פורד פוקוס או יונדאי i20? השוואה מלאה 2023

ההמלצה שלנו

בסך הכול, הפוקוס מתאימה יותר אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך יותר, שמירת ערך, ביצועים, בטיחות וטכנולוגיה; היא גם נהנית מיתרון בזמני מכירה ובסיכון הגניבה. ה-i20 עדיפה אם אתם מעדיפים אמינות לפי מדד הריקולים, נפוצות גבוהה יותר, או תא מטען גדול יותר מההאצ'בק של הפוקוס. לפני קנייה בדקו במיוחד את תיבת ההילוכים בשתי המכוניות, וב-i20 גם את רמת הגימור ומערכות הבטיחות. בחרו לפי מצב הרכב והיסטוריית הטיפולים, ולא רק לפי הדגם.

מחיר רכישה: פורד פוקוס 2023

  • פורד פוקוס 2023: ₪84,000
  • יונדאי i20 2023: ₪86,000

הפוקוס מובילה במחיר רכישה: היא עולה ₪84,000 לעומת ₪86,000 ל-i20. הפער הוא ₪2,000 לטובת הפוקוס.

שמירת ערך: פורד פוקוס 2023

  • פורד פוקוס 2023: 1.1% בשנה
  • יונדאי i20 2023: 9.4% בשנה

הפוקוס מובילה בשמירת ערך, עם ירידה של 1.1% בשנה לעומת 9.4% בשנה ב-i20. בפועל, לפי הערכים האלה, צפויה לה ירידת ערך שנתית מתונה יותר.

עלויות אחזקה: פורד פוקוס 2023

  • פורד פוקוס 2023: דרגה 3 מתוך 5
  • יונדאי i20 2023: דרגה 5 מתוך 5

הפוקוס מובילה בעלויות האחזקה, בדרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 ב-i20. ההבדל מצביע על יתרון לפוקוס בהוצאות האחזקה, אף שהעלויות בפועל תלויות במצב הרכב ובהיסטוריית הטיפולים.

אמינות: יונדאי i20 2023

  • פורד פוקוס 2023: 3 ריקולים
  • יונדאי i20 2023: 1 ריקולים

ה-i20 מובילה במדד האמינות: מופיעים לה ריקול אחד לעומת 3 בפוקוס. לצד זאת, בשתי המכוניות חשוב לבדוק היסטוריית טיפולים ואת פעולת תיבת ההילוכים כפולת המצמדים.

בטיחות: פורד פוקוס 2023

  • פורד פוקוס 2023: ציון בטיחות 2
  • יונדאי i20 2023: ציון בטיחות 1

הפוקוס מובילה בבטיחות, עם ציון בטיחות 2 לעומת 1 ב-i20; בביקורות מצוינים גם דירוג של 5 כוכבים ל-Euro NCAP בפוקוס ו-4 כוכבים ל-i20. רמת האבזור הבטיחותי ב-i20 תלויה בגרסה.

חיסכון ואיכות סביבה: פורד פוקוס 2023

  • פורד פוקוס 2023: קבוצת זיהום 9
  • יונדאי i20 2023: קבוצת זיהום 13

הפוקוס מובילה במדד החיסכון ואיכות הסביבה: היא בקבוצת זיהום 9 לעומת קבוצה 13 ב-i20. זהו יתרון בסיווג הזיהום, אך אין כאן נתון שמאפשר לקבוע את צריכת הדלק בפועל של שתי המכוניות.

ביצועים: פורד פוקוס 2023

  • פורד פוקוס 2023: 155 כ"ס
  • יונדאי i20 2023: 100 כ"ס

הפוקוס מובילה בביצועים עם 155 כ"ס לעומת 100 כ"ס ב-i20. הפער מורגש בעיקר כשנדרשים כוח לעקיפות ולנסיעה מחוץ לעיר.

מרחב ומשפחה: פורד פוקוס 2023

  • פורד פוקוס 2023: 5 מושבים
  • יונדאי i20 2023: 5 מושבים

הפוקוס מובילה במדד המרחב והמשפחה, אך לשתי המכוניות 5 מושבים. בפועל, ה-i20 מציעה תא מטען של 352 ליטר, לעומת כ-341 ליטר בהאצ'בק של הפוקוס, ולפוקוס יש מרווח אחורי סביר בלבד.

סיכון גניבה: פורד פוקוס 2023

  • פורד פוקוס 2023: 5.1 ל-1,000 רכבים
  • יונדאי i20 2023: 6.4 ל-1,000 רכבים

הפוקוס מובילה בסיכון הגניבה, עם 5.1 מקרים לכל 1,000 רכבים לעומת 6.4 ב-i20. כלומר, שיעור הגניבות המדווח נמוך יותר בפוקוס.

מהירות מכירה: פורד פוקוס 2023

  • פורד פוקוס 2023: 29 ימים
  • יונדאי i20 2023: 39 ימים

הפוקוס מובילה במהירות המכירה: זמן המכירה הוא 29 ימים לעומת 39 ימים ב-i20. זהו פער של 10 ימים לטובת הפוקוס.

מוניטין ושביעות רצון: פורד פוקוס 2023

  • פורד פוקוס 2023: 6 יתרונות
  • יונדאי i20 2023: 7 יתרונות

הפוקוס מובילה בסעיף המוניטין ושביעות הרצון, אך ספירת היתרונות בביקורות היא 6 לפוקוס ו-7 ל-i20. המספרים האלה לבדם לא מבהירים מה עומד מאחורי ההובלה, ולכן כדאי להתרשם גם ממצב הרכב הספציפי.

פופולריות בכביש: יונדאי i20 2023

  • פורד פוקוס 2023: 680 על הכביש
  • יונדאי i20 2023: 4,417 על הכביש

ה-i20 מובילה בפופולריות בכביש, עם 4,417 מכוניות לעומת 680 פוקוס. היא נפוצה בהרבה, דבר שעשוי להקל על מציאת מוסכים, חלפים והשוואת מחירים.

טכנולוגיה ונוחות: פורד פוקוס 2023

  • פורד פוקוס 2023: 6 מערכות
  • יונדאי i20 2023: 4 מערכות

הפוקוס מובילה בטכנולוגיה ונוחות עם 6 מערכות לעומת 4 ב-i20. כדאי לבדוק את פעולת המערכות ברכב עצמו, ובפרט את נוחות השימוש במולטימדיה.

למי מתאים כל רכב

  • פורד פוקוס 2023: הפורד פוקוס מתאימה לכם אם אתם מחפשים משפחתית חזקה ומאובזרת, עם התנהגות כביש טובה ונסיעות בין-עירוניות נוחות, ומוכנים לבדוק היטב את פעולת התיבה הדו-מצמדית.
  • יונדאי i20 2023: יונדאי i20 מתאימה לכם אם אתם מעדיפים מכונית קטנה ונפוצה שקל לתמרן בעיר, עם תא מטען שימושי, ומוכנים להתפשר על ביצועים, נוחות ובידוד רעשים.

שאלות נפוצות

מה עדיף, פורד פוקוס או יונדאי i20?

בסך הכול, הפוקוס מתאימה יותר אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך יותר, שמירת ערך, ביצועים, בטיחות וטכנולוגיה; היא גם נהנית מיתרון בזמני מכירה ובסיכון הגניבה. ה-i20 עדיפה אם אתם מעדיפים אמינות לפי מדד הריקולים, נפוצות גבוהה יותר, או תא מטען גדול יותר מההאצ'בק של הפוקוס. לפני קנייה בדקו במיוחד את תיבת ההילוכים בשתי המכוניות, וב-i20 גם את רמת הגימור ומערכות הבטיחות. בחרו לפי מצב הרכב והיסטוריית הטיפולים, ולא רק לפי הדגם.

איזה רכב זול יותר, פורד פוקוס או יונדאי i20?

פורד פוקוס 2023 (₪84,000 לעומת ₪86,000). הפוקוס מובילה במחיר רכישה: היא עולה ₪84,000 לעומת ₪86,000 ל-i20. הפער הוא ₪2,000 לטובת הפוקוס.

איזה רכב שומר ערך טוב יותר, פורד פוקוס או יונדאי i20?

פורד פוקוס 2023 (1.1% בשנה לעומת 9.4% בשנה). הפוקוס מובילה בשמירת ערך, עם ירידה של 1.1% בשנה לעומת 9.4% בשנה ב-i20. בפועל, לפי הערכים האלה, צפויה לה ירידת ערך שנתית מתונה יותר.

איזה רכב זול יותר לאחזקה, פורד פוקוס או יונדאי i20?

פורד פוקוס 2023 (דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5). הפוקוס מובילה בעלויות האחזקה, בדרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 ב-i20. ההבדל מצביע על יתרון לפוקוס בהוצאות האחזקה, אף שהעלויות בפועל תלויות במצב הרכב ובהיסטוריית הטיפולים.

איזה רכב אמין יותר, פורד פוקוס או יונדאי i20?

יונדאי i20 2023 (1 ריקולים לעומת 3 ריקולים). ה-i20 מובילה במדד האמינות: מופיעים לה ריקול אחד לעומת 3 בפוקוס. לצד זאת, בשתי המכוניות חשוב לבדוק היסטוריית טיפולים ואת פעולת תיבת ההילוכים כפולת המצמדים.

איזה רכב בטיחותי יותר, פורד פוקוס או יונדאי i20?

פורד פוקוס 2023 (ציון בטיחות 2 לעומת ציון בטיחות 1). הפוקוס מובילה בבטיחות, עם ציון בטיחות 2 לעומת 1 ב-i20; בביקורות מצוינים גם דירוג של 5 כוכבים ל-Euro NCAP בפוקוס ו-4 כוכבים ל-i20. רמת האבזור הבטיחותי ב-i20 תלויה בגרסה.

איזה רכב חסכוני יותר, פורד פוקוס או יונדאי i20?

פורד פוקוס 2023 (קבוצת זיהום 9 לעומת קבוצת זיהום 13). הפוקוס מובילה במדד החיסכון ואיכות הסביבה: היא בקבוצת זיהום 9 לעומת קבוצה 13 ב-i20. זהו יתרון בסיווג הזיהום, אך אין כאן נתון שמאפשר לקבוע את צריכת הדלק בפועל של שתי המכוניות.

לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, פורד פוקוס או יונדאי i20?

פורד פוקוס 2023 (155 כ"ס לעומת 100 כ"ס). הפוקוס מובילה בביצועים עם 155 כ"ס לעומת 100 כ"ס ב-i20. הפער מורגש בעיקר כשנדרשים כוח לעקיפות ולנסיעה מחוץ לעיר.

איזה רכב מרווח יותר, פורד פוקוס או יונדאי i20?

פורד פוקוס 2023 (5 מושבים לעומת 5 מושבים). הפוקוס מובילה במדד המרחב והמשפחה, אך לשתי המכוניות 5 מושבים. בפועל, ה-i20 מציעה תא מטען של 352 ליטר, לעומת כ-341 ליטר בהאצ'בק של הפוקוס, ולפוקוס יש מרווח אחורי סביר בלבד.

איזה רכב נגנב פחות, פורד פוקוס או יונדאי i20?

פורד פוקוס 2023 (5.1 ל-1,000 רכבים לעומת 6.4 ל-1,000 רכבים). הפוקוס מובילה בסיכון הגניבה, עם 5.1 מקרים לכל 1,000 רכבים לעומת 6.4 ב-i20. כלומר, שיעור הגניבות המדווח נמוך יותר בפוקוס.

איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, פורד פוקוס או יונדאי i20?

פורד פוקוס 2023 (29 ימים לעומת 39 ימים). הפוקוס מובילה במהירות המכירה: זמן המכירה הוא 29 ימים לעומת 39 ימים ב-i20. זהו פער של 10 ימים לטובת הפוקוס.

לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, פורד פוקוס או יונדאי i20?

פורד פוקוס 2023 (6 יתרונות לעומת 7 יתרונות). הפוקוס מובילה בסעיף המוניטין ושביעות הרצון, אך ספירת היתרונות בביקורות היא 6 לפוקוס ו-7 ל-i20. המספרים האלה לבדם לא מבהירים מה עומד מאחורי ההובלה, ולכן כדאי להתרשם גם ממצב הרכב הספציפי.

איזה רכב נפוץ יותר בכביש, פורד פוקוס או יונדאי i20?

יונדאי i20 2023 (4,417 על הכביש לעומת 680 על הכביש). ה-i20 מובילה בפופולריות בכביש, עם 4,417 מכוניות לעומת 680 פוקוס. היא נפוצה בהרבה, דבר שעשוי להקל על מציאת מוסכים, חלפים והשוואת מחירים.

באיזה רכב יותר מערכות נוחות וטכנולוגיה, פורד פוקוס או יונדאי i20?

פורד פוקוס 2023 (6 מערכות לעומת 4 מערכות). הפוקוס מובילה בטכנולוגיה ונוחות עם 6 מערכות לעומת 4 ב-i20. כדאי לבדוק את פעולת המערכות ברכב עצמו, ובפרט את נוחות השימוש במולטימדיה.

פורד פוקוס בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

יונדאי i20 בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

השוואות נוספות

השוו רכבים אחרים לפי מה שחשוב לכם