שברולט ספארק או יונדאי i20? השוואה מלאה 2023
ההמלצה שלנו
לפי מכלול היתרונות, הספארק מתאימה למי שמחפשים מחיר קנייה נמוך, סיכון גניבה נמוך ומכירה מהירה, ומתמקדים בעיקר בנסיעות עירוניות. ה־i20 עדיפה אם חשובים לכם שמירת ערך טובה יותר, תא מטען גדול יותר ורכב נפוץ יותר, אך בדקו היטב את תיבת הדו־מצמד ואת רמת הגימור. לספארק תא מטען קטן ונוחות עירונית שאינה מצטיינת, ולכן היא פחות מתאימה אם אתם זקוקים לרכב משפחתי שימושי. בכל אחת מהן, בחרו רק לאחר בדיקת רכב פרטנית ותיעוד טיפולים.
מחיר רכישה: שברולט ספארק 2023
- שברולט ספארק 2023: ₪73,000
- יונדאי i20 2023: ₪86,000
הספארק זולה יותר לרכישה: ₪73,000 לעומת ₪86,000. הפער של ₪13,000 משאיר לכם יותר תקציב להוצאות או לרכב עצמו.
שמירת ערך: יונדאי i20 2023
- שברולט ספארק 2023: 17.7% בשנה
- יונדאי i20 2023: 9.4% בשנה
ה־i20 צפויה לשמור טוב יותר על ערכה: ירידת הערך השנתית היא 9.4% לעומת 17.7% בספארק. זה עשוי לצמצם את ההפסד בעת מכירה בהמשך.
עלויות אחזקה: שברולט ספארק 2023
- שברולט ספארק 2023: דרגה 4 מתוך 5
- יונדאי i20 2023: דרגה 5 מתוך 5
הספארק עדיפה בעלויות האחזקה; ערכי הדרגות הם 4 מתוך 5 בספארק ו־5 מתוך 5 ב־i20. בדקו את היסטוריית הטיפולים של הרכב הספציפי, ובייחוד בספארק את תחזוקת תיבת ה־CVT וב־i20 את מצב תיבת הדו־מצמד.
אמינות: שברולט ספארק 2023
- שברולט ספארק 2023: 0 ריקולים
- יונדאי i20 2023: 1 ריקולים
לספארק 0 ריקולים לעומת 1 ב־i20. ברכב משומש עדיין חשוב לבדוק תיעוד טיפולים, וב־i20 גם את פעולת תיבת הדו־מצמד.
בטיחות: תיקו
- שברולט ספארק 2023: 10 כריות אוויר
- יונדאי i20 2023: ציון בטיחות 1
שתיהן מסומנות כמנצחות בתחום הבטיחות, אך הנתונים אינם בני השוואה ישירה: בספארק מצוינות 10 כריות אוויר, וב־i20 ציון בטיחות 1. בדקו את מערכות הבטיחות ואת רמת הגימור של המכונית המסוימת.
חיסכון ואיכות סביבה: שברולט ספארק 2023
- שברולט ספארק 2023: קבוצת זיהום 10
- יונדאי i20 2023: קבוצת זיהום 13
הספארק מובילה במדד חיסכון ואיכות סביבה, עם קבוצת זיהום 10 לעומת 13 ב־i20. בפועל, נתוני המבחנים מצביעים על צריכת דלק שאינה מצטיינת בספארק, לכן אופי הנסיעות והצריכה בפועל חשובים.
ביצועים: יונדאי i20 2023
- שברולט ספארק 2023: 98 כ"ס
- יונדאי i20 2023: 100 כ"ס
ה־i20 מובילה בהספק עם 100 כ״ס לעומת 98 כ״ס בספארק, אך הפער קטן. הספארק מתוארת כחזקה יחסית למכוניות מיני, בעוד מנוע ה־i20 עשוי להיות פחות נמרץ בעליות ובעקיפות.
מרחב ומשפחה: יונדאי i20 2023
- שברולט ספארק 2023: 5 מושבים
- יונדאי i20 2023: 5 מושבים
ה־i20 עדיפה למי שזקוקים לשימושיות משפחתית: תא המטען שלה בנפח 352 ליטר, בעוד תא המטען של הספארק קטן, 185 ליטר. לשתיהן 5 מושבים, אך הספארק מציעה מרווח טוב מלפנים והמרחב מאחור מוגבל יחסית.
סיכון גניבה: שברולט ספארק 2023
- שברולט ספארק 2023: 2.0 ל-1,000 רכבים
- יונדאי i20 2023: 6.4 ל-1,000 רכבים
הספארק מובילה בסיכון הגניבה: 2.0 ל־1,000 רכבים לעומת 6.4 ל־1,000 ב־i20. זה יתרון למי שמעדיפים חשיפה נמוכה יותר לגניבה.
מהירות מכירה: שברולט ספארק 2023
- שברולט ספארק 2023: 28 ימים
- יונדאי i20 2023: 39 ימים
הספארק נמכרת מהר יותר, בתוך 28 ימים לעומת 39 ימים ל־i20. הפער עשוי להיות משמעותי אם תרצו למכור בלי להמתין זמן רב.
מוניטין ושביעות רצון: שברולט ספארק 2023
- שברולט ספארק 2023: 8 יתרונות
- יונדאי i20 2023: 7 יתרונות
הספארק מובילה במדד המוניטין ושביעות הרצון, עם 8 יתרונות לעומת 7 ב־i20. זהו יתרון מתון, ולא תחליף לבדיקה של מצב הרכב והיסטוריית הטיפולים.
פופולריות בכביש: יונדאי i20 2023
- שברולט ספארק 2023: 189 על הכביש
- יונדאי i20 2023: 4,417 על הכביש
ה־i20 נפוצה הרבה יותר בכבישים: 4,417 מכוניות לעומת 189 ספארק. מבחר גדול יותר עשוי להקל על מציאת רכב להשוואה, אך בדקו היטב את מצבה של כל מכונית.
טכנולוגיה ונוחות: תיקו
- שברולט ספארק 2023: 4 מערכות
- יונדאי i20 2023: 4 מערכות
שתיהן מציעות 4 מערכות בתחום הטכנולוגיה והנוחות, ולכן אין כאן פער לפי המדד הזה. בפועל, האבזור תלוי בגרסה, וב־i20 חשוב לוודא אילו מערכות בטיחות מותקנות.
למי מתאים כל רכב
- שברולט ספארק 2023: הספארק מתאימה למי שמחפשים מכונית קטנה וזולה יותר לרכישה, בעיקר לנסיעות עירוניות, ומוכנים להסתפק בתא מטען קטן.
- יונדאי i20 2023: ה־i20 מתאימה למי שמעדיפים תא מטען שימושי, שמירת ערך טובה יותר ומכונית נפוצה יותר, ומוכנים לבדוק היטב את מצב תיבת ההילוכים.
שאלות נפוצות
מה עדיף, שברולט ספארק או יונדאי i20?
לפי מכלול היתרונות, הספארק מתאימה למי שמחפשים מחיר קנייה נמוך, סיכון גניבה נמוך ומכירה מהירה, ומתמקדים בעיקר בנסיעות עירוניות. ה־i20 עדיפה אם חשובים לכם שמירת ערך טובה יותר, תא מטען גדול יותר ורכב נפוץ יותר, אך בדקו היטב את תיבת הדו־מצמד ואת רמת הגימור. לספארק תא מטען קטן ונוחות עירונית שאינה מצטיינת, ולכן היא פחות מתאימה אם אתם זקוקים לרכב משפחתי שימושי. בכל אחת מהן, בחרו רק לאחר בדיקת רכב פרטנית ותיעוד טיפולים.
איזה רכב זול יותר, שברולט ספארק או יונדאי i20?
שברולט ספארק 2023 (₪73,000 לעומת ₪86,000). הספארק זולה יותר לרכישה: ₪73,000 לעומת ₪86,000. הפער של ₪13,000 משאיר לכם יותר תקציב להוצאות או לרכב עצמו.
איזה רכב שומר ערך טוב יותר, שברולט ספארק או יונדאי i20?
יונדאי i20 2023 (9.4% בשנה לעומת 17.7% בשנה). ה־i20 צפויה לשמור טוב יותר על ערכה: ירידת הערך השנתית היא 9.4% לעומת 17.7% בספארק. זה עשוי לצמצם את ההפסד בעת מכירה בהמשך.
איזה רכב זול יותר לאחזקה, שברולט ספארק או יונדאי i20?
שברולט ספארק 2023 (דרגה 4 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5). הספארק עדיפה בעלויות האחזקה; ערכי הדרגות הם 4 מתוך 5 בספארק ו־5 מתוך 5 ב־i20. בדקו את היסטוריית הטיפולים של הרכב הספציפי, ובייחוד בספארק את תחזוקת תיבת ה־CVT וב־i20 את מצב תיבת הדו־מצמד.
איזה רכב אמין יותר, שברולט ספארק או יונדאי i20?
שברולט ספארק 2023 (0 ריקולים לעומת 1 ריקולים). לספארק 0 ריקולים לעומת 1 ב־i20. ברכב משומש עדיין חשוב לבדוק תיעוד טיפולים, וב־i20 גם את פעולת תיבת הדו־מצמד.
איזה רכב חסכוני יותר, שברולט ספארק או יונדאי i20?
שברולט ספארק 2023 (קבוצת זיהום 10 לעומת קבוצת זיהום 13). הספארק מובילה במדד חיסכון ואיכות סביבה, עם קבוצת זיהום 10 לעומת 13 ב־i20. בפועל, נתוני המבחנים מצביעים על צריכת דלק שאינה מצטיינת בספארק, לכן אופי הנסיעות והצריכה בפועל חשובים.
לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, שברולט ספארק או יונדאי i20?
יונדאי i20 2023 (100 כ"ס לעומת 98 כ"ס). ה־i20 מובילה בהספק עם 100 כ״ס לעומת 98 כ״ס בספארק, אך הפער קטן. הספארק מתוארת כחזקה יחסית למכוניות מיני, בעוד מנוע ה־i20 עשוי להיות פחות נמרץ בעליות ובעקיפות.
איזה רכב מרווח יותר, שברולט ספארק או יונדאי i20?
יונדאי i20 2023 (5 מושבים לעומת 5 מושבים). ה־i20 עדיפה למי שזקוקים לשימושיות משפחתית: תא המטען שלה בנפח 352 ליטר, בעוד תא המטען של הספארק קטן, 185 ליטר. לשתיהן 5 מושבים, אך הספארק מציעה מרווח טוב מלפנים והמרחב מאחור מוגבל יחסית.
איזה רכב נגנב פחות, שברולט ספארק או יונדאי i20?
שברולט ספארק 2023 (2.0 ל-1,000 רכבים לעומת 6.4 ל-1,000 רכבים). הספארק מובילה בסיכון הגניבה: 2.0 ל־1,000 רכבים לעומת 6.4 ל־1,000 ב־i20. זה יתרון למי שמעדיפים חשיפה נמוכה יותר לגניבה.
איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, שברולט ספארק או יונדאי i20?
שברולט ספארק 2023 (28 ימים לעומת 39 ימים). הספארק נמכרת מהר יותר, בתוך 28 ימים לעומת 39 ימים ל־i20. הפער עשוי להיות משמעותי אם תרצו למכור בלי להמתין זמן רב.
לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, שברולט ספארק או יונדאי i20?
שברולט ספארק 2023 (8 יתרונות לעומת 7 יתרונות). הספארק מובילה במדד המוניטין ושביעות הרצון, עם 8 יתרונות לעומת 7 ב־i20. זהו יתרון מתון, ולא תחליף לבדיקה של מצב הרכב והיסטוריית הטיפולים.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, שברולט ספארק או יונדאי i20?
יונדאי i20 2023 (4,417 על הכביש לעומת 189 על הכביש). ה־i20 נפוצה הרבה יותר בכבישים: 4,417 מכוניות לעומת 189 ספארק. מבחר גדול יותר עשוי להקל על מציאת רכב להשוואה, אך בדקו היטב את מצבה של כל מכונית.
שברולט ספארק בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
יונדאי i20 בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות