צ'רי טיגו 8 פרו או קיה ספורטז'? השוואה מלאה 2026
ההמלצה שלנו
לטיגו 8 פרו יש יתרון כולל למי שחשובים להם שבעה מושבים, שמירת ערך, עלויות אחזקה ומדדי הזיהום והבטיחות. קיה ספורטז' עדיפה אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך יותר, כוח, מכירה מהירה יותר ותפוצה רחבה; היא מציעה גם תא מטען גדול לפי הביקורות. לפני קנייה, בדקו היטב את מערכת ההנעה, התיבה והאלקטרוניקה בשני הדגמים, ואת תנאי האחריות והיסטוריית הטיפולים. אם אינכם זקוקים לשורה שלישית ומעדיפים ביצועים ושוק משומשות נפוץ יותר, הספורטז' עשויה להתאים לכם יותר.
מחיר רכישה: קיה ספורטז' 2026
- צ'רי טיגו 8 פרו 2026: ₪199,950
- קיה ספורטז' 2026: ₪195,000
קיה ספורטז' זולה יותר לרכישה: ₪195,000 לעומת ₪199,950 בטיגו 8 פרו. הפער הוא ₪4,950, כך שהספורטז' משאירה יותר מקום בתקציב הראשוני.
שמירת ערך: צ'רי טיגו 8 פרו 2026
- צ'רי טיגו 8 פרו 2026: 8.6% בשנה
- קיה ספורטז' 2026: 12.7% בשנה
טיגו 8 פרו מובילה בשמירת ערך, עם ירידה שנתית של 8.6% לעומת 12.7% בספורטז'. זהו פער משמעותי שעשוי להתבטא בהפסד קטן יותר בעת המכירה, בהנחה שהרכב נשמר היטב.
עלויות אחזקה: צ'רי טיגו 8 פרו 2026
- צ'רי טיגו 8 פרו 2026: דרגה 1 מתוך 5
- קיה ספורטז' 2026: דרגה 4 מתוך 5
טיגו 8 פרו מדורגת בדרגה 1 מתוך 5 בעלויות אחזקה, לעומת דרגה 4 מתוך 5 בספורטז'. הפער מצביע על יתרון צפוי לטיגו בהוצאות האחזקה, אך כדאי לבדוק את העלויות בפועל לפי הגרסה והאחריות.
אמינות: תיקו
- צ'רי טיגו 8 פרו 2026: 0 ריקולים
- קיה ספורטז' 2026: 0 ריקולים
יש כאן תיקו: לשני הדגמים 0 ריקולים. עם זאת, בדגם 2026 אין עדיין תמונה ארוכת טווח, ובביקורות על שני הרכבים מופיעים דיווחים על תקלות או התנהגות לא עקבית, לכן בדיקת הרכב והיסטוריית הטיפולים חשובה.
בטיחות: צ'רי טיגו 8 פרו 2026
- צ'רי טיגו 8 פרו 2026: ציון בטיחות 9
- קיה ספורטז' 2026: ציון בטיחות 8
טיגו 8 פרו מובילה בציון בטיחות 9 לעומת 8 בספורטז'. היתרון קטן אך לטובת הטיגו; בדקו גם את מערכות הבטיחות ואת תקינותן ברכב המסוים.
חיסכון ואיכות סביבה: צ'רי טיגו 8 פרו 2026
- צ'רי טיגו 8 פרו 2026: קבוצת זיהום 2
- קיה ספורטז' 2026: קבוצת זיהום 10
טיגו 8 פרו נמצאת בקבוצת זיהום 2, לעומת קבוצת זיהום 10 בספורטז'. זהו יתרון ברור לטיגו במדד הזיהום, אך צריכת הדלק בפועל תלויה בגרסה ובאופן השימוש.
ביצועים: קיה ספורטז' 2026
- צ'רי טיגו 8 פרו 2026: 143 כ"ס
- קיה ספורטז' 2026: 230 כ"ס
קיה ספורטז' מציעה 230 כ"ס לעומת 143 כ"ס בטיגו 8 פרו. הפער מורגש לטובת הספורטז' למי שמחפשים תגובה וכוח, ובביקורות מצוינים ביצועים טובים במיוחד בגרסה ההיברידית.
מרחב ומשפחה: צ'רי טיגו 8 פרו 2026
- צ'רי טיגו 8 פרו 2026: 7 מושבים
- קיה ספורטז' 2026: 5 מושבים
טיגו 8 פרו מציעה 7 מושבים לעומת 5 בספורטז', ולכן מתאימה יותר למי שזקוקים להסעת משפחה גדולה. השורה השלישית מתאימה בעיקר לילדים ותא המטען קטן כשכל המושבים בשימוש.
סיכון גניבה: צ'רי טיגו 8 פרו 2026
- צ'רי טיגו 8 פרו 2026: 7.5 ל-1,000 רכבים
- קיה ספורטז' 2026: 7.7 ל-1,000 רכבים
לטיגו 8 פרו שיעור גניבה של 7.5 ל-1,000 רכבים לעומת 7.7 בספורטז'. זהו יתרון קטן לטיגו, והפער אינו מבטל את החשיבות של אמצעי מיגון וביטוח מתאימים.
מהירות מכירה: קיה ספורטז' 2026
- צ'רי טיגו 8 פרו 2026: 40 ימים
- קיה ספורטז' 2026: 31 ימים
קיה ספורטז' נמכרת בממוצע בתוך 31 ימים לעומת 40 ימים בטיגו 8 פרו. הפער של תשעה ימים מצביע על מכירה מהירה יותר לספורטז', אם תחליטו למכור.
מוניטין ושביעות רצון: קיה ספורטז' 2026
- צ'רי טיגו 8 פרו 2026: 6 יתרונות
- קיה ספורטז' 2026: 7 יתרונות
קיה ספורטז' מובילה במספר היתרונות המדווחים, 7 לעומת 6 בטיגו 8 פרו. זהו יתרון מתון שמשתלב עם מוניטין שוק טוב, אך אינו מבטיח חוויית בעלות זהה לכל נהג.
פופולריות בכביש: קיה ספורטז' 2026
- צ'רי טיגו 8 פרו 2026: 6,551 על הכביש
- קיה ספורטז' 2026: 7,762 על הכביש
קיה ספורטז' נפוצה יותר, עם 7,762 רכבים על הכביש לעומת 6,551 לטיגו 8 פרו. תפוצה גבוהה יותר עשויה להקל על מציאת קונים ועל היכרות מוסכים עם הדגם.
טכנולוגיה ונוחות: תיקו
- צ'רי טיגו 8 פרו 2026: 6 מערכות
- קיה ספורטז' 2026: 6 מערכות
יש תיקו במספר המערכות: 6 בכל אחד מהרכבים. בפועל, ביקורות על הטיגו מציינות תפעול מסכים והנדסת אנוש פחות נוחים, בעוד שבספורטז' מצוינים הנדסת אנוש טובה וצימוד אלחוטי לטלפון.
למי מתאים כל רכב
- צ'רי טיגו 8 פרו 2026: טיגו 8 פרו מתאימה לכם אם אתם צריכים שבעה מושבים ומעדיפים מרחב משפחתי, אבזור עשיר ומדדי שמירת ערך ואחזקה טובים, ומוכנים לבדוק היטב את הנוחות והתפעול ברכב הספציפי.
- קיה ספורטז' 2026: קיה ספורטז' מתאימה לכם אם אתם מעדיפים רכב עם ביצועים חזקים יותר, מחיר רכישה נמוך יותר, מכירה מהירה ותפוצה רחבה, ואינכם זקוקים לשבעה מושבים.
שאלות נפוצות
מה עדיף, צ'רי טיגו 8 פרו או קיה ספורטז'?
לטיגו 8 פרו יש יתרון כולל למי שחשובים להם שבעה מושבים, שמירת ערך, עלויות אחזקה ומדדי הזיהום והבטיחות. קיה ספורטז' עדיפה אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך יותר, כוח, מכירה מהירה יותר ותפוצה רחבה; היא מציעה גם תא מטען גדול לפי הביקורות. לפני קנייה, בדקו היטב את מערכת ההנעה, התיבה והאלקטרוניקה בשני הדגמים, ואת תנאי האחריות והיסטוריית הטיפולים. אם אינכם זקוקים לשורה שלישית ומעדיפים ביצועים ושוק משומשות נפוץ יותר, הספורטז' עשויה להתאים לכם יותר.
איזה רכב זול יותר, צ'רי טיגו 8 פרו או קיה ספורטז'?
קיה ספורטז' 2026 (₪195,000 לעומת ₪199,950). קיה ספורטז' זולה יותר לרכישה: ₪195,000 לעומת ₪199,950 בטיגו 8 פרו. הפער הוא ₪4,950, כך שהספורטז' משאירה יותר מקום בתקציב הראשוני.
איזה רכב שומר ערך טוב יותר, צ'רי טיגו 8 פרו או קיה ספורטז'?
צ'רי טיגו 8 פרו 2026 (8.6% בשנה לעומת 12.7% בשנה). טיגו 8 פרו מובילה בשמירת ערך, עם ירידה שנתית של 8.6% לעומת 12.7% בספורטז'. זהו פער משמעותי שעשוי להתבטא בהפסד קטן יותר בעת המכירה, בהנחה שהרכב נשמר היטב.
איזה רכב זול יותר לאחזקה, צ'רי טיגו 8 פרו או קיה ספורטז'?
צ'רי טיגו 8 פרו 2026 (דרגה 1 מתוך 5 לעומת דרגה 4 מתוך 5). טיגו 8 פרו מדורגת בדרגה 1 מתוך 5 בעלויות אחזקה, לעומת דרגה 4 מתוך 5 בספורטז'. הפער מצביע על יתרון צפוי לטיגו בהוצאות האחזקה, אך כדאי לבדוק את העלויות בפועל לפי הגרסה והאחריות.
איזה רכב בטיחותי יותר, צ'רי טיגו 8 פרו או קיה ספורטז'?
צ'רי טיגו 8 פרו 2026 (ציון בטיחות 9 לעומת ציון בטיחות 8). טיגו 8 פרו מובילה בציון בטיחות 9 לעומת 8 בספורטז'. היתרון קטן אך לטובת הטיגו; בדקו גם את מערכות הבטיחות ואת תקינותן ברכב המסוים.
איזה רכב חסכוני יותר, צ'רי טיגו 8 פרו או קיה ספורטז'?
צ'רי טיגו 8 פרו 2026 (קבוצת זיהום 2 לעומת קבוצת זיהום 10). טיגו 8 פרו נמצאת בקבוצת זיהום 2, לעומת קבוצת זיהום 10 בספורטז'. זהו יתרון ברור לטיגו במדד הזיהום, אך צריכת הדלק בפועל תלויה בגרסה ובאופן השימוש.
לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, צ'רי טיגו 8 פרו או קיה ספורטז'?
קיה ספורטז' 2026 (230 כ"ס לעומת 143 כ"ס). קיה ספורטז' מציעה 230 כ"ס לעומת 143 כ"ס בטיגו 8 פרו. הפער מורגש לטובת הספורטז' למי שמחפשים תגובה וכוח, ובביקורות מצוינים ביצועים טובים במיוחד בגרסה ההיברידית.
איזה רכב מרווח יותר, צ'רי טיגו 8 פרו או קיה ספורטז'?
צ'רי טיגו 8 פרו 2026 (7 מושבים לעומת 5 מושבים). טיגו 8 פרו מציעה 7 מושבים לעומת 5 בספורטז', ולכן מתאימה יותר למי שזקוקים להסעת משפחה גדולה. השורה השלישית מתאימה בעיקר לילדים ותא המטען קטן כשכל המושבים בשימוש.
איזה רכב נגנב פחות, צ'רי טיגו 8 פרו או קיה ספורטז'?
צ'רי טיגו 8 פרו 2026 (7.5 ל-1,000 רכבים לעומת 7.7 ל-1,000 רכבים). לטיגו 8 פרו שיעור גניבה של 7.5 ל-1,000 רכבים לעומת 7.7 בספורטז'. זהו יתרון קטן לטיגו, והפער אינו מבטל את החשיבות של אמצעי מיגון וביטוח מתאימים.
איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, צ'רי טיגו 8 פרו או קיה ספורטז'?
קיה ספורטז' 2026 (31 ימים לעומת 40 ימים). קיה ספורטז' נמכרת בממוצע בתוך 31 ימים לעומת 40 ימים בטיגו 8 פרו. הפער של תשעה ימים מצביע על מכירה מהירה יותר לספורטז', אם תחליטו למכור.
לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, צ'רי טיגו 8 פרו או קיה ספורטז'?
קיה ספורטז' 2026 (7 יתרונות לעומת 6 יתרונות). קיה ספורטז' מובילה במספר היתרונות המדווחים, 7 לעומת 6 בטיגו 8 פרו. זהו יתרון מתון שמשתלב עם מוניטין שוק טוב, אך אינו מבטיח חוויית בעלות זהה לכל נהג.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, צ'רי טיגו 8 פרו או קיה ספורטז'?
קיה ספורטז' 2026 (7,762 על הכביש לעומת 6,551 על הכביש). קיה ספורטז' נפוצה יותר, עם 7,762 רכבים על הכביש לעומת 6,551 לטיגו 8 פרו. תפוצה גבוהה יותר עשויה להקל על מציאת קונים ועל היכרות מוסכים עם הדגם.
צ'רי טיגו 8 פרו בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
קיה ספורטז' בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
השוואות נוספות
- אלפא רומיאו סטלביו מול צ'רי טיגו 8 פרו
- אלפא רומיאו טונלה מול קיה ספורטז'
- אאודי Q2 מול קיה ספורטז'
- אאודי Q4 e-tron מול צ'רי טיגו 8 פרו
- בי.ווי.די אטו 2 מול קיה ספורטז'
- בי.ווי.די אטו 3 מול קיה ספורטז'
- בי.ווי.די סיל U מול קיה ספורטז'
- בי.ווי.די סי ליון 05 מול קיה ספורטז'
- קאדילק XT4 מול צ'רי טיגו 8 פרו
- צ'רי טיגו 7 פרו מול קיה ספורטז'