונוחות: סיאט איביזה 2024
- קיה סיד 2024: 4 מערכות
- סיאט איביזה 2024: 5 מערכות
איביזה מובילה במספר המערכות, עם 5 לעומת 4 בסיד. עם זאת, הביקורות מציינות שבסיד חסרות בקרת שיוט אדפטיבית וניטור שטח מת, ולכן כדאי לבדוק אילו מערכות מותקנות בפועל בכל רכב.
למי מתאים כל רכב
- קיה סיד 2024: קיה סיד מתאימה למי שחשוב להם מחיר רכישה נמוך יותר, תא מטען גדול ושימושיות של סטיישן, ומוכנים להתפשר על תא נוסעים ואבזור מיושנים יחסית.
- סיאט איביזה 2024: סיאט איביזה מתאימה למי שמחפשים סופרמיני זריזה וחסכונית עם יתרון בשמירת ערך, נפוצות ומערכות, ומסתדרים עם תא מטען קטן יותר ונוחות נסיעה שאינה מצטיינת.
שאלות נפוצות
מה עדיף, קיה סיד או סיאט איביזה?
בסך הכול, סיאט איביזה מתאימה יותר למי שמעדיפים שמירת ערך, עלויות אחזקה, חיסכון, ביצועים, סיכון גניבה, נפוצות ומערכות. קיה סיד עדיפה אם מחיר הרכישה חשוב לכם יותר, או אם אתם זקוקים לתא מטען גדול ולשימושיות של סטיישן; היא גם נמכרת מהר יותר לפי הנתון המוצג. הביקורות מציינות שבשתיהן תיבות דו-מצמדיות שעלולות להיות פחות מעודנות בזחילה, ולכן חשוב לבדוק את פעולת הגיר ואת היסטוריית הטיפולים. אם אתם נוסעים בעיקר בעיר ורוצים רכב קטן יותר, האיביזה היא בחירה מתאימה; אם העמסה ומרחב מטען הם בעדיפות, הסיד עשויה להתאים יותר.
איזה רכב זול יותר, קיה סיד או סיאט איביזה?
קיה סיד 2024 (₪95,983 לעומת ₪99,500). קיה סיד זולה יותר לרכישה, במחיר של ₪95,983 לעומת ₪99,500 לאיביזה. אם חשוב לכם לצמצם את ההוצאה הראשונית, היתרון שלה ברור.
איזה רכב שומר ערך טוב יותר, קיה סיד או סיאט איביזה?
סיאט איביזה 2024 (13.0% בשנה לעומת 16.3% בשנה). סיאט איביזה מובילה בשמירת ערך: הירידה השנתית המצוינת עבורה היא 13.0%, לעומת 16.3% בסיד. בפועל, זה יתרון למי שמתכננים למכור בהמשך ורוצים לצמצם את ירידת הערך.
איזה רכב זול יותר לאחזקה, קיה סיד או סיאט איביזה?
סיאט איביזה 2024 (דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5). איביזה עדיפה בדירוג עלויות האחזקה, עם דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 בסיד. זה מצביע על יתרון יחסי בהוצאות השוטפות, אך כדאי לבדוק את מצב הרכב והיסטוריית הטיפולים, במיוחד את פעולת תיבת ה-DSG.
איזה רכב חסכוני יותר, קיה סיד או סיאט איביזה?
סיאט איביזה 2024 (קבוצת זיהום 9 לעומת קבוצת זיהום 13). איביזה עדיפה במדד החיסכון ואיכות הסביבה, עם קבוצת זיהום 9 לעומת קבוצת זיהום 13 בסיד. לצד זאת, הביקורות מציינות שהסיד השיגה במבחנים צריכת דלק של כ-14.4-15.3 ק״מ לליטר, כך שכדאי להתחשב גם בסגנון הנסיעה ובמצב הרכב.
לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, קיה סיד או סיאט איביזה?
סיאט איביזה 2024 (150 כ"ס לעומת 140 כ"ס). לאיביזה יתרון קל בנתון ההספק, 150 כ״ס לעומת 140 כ״ס בסיד. הסיד מתוארת גם היא כבעלת ביצועים טובים, כך שהפער אינו הופך אותה לבחירה חלשה למי שמחפשים רכב זריז.
איזה רכב מרווח יותר, קיה סיד או סיאט איביזה?
קיה סיד 2024 (5 מושבים לעומת 5 מושבים). קיה סיד עדיפה למי שצריכים שימושיות ומקום למטען: היא סטיישן עם תא מטען בנפח 512 ליטר, לעומת 355 ליטר באיביזה. שתי המכוניות מציעות 5 מושבים, אך האיביזה היא סופרמיני והסיד מתאימה יותר להעמסה ולשימוש משפחתי.
איזה רכב נגנב פחות, קיה סיד או סיאט איביזה?
סיאט איביזה 2024 (2.4 ל-1,000 רכבים לעומת 7.3 ל-1,000 רכבים). איביזה עדיפה מבחינת סיכון גניבה: נרשמו 2.4 גניבות לכל 1,000 רכבים לעומת 7.3 בסיד. זהו פער שכדאי להביא בחשבון בבחירה, ולבדוק גם את עלות הביטוח לרכב הספציפי.
איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, קיה סיד או סיאט איביזה?
קיה סיד 2024 (22 ימים לעומת 26 ימים). הסיד נמכרת מהר יותר לפי הנתון המוצג: 22 ימים לעומת 26 ימים לאיביזה. היתרון קטן יחסית, אך עשוי להיות שימושי אם חשוב לכם למכור את הרכב במהירות.
לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, קיה סיד או סיאט איביזה?
סיאט איביזה 2024 (8 יתרונות לעומת 7 יתרונות). איביזה מובילה במוניטין ובשביעות רצון, עם 8 יתרונות לעומת 7 בסיד. הביקורות מדגישות באיביזה אבזור בטיחות עשיר והנדסת אנוש טובה, בעוד שבסיד מצוינים תא מטען שימושי וביצועים טובים לצד תא נוסעים ואבזור מיושנים יחסית.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, קיה סיד או סיאט איביזה?
סיאט איביזה 2024 (2,139 על הכביש לעומת 459 על הכביש). איביזה נפוצה יותר בכביש, עם 2,139 רכבים לעומת 459 סיד. נפוצות עשויה להקל על מציאת מידע וחוויות של בעלי רכב, אך אינה מבטיחה שהרכב המסוים שתבדקו שמור יותר.
באיזה רכב יותר מערכות נוחות וטכנולוגיה, קיה סיד או סיאט איביזה?
סיאט איביזה 2024 (5 מערכות לעומת 4 מערכות). איביזה מובילה במספר המערכות, עם 5 לעומת 4 בסיד. עם זאת, הביקורות מציינות שבסיד חסרות בקרת שיוט אדפטיבית וניטור שטח מת, ולכן כדאי לבדוק אילו מערכות מותקנות בפועל בכל רכב.
קיה סיד בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
סיאט איביזה בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות