טסלה מודל Y או טויוטה ראב4? השוואה מלאה 2026

ההמלצה שלנו

לפי מכלול היתרונות, מודל Y הוא הבחירה המתאימה יותר אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך יותר, ביצועים, בטיחות וסיכון גניבה נמוך. קחו בחשבון נוחות עירונית קשיחה ותפעול דרך מסך, ובדקו היטב טעינה, סוללה, מתלים והיסטוריית תוכנה לפני קנייה. הראב4 עדיף אם שמירת ערך, מכירה מהירה יותר ונפוצות בכביש חשובות לכם במיוחד, או אם אתם מעדיפים קרוסאובר היברידי. בשני הדגמים יש 0 ריקולים, אך לדור החדש של הראב4 עדיין אין מידע מצטבר על אמינות לאורך זמן.

מחיר רכישה: טסלה מודל Y 2026

  • טסלה מודל Y 2026: ₪270,000
  • טויוטה ראב4 2026: ₪275,000

טסלה מודל Y עולה ₪270,000 לעומת ₪275,000 לראב4, כך שהפער במחיר הרכישה הוא ₪5,000 לטובת הטסלה.

שמירת ערך: טויוטה ראב4 2026

  • טסלה מודל Y 2026: 15.5% בשנה
  • טויוטה ראב4 2026: 12.4% בשנה

ראב4 מוביל בשמירת ערך: ירידת הערך השנתית שלו היא 12.4%, לעומת 15.5% במודל Y. בפועל, זה יתרון למי שמתכננים למכור את הרכב בהמשך.

אמינות: תיקו

  • טסלה מודל Y 2026: 0 ריקולים
  • טויוטה ראב4 2026: 0 ריקולים

שני הדגמים רשומים עם 0 ריקולים. הראב4 חדש ואין עדיין מידע מצטבר על תקלות אופייניות, ובמודל Y כדאי לבדוק במיוחד תוכנה, טעינה, מתלים והיגוי.

בטיחות: טסלה מודל Y 2026

  • טסלה מודל Y 2026: ציון בטיחות 10.5
  • טויוטה ראב4 2026: ציון בטיחות 5

מודל Y מוביל עם ציון בטיחות 10.5 לעומת 5 בראב4. גם הביקורות מציינות בטסלה מערכות בטיחות מתקדמות ותוצאה של 5 כוכבים ב-Euro NCAP.

ביצועים: טסלה מודל Y 2026

  • טסלה מודל Y 2026: 299 כ"ס
  • טויוטה ראב4 2026: 183 כ"ס

מודל Y מציע 299 כ״ס לעומת 183 כ״ס בראב4, ולכן מתאים יותר למי שמחפשים תאוצה חזקה ותגובה מיידית.

מרחב ומשפחה: תיקו

  • טסלה מודל Y 2026: 5 מושבים
  • טויוטה ראב4 2026: 5 מושבים

שני הרכבים מציעים 5 מושבים. הביקורות מתארות את שניהם כמרווחים ושימושיים למשפחה, אך מציינות במודל Y תא מטען גדול במיוחד.

סיכון גניבה: טסלה מודל Y 2026

  • טסלה מודל Y 2026: 0.2 ל-1,000 רכבים
  • טויוטה ראב4 2026: 20.1 ל-1,000 רכבים

מודל Y מוביל בסיכון הגניבה: 0.2 ל-1,000 רכבים לעומת 20.1 ל-1,000 בראב4. הפער משמעותי למי שמעדיפים חשיפה נמוכה יותר לגניבה.

מהירות מכירה: טויוטה ראב4 2026

  • טסלה מודל Y 2026: 29 ימים
  • טויוטה ראב4 2026: 22 ימים

ראב4 נמכר בממוצע בתוך 22 ימים, לעומת 29 ימים למודל Y. זה עשוי להקל על מכירתו כשתרצו להחליף רכב.

מוניטין ושביעות רצון: טסלה מודל Y 2026

  • טסלה מודל Y 2026: 8 יתרונות
  • טויוטה ראב4 2026: 7 יתרונות

מודל Y מוביל לפי מספר היתרונות המופיעים בסיכומי הביקורות: 8 לעומת 7 בראב4. לצד זאת, בביקורת על הראב4 מצוין מוניטין עולמי חזק של הדגם והמותג.

פופולריות בכביש: טויוטה ראב4 2026

  • טסלה מודל Y 2026: 3,103 על הכביש
  • טויוטה ראב4 2026: 4,564 על הכביש

ראב4 נפוץ יותר בכביש: 4,564 רכבים לעומת 3,103 מודל Y. יותר רכבים על הכביש עשויים להתאים למי שמעדיפים דגם נפוץ.

טכנולוגיה ונוחות: תיקו

  • טסלה מודל Y 2026: 6 מערכות
  • טויוטה ראב4 2026: 6 מערכות

לשני הדגמים 6 מערכות. במודל Y התפעול נשען במידה רבה על מסך המגע, ואילו הראב4 מציע מתגים פיזיים רבים.

למי מתאים כל רכב

  • טסלה מודל Y 2026: מודל Y מתאים למי שמחפשים רכב חשמלי משפחתי חזק, מרווח ובטיחותי, ומוכנים להתרגל לתפעול דרך מסך ולבדוק היטב את מצב הרכב המשומש.
  • טויוטה ראב4 2026: ראב4 מתאים למי שמעדיפים קרוסאובר היברידי שימושי עם שמירת ערך ומכירה מהירה יותר, ומוכנים לשלם יותר במחיר הרכישה.

שאלות נפוצות

מה עדיף, טסלה מודל Y או טויוטה ראב4?

לפי מכלול היתרונות, מודל Y הוא הבחירה המתאימה יותר אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך יותר, ביצועים, בטיחות וסיכון גניבה נמוך. קחו בחשבון נוחות עירונית קשיחה ותפעול דרך מסך, ובדקו היטב טעינה, סוללה, מתלים והיסטוריית תוכנה לפני קנייה. הראב4 עדיף אם שמירת ערך, מכירה מהירה יותר ונפוצות בכביש חשובות לכם במיוחד, או אם אתם מעדיפים קרוסאובר היברידי. בשני הדגמים יש 0 ריקולים, אך לדור החדש של הראב4 עדיין אין מידע מצטבר על אמינות לאורך זמן.

איזה רכב זול יותר, טסלה מודל Y או טויוטה ראב4?

טסלה מודל Y 2026 (₪270,000 לעומת ₪275,000). טסלה מודל Y עולה ₪270,000 לעומת ₪275,000 לראב4, כך שהפער במחיר הרכישה הוא ₪5,000 לטובת הטסלה.

איזה רכב שומר ערך טוב יותר, טסלה מודל Y או טויוטה ראב4?

טויוטה ראב4 2026 (12.4% בשנה לעומת 15.5% בשנה). ראב4 מוביל בשמירת ערך: ירידת הערך השנתית שלו היא 12.4%, לעומת 15.5% במודל Y. בפועל, זה יתרון למי שמתכננים למכור את הרכב בהמשך.

איזה רכב בטיחותי יותר, טסלה מודל Y או טויוטה ראב4?

טסלה מודל Y 2026 (ציון בטיחות 10.5 לעומת ציון בטיחות 5). מודל Y מוביל עם ציון בטיחות 10.5 לעומת 5 בראב4. גם הביקורות מציינות בטסלה מערכות בטיחות מתקדמות ותוצאה של 5 כוכבים ב-Euro NCAP.

לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, טסלה מודל Y או טויוטה ראב4?

טסלה מודל Y 2026 (299 כ"ס לעומת 183 כ"ס). מודל Y מציע 299 כ״ס לעומת 183 כ״ס בראב4, ולכן מתאים יותר למי שמחפשים תאוצה חזקה ותגובה מיידית.

איזה רכב נגנב פחות, טסלה מודל Y או טויוטה ראב4?

טסלה מודל Y 2026 (0.2 ל-1,000 רכבים לעומת 20.1 ל-1,000 רכבים). מודל Y מוביל בסיכון הגניבה: 0.2 ל-1,000 רכבים לעומת 20.1 ל-1,000 בראב4. הפער משמעותי למי שמעדיפים חשיפה נמוכה יותר לגניבה.

איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, טסלה מודל Y או טויוטה ראב4?

טויוטה ראב4 2026 (22 ימים לעומת 29 ימים). ראב4 נמכר בממוצע בתוך 22 ימים, לעומת 29 ימים למודל Y. זה עשוי להקל על מכירתו כשתרצו להחליף רכב.

לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, טסלה מודל Y או טויוטה ראב4?

טסלה מודל Y 2026 (8 יתרונות לעומת 7 יתרונות). מודל Y מוביל לפי מספר היתרונות המופיעים בסיכומי הביקורות: 8 לעומת 7 בראב4. לצד זאת, בביקורת על הראב4 מצוין מוניטין עולמי חזק של הדגם והמותג.

איזה רכב נפוץ יותר בכביש, טסלה מודל Y או טויוטה ראב4?

טויוטה ראב4 2026 (4,564 על הכביש לעומת 3,103 על הכביש). ראב4 נפוץ יותר בכביש: 4,564 רכבים לעומת 3,103 מודל Y. יותר רכבים על הכביש עשויים להתאים למי שמעדיפים דגם נפוץ.

טסלה מודל Y בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

טויוטה ראב4 בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

השוואות נוספות

השוו רכבים אחרים לפי מה שחשוב לכם