סיטרואן C4 או יונדאי i20? השוואה מלאה 2024
ההמלצה שלנו
בסיכום, ה-i20 היא הבחירה המאוזנת יותר למי שמעדיפים אמינות לפי נתוני הריקולים, מכירה מהירה יותר, נפוצות ומדד סביבתי עדיף. ה-C4 מתאימה יותר אם חשובים לכם שמירת ערך, בטיחות, כוח מנוע ונוחות נסיעה, אך כדאי לבדוק בקפידה את היסטוריית הריקולים שלה. מחירי הרכישה ועלויות האחזקה דומים, ולכן הם אינם מכריעים בין השתיים. אם אתם נוסעים הרבה ורוצים רכב נוח ומאובזר, ה-C4 עשויה להתאים יותר; אם אתם מעדיפים סופרמיני נפוצה וקלה יותר למכירה, שקלו את ה-i20.
מחיר רכישה: תיקו
- סיטרואן C4 2024: ₪93,025
- יונדאי i20 2024: ₪93,000
מחיר הרכישה כמעט זהה: ה-C4 עולה ₪93,025 וה-i20 עולה ₪93,000, כך שאין כאן פער משמעותי לטובת אחד מהם.
שמירת ערך: סיטרואן C4 2024
- סיטרואן C4 2024: 2.0% בשנה
- יונדאי i20 2024: 11.2% בשנה
ה-C4 מובילה בשמירת ערך: ירידת הערך השנתית שלה היא 2.0%, לעומת 11.2% ב-i20. בפועל, זהו יתרון משמעותי למי שמתכננים למכור בהמשך.
עלויות אחזקה: תיקו
- סיטרואן C4 2024: דרגה 5 מתוך 5
- יונדאי i20 2024: דרגה 5 מתוך 5
שתי המכוניות נמצאות בדרגה 5 מתוך 5 בעלויות האחזקה, ולכן אין יתרון ברור לאחת מהן לפי המדד הזה.
אמינות: יונדאי i20 2024
- סיטרואן C4 2024: 8 ריקולים
- יונדאי i20 2024: 1 ריקולים
ה-i20 מובילה במספר הריקולים: אחד לעומת שמונה ב-C4. זהו שיקול לטובת היונדאי, ובקניית ה-C4 חשוב במיוחד לוודא שכל הטיפולים הנדרשים בעקבות ריקולים בוצעו.
בטיחות: סיטרואן C4 2024
- סיטרואן C4 2024: ציון בטיחות 2
- יונדאי i20 2024: ציון בטיחות 1
ה-C4 מובילה במדד הבטיחות, עם ציון בטיחות 2 לעומת 1 ב-i20. אם בטיחות היא שיקול מרכזי, זהו יתרון לטובת הסיטרואן.
חיסכון ואיכות סביבה: יונדאי i20 2024
- סיטרואן C4 2024: קבוצת זיהום 14
- יונדאי i20 2024: קבוצת זיהום 13
ה-i20 מובילה בקבוצת הזיהום, 13 לעומת 14 ב-C4. מדובר ביתרון במדד הסביבתי, אך הפער אינו מעיד כשלעצמו על צריכת הדלק בפועל.
ביצועים: סיטרואן C4 2024
- סיטרואן C4 2024: 130 כ"ס
- יונדאי i20 2024: 100 כ"ס
ה-C4 מציעה 130 כ״ס לעומת 100 כ״ס ב-i20, ולכן צפויה להתאים יותר למי שרוצים כוח זמין וביצועים עדיפים. בביקורות מצוין שביצועי ה-i20 בינוניים מחוץ לעיר ובעומס.
מרחב ומשפחה: תיקו
- סיטרואן C4 2024: 5 מושבים
- יונדאי i20 2024: 5 מושבים
לשתיהן חמישה מושבים, ולכן לפי המדד הזה אין יתרון ברור. בביקורות מצוין של-C4 מרווח טוב לשני נוסעים מאחור, אך המושב האחורי צפוף לשלושה; ה-i20 מתוארת כבעלת מרווח אחורי טוב יחסית.
סיכון גניבה: סיטרואן C4 2024
- סיטרואן C4 2024: 6.1 ל-1,000 רכבים
- יונדאי i20 2024: 6.4 ל-1,000 רכבים
ה-C4 מובילה בסיכון הגניבה: 6.1 ל-1,000 רכבים, לעומת 6.4 ב-i20. הפער קטן, אך המדד נוטה לטובת הסיטרואן.
מהירות מכירה: יונדאי i20 2024
- סיטרואן C4 2024: 37 ימים
- יונדאי i20 2024: 24 ימים
ה-i20 נמכרת מהר יותר: 24 ימים לעומת 37 ימים ל-C4. זה עשוי להיות יתרון אם חשוב לכם להקל על המכירה בעתיד.
מוניטין ושביעות רצון: יונדאי i20 2024
- סיטרואן C4 2024: 5 יתרונות
- יונדאי i20 2024: 6 יתרונות
ה-i20 מובילה במספר היתרונות שצוינו, שישה לעומת חמישה ל-C4. בביקורות מודגשים בין היתר תא מטען שימושי, מרווח אחורי והתנהגות כביש טובה.
פופולריות בכביש: יונדאי i20 2024
- סיטרואן C4 2024: 167 על הכביש
- יונדאי i20 2024: 1,984 על הכביש
ה-i20 נפוצה יותר בכביש, עם 1,984 רכבים לעומת 167 ל-C4. נפוצות גבוהה עשויה להפוך אותה לבחירה מוכרת יותר בשוק המשומשות.
טכנולוגיה ונוחות: סיטרואן C4 2024
- סיטרואן C4 2024: 6 מערכות
- יונדאי i20 2024: 5 מערכות
ה-C4 מובילה במספר מערכות הטכנולוגיה והנוחות, שש לעומת חמש ב-i20. הביקורות מתארות אותה גם כנוחה מאוד, אך מציינות שממשק המולטימדיה והנדסת האנוש עלולים להיות מסורבלים.
למי מתאים כל רכב
- סיטרואן C4 2024: סיטרואן C4 מתאימה למי שמחפשים משפחתית נוחה, מאובזרת וחזקה יותר, ומוכנים לבדוק היטב את היסטוריית הריקולים ואת מצב הרכב.
- יונדאי i20 2024: יונדאי i20 מתאימה למי שמעדיפים סופרמיני נפוצה, עם פחות ריקולים ומהירות מכירה עדיפה, ומוכנים להתפשר על נוחות הנסיעה ועל הביצועים.
שאלות נפוצות
מה עדיף, סיטרואן C4 או יונדאי i20?
בסיכום, ה-i20 היא הבחירה המאוזנת יותר למי שמעדיפים אמינות לפי נתוני הריקולים, מכירה מהירה יותר, נפוצות ומדד סביבתי עדיף. ה-C4 מתאימה יותר אם חשובים לכם שמירת ערך, בטיחות, כוח מנוע ונוחות נסיעה, אך כדאי לבדוק בקפידה את היסטוריית הריקולים שלה. מחירי הרכישה ועלויות האחזקה דומים, ולכן הם אינם מכריעים בין השתיים. אם אתם נוסעים הרבה ורוצים רכב נוח ומאובזר, ה-C4 עשויה להתאים יותר; אם אתם מעדיפים סופרמיני נפוצה וקלה יותר למכירה, שקלו את ה-i20.
איזה רכב שומר ערך טוב יותר, סיטרואן C4 או יונדאי i20?
סיטרואן C4 2024 (2.0% בשנה לעומת 11.2% בשנה). ה-C4 מובילה בשמירת ערך: ירידת הערך השנתית שלה היא 2.0%, לעומת 11.2% ב-i20. בפועל, זהו יתרון משמעותי למי שמתכננים למכור בהמשך.
איזה רכב אמין יותר, סיטרואן C4 או יונדאי i20?
יונדאי i20 2024 (1 ריקולים לעומת 8 ריקולים). ה-i20 מובילה במספר הריקולים: אחד לעומת שמונה ב-C4. זהו שיקול לטובת היונדאי, ובקניית ה-C4 חשוב במיוחד לוודא שכל הטיפולים הנדרשים בעקבות ריקולים בוצעו.
איזה רכב בטיחותי יותר, סיטרואן C4 או יונדאי i20?
סיטרואן C4 2024 (ציון בטיחות 2 לעומת ציון בטיחות 1). ה-C4 מובילה במדד הבטיחות, עם ציון בטיחות 2 לעומת 1 ב-i20. אם בטיחות היא שיקול מרכזי, זהו יתרון לטובת הסיטרואן.
איזה רכב חסכוני יותר, סיטרואן C4 או יונדאי i20?
יונדאי i20 2024 (קבוצת זיהום 13 לעומת קבוצת זיהום 14). ה-i20 מובילה בקבוצת הזיהום, 13 לעומת 14 ב-C4. מדובר ביתרון במדד הסביבתי, אך הפער אינו מעיד כשלעצמו על צריכת הדלק בפועל.
לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, סיטרואן C4 או יונדאי i20?
סיטרואן C4 2024 (130 כ"ס לעומת 100 כ"ס). ה-C4 מציעה 130 כ״ס לעומת 100 כ״ס ב-i20, ולכן צפויה להתאים יותר למי שרוצים כוח זמין וביצועים עדיפים. בביקורות מצוין שביצועי ה-i20 בינוניים מחוץ לעיר ובעומס.
איזה רכב נגנב פחות, סיטרואן C4 או יונדאי i20?
סיטרואן C4 2024 (6.1 ל-1,000 רכבים לעומת 6.4 ל-1,000 רכבים). ה-C4 מובילה בסיכון הגניבה: 6.1 ל-1,000 רכבים, לעומת 6.4 ב-i20. הפער קטן, אך המדד נוטה לטובת הסיטרואן.
איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, סיטרואן C4 או יונדאי i20?
יונדאי i20 2024 (24 ימים לעומת 37 ימים). ה-i20 נמכרת מהר יותר: 24 ימים לעומת 37 ימים ל-C4. זה עשוי להיות יתרון אם חשוב לכם להקל על המכירה בעתיד.
לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, סיטרואן C4 או יונדאי i20?
יונדאי i20 2024 (6 יתרונות לעומת 5 יתרונות). ה-i20 מובילה במספר היתרונות שצוינו, שישה לעומת חמישה ל-C4. בביקורות מודגשים בין היתר תא מטען שימושי, מרווח אחורי והתנהגות כביש טובה.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, סיטרואן C4 או יונדאי i20?
יונדאי i20 2024 (1,984 על הכביש לעומת 167 על הכביש). ה-i20 נפוצה יותר בכביש, עם 1,984 רכבים לעומת 167 ל-C4. נפוצות גבוהה עשויה להפוך אותה לבחירה מוכרת יותר בשוק המשומשות.
באיזה רכב יותר מערכות נוחות וטכנולוגיה, סיטרואן C4 או יונדאי i20?
סיטרואן C4 2024 (6 מערכות לעומת 5 מערכות). ה-C4 מובילה במספר מערכות הטכנולוגיה והנוחות, שש לעומת חמש ב-i20. הביקורות מתארות אותה גם כנוחה מאוד, אך מציינות שממשק המולטימדיה והנדסת האנוש עלולים להיות מסורבלים.
סיטרואן C4 בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
יונדאי i20 בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות