ניסאן אקס טרייל או סקודה קודיאק? השוואה מלאה 2024
ההמלצה שלנו
בסיכום הכולל ניסאן אקס טרייל מתאים יותר למי שמעדיפים שמירת ערך, עלויות אחזקה וחיסכון, והוא גם מציע יתרון קטן בהספק. סקודה קודיאק עדיף אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך יותר, ציון בטיחות גבוה יותר ושבעה מושבים. בשני הדגמים השורה השלישית מיועדת בעיקר לילדים, ובקודיאק כדאי לבדוק היטב את פעולת תיבת ה־DSG ואת היסטוריית הטיפולים. לפני הקנייה בדקו את מצב הרכב ואת רמת הגימור, משום שהאבזור וההוצאות עשויים להשתנות בין גרסאות.
מחיר רכישה: סקודה קודיאק 2024
- ניסאן אקס טרייל 2024: ₪163,880
- סקודה קודיאק 2024: ₪139,000
הסקודה קודיאק זולה יותר לרכישה: ₪139,000 לעומת ₪163,880 לאקס טרייל. הפער של ₪24,880 משאיר יותר תקציב להוצאות נוספות.
שמירת ערך: ניסאן אקס טרייל 2024
- ניסאן אקס טרייל 2024: 0.7% בשנה
- סקודה קודיאק 2024: 25.1% בשנה
ניסאן אקס טרייל מוביל בשמירת ערך, עם ירידה שנתית של 0.7% לעומת 25.1% בקודיאק. לפי ההשוואה, הפער משמעותי למי שמתכננים למכור את הרכב בהמשך.
עלויות אחזקה: ניסאן אקס טרייל 2024
- ניסאן אקס טרייל 2024: דרגה 3 מתוך 5
- סקודה קודיאק 2024: דרגה 5 מתוך 5
האקס טרייל עדיף בעלויות האחזקה, בדירוג דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 לקודיאק. המשמעות היא הוצאות אחזקה צפויות נוחות יותר ביחס לקודיאק.
אמינות: תיקו
- ניסאן אקס טרייל 2024: 0 ריקולים
- סקודה קודיאק 2024: 0 ריקולים
שני הדגמים ללא ריקולים, כך שאין ביניהם פער לפי מדד זה. עם זאת, מדובר בדגמי 2024, ובקודיאק מהדור החדש עדיין אין מידע רב על אמינות ארוכת טווח.
בטיחות: סקודה קודיאק 2024
- ניסאן אקס טרייל 2024: ציון בטיחות 4
- סקודה קודיאק 2024: ציון בטיחות 7
הקודיאק מוביל עם ציון בטיחות 7 לעומת 4 באקס טרייל. אם בטיחות היא שיקול מרכזי, זהו יתרון ברור לקודיאק.
חיסכון ואיכות סביבה: ניסאן אקס טרייל 2024
- ניסאן אקס טרייל 2024: קבוצת זיהום 8
- סקודה קודיאק 2024: קבוצת זיהום 13
האקס טרייל עדיף במדד החיסכון ואיכות הסביבה, עם קבוצת זיהום 8 לעומת 13 בקודיאק. הפער מצביע על יתרון לאקס טרייל במדד זה, אך אינו מבטיח לבדו צריכת דלק נמוכה יותר בכל תנאי נסיעה.
ביצועים: ניסאן אקס טרייל 2024
- ניסאן אקס טרייל 2024: 156 כ"ס
- סקודה קודיאק 2024: 150 כ"ס
לאקס טרייל 156 כ״ס לעומת 150 כ״ס בקודיאק, ולכן הוא מוביל בהספק. ההפרש קטן, ובקודיאק מנוע ה־1.5 מתואר כבעל ביצועים סבירים בלבד כשהרכב עמוס.
מרחב ומשפחה: סקודה קודיאק 2024
- ניסאן אקס טרייל 2024: 5 מושבים
- סקודה קודיאק 2024: 7 מושבים
הקודיאק מציע 7 מושבים לעומת 5 באקס טרייל, ולכן מתאים יותר כשנדרשת אפשרות להסעת נוסעים נוספים. בשני הדגמים השורה השלישית צפופה ומתאימה בעיקר לילדים.
סיכון גניבה: סקודה קודיאק 2024
- ניסאן אקס טרייל 2024: 9.2 ל-1,000 רכבים
- סקודה קודיאק 2024: 6.8 ל-1,000 רכבים
הקודיאק מוביל בסיכון גניבה נמוך יותר: 6.8 לעומת 9.2 ל־1,000 רכבים באקס טרייל. הפער פועל לטובת הקודיאק, אך אינו מבטל את הצורך באמצעי מיגון מתאימים.
מהירות מכירה: סקודה קודיאק 2024
- ניסאן אקס טרייל 2024: 39 ימים
- סקודה קודיאק 2024: 36 ימים
הקודיאק נמכר מהר יותר, עם 36 ימים לעומת 39 ימים לאקס טרייל. מדובר בפער קטן של שלושה ימים.
מוניטין ושביעות רצון: ניסאן אקס טרייל 2024
- ניסאן אקס טרייל 2024: 5 יתרונות
- סקודה קודיאק 2024: 8 יתרונות
האקס טרייל מוביל במוניטין ובשביעות רצון בהשוואה, ונקודות החוזק הבולטות שלו כוללות נוחות נסיעה, בידוד רעשים ואבזור. גם הקודיאק מציע תא נוסעים איכותי ואבזור עשיר, כך שההעדפה תלויה במה שחשוב לכם בחוויית השימוש.
פופולריות בכביש: סקודה קודיאק 2024
- ניסאן אקס טרייל 2024: 744 על הכביש
- סקודה קודיאק 2024: 871 על הכביש
הקודיאק נפוץ יותר בכביש, עם 871 רכבים לעומת 744 אקס טרייל. הפער עשוי להקל על מציאת מידע וניסיון של בעלי רכב נוספים.
טכנולוגיה ונוחות: תיקו
- ניסאן אקס טרייל 2024: 6 מערכות
- סקודה קודיאק 2024: 6 מערכות
שני הדגמים מציעים 6 מערכות במדד הטכנולוגיה והנוחות, ואין כאן יתרון מספרי לאחד מהם. באקס טרייל בולטים הנוחות ובידוד הרעשים, ובקודיאק סביבת נהג מודרנית ומתגים פיזיים נוחים.
למי מתאים כל רכב
- ניסאן אקס טרייל 2024: ניסאן אקס טרייל מתאים למי שמחפשים רכב פנאי נוח ומאובזר, מעדיפים שמירת ערך ועלויות אחזקה מתונות יותר, ומסתפקים בחמישה מושבים.
- סקודה קודיאק 2024: סקודה קודיאק מתאים למי שרוצים שבעה מושבים, ציון בטיחות גבוה יותר ומחיר רכישה נמוך יותר, ומוכנים להביא בחשבון את עלויות האחזקה ואת ביצועי מנוע ה־1.5 כשהרכב עמוס.
שאלות נפוצות
מה עדיף, ניסאן אקס טרייל או סקודה קודיאק?
בסיכום הכולל ניסאן אקס טרייל מתאים יותר למי שמעדיפים שמירת ערך, עלויות אחזקה וחיסכון, והוא גם מציע יתרון קטן בהספק. סקודה קודיאק עדיף אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך יותר, ציון בטיחות גבוה יותר ושבעה מושבים. בשני הדגמים השורה השלישית מיועדת בעיקר לילדים, ובקודיאק כדאי לבדוק היטב את פעולת תיבת ה־DSG ואת היסטוריית הטיפולים. לפני הקנייה בדקו את מצב הרכב ואת רמת הגימור, משום שהאבזור וההוצאות עשויים להשתנות בין גרסאות.
איזה רכב זול יותר, ניסאן אקס טרייל או סקודה קודיאק?
סקודה קודיאק 2024 (₪139,000 לעומת ₪163,880). הסקודה קודיאק זולה יותר לרכישה: ₪139,000 לעומת ₪163,880 לאקס טרייל. הפער של ₪24,880 משאיר יותר תקציב להוצאות נוספות.
איזה רכב שומר ערך טוב יותר, ניסאן אקס טרייל או סקודה קודיאק?
ניסאן אקס טרייל 2024 (0.7% בשנה לעומת 25.1% בשנה). ניסאן אקס טרייל מוביל בשמירת ערך, עם ירידה שנתית של 0.7% לעומת 25.1% בקודיאק. לפי ההשוואה, הפער משמעותי למי שמתכננים למכור את הרכב בהמשך.
איזה רכב זול יותר לאחזקה, ניסאן אקס טרייל או סקודה קודיאק?
ניסאן אקס טרייל 2024 (דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5). האקס טרייל עדיף בעלויות האחזקה, בדירוג דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 לקודיאק. המשמעות היא הוצאות אחזקה צפויות נוחות יותר ביחס לקודיאק.
איזה רכב בטיחותי יותר, ניסאן אקס טרייל או סקודה קודיאק?
סקודה קודיאק 2024 (ציון בטיחות 7 לעומת ציון בטיחות 4). הקודיאק מוביל עם ציון בטיחות 7 לעומת 4 באקס טרייל. אם בטיחות היא שיקול מרכזי, זהו יתרון ברור לקודיאק.
איזה רכב חסכוני יותר, ניסאן אקס טרייל או סקודה קודיאק?
ניסאן אקס טרייל 2024 (קבוצת זיהום 8 לעומת קבוצת זיהום 13). האקס טרייל עדיף במדד החיסכון ואיכות הסביבה, עם קבוצת זיהום 8 לעומת 13 בקודיאק. הפער מצביע על יתרון לאקס טרייל במדד זה, אך אינו מבטיח לבדו צריכת דלק נמוכה יותר בכל תנאי נסיעה.
לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, ניסאן אקס טרייל או סקודה קודיאק?
ניסאן אקס טרייל 2024 (156 כ"ס לעומת 150 כ"ס). לאקס טרייל 156 כ״ס לעומת 150 כ״ס בקודיאק, ולכן הוא מוביל בהספק. ההפרש קטן, ובקודיאק מנוע ה־1.5 מתואר כבעל ביצועים סבירים בלבד כשהרכב עמוס.
איזה רכב מרווח יותר, ניסאן אקס טרייל או סקודה קודיאק?
סקודה קודיאק 2024 (7 מושבים לעומת 5 מושבים). הקודיאק מציע 7 מושבים לעומת 5 באקס טרייל, ולכן מתאים יותר כשנדרשת אפשרות להסעת נוסעים נוספים. בשני הדגמים השורה השלישית צפופה ומתאימה בעיקר לילדים.
איזה רכב נגנב פחות, ניסאן אקס טרייל או סקודה קודיאק?
סקודה קודיאק 2024 (6.8 ל-1,000 רכבים לעומת 9.2 ל-1,000 רכבים). הקודיאק מוביל בסיכון גניבה נמוך יותר: 6.8 לעומת 9.2 ל־1,000 רכבים באקס טרייל. הפער פועל לטובת הקודיאק, אך אינו מבטל את הצורך באמצעי מיגון מתאימים.
איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, ניסאן אקס טרייל או סקודה קודיאק?
סקודה קודיאק 2024 (36 ימים לעומת 39 ימים). הקודיאק נמכר מהר יותר, עם 36 ימים לעומת 39 ימים לאקס טרייל. מדובר בפער קטן של שלושה ימים.
לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, ניסאן אקס טרייל או סקודה קודיאק?
ניסאן אקס טרייל 2024 (5 יתרונות לעומת 8 יתרונות). האקס טרייל מוביל במוניטין ובשביעות רצון בהשוואה, ונקודות החוזק הבולטות שלו כוללות נוחות נסיעה, בידוד רעשים ואבזור. גם הקודיאק מציע תא נוסעים איכותי ואבזור עשיר, כך שההעדפה תלויה במה שחשוב לכם בחוויית השימוש.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, ניסאן אקס טרייל או סקודה קודיאק?
סקודה קודיאק 2024 (871 על הכביש לעומת 744 על הכביש). הקודיאק נפוץ יותר בכביש, עם 871 רכבים לעומת 744 אקס טרייל. הפער עשוי להקל על מציאת מידע וניסיון של בעלי רכב נוספים.
ניסאן אקס טרייל בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
סקודה קודיאק בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות