מאזדה CX-30 או פיג'ו 3008? השוואה מלאה 2024
ההמלצה שלנו
מאזדה CX-30 היא הבחירה הכוללת המתאימה יותר למי שמעדיפים שמירת ערך, אמינות, ביצועים ומכירה מהירה, והיא גם מתוארת בביקורות כאיכותית ומהנה לנהיגה. פיג'ו 3008 עדיפה אם מחיר רכישה נמוך יותר, בטיחות, חיסכון בזיהום אוויר ועלויות אחזקה חשובים לכם יותר. קחו בחשבון שב-CX-30 המרווח מאחור ותא המטען מוגבלים, וב-3008 המנוע מתואר כחלש יחסית והמולטימדיה עלולה להיות מסורבלת. לפני קניית 3008 משומשת, ודאו שמדובר בדור ובגרסה המדויקים, ובדקו היסטוריית טיפולים ומצב מערכת ההנעה.
מחיר רכישה: פיג'ו 3008 2024
- מאזדה CX-30 2024: ₪126,950
- פיג'ו 3008 2024: ₪112,495
פיג'ו 3008 זולה יותר לרכישה: ₪112,495 לעומת ₪126,950 למאזדה CX-30. הפער במחיר עשוי להיות משמעותי אם חשוב לכם לצמצם את ההוצאה הראשונית.
שמירת ערך: מאזדה CX-30 2024
- מאזדה CX-30 2024: 13.8% בשנה
- פיג'ו 3008 2024: 18.0% בשנה
מאזדה CX-30 מובילה בשמירת ערך, עם ירידה שנתית של 13.8% לעומת 18.0% בפיג'ו 3008. הפער מצביע על יתרון למאזדה בשמירה על ערכה לאורך זמן.
עלויות אחזקה: פיג'ו 3008 2024
- מאזדה CX-30 2024: דרגה 5 מתוך 5
- פיג'ו 3008 2024: דרגה 4 מתוך 5
פיג'ו 3008 מובילה בעלויות האחזקה. עם זאת, הנתונים מציגים את מאזדה בדרגה 5 מתוך 5 ואת פיג'ו בדרגה 4 מתוך 5, ולכן כדאי לבדוק את פירוט העלויות והמשמעות של הדירוג לפני הקנייה.
אמינות: מאזדה CX-30 2024
- מאזדה CX-30 2024: 0 ריקולים
- פיג'ו 3008 2024: 8 ריקולים
מאזדה CX-30 מובילה במדד האמינות, עם 0 ריקולים לעומת 8 בפיג'ו 3008. זהו יתרון חשוב, אך ברכב משומש עדיין כדאי לבדוק היסטוריית טיפולים ואת מצב הרכב המסוים.
בטיחות: פיג'ו 3008 2024
- מאזדה CX-30 2024: ציון בטיחות 2
- פיג'ו 3008 2024: ציון בטיחות 3.5
פיג'ו 3008 מובילה במדד הבטיחות, עם ציון בטיחות 3.5 לעומת 2 במאזדה CX-30. גם בביקורת על המאזדה מצוינים אבזור בטיחות מלא וציון חמישה כוכבים ב-Euro NCAP, לכן השוו את רמת הבטיחות של הגרסאות הספציפיות.
חיסכון ואיכות סביבה: פיג'ו 3008 2024
- מאזדה CX-30 2024: קבוצת זיהום 15
- פיג'ו 3008 2024: קבוצת זיהום 12
פיג'ו 3008 מובילה במדד החיסכון ואיכות הסביבה, עם קבוצת זיהום 12 לעומת 15 במאזדה CX-30. בביקורות, צריכת הדלק בפועל של שתי המכוניות אינה מצטיינת, ולכן כדאי להביא בחשבון גם את עלות הדלק בשימוש שלכם.
ביצועים: מאזדה CX-30 2024
- מאזדה CX-30 2024: 165 כ"ס
- פיג'ו 3008 2024: 136 כ"ס
מאזדה CX-30 מובילה בביצועים, עם 165 כ"ס לעומת 136 כ"ס בפיג'ו 3008. זהו יתרון למאזדה למי שמחפשים יותר כוח, בעוד שבביקורת על הפיג'ו מנוע ה-1.2 מתואר כחלש יחסית.
מרחב ומשפחה: תיקו
- מאזדה CX-30 2024: 5 מושבים
- פיג'ו 3008 2024: 5 מושבים
אין יתרון מובהק לפי המדד הזה: שתי המכוניות מציעות 5 מושבים. בפועל, ביקורות מציינות מרווח אחורי מוגבל ב-CX-30 ומרחב אחורי סביר בלבד ב-3008, לכן כדאי לבדוק את הישיבה מאחור ואת תא המטען בעצמכם.
סיכון גניבה: פיג'ו 3008 2024
- מאזדה CX-30 2024: 8.6 ל-1,000 רכבים
- פיג'ו 3008 2024: 8.1 ל-1,000 רכבים
פיג'ו 3008 מובילה בסיכון הגניבה, עם 8.1 גניבות לכל 1,000 רכבים לעומת 8.6 במאזדה CX-30. הפער קטן, אך הנתון עשוי להיות שיקול בבחירת הרכב ובהשוואת עלויות הביטוח.
מהירות מכירה: מאזדה CX-30 2024
- מאזדה CX-30 2024: 28 ימים
- פיג'ו 3008 2024: 39 ימים
מאזדה CX-30 נמכרת מהר יותר, בתוך 28 ימים לעומת 39 ימים לפיג'ו 3008. הפער עשוי להקל עליכם למכור את המאזדה כשתרצו להחליף רכב.
מוניטין ושביעות רצון: מאזדה CX-30 2024
- מאזדה CX-30 2024: 6 יתרונות
- פיג'ו 3008 2024: 7 יתרונות
מאזדה CX-30 מובילה במדד המוניטין ושביעות הרצון. בביקורות היא מתוארת כאיכותית ומהנה לנהיגה, אך הנתונים המוצגים מונים 6 יתרונות למאזדה ו-7 לפיג'ו, ולכן כדאי להתרשם גם מחוות דעת ומבדיקה של הרכב עצמו.
פופולריות בכביש: מאזדה CX-30 2024
- מאזדה CX-30 2024: 1,919 על הכביש
- פיג'ו 3008 2024: 691 על הכביש
מאזדה CX-30 נפוצה יותר בכביש, עם 1,919 רכבים לעומת 691 פיג'ו 3008. נפוצות גבוהה יותר עשויה להקל על השוואת רכבים ומציאת קונים בעתיד.
טכנולוגיה ונוחות: תיקו
- מאזדה CX-30 2024: 6 מערכות
- פיג'ו 3008 2024: 6 מערכות
אין יתרון מובהק במדד: בשתי המכוניות מצוינות 6 מערכות. בביקורות על ה-3008 מוזכרים מסכים ומולטימדיה שעלולה להגיב באיטיות, ואילו ה-CX-30 זוכה לשבחים על איכות תא הנוסעים.
למי מתאים כל רכב
- מאזדה CX-30 2024: מאזדה CX-30 מתאימה לכם אם אתם מעדיפים רכב איכותי ומהנה לנהיגה, עם יתרון בשמירת ערך, אמינות, ביצועים ומהירות מכירה, ואינכם זקוקים למרווח אחורי גדול.
- פיג'ו 3008 2024: פיג'ו 3008 מתאימה לכם אם אתם מחפשים מחיר רכישה נמוך יותר, אבזור עשיר ורכב פנאי משפחתי עם תא מטען שימושי, ומוכנים לבדוק היטב את הגרסה, היסטוריית הטיפולים ותפקוד המולטימדיה.
שאלות נפוצות
מה עדיף, מאזדה CX-30 או פיג'ו 3008?
מאזדה CX-30 היא הבחירה הכוללת המתאימה יותר למי שמעדיפים שמירת ערך, אמינות, ביצועים ומכירה מהירה, והיא גם מתוארת בביקורות כאיכותית ומהנה לנהיגה. פיג'ו 3008 עדיפה אם מחיר רכישה נמוך יותר, בטיחות, חיסכון בזיהום אוויר ועלויות אחזקה חשובים לכם יותר. קחו בחשבון שב-CX-30 המרווח מאחור ותא המטען מוגבלים, וב-3008 המנוע מתואר כחלש יחסית והמולטימדיה עלולה להיות מסורבלת. לפני קניית 3008 משומשת, ודאו שמדובר בדור ובגרסה המדויקים, ובדקו היסטוריית טיפולים ומצב מערכת ההנעה.
איזה רכב זול יותר, מאזדה CX-30 או פיג'ו 3008?
פיג'ו 3008 2024 (₪112,495 לעומת ₪126,950). פיג'ו 3008 זולה יותר לרכישה: ₪112,495 לעומת ₪126,950 למאזדה CX-30. הפער במחיר עשוי להיות משמעותי אם חשוב לכם לצמצם את ההוצאה הראשונית.
איזה רכב שומר ערך טוב יותר, מאזדה CX-30 או פיג'ו 3008?
מאזדה CX-30 2024 (13.8% בשנה לעומת 18.0% בשנה). מאזדה CX-30 מובילה בשמירת ערך, עם ירידה שנתית של 13.8% לעומת 18.0% בפיג'ו 3008. הפער מצביע על יתרון למאזדה בשמירה על ערכה לאורך זמן.
איזה רכב זול יותר לאחזקה, מאזדה CX-30 או פיג'ו 3008?
פיג'ו 3008 2024 (דרגה 4 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5). פיג'ו 3008 מובילה בעלויות האחזקה. עם זאת, הנתונים מציגים את מאזדה בדרגה 5 מתוך 5 ואת פיג'ו בדרגה 4 מתוך 5, ולכן כדאי לבדוק את פירוט העלויות והמשמעות של הדירוג לפני הקנייה.
איזה רכב אמין יותר, מאזדה CX-30 או פיג'ו 3008?
מאזדה CX-30 2024 (0 ריקולים לעומת 8 ריקולים). מאזדה CX-30 מובילה במדד האמינות, עם 0 ריקולים לעומת 8 בפיג'ו 3008. זהו יתרון חשוב, אך ברכב משומש עדיין כדאי לבדוק היסטוריית טיפולים ואת מצב הרכב המסוים.
איזה רכב בטיחותי יותר, מאזדה CX-30 או פיג'ו 3008?
פיג'ו 3008 2024 (ציון בטיחות 3.5 לעומת ציון בטיחות 2). פיג'ו 3008 מובילה במדד הבטיחות, עם ציון בטיחות 3.5 לעומת 2 במאזדה CX-30. גם בביקורת על המאזדה מצוינים אבזור בטיחות מלא וציון חמישה כוכבים ב-Euro NCAP, לכן השוו את רמת הבטיחות של הגרסאות הספציפיות.
איזה רכב חסכוני יותר, מאזדה CX-30 או פיג'ו 3008?
פיג'ו 3008 2024 (קבוצת זיהום 12 לעומת קבוצת זיהום 15). פיג'ו 3008 מובילה במדד החיסכון ואיכות הסביבה, עם קבוצת זיהום 12 לעומת 15 במאזדה CX-30. בביקורות, צריכת הדלק בפועל של שתי המכוניות אינה מצטיינת, ולכן כדאי להביא בחשבון גם את עלות הדלק בשימוש שלכם.
לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, מאזדה CX-30 או פיג'ו 3008?
מאזדה CX-30 2024 (165 כ"ס לעומת 136 כ"ס). מאזדה CX-30 מובילה בביצועים, עם 165 כ"ס לעומת 136 כ"ס בפיג'ו 3008. זהו יתרון למאזדה למי שמחפשים יותר כוח, בעוד שבביקורת על הפיג'ו מנוע ה-1.2 מתואר כחלש יחסית.
איזה רכב נגנב פחות, מאזדה CX-30 או פיג'ו 3008?
פיג'ו 3008 2024 (8.1 ל-1,000 רכבים לעומת 8.6 ל-1,000 רכבים). פיג'ו 3008 מובילה בסיכון הגניבה, עם 8.1 גניבות לכל 1,000 רכבים לעומת 8.6 במאזדה CX-30. הפער קטן, אך הנתון עשוי להיות שיקול בבחירת הרכב ובהשוואת עלויות הביטוח.
איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, מאזדה CX-30 או פיג'ו 3008?
מאזדה CX-30 2024 (28 ימים לעומת 39 ימים). מאזדה CX-30 נמכרת מהר יותר, בתוך 28 ימים לעומת 39 ימים לפיג'ו 3008. הפער עשוי להקל עליכם למכור את המאזדה כשתרצו להחליף רכב.
לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, מאזדה CX-30 או פיג'ו 3008?
מאזדה CX-30 2024 (6 יתרונות לעומת 7 יתרונות). מאזדה CX-30 מובילה במדד המוניטין ושביעות הרצון. בביקורות היא מתוארת כאיכותית ומהנה לנהיגה, אך הנתונים המוצגים מונים 6 יתרונות למאזדה ו-7 לפיג'ו, ולכן כדאי להתרשם גם מחוות דעת ומבדיקה של הרכב עצמו.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, מאזדה CX-30 או פיג'ו 3008?
מאזדה CX-30 2024 (1,919 על הכביש לעומת 691 על הכביש). מאזדה CX-30 נפוצה יותר בכביש, עם 1,919 רכבים לעומת 691 פיג'ו 3008. נפוצות גבוהה יותר עשויה להקל על השוואת רכבים ומציאת קונים בעתיד.
מאזדה CX-30 בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
פיג'ו 3008 בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות