ב.מ.וו X1 או סקודה קודיאק? השוואה מלאה 2026
ההמלצה שלנו
הקודיאק הוא הבחירה המתאימה יותר אם חשובים לכם מרחב משפחתי, שבעה מושבים, שמירת ערך, בטיחות ופופולריות בשוק. ה-X1 עדיף אם אתם מחפשים רכב פנאי קומפקטי-פרימיום, מעריכים איכות חומרים, התנהגות כביש ואבזור, ואינכם זקוקים לשורה שלישית. המחירים כמעט זהים, אך כדאי להביא בחשבון שבביקורות על ה-X1 מצוינות עלויות תחזוקה וחלפים גבוהות. בשני הדגמים חסרים עדיין נתוני אמינות ארוכי טווח, ולכן בדיקה פרטנית ותיעוד טיפולים חשובים לפני רכישה.
מחיר רכישה: תיקו
- ב.מ.וו X1 2026: ₪279,000
- סקודה קודיאק 2026: ₪279,490
מחירי הרכישה כמעט זהים: ה-X1 עולה ₪279,000 והקודיאק ₪279,490. בפועל, ההפרש של ₪490 זניח, ולכן אין כאן יתרון משמעותי לאחד מהם.
שמירת ערך: סקודה קודיאק 2026
- ב.מ.וו X1 2026: 15.0% בשנה
- סקודה קודיאק 2026: 11.5% בשנה
הקודיאק מוביל בשמירת ערך: ירידת הערך השנתית המצוינת עבורו היא 11.5%, לעומת 15.0% ב-X1. לאורך זמן, פער כזה עשוי להפוך את הקודיאק לבחירה עדיפה למי שחשובה לו מכירה עתידית.
עלויות אחזקה: תיקו
- ב.מ.וו X1 2026: דרגה 5 מתוך 5
- סקודה קודיאק 2026: דרגה 5 מתוך 5
שניהם נמצאים בדרגה 5 מתוך 5 בעלויות אחזקה, כך שאין יתרון מעשי לאחד מהם במדד הזה. עם זאת, בביקורות מצוינות עלויות תחזוקה וחלפים גבוהות מאוד ל-X1.
אמינות: תיקו
- ב.מ.וו X1 2026: 0 ריקולים
- סקודה קודיאק 2026: 0 ריקולים
לשני הדגמים מצוינים 0 ריקולים, ולכן אין יתרון לאחד מהם במדד הזה. בשניהם אין עדיין מספיק מידע על אמינות ארוכת טווח של דגמי 2026.
בטיחות: סקודה קודיאק 2026
- ב.מ.וו X1 2026: ציון בטיחות 3.5
- סקודה קודיאק 2026: ציון בטיחות 7.5
הקודיאק מוביל עם ציון בטיחות 7.5, לעומת 3.5 ב-X1. זה פער משמעותי למי שבטיחות היא שיקול מרכזי, אף שבביקורת על ה-X1 מצוין דירוג של 5 כוכבי Euro NCAP.
חיסכון ואיכות סביבה: תיקו
- ב.מ.וו X1 2026: קבוצת זיהום 13
- סקודה קודיאק 2026: קבוצת זיהום 13
שניהם נמצאים בקבוצת זיהום 13, ולכן אין הבדל ביניהם לפי הערך הזה. בביקורות מצוינת צריכת דלק נאה לקודיאק בגרסת 1.5, בעוד שב-X1 צריכת הדלק בפועל מתוארת כנמוכה מנתון היצרן.
ביצועים: סקודה קודיאק 2026
- ב.מ.וו X1 2026: 136 כ"ס
- סקודה קודיאק 2026: 150 כ"ס
הקודיאק מוביל עם 150 כ״ס לעומת 136 כ״ס ב-X1. הפער הוא 14 כ״ס, אך גם בביקורות מצוין שבגרסת ה-1.5 של הקודיאק הביצועים בינוניים.
מרחב ומשפחה: סקודה קודיאק 2026
- ב.מ.וו X1 2026: 5 מושבים
- סקודה קודיאק 2026: 7 מושבים
הקודיאק מציע 7 מושבים לעומת 5 ב-X1, ולכן הוא מתאים יותר כשנדרשת גמישות למשפחה. השורה השלישית מתאימה בעיקר לילדים או לנסיעות קצרות.
סיכון גניבה: סקודה קודיאק 2026
- ב.מ.וו X1 2026: 8.3 ל-1,000 רכבים
- סקודה קודיאק 2026: 6.8 ל-1,000 רכבים
בקודיאק נרשמו 6.8 גניבות לכל 1,000 רכבים, לעומת 8.3 ב-X1. זהו סיכון נמוך יותר לפי הערכים האלה, אך לא הבטחה שלא תהיה גניבה.
מהירות מכירה: סקודה קודיאק 2026
- ב.מ.וו X1 2026: 40 ימים
- סקודה קודיאק 2026: 36 ימים
הקודיאק נמכר בממוצע בתוך 36 ימים, לעומת 40 ימים ל-X1. מדובר ביתרון מתון של ארבעה ימים במהירות המכירה.
מוניטין ושביעות רצון: ב.מ.וו X1 2026
- ב.מ.וו X1 2026: 6 יתרונות
- סקודה קודיאק 2026: 7 יתרונות
ה-X1 מוביל במדד הזה, ובביקורות מתוארים איכות חומרים והרכבה גבוהות והתנהגות כביש דינמית. בקודיאק מצוינים איכות הרכבה טובה ומרווח שימושי, כך שההבדל אינו אומר שהוא רכב באיכות ירודה.
פופולריות בכביש: סקודה קודיאק 2026
- ב.מ.וו X1 2026: 225 על הכביש
- סקודה קודיאק 2026: 1,768 על הכביש
הקודיאק נפוץ יותר בכביש: 1,768 רכבים לעומת 225 ל-X1. הפער עשוי להקל על מציאת קונים בשוק המשומשות, אך אינו מעיד כשלעצמו על מצב של רכב מסוים.
טכנולוגיה ונוחות: תיקו
- ב.מ.וו X1 2026: 6 מערכות
- סקודה קודיאק 2026: 6 מערכות
לשניהם מצוינות 6 מערכות, ולכן אין יתרון לפי המספר הזה. בביקורת על ה-X1 מצוינים אבזור נוחות וטכנולוגיה עשיר ובידוד רעשים טוב, ואילו בקודיאק נוחות הנסיעה בעיר ורעשי הכביש והמתלים הם נקודות חולשה.
למי מתאים כל רכב
- ב.מ.וו X1 2026: ה-X1 מתאים לכם אם אתם רוצים SUV קומפקטי-פרימיום עם איכות חומרים, התנהגות כביש דינמית ואבזור עשיר, ואינכם זקוקים ליותר מחמישה מושבים.
- סקודה קודיאק 2026: הקודיאק מתאים לכם אם אתם צריכים מרחב משפחתי וגמישות של שבעה מושבים, ורוצים יתרון בשמירת ערך, בבטיחות ובמהירות המכירה.
שאלות נפוצות
מה עדיף, ב.מ.וו X1 או סקודה קודיאק?
הקודיאק הוא הבחירה המתאימה יותר אם חשובים לכם מרחב משפחתי, שבעה מושבים, שמירת ערך, בטיחות ופופולריות בשוק. ה-X1 עדיף אם אתם מחפשים רכב פנאי קומפקטי-פרימיום, מעריכים איכות חומרים, התנהגות כביש ואבזור, ואינכם זקוקים לשורה שלישית. המחירים כמעט זהים, אך כדאי להביא בחשבון שבביקורות על ה-X1 מצוינות עלויות תחזוקה וחלפים גבוהות. בשני הדגמים חסרים עדיין נתוני אמינות ארוכי טווח, ולכן בדיקה פרטנית ותיעוד טיפולים חשובים לפני רכישה.
איזה רכב שומר ערך טוב יותר, ב.מ.וו X1 או סקודה קודיאק?
סקודה קודיאק 2026 (11.5% בשנה לעומת 15.0% בשנה). הקודיאק מוביל בשמירת ערך: ירידת הערך השנתית המצוינת עבורו היא 11.5%, לעומת 15.0% ב-X1. לאורך זמן, פער כזה עשוי להפוך את הקודיאק לבחירה עדיפה למי שחשובה לו מכירה עתידית.
איזה רכב בטיחותי יותר, ב.מ.וו X1 או סקודה קודיאק?
סקודה קודיאק 2026 (ציון בטיחות 7.5 לעומת ציון בטיחות 3.5). הקודיאק מוביל עם ציון בטיחות 7.5, לעומת 3.5 ב-X1. זה פער משמעותי למי שבטיחות היא שיקול מרכזי, אף שבביקורת על ה-X1 מצוין דירוג של 5 כוכבי Euro NCAP.
לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, ב.מ.וו X1 או סקודה קודיאק?
סקודה קודיאק 2026 (150 כ"ס לעומת 136 כ"ס). הקודיאק מוביל עם 150 כ״ס לעומת 136 כ״ס ב-X1. הפער הוא 14 כ״ס, אך גם בביקורות מצוין שבגרסת ה-1.5 של הקודיאק הביצועים בינוניים.
איזה רכב מרווח יותר, ב.מ.וו X1 או סקודה קודיאק?
סקודה קודיאק 2026 (7 מושבים לעומת 5 מושבים). הקודיאק מציע 7 מושבים לעומת 5 ב-X1, ולכן הוא מתאים יותר כשנדרשת גמישות למשפחה. השורה השלישית מתאימה בעיקר לילדים או לנסיעות קצרות.
איזה רכב נגנב פחות, ב.מ.וו X1 או סקודה קודיאק?
סקודה קודיאק 2026 (6.8 ל-1,000 רכבים לעומת 8.3 ל-1,000 רכבים). בקודיאק נרשמו 6.8 גניבות לכל 1,000 רכבים, לעומת 8.3 ב-X1. זהו סיכון נמוך יותר לפי הערכים האלה, אך לא הבטחה שלא תהיה גניבה.
איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, ב.מ.וו X1 או סקודה קודיאק?
סקודה קודיאק 2026 (36 ימים לעומת 40 ימים). הקודיאק נמכר בממוצע בתוך 36 ימים, לעומת 40 ימים ל-X1. מדובר ביתרון מתון של ארבעה ימים במהירות המכירה.
לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, ב.מ.וו X1 או סקודה קודיאק?
ב.מ.וו X1 2026 (6 יתרונות לעומת 7 יתרונות). ה-X1 מוביל במדד הזה, ובביקורות מתוארים איכות חומרים והרכבה גבוהות והתנהגות כביש דינמית. בקודיאק מצוינים איכות הרכבה טובה ומרווח שימושי, כך שההבדל אינו אומר שהוא רכב באיכות ירודה.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, ב.מ.וו X1 או סקודה קודיאק?
סקודה קודיאק 2026 (1,768 על הכביש לעומת 225 על הכביש). הקודיאק נפוץ יותר בכביש: 1,768 רכבים לעומת 225 ל-X1. הפער עשוי להקל על מציאת קונים בשוק המשומשות, אך אינו מעיד כשלעצמו על מצב של רכב מסוים.
ב.מ.וו X1 בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
סקודה קודיאק בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות