טסלה מודל Y או ווייה פרי? השוואה מלאה 2025
ההמלצה שלנו
טסלה מודל Y היא הבחירה המתאימה יותר אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך יותר, יתרון בבטיחות, שיעור גניבה נמוך ונוכחות רחבה בכביש. היא גם מציעה מרחב משפחתי ושימושיות, אך כדאי לבדוק אם תפעול דרך המסך מתאים לכם ולזכור שטעינה בפועל עשויה להיות איטית מההספק המרבי המוצהר. ווייה פרי עדיפה אם אתם מעדיפים יותר כוח, או אם יתרון הריקולים והמוניטין חשובים לכם יותר; מנגד, הסקירה מציינת טווח ריאלי נמוך מהמוצהר וטעינה מהירה מוגבלת. בשורה התחתונה, ההשוואה הכוללת נוטה לטובת טסלה, אך נסיעת מבחן ובדיקת אחריות והיסטוריית טיפולים חשובות בשני המקרים.
מחיר רכישה: טסלה מודל Y 2025
- טסלה מודל Y 2025: ₪265,000
- ווייה פרי 2025: ₪289,000
טסלה מודל Y זולה יותר במחיר הרכישה: ₪265,000 לעומת ₪289,000 לווייה פרי. הפער של ₪24,000 לטובת הטסלה משמעותי כבר בקנייה.
אמינות: ווייה פרי 2025
- טסלה מודל Y 2025: 1 ריקולים
- ווייה פרי 2025: 0 ריקולים
לווייה פרי מצוין שאין ריקולים, לעומת ריקול אחד בטסלה מודל Y. זהו יתרון ברישום הריקולים, אך הוא לא מחליף בדיקה של היסטוריית הרכב והאחריות.
בטיחות: טסלה מודל Y 2025
- טסלה מודל Y 2025: ציון בטיחות 6.5
- ווייה פרי 2025: ציון בטיחות 3.5
טסלה מודל Y מובילה בציון בטיחות 6.5 לעומת 3.5 לווייה פרי. הפער מצביע על יתרון ברור לטסלה למי שמעמיד בטיחות בראש סדר העדיפויות.
ביצועים: ווייה פרי 2025
- טסלה מודל Y 2025: 299 כ"ס
- ווייה פרי 2025: 488 כ"ס
ווייה פרי מובילה עם 488 כ״ס לעומת 299 כ״ס בטסלה מודל Y. ההפרש מתבטא ביתרון כוח וביצועים, אך לא בהכרח מתאים למי שמעדיף נסיעה רגועה.
מרחב ומשפחה: תיקו
- טסלה מודל Y 2025: 5 מושבים
- ווייה פרי 2025: 5 מושבים
שני הרכבים מציעים חמישה מושבים, ולכן אין יתרון לפי הנתון הזה. הסקירות מתארות את שניהם כמרווחים ושימושיים למשפחה.
סיכון גניבה: טסלה מודל Y 2025
- טסלה מודל Y 2025: 0.2 ל-1,000 רכבים
- ווייה פרי 2025: 4.6 ל-1,000 רכבים
לטסלה מודל Y שיעור גניבה נמוך יותר: 0.2 ל-1,000 רכבים, לעומת 4.6 ל-1,000 בווייה פרי. זהו יתרון משמעותי למי שרוצה לצמצם את החשיפה לסיכון גניבה.
מוניטין ושביעות רצון: ווייה פרי 2025
- טסלה מודל Y 2025: 7 יתרונות
- ווייה פרי 2025: 6 יתרונות
ווייה פרי מובילה במוניטין ובשביעות רצון לפי ההשוואה, אף שלטסלה נספרו שבעה יתרונות לעומת שישה בווייה. כדאי להביא בחשבון שהסקירה מתארת את המותג ונתוני האמינות ארוכת הטווח כפחות מבוססים.
פופולריות בכביש: טסלה מודל Y 2025
- טסלה מודל Y 2025: 4,079 על הכביש
- ווייה פרי 2025: 300 על הכביש
טסלה מודל Y נפוצה הרבה יותר בכביש, עם 4,079 רכבים לעומת 300 לווייה פרי. הנוכחות הרחבה עשויה להתאים למי שמעדיף דגם מוכר ונפוץ.
טכנולוגיה ונוחות: תיקו
- טסלה מודל Y 2025: 6 מערכות
- ווייה פרי 2025: 6 מערכות
שני הרכבים מציעים שש מערכות, ולכן אין יתרון בכמות המערכות. בפועל, הסקירות מציינות שטסלה נשענת במידה רבה על תפעול דרך המסך, ואילו בווייה פרי תפעול המערכות לא תמיד אינטואיטיבי.
למי מתאים כל רכב
- טסלה מודל Y 2025: טסלה מודל Y מתאימה למשפחות שמחפשות קרוסאובר חשמלי מרווח ונפוץ, עם מחיר קנייה נמוך יותר, מערכות בטיחות ויתרון בסיכון הגניבה, ומוכנות להסתגל לתפעול שרובו דרך המסך.
- ווייה פרי 2025: ווייה פרי מתאימה למי שמחפשים רכב פנאי חשמלי יוקרתי ומאובזר עם כוח רב, ומוכנים לבדוק היטב את הנוחות, הטווח והטעינה ואת היסטוריית הטיפולים והאחריות.
שאלות נפוצות
מה עדיף, טסלה מודל Y או ווייה פרי?
טסלה מודל Y היא הבחירה המתאימה יותר אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך יותר, יתרון בבטיחות, שיעור גניבה נמוך ונוכחות רחבה בכביש. היא גם מציעה מרחב משפחתי ושימושיות, אך כדאי לבדוק אם תפעול דרך המסך מתאים לכם ולזכור שטעינה בפועל עשויה להיות איטית מההספק המרבי המוצהר. ווייה פרי עדיפה אם אתם מעדיפים יותר כוח, או אם יתרון הריקולים והמוניטין חשובים לכם יותר; מנגד, הסקירה מציינת טווח ריאלי נמוך מהמוצהר וטעינה מהירה מוגבלת. בשורה התחתונה, ההשוואה הכוללת נוטה לטובת טסלה, אך נסיעת מבחן ובדיקת אחריות והיסטוריית טיפולים חשובות בשני המקרים.
איזה רכב זול יותר, טסלה מודל Y או ווייה פרי?
טסלה מודל Y 2025 (₪265,000 לעומת ₪289,000). טסלה מודל Y זולה יותר במחיר הרכישה: ₪265,000 לעומת ₪289,000 לווייה פרי. הפער של ₪24,000 לטובת הטסלה משמעותי כבר בקנייה.
איזה רכב אמין יותר, טסלה מודל Y או ווייה פרי?
ווייה פרי 2025 (0 ריקולים לעומת 1 ריקולים). לווייה פרי מצוין שאין ריקולים, לעומת ריקול אחד בטסלה מודל Y. זהו יתרון ברישום הריקולים, אך הוא לא מחליף בדיקה של היסטוריית הרכב והאחריות.
איזה רכב בטיחותי יותר, טסלה מודל Y או ווייה פרי?
טסלה מודל Y 2025 (ציון בטיחות 6.5 לעומת ציון בטיחות 3.5). טסלה מודל Y מובילה בציון בטיחות 6.5 לעומת 3.5 לווייה פרי. הפער מצביע על יתרון ברור לטסלה למי שמעמיד בטיחות בראש סדר העדיפויות.
לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, טסלה מודל Y או ווייה פרי?
ווייה פרי 2025 (488 כ"ס לעומת 299 כ"ס). ווייה פרי מובילה עם 488 כ״ס לעומת 299 כ״ס בטסלה מודל Y. ההפרש מתבטא ביתרון כוח וביצועים, אך לא בהכרח מתאים למי שמעדיף נסיעה רגועה.
איזה רכב נגנב פחות, טסלה מודל Y או ווייה פרי?
טסלה מודל Y 2025 (0.2 ל-1,000 רכבים לעומת 4.6 ל-1,000 רכבים). לטסלה מודל Y שיעור גניבה נמוך יותר: 0.2 ל-1,000 רכבים, לעומת 4.6 ל-1,000 בווייה פרי. זהו יתרון משמעותי למי שרוצה לצמצם את החשיפה לסיכון גניבה.
לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, טסלה מודל Y או ווייה פרי?
ווייה פרי 2025 (6 יתרונות לעומת 7 יתרונות). ווייה פרי מובילה במוניטין ובשביעות רצון לפי ההשוואה, אף שלטסלה נספרו שבעה יתרונות לעומת שישה בווייה. כדאי להביא בחשבון שהסקירה מתארת את המותג ונתוני האמינות ארוכת הטווח כפחות מבוססים.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, טסלה מודל Y או ווייה פרי?
טסלה מודל Y 2025 (4,079 על הכביש לעומת 300 על הכביש). טסלה מודל Y נפוצה הרבה יותר בכביש, עם 4,079 רכבים לעומת 300 לווייה פרי. הנוכחות הרחבה עשויה להתאים למי שמעדיף דגם מוכר ונפוץ.
טסלה מודל Y בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
ווייה פרי בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות