יונדאי איוניק 5 או טסלה מודל Y? השוואה מלאה 2024
ההמלצה שלנו
בסיכום ההשוואה, האיוניק 5 היא הבחירה המתאימה יותר למי שמעדיף מחיר רכישה נמוך יותר, שמירת ערך, בטיחות ומכירה מהירה. היא גם מרווחת ונוחה, אך בגרסת הבסיס חסר אבזור מסוים והביצועים מתונים יותר. מודל Y עדיפה אם חשובים לכם כוח, סיכון גניבה נמוך יותר ופופולריות בכביש, ובנוסף היא מציעה תא מטען גדול ורשת סופרצ׳ארג׳רים. לפני קנייה של כל אחת, בדקו היסטוריית טיפולים, מצב סוללה וטעינה, ועדכוני תוכנה; בטסלה כדאי להביא בחשבון גם זמינות שירות וחלפים.
מחיר רכישה: יונדאי איוניק 5 2024
- יונדאי איוניק 5 2024: ₪154,500
- טסלה מודל Y 2024: ₪185,000
האיוניק 5 זולה יותר לרכישה: ₪154,500 לעומת ₪185,000 למודל Y. הפער של ₪30,500 משאיר לכם יותר תקציב לרישוי, ביטוח או התקנת טעינה.
שמירת ערך: יונדאי איוניק 5 2024
- יונדאי איוניק 5 2024: 9.9% בשנה
- טסלה מודל Y 2024: 15.7% בשנה
האיוניק 5 מובילה בשמירת ערך, עם ירידה של 9.9% בשנה לעומת 15.7% במודל Y. בפועל, שיעור הירידה הנמוך יותר עשוי לצמצם את אובדן הערך לאורך תקופת הבעלות.
אמינות: יונדאי איוניק 5 2024
- יונדאי איוניק 5 2024: 2 ריקולים
- טסלה מודל Y 2024: 3 ריקולים
לאיוניק 5 נרשמו 2 ריקולים לעומת 3 במודל Y, והיא מובילה בהשוואה הזו. מספר הריקולים אינו תחליף לבדיקה של היסטוריית טיפולים, מצב הסוללה ועדכוני התוכנה.
בטיחות: יונדאי איוניק 5 2024
- יונדאי איוניק 5 2024: ציון בטיחות 9.5
- טסלה מודל Y 2024: ציון בטיחות 5
האיוניק 5 מובילה עם ציון בטיחות 9.5, לעומת 5 למודל Y. זהו פער משמעותי לטובת היונדאי בבחירה שמעניקה משקל לבטיחות.
ביצועים: טסלה מודל Y 2024
- יונדאי איוניק 5 2024: 229 כ"ס
- טסלה מודל Y 2024: 347 כ"ס
מודל Y חזקה יותר, עם 347 כ״ס לעומת 229 כ״ס באיוניק 5. היתרון מורגש בתגובה ובתאוצה, בעוד שהאיוניק מתאימה יותר למי שלא מחפש ביצועים ספורטיביים.
מרחב ומשפחה: תיקו
- יונדאי איוניק 5 2024: 5 מושבים
- טסלה מודל Y 2024: 5 מושבים
שתיהן מציעות 5 מושבים ומובילות יחד בעדיפות הזו, כך שאין כאן יתרון ברור לפי הנתון הזה. למשפחה כדאי להשוות בפועל את מרווח המושבים ואת השימושיות של תא המטען.
סיכון גניבה: טסלה מודל Y 2024
- יונדאי איוניק 5 2024: 41.3 ל-1,000 רכבים
- טסלה מודל Y 2024: 0.2 ל-1,000 רכבים
מודל Y מובילה בסיכון גניבה נמוך יותר: 0.2 ל-1,000 רכבים לעומת 41.3 באיוניק 5. אם החשש מגניבה משמעותי עבורכם, הנתון הזה מטה את הכף לטובת הטסלה.
מהירות מכירה: יונדאי איוניק 5 2024
- יונדאי איוניק 5 2024: 22 ימים
- טסלה מודל Y 2024: 31 ימים
האיוניק 5 נמכרת מהר יותר לפי הנתון הזה: 22 ימים לעומת 31 ימים למודל Y. פירוש הדבר הוא יתרון אפשרי למי שצופה שיצטרך למכור את הרכב בהמשך.
מוניטין ושביעות רצון: יונדאי איוניק 5 2024
- יונדאי איוניק 5 2024: 6 יתרונות
- טסלה מודל Y 2024: 8 יתרונות
האיוניק 5 מובילה בעדיפות הזו, והביקורות מדגישות את הנוחות, המרווח והנדסת האנוש שלה. במודל Y מצוינים יתרונות רבים, אך גם חסרונות בולטים כמו נסיעה נוקשה ותפעול מערכות דרך המסך.
פופולריות בכביש: טסלה מודל Y 2024
- יונדאי איוניק 5 2024: 1,267 על הכביש
- טסלה מודל Y 2024: 4,187 על הכביש
מודל Y נפוצה יותר בכביש, עם 4,187 רכבים לעומת 1,267 איוניק 5. הנוכחות הגדולה שלה עשויה להתאים למי שמעדיף דגם נפוץ יותר, אך אינה מעידה כשלעצמה על התאמה טובה יותר.
טכנולוגיה ונוחות: תיקו
- יונדאי איוניק 5 2024: 6 מערכות
- טסלה מודל Y 2024: 6 מערכות
שתיהן מובילות יחד, עם 6 מערכות בכל אחת. בביקורות, היונדאי בולטת בפקדים פיזיים ובהנדסת אנוש, ואילו הטסלה מציעה טכנולוגיה עשירה אך נשענת יותר על תפעול דרך המסך.
למי מתאים כל רכב
- יונדאי איוניק 5 2024: האיוניק 5 מתאימה לכם אם אתם מחפשים חשמלית מרווחת ונוחה עם מחיר רכישה נמוך יותר, פקדים נוחים לנהג וטעינה מהירה, ומוכנים לוותר על חלק מהאבזור בגרסת הבסיס.
- טסלה מודל Y 2024: מודל Y מתאימה לכם אם אתם מעדיפים ביצועים חזקים, תא מטען גדול ורשת סופרצ׳ארג׳רים, ומוכנים להתמודד עם נוחות נסיעה נוקשה יותר ותפעול רבות מהמערכות דרך המסך.
שאלות נפוצות
מה עדיף, יונדאי איוניק 5 או טסלה מודל Y?
בסיכום ההשוואה, האיוניק 5 היא הבחירה המתאימה יותר למי שמעדיף מחיר רכישה נמוך יותר, שמירת ערך, בטיחות ומכירה מהירה. היא גם מרווחת ונוחה, אך בגרסת הבסיס חסר אבזור מסוים והביצועים מתונים יותר. מודל Y עדיפה אם חשובים לכם כוח, סיכון גניבה נמוך יותר ופופולריות בכביש, ובנוסף היא מציעה תא מטען גדול ורשת סופרצ׳ארג׳רים. לפני קנייה של כל אחת, בדקו היסטוריית טיפולים, מצב סוללה וטעינה, ועדכוני תוכנה; בטסלה כדאי להביא בחשבון גם זמינות שירות וחלפים.
איזה רכב זול יותר, יונדאי איוניק 5 או טסלה מודל Y?
יונדאי איוניק 5 2024 (₪154,500 לעומת ₪185,000). האיוניק 5 זולה יותר לרכישה: ₪154,500 לעומת ₪185,000 למודל Y. הפער של ₪30,500 משאיר לכם יותר תקציב לרישוי, ביטוח או התקנת טעינה.
איזה רכב שומר ערך טוב יותר, יונדאי איוניק 5 או טסלה מודל Y?
יונדאי איוניק 5 2024 (9.9% בשנה לעומת 15.7% בשנה). האיוניק 5 מובילה בשמירת ערך, עם ירידה של 9.9% בשנה לעומת 15.7% במודל Y. בפועל, שיעור הירידה הנמוך יותר עשוי לצמצם את אובדן הערך לאורך תקופת הבעלות.
איזה רכב אמין יותר, יונדאי איוניק 5 או טסלה מודל Y?
יונדאי איוניק 5 2024 (2 ריקולים לעומת 3 ריקולים). לאיוניק 5 נרשמו 2 ריקולים לעומת 3 במודל Y, והיא מובילה בהשוואה הזו. מספר הריקולים אינו תחליף לבדיקה של היסטוריית טיפולים, מצב הסוללה ועדכוני התוכנה.
איזה רכב בטיחותי יותר, יונדאי איוניק 5 או טסלה מודל Y?
יונדאי איוניק 5 2024 (ציון בטיחות 9.5 לעומת ציון בטיחות 5). האיוניק 5 מובילה עם ציון בטיחות 9.5, לעומת 5 למודל Y. זהו פער משמעותי לטובת היונדאי בבחירה שמעניקה משקל לבטיחות.
לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, יונדאי איוניק 5 או טסלה מודל Y?
טסלה מודל Y 2024 (347 כ"ס לעומת 229 כ"ס). מודל Y חזקה יותר, עם 347 כ״ס לעומת 229 כ״ס באיוניק 5. היתרון מורגש בתגובה ובתאוצה, בעוד שהאיוניק מתאימה יותר למי שלא מחפש ביצועים ספורטיביים.
איזה רכב נגנב פחות, יונדאי איוניק 5 או טסלה מודל Y?
טסלה מודל Y 2024 (0.2 ל-1,000 רכבים לעומת 41.3 ל-1,000 רכבים). מודל Y מובילה בסיכון גניבה נמוך יותר: 0.2 ל-1,000 רכבים לעומת 41.3 באיוניק 5. אם החשש מגניבה משמעותי עבורכם, הנתון הזה מטה את הכף לטובת הטסלה.
איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, יונדאי איוניק 5 או טסלה מודל Y?
יונדאי איוניק 5 2024 (22 ימים לעומת 31 ימים). האיוניק 5 נמכרת מהר יותר לפי הנתון הזה: 22 ימים לעומת 31 ימים למודל Y. פירוש הדבר הוא יתרון אפשרי למי שצופה שיצטרך למכור את הרכב בהמשך.
לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, יונדאי איוניק 5 או טסלה מודל Y?
יונדאי איוניק 5 2024 (6 יתרונות לעומת 8 יתרונות). האיוניק 5 מובילה בעדיפות הזו, והביקורות מדגישות את הנוחות, המרווח והנדסת האנוש שלה. במודל Y מצוינים יתרונות רבים, אך גם חסרונות בולטים כמו נסיעה נוקשה ותפעול מערכות דרך המסך.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, יונדאי איוניק 5 או טסלה מודל Y?
טסלה מודל Y 2024 (4,187 על הכביש לעומת 1,267 על הכביש). מודל Y נפוצה יותר בכביש, עם 4,187 רכבים לעומת 1,267 איוניק 5. הנוכחות הגדולה שלה עשויה להתאים למי שמעדיף דגם נפוץ יותר, אך אינה מעידה כשלעצמה על התאמה טובה יותר.
יונדאי איוניק 5 בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
טסלה מודל Y בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות