ב.מ.וו X2 או סקודה קודיאק? השוואה מלאה 2026
ההמלצה שלנו
לרכב משפחתי שימושי עם שבעה מושבים, מחיר רכישה נמוך יותר, שמירת ערך טובה יותר ומכירה מהירה יותר, הקודיאק היא הבחירה המתאימה יותר. ה-X2 מתאימה לכם יותר אם אתם מעדיפים קרוסאובר פרימיום קומפקטי עם התנהגות כביש מהנה, ביצועים מעט חזקים יותר ועלויות אחזקה טובות יותר לפי המדד. קחו בחשבון שב-X2 המרווח מאחור והשימושיות מוגבלים יותר, ובקודיאק מנוע ה-1.5 מציע ביצועים בינוניים והשורה השלישית מתאימה בעיקר לילדים. לפני החלטה, בדקו איזו גרסה מוצעת, את היסטוריית הטיפולים ואת תנאי האחריות.
מחיר רכישה: סקודה קודיאק 2026
- ב.מ.וו X2 2026: ₪320,000
- סקודה קודיאק 2026: ₪279,490
סקודה קודיאק זולה יותר לרכישה: ₪279,490 לעומת ₪320,000 לב.מ.וו X2. הפער של ₪40,510 משמעותי אם חשוב לכם להקטין את ההוצאה הראשונית.
שמירת ערך: סקודה קודיאק 2026
- ב.מ.וו X2 2026: 14.8% בשנה
- סקודה קודיאק 2026: 11.5% בשנה
הקודיאק מובילה בשמירת ערך, עם ירידה שנתית של 11.5% לעומת 14.8% ב-X2. המשמעות היא שהקודיאק צפויה לאבד פחות מערכה מדי שנה.
עלויות אחזקה: ב.מ.וו X2 2026
- ב.מ.וו X2 2026: דרגה 3 מתוך 5
- סקודה קודיאק 2026: דרגה 5 מתוך 5
ה-X2 מובילה בעלויות האחזקה, בדירוג דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 בקודיאק. אם הוצאות האחזקה חשובות לכם, זה יתרון לטובת ה-X2, אך הדירוג אינו מפרט את העלות הכספית בפועל.
אמינות: תיקו
- ב.מ.וו X2 2026: 0 ריקולים
- סקודה קודיאק 2026: 0 ריקולים
שני הדגמים רשומים עם 0 ריקולים, כך שאין יתרון ביניהם לפי המדד הזה. מאחר ששניהם מדגמי 2026, חשוב לבדוק את הרכב המסוים ואת היסטוריית הטיפולים, ואין כאן בסיס להשוואת אמינות ארוכת טווח.
בטיחות: סקודה קודיאק 2026
- ב.מ.וו X2 2026: ציון בטיחות 7
- סקודה קודיאק 2026: ציון בטיחות 7.5
הקודיאק מובילה עם ציון בטיחות 7.5 לעומת 7 ל-X2. הפער קטן, ושני הרכבים מציעים מערכות בטיחות מתקדמות.
חיסכון ואיכות סביבה: ב.מ.וו X2 2026
- ב.מ.וו X2 2026: קבוצת זיהום 8
- סקודה קודיאק 2026: קבוצת זיהום 13
ה-X2 מובילה בקבוצת הזיהום, 8 לעומת 13 בקודיאק. זהו יתרון סביבתי לפי המדד הזה, אך לא נתון שמאפשר לקבוע לבדו מה תהיה צריכת הדלק בפועל.
ביצועים: ב.מ.וו X2 2026
- ב.מ.וו X2 2026: 156 כ"ס
- סקודה קודיאק 2026: 150 כ"ס
ה-X2 מציעה 156 כ״ס לעומת 150 כ״ס בקודיאק, יתרון קל בביצועים לפי הנתונים. בביקורות, הקודיאק עם מנוע 1.5 מתוארת כבעלת ביצועים בינוניים, אך קיימות גם גרסאות 2.0 חזקות יותר.
מרחב ומשפחה: סקודה קודיאק 2026
- ב.מ.וו X2 2026: 5 מושבים
- סקודה קודיאק 2026: 7 מושבים
הקודיאק מציעה 7 מושבים לעומת 5 ב-X2, וגם בביקורות מתוארת כמרווחת ושימושית למשפחה. השורה השלישית מתאימה בעיקר לילדים או לנסיעות קצרות, בעוד ה-X2 קומפקטית יותר והעיצוב שלה מגביל את המרווח מאחור.
סיכון גניבה: סקודה קודיאק 2026
- ב.מ.וו X2 2026: 7.5 ל-1,000 רכבים
- סקודה קודיאק 2026: 6.8 ל-1,000 רכבים
לקודיאק שיעור נמוך יותר, 6.8 גניבות לכל 1,000 רכבים, לעומת 7.5 ל-X2. הפער לטובת הקודיאק קטן, אך הוא מתאים למי שמייחס חשיבות לסיכון הגניבה.
מהירות מכירה: סקודה קודיאק 2026
- ב.מ.וו X2 2026: 40 ימים
- סקודה קודיאק 2026: 36 ימים
הקודיאק נמכרת מהר יותר לפי הנתון: 36 ימים לעומת 40 ימים ל-X2. מדובר בפער של ארבעה ימים, שעשוי להיות רלוונטי אם תרצו למכור בעתיד.
מוניטין ושביעות רצון: ב.מ.וו X2 2026
- ב.מ.וו X2 2026: 7 יתרונות
- סקודה קודיאק 2026: 7 יתרונות
ה-X2 מובילה במדד המוניטין ושביעות הרצון, ובביקורות מודגשים העיצוב הייחודי, תא הנוסעים האיכותי והתנהגות הכביש הטובה. עם זאת, שתי המכוניות מציגות 7 יתרונות ברשימת היתרונות, כך שהפער במדד אינו נובע ממספר יתרונות שונה.
פופולריות בכביש: סקודה קודיאק 2026
- ב.מ.וו X2 2026: 388 על הכביש
- סקודה קודיאק 2026: 1,768 על הכביש
הקודיאק נפוצה יותר בכביש, עם 1,768 רכבים לעומת 388 ל-X2. הפער מעיד שהיא בחירה נפוצה יותר, בעוד ה-X2 נדירה יותר.
טכנולוגיה ונוחות: תיקו
- ב.מ.וו X2 2026: 6 מערכות
- סקודה קודיאק 2026: 6 מערכות
שני הדגמים מציעים 6 מערכות לפי המדד הזה, ולכן אין יתרון ברור לאחד מהם במספר המערכות. ביקורות ה-X2 מציינות בידוד רעשים טוב, ואילו בקודיאק מצוינים רעשי כביש ומתלים מורגשים.
למי מתאים כל רכב
- ב.מ.וו X2 2026: ב.מ.וו X2 מתאימה לכם אם אתם מחפשים קרוסאובר פרימיום קומפקטי עם עיצוב בולט, תא נוסעים איכותי והתנהגות כביש מהנה, ולא זקוקים לשבעה מושבים או למרווח משפחתי גדול מאחור.
- סקודה קודיאק 2026: סקודה קודיאק מתאימה לכם אם אתם צריכים רכב משפחתי מרווח ושימושי עם שבעה מושבים, ומעדיפים מחיר רכישה נמוך יותר ושמירת ערך טובה יותר.
שאלות נפוצות
מה עדיף, ב.מ.וו X2 או סקודה קודיאק?
לרכב משפחתי שימושי עם שבעה מושבים, מחיר רכישה נמוך יותר, שמירת ערך טובה יותר ומכירה מהירה יותר, הקודיאק היא הבחירה המתאימה יותר. ה-X2 מתאימה לכם יותר אם אתם מעדיפים קרוסאובר פרימיום קומפקטי עם התנהגות כביש מהנה, ביצועים מעט חזקים יותר ועלויות אחזקה טובות יותר לפי המדד. קחו בחשבון שב-X2 המרווח מאחור והשימושיות מוגבלים יותר, ובקודיאק מנוע ה-1.5 מציע ביצועים בינוניים והשורה השלישית מתאימה בעיקר לילדים. לפני החלטה, בדקו איזו גרסה מוצעת, את היסטוריית הטיפולים ואת תנאי האחריות.
איזה רכב זול יותר, ב.מ.וו X2 או סקודה קודיאק?
סקודה קודיאק 2026 (₪279,490 לעומת ₪320,000). סקודה קודיאק זולה יותר לרכישה: ₪279,490 לעומת ₪320,000 לב.מ.וו X2. הפער של ₪40,510 משמעותי אם חשוב לכם להקטין את ההוצאה הראשונית.
איזה רכב שומר ערך טוב יותר, ב.מ.וו X2 או סקודה קודיאק?
סקודה קודיאק 2026 (11.5% בשנה לעומת 14.8% בשנה). הקודיאק מובילה בשמירת ערך, עם ירידה שנתית של 11.5% לעומת 14.8% ב-X2. המשמעות היא שהקודיאק צפויה לאבד פחות מערכה מדי שנה.
איזה רכב זול יותר לאחזקה, ב.מ.וו X2 או סקודה קודיאק?
ב.מ.וו X2 2026 (דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5). ה-X2 מובילה בעלויות האחזקה, בדירוג דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 בקודיאק. אם הוצאות האחזקה חשובות לכם, זה יתרון לטובת ה-X2, אך הדירוג אינו מפרט את העלות הכספית בפועל.
איזה רכב בטיחותי יותר, ב.מ.וו X2 או סקודה קודיאק?
סקודה קודיאק 2026 (ציון בטיחות 7.5 לעומת ציון בטיחות 7). הקודיאק מובילה עם ציון בטיחות 7.5 לעומת 7 ל-X2. הפער קטן, ושני הרכבים מציעים מערכות בטיחות מתקדמות.
איזה רכב חסכוני יותר, ב.מ.וו X2 או סקודה קודיאק?
ב.מ.וו X2 2026 (קבוצת זיהום 8 לעומת קבוצת זיהום 13). ה-X2 מובילה בקבוצת הזיהום, 8 לעומת 13 בקודיאק. זהו יתרון סביבתי לפי המדד הזה, אך לא נתון שמאפשר לקבוע לבדו מה תהיה צריכת הדלק בפועל.
לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, ב.מ.וו X2 או סקודה קודיאק?
ב.מ.וו X2 2026 (156 כ"ס לעומת 150 כ"ס). ה-X2 מציעה 156 כ״ס לעומת 150 כ״ס בקודיאק, יתרון קל בביצועים לפי הנתונים. בביקורות, הקודיאק עם מנוע 1.5 מתוארת כבעלת ביצועים בינוניים, אך קיימות גם גרסאות 2.0 חזקות יותר.
איזה רכב מרווח יותר, ב.מ.וו X2 או סקודה קודיאק?
סקודה קודיאק 2026 (7 מושבים לעומת 5 מושבים). הקודיאק מציעה 7 מושבים לעומת 5 ב-X2, וגם בביקורות מתוארת כמרווחת ושימושית למשפחה. השורה השלישית מתאימה בעיקר לילדים או לנסיעות קצרות, בעוד ה-X2 קומפקטית יותר והעיצוב שלה מגביל את המרווח מאחור.
איזה רכב נגנב פחות, ב.מ.וו X2 או סקודה קודיאק?
סקודה קודיאק 2026 (6.8 ל-1,000 רכבים לעומת 7.5 ל-1,000 רכבים). לקודיאק שיעור נמוך יותר, 6.8 גניבות לכל 1,000 רכבים, לעומת 7.5 ל-X2. הפער לטובת הקודיאק קטן, אך הוא מתאים למי שמייחס חשיבות לסיכון הגניבה.
איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, ב.מ.וו X2 או סקודה קודיאק?
סקודה קודיאק 2026 (36 ימים לעומת 40 ימים). הקודיאק נמכרת מהר יותר לפי הנתון: 36 ימים לעומת 40 ימים ל-X2. מדובר בפער של ארבעה ימים, שעשוי להיות רלוונטי אם תרצו למכור בעתיד.
לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, ב.מ.וו X2 או סקודה קודיאק?
ב.מ.וו X2 2026 (7 יתרונות לעומת 7 יתרונות). ה-X2 מובילה במדד המוניטין ושביעות הרצון, ובביקורות מודגשים העיצוב הייחודי, תא הנוסעים האיכותי והתנהגות הכביש הטובה. עם זאת, שתי המכוניות מציגות 7 יתרונות ברשימת היתרונות, כך שהפער במדד אינו נובע ממספר יתרונות שונה.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, ב.מ.וו X2 או סקודה קודיאק?
סקודה קודיאק 2026 (1,768 על הכביש לעומת 388 על הכביש). הקודיאק נפוצה יותר בכביש, עם 1,768 רכבים לעומת 388 ל-X2. הפער מעיד שהיא בחירה נפוצה יותר, בעוד ה-X2 נדירה יותר.
ב.מ.וו X2 בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
סקודה קודיאק בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות