פיג'ו 3008 או זיקר X? השוואה מלאה 2024
ההמלצה שלנו
זיקר X היא הבחירה הכוללת המתאימה יותר למי שמעדיפים ביצועים חזקים, בטיחות, שמירת ערך ומהירות מכירה, ויכולים להסתדר עם רכב חשמלי ועם טווח מעשי של כ-330 ק״מ לפי מבחן ישראלי. פיג'ו 3008 עדיפה אם מחיר הרכישה הוא השיקול המרכזי, או אם חשוב לכם תא מטען גדול יותר ומנוע שאינו דורש טעינה. לפני רכישת זיקר משומשת, בדקו היטב היסטוריית טיפולים, תקלות וחוויית השירות; לפני רכישת פיג'ו, ודאו שמדובר בדור החדש ובדקו את פעולת מערכת ההנעה והמולטימדיה. בשני הדגמים כדאי לבדוק את מצב הרכב והאחריות בפועל לפני קבלת החלטה.
מחיר רכישה: פיג'ו 3008 2024
- פיג'ו 3008 2024: ₪112,495
- זיקר X 2024: ₪134,000
פיג'ו 3008 זולה יותר לרכישה: ₪112,495 לעומת ₪134,000 לזיקר X. הפער משמעותי אם חשוב לכם לצמצם את ההוצאה הראשונית.
שמירת ערך: זיקר X 2024
- פיג'ו 3008 2024: 18.0% בשנה
- זיקר X 2024: 14.4% בשנה
זיקר X מובילה בשמירת ערך: ירידת הערך השנתית המוצגת היא 14.4%, לעומת 18.0% בפיג'ו 3008. משמעות הדבר היא יתרון לזיקר בשמירה על שווי הרכב לאורך זמן.
אמינות: זיקר X 2024
- פיג'ו 3008 2024: 8 ריקולים
- זיקר X 2024: 0 ריקולים
זיקר X מובילה לפי נתוני הריקולים: 0 לעומת 8 בפיג'ו 3008. עם זאת, בזיקר קיימים דיווחי משתמשים על תקלות ושירות בעייתי, ובשני הדגמים אין עדיין ודאות גבוהה לגבי אמינות ארוכת טווח.
בטיחות: זיקר X 2024
- פיג'ו 3008 2024: ציון בטיחות 3.5
- זיקר X 2024: ציון בטיחות 10.5
זיקר X מובילה בציון הבטיחות, 10.5 לעומת 3.5 בפיג'ו 3008. גם בביקורות מצוין לזיקר דירוג Euro NCAP של 5 כוכבים, בעוד שבמבחן הפיג'ו צוין דירוג של 4 כוכבים.
ביצועים: זיקר X 2024
- פיג'ו 3008 2024: 136 כ"ס
- זיקר X 2024: 272 כ"ס
זיקר X חזקה משמעותית, עם 272 כ"ס לעומת 136 כ"ס בפיג'ו 3008. בפועל, היא מתאימה יותר למי שמחפשים תאוצה וביצועים; הפיג'ו מתוארת בביקורות כחלשה יחסית.
מרחב ומשפחה: תיקו
- פיג'ו 3008 2024: 5 מושבים
- זיקר X 2024: 5 מושבים
שתיהן מציעות 5 מושבים, ושתיהן מובילות בקטגוריה. בפועל, לזיקר מצוין מרווח טוב בשורה השנייה, בעוד שבפיג'ו המרחב מאחור סביר בלבד; מנגד, תא המטען של הפיג'ו שימושי בנפח כ-520 ליטר, לעומת 362 ליטר בזיקר.
מהירות מכירה: זיקר X 2024
- פיג'ו 3008 2024: 39 ימים
- זיקר X 2024: 37 ימים
זיקר X נמכרת מעט מהר יותר לפי הנתונים: 37 ימים לעומת 39 ימים בפיג'ו 3008. זהו פער קטן, אך הוא מצביע על יתרון קל לזיקר במהירות המכירה.
מוניטין ושביעות רצון: זיקר X 2024
- פיג'ו 3008 2024: 7 יתרונות
- זיקר X 2024: 5 יתרונות
זיקר X מובילה בקטגוריית המוניטין ושביעות הרצון, אך המספרים המוצגים הם 5 יתרונות לזיקר מול 7 לפיג'ו. לכן אין לפרש את מספר היתרונות לבדו כמדד ישיר לשביעות רצון, וכדאי להביא בחשבון גם את דיווחי השירות והתקלות בזיקר.
פופולריות בכביש: זיקר X 2024
- פיג'ו 3008 2024: 691 על הכביש
- זיקר X 2024: 1,974 על הכביש
זיקר X נפוצה יותר בכביש, עם 1,974 רכבים לעומת 691 פיג'ו 3008. הדבר מעיד על נוכחות גדולה יותר של הדגם, אך אינו מבטיח כשלעצמו יתרון באמינות או בעלויות אחזקה.
טכנולוגיה ונוחות: תיקו
- פיג'ו 3008 2024: 6 מערכות
- זיקר X 2024: 6 מערכות
שתיהן מובילות בקטגוריה, עם 6 מערכות בכל אחת. הפיג'ו מציעה תא נוסעים איכותי ואבזור עשיר, אך הביקורות מציינות מולטימדיה איטית והנדסת אנוש מסורבלת; בזיקר מצוינים אבזור עשיר, לצד הנדסת אנוש לא מצטיינת.
למי מתאים כל רכב
- פיג'ו 3008 2024: פיג'ו 3008 מתאימה למי שמחפשים רכב פנאי משפחתי במחיר רכישה נמוך יותר, עם תא מטען שימושי ונוחות טובה בעיקר בנסיעות בינעירוניות.
- זיקר X 2024: זיקר X מתאימה למי שרוצים קרוסאובר חשמלי מאובזר וחזק, ומסוגלים לתכנן נסיעות סביב הטווח והטעינה.
שאלות נפוצות
מה עדיף, פיג'ו 3008 או זיקר X?
זיקר X היא הבחירה הכוללת המתאימה יותר למי שמעדיפים ביצועים חזקים, בטיחות, שמירת ערך ומהירות מכירה, ויכולים להסתדר עם רכב חשמלי ועם טווח מעשי של כ-330 ק״מ לפי מבחן ישראלי. פיג'ו 3008 עדיפה אם מחיר הרכישה הוא השיקול המרכזי, או אם חשוב לכם תא מטען גדול יותר ומנוע שאינו דורש טעינה. לפני רכישת זיקר משומשת, בדקו היטב היסטוריית טיפולים, תקלות וחוויית השירות; לפני רכישת פיג'ו, ודאו שמדובר בדור החדש ובדקו את פעולת מערכת ההנעה והמולטימדיה. בשני הדגמים כדאי לבדוק את מצב הרכב והאחריות בפועל לפני קבלת החלטה.
איזה רכב זול יותר, פיג'ו 3008 או זיקר X?
פיג'ו 3008 2024 (₪112,495 לעומת ₪134,000). פיג'ו 3008 זולה יותר לרכישה: ₪112,495 לעומת ₪134,000 לזיקר X. הפער משמעותי אם חשוב לכם לצמצם את ההוצאה הראשונית.
איזה רכב שומר ערך טוב יותר, פיג'ו 3008 או זיקר X?
זיקר X 2024 (14.4% בשנה לעומת 18.0% בשנה). זיקר X מובילה בשמירת ערך: ירידת הערך השנתית המוצגת היא 14.4%, לעומת 18.0% בפיג'ו 3008. משמעות הדבר היא יתרון לזיקר בשמירה על שווי הרכב לאורך זמן.
איזה רכב אמין יותר, פיג'ו 3008 או זיקר X?
זיקר X 2024 (0 ריקולים לעומת 8 ריקולים). זיקר X מובילה לפי נתוני הריקולים: 0 לעומת 8 בפיג'ו 3008. עם זאת, בזיקר קיימים דיווחי משתמשים על תקלות ושירות בעייתי, ובשני הדגמים אין עדיין ודאות גבוהה לגבי אמינות ארוכת טווח.
איזה רכב בטיחותי יותר, פיג'ו 3008 או זיקר X?
זיקר X 2024 (ציון בטיחות 10.5 לעומת ציון בטיחות 3.5). זיקר X מובילה בציון הבטיחות, 10.5 לעומת 3.5 בפיג'ו 3008. גם בביקורות מצוין לזיקר דירוג Euro NCAP של 5 כוכבים, בעוד שבמבחן הפיג'ו צוין דירוג של 4 כוכבים.
לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, פיג'ו 3008 או זיקר X?
זיקר X 2024 (272 כ"ס לעומת 136 כ"ס). זיקר X חזקה משמעותית, עם 272 כ"ס לעומת 136 כ"ס בפיג'ו 3008. בפועל, היא מתאימה יותר למי שמחפשים תאוצה וביצועים; הפיג'ו מתוארת בביקורות כחלשה יחסית.
איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, פיג'ו 3008 או זיקר X?
זיקר X 2024 (37 ימים לעומת 39 ימים). זיקר X נמכרת מעט מהר יותר לפי הנתונים: 37 ימים לעומת 39 ימים בפיג'ו 3008. זהו פער קטן, אך הוא מצביע על יתרון קל לזיקר במהירות המכירה.
לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, פיג'ו 3008 או זיקר X?
זיקר X 2024 (5 יתרונות לעומת 7 יתרונות). זיקר X מובילה בקטגוריית המוניטין ושביעות הרצון, אך המספרים המוצגים הם 5 יתרונות לזיקר מול 7 לפיג'ו. לכן אין לפרש את מספר היתרונות לבדו כמדד ישיר לשביעות רצון, וכדאי להביא בחשבון גם את דיווחי השירות והתקלות בזיקר.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, פיג'ו 3008 או זיקר X?
זיקר X 2024 (1,974 על הכביש לעומת 691 על הכביש). זיקר X נפוצה יותר בכביש, עם 1,974 רכבים לעומת 691 פיג'ו 3008. הדבר מעיד על נוכחות גדולה יותר של הדגם, אך אינו מבטיח כשלעצמו יתרון באמינות או בעלויות אחזקה.
פיג'ו 3008 בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
זיקר X בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות