יונדאי i20 או סיאט איביזה? השוואה מלאה 2026
ההמלצה שלנו
בסיכום הכולל, סיאט איביזה 2026 מתאימה יותר אם חשובים לכם ביצועים, עלויות אחזקה, צריכת דלק וסיכון גניבה נמוך יותר. יונדאי i20 עדיפה אם מחיר הקנייה, הנתון השנתי של שמירת הערך ומהירות המכירה חשובים לכם יותר. האיביזה יקרה יותר לרכישה, ובמשומשת כדאי לבדוק היטב את פעולת תיבת ה־DSG והיסטוריית התחזוקה; ב־i20 יש להתייחס לכך שהביקורת מתייחסת לדגם 2013 ולא לשנתון 2026. שתיהן מוצגות ללא ריקולים, אך כדאי לבדוק את מצבו והיסטוריית הטיפולים של הרכב המסוים לפני קנייה.
מחיר רכישה: יונדאי i20 2026
- יונדאי i20 2026: ₪119,900
- סיאט איביזה 2026: ₪134,500
יונדאי i20 עולה ₪119,900 לעומת ₪134,500 לאיביזה, ולכן משאירה לכם יותר כסף לרכישה. הפער משמעותי אם מחיר הקנייה הוא שיקול מרכזי.
שמירת ערך: יונדאי i20 2026
- יונדאי i20 2026: 13.3% בשנה
- סיאט איביזה 2026: 13.8% בשנה
היתרון שנקבע ל־i20 משתקף בנתון של 13.3% בשנה, לעומת 13.8% באיביזה. זהו יתרון מתון לפי הנתון השנתי המוצג.
עלויות אחזקה: סיאט איביזה 2026
- יונדאי i20 2026: דרגה 4 מתוך 5
- סיאט איביזה 2026: דרגה 3 מתוך 5
האיביזה מובילה בעלויות האחזקה: דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 4 מתוך 5 ב־i20. הביקורות מציינות צריכת דלק טובה באיביזה, אך גם ממליצות להביא בחשבון תחזוקה של מנוע טורבו ותיבה דו־מצמדית.
אמינות: תיקו
- יונדאי i20 2026: 0 ריקולים
- סיאט איביזה 2026: 0 ריקולים
שתיהן ללא ריקולים לפי הנתון המוצג. עם זאת, עדיין אין מידע מצטבר על אמינות האיביזה משנת 2026, ולכן כדאי לבדוק היטב את התיבה והיסטוריית התחזוקה ברכב משומש.
בטיחות: תיקו
- יונדאי i20 2026: ציון בטיחות 2.5
- סיאט איביזה 2026: ציון בטיחות 2
שתיהן מובילות בעדיפות זו. הערכים המוצגים הם ציון בטיחות 2.5 ל־i20 ו־2 לאיביזה, ולצד זאת הביקורות מציינות לשתיהן דירוג של 5 כוכבים במבחני Euro NCAP, משנים שונות.
חיסכון ואיכות סביבה: סיאט איביזה 2026
- יונדאי i20 2026: קבוצת זיהום 12
- סיאט איביזה 2026: קבוצת זיהום 9
האיביזה מובילה עם קבוצת זיהום 9, לעומת קבוצת זיהום 12 ב־i20. גם הביקורת על האיביזה מציינת צריכת דלק טובה, בעוד שב־i20 צריכת הדלק מתוארת כלא מצטיינת.
ביצועים: סיאט איביזה 2026
- יונדאי i20 2026: 90 כ"ס
- סיאט איביזה 2026: 115 כ"ס
האיביזה מציעה 115 כ״ס לעומת 90 כ״ס ב־i20, והביקורת מתארת יכולת דינמית טובה וביצועים טובים במיוחד בגרסת 1.5 ליטר. בפועל, היא הבחירה המתאימה יותר אם כוח ונהיגה זריזה חשובים לכם.
מרחב ומשפחה: תיקו
- יונדאי i20 2026: 5 מושבים
- סיאט איביזה 2026: 5 מושבים
שתיהן מתאימות לחמישה נוסעים לפי הנתון המוצג. הביקורות מתארות את שתיהן כמרווחות ביחס לסופר־מיני, ול־i20 מצוין גם תא מטען גדול יחסית לקטגוריה.
סיכון גניבה: סיאט איביזה 2026
- יונדאי i20 2026: 6.4 ל-1,000 רכבים
- סיאט איביזה 2026: 2.4 ל-1,000 רכבים
האיביזה מובילה בסיכון הגניבה לפי הנתונים: 2.4 ל־1,000 רכבים לעומת 6.4 ל־1,000 ב־i20. זהו יתרון למי שרוצה לצמצם חשיפה לסיכון הזה.
מהירות מכירה: יונדאי i20 2026
- יונדאי i20 2026: 25 ימים
- סיאט איביזה 2026: 27 ימים
ה־i20 נמכרת מהר יותר לפי הנתון המוצג: 25 ימים לעומת 27 ימים באיביזה. הפער קטן, אך הוא עשוי להיות רלוונטי אם חשוב לכם למכור את הרכב במהירות.
מוניטין ושביעות רצון: סיאט איביזה 2026
- יונדאי i20 2026: 6 יתרונות
- סיאט איביזה 2026: 7 יתרונות
האיביזה מובילה בנתון המוניטין ושביעות הרצון, עם 7 יתרונות לעומת 6 ב־i20. הביקורת על ה־i20 מתארת סחירות וביקוש טובים בשוק המשומשות, אך זה לא מבטל את יתרון האיביזה במדד הזה.
פופולריות בכביש: סיאט איביזה 2026
- יונדאי i20 2026: 2 על הכביש
- סיאט איביזה 2026: 1,438 על הכביש
האיביזה נפוצה יותר לפי הנתונים, עם 1,438 רכבים על הכביש לעומת 2 ל־i20. הביקוש והנוכחות שלה עשויים להקל על השוואת רכבים ומציאת מידע בשוק.
טכנולוגיה ונוחות: תיקו
- יונדאי i20 2026: 5 מערכות
- סיאט איביזה 2026: 5 מערכות
שתיהן מובילות לפי הנתון של 5 מערכות. הביקורות מציינות אבזור שימושי ב־i20 ואבזור מעודכן ומערכות בטיחות מתקדמות באיביזה, אך גם נוחות נסיעה בינונית בשתיהן.
למי מתאים כל רכב
- יונדאי i20 2026: יונדאי i20 מתאימה לכם אם אתם מעדיפים מחיר קנייה נמוך יותר, שימושיות ומכירה מהירה, ומוכנים לבדוק היטב רכב משומש והיסטוריית טיפולים.
- סיאט איביזה 2026: סיאט איביזה מתאימה לכם אם אתם מחפשים ביצועים טובים יותר, צריכת דלק טובה וסיכון גניבה נמוך יותר, ומוכנים לשלם יותר בקנייה ולבדוק את תיבת ה־DSG.
שאלות נפוצות
מה עדיף, יונדאי i20 או סיאט איביזה?
בסיכום הכולל, סיאט איביזה 2026 מתאימה יותר אם חשובים לכם ביצועים, עלויות אחזקה, צריכת דלק וסיכון גניבה נמוך יותר. יונדאי i20 עדיפה אם מחיר הקנייה, הנתון השנתי של שמירת הערך ומהירות המכירה חשובים לכם יותר. האיביזה יקרה יותר לרכישה, ובמשומשת כדאי לבדוק היטב את פעולת תיבת ה־DSG והיסטוריית התחזוקה; ב־i20 יש להתייחס לכך שהביקורת מתייחסת לדגם 2013 ולא לשנתון 2026. שתיהן מוצגות ללא ריקולים, אך כדאי לבדוק את מצבו והיסטוריית הטיפולים של הרכב המסוים לפני קנייה.
איזה רכב זול יותר, יונדאי i20 או סיאט איביזה?
יונדאי i20 2026 (₪119,900 לעומת ₪134,500). יונדאי i20 עולה ₪119,900 לעומת ₪134,500 לאיביזה, ולכן משאירה לכם יותר כסף לרכישה. הפער משמעותי אם מחיר הקנייה הוא שיקול מרכזי.
איזה רכב שומר ערך טוב יותר, יונדאי i20 או סיאט איביזה?
יונדאי i20 2026 (13.3% בשנה לעומת 13.8% בשנה). היתרון שנקבע ל־i20 משתקף בנתון של 13.3% בשנה, לעומת 13.8% באיביזה. זהו יתרון מתון לפי הנתון השנתי המוצג.
איזה רכב זול יותר לאחזקה, יונדאי i20 או סיאט איביזה?
סיאט איביזה 2026 (דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 4 מתוך 5). האיביזה מובילה בעלויות האחזקה: דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 4 מתוך 5 ב־i20. הביקורות מציינות צריכת דלק טובה באיביזה, אך גם ממליצות להביא בחשבון תחזוקה של מנוע טורבו ותיבה דו־מצמדית.
איזה רכב חסכוני יותר, יונדאי i20 או סיאט איביזה?
סיאט איביזה 2026 (קבוצת זיהום 9 לעומת קבוצת זיהום 12). האיביזה מובילה עם קבוצת זיהום 9, לעומת קבוצת זיהום 12 ב־i20. גם הביקורת על האיביזה מציינת צריכת דלק טובה, בעוד שב־i20 צריכת הדלק מתוארת כלא מצטיינת.
לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, יונדאי i20 או סיאט איביזה?
סיאט איביזה 2026 (115 כ"ס לעומת 90 כ"ס). האיביזה מציעה 115 כ״ס לעומת 90 כ״ס ב־i20, והביקורת מתארת יכולת דינמית טובה וביצועים טובים במיוחד בגרסת 1.5 ליטר. בפועל, היא הבחירה המתאימה יותר אם כוח ונהיגה זריזה חשובים לכם.
איזה רכב נגנב פחות, יונדאי i20 או סיאט איביזה?
סיאט איביזה 2026 (2.4 ל-1,000 רכבים לעומת 6.4 ל-1,000 רכבים). האיביזה מובילה בסיכון הגניבה לפי הנתונים: 2.4 ל־1,000 רכבים לעומת 6.4 ל־1,000 ב־i20. זהו יתרון למי שרוצה לצמצם חשיפה לסיכון הזה.
איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, יונדאי i20 או סיאט איביזה?
יונדאי i20 2026 (25 ימים לעומת 27 ימים). ה־i20 נמכרת מהר יותר לפי הנתון המוצג: 25 ימים לעומת 27 ימים באיביזה. הפער קטן, אך הוא עשוי להיות רלוונטי אם חשוב לכם למכור את הרכב במהירות.
לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, יונדאי i20 או סיאט איביזה?
סיאט איביזה 2026 (7 יתרונות לעומת 6 יתרונות). האיביזה מובילה בנתון המוניטין ושביעות הרצון, עם 7 יתרונות לעומת 6 ב־i20. הביקורת על ה־i20 מתארת סחירות וביקוש טובים בשוק המשומשות, אך זה לא מבטל את יתרון האיביזה במדד הזה.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, יונדאי i20 או סיאט איביזה?
סיאט איביזה 2026 (1,438 על הכביש לעומת 2 על הכביש). האיביזה נפוצה יותר לפי הנתונים, עם 1,438 רכבים על הכביש לעומת 2 ל־i20. הביקוש והנוכחות שלה עשויים להקל על השוואת רכבים ומציאת מידע בשוק.
יונדאי i20 בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
סיאט איביזה בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות