יונדאי טוסון או טויוטה ראב4? השוואה מלאה 2026
ההמלצה שלנו
בסיכום, הטוסון מתאים יותר למי שמעדיף מחיר רכישה נמוך, ציון בטיחות גבוה יותר, יותר כוח ושיעור גניבות נמוך יותר. הראב4 עדיף למי שמייחס משקל רב יותר לחיסכון ואיכות סביבה, עלויות אחזקה, שמירת ערך ומכירה מהירה. לשני הדגמים 0 ריקולים, אך הם חדשים ולכן כדאי לבדוק היטב היסטוריית טיפולים, אחריות ומצב הרכב הספציפי. אם התקציב מאפשר והוצאות שוטפות ומכירה עתידית חשובות לכם במיוחד, הראב4 הוא חלופה ראויה; אחרת, הטוסון הוא הבחירה הכוללת המתאימה יותר.
מחיר רכישה: יונדאי טוסון 2026
- יונדאי טוסון 2026: ₪191,316
- טויוטה ראב4 2026: ₪275,000
יונדאי טוסון זול משמעותית לרכישה: ₪191,316 לעומת ₪275,000 לראב4. הפער במחיר מקל על התקציב הראשוני ומשאיר יותר מקום להוצאות נלוות.
שמירת ערך: טויוטה ראב4 2026
- יונדאי טוסון 2026: 14.6% בשנה
- טויוטה ראב4 2026: 12.4% בשנה
ראב4 מוביל בשמירת ערך, עם ירידת ערך שנתית של 12.4% לעומת 14.6% בטוסון. בפועל, זה עשוי לצמצם את אובדן הערך לאורך תקופת הבעלות.
עלויות אחזקה: טויוטה ראב4 2026
- יונדאי טוסון 2026: דרגה 5 מתוך 5
- טויוטה ראב4 2026: דרגה 3 מתוך 5
ראב4 מוביל בעלויות האחזקה, בדרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 בטוסון. זה יתרון למי שמבקש לצמצם הוצאות שוטפות, אף שאין כאן פירוט של סכומי התחזוקה.
אמינות: תיקו
- יונדאי טוסון 2026: 0 ריקולים
- טויוטה ראב4 2026: 0 ריקולים
שני הדגמים רשומים עם 0 ריקולים, כך שאין יתרון ברור לאחד מהם במדד הזה. מאחר שמדובר בדגמי 2026 חדשים, עדיין חסר מידע ארוך טווח על תקלות אופייניות.
בטיחות: יונדאי טוסון 2026
- יונדאי טוסון 2026: ציון בטיחות 9.5
- טויוטה ראב4 2026: ציון בטיחות 5
טוסון מוביל עם ציון בטיחות 9.5 לעומת 5 בראב4. זה פער משמעותי למי שמעמיד בטיחות בראש סדר העדיפויות.
חיסכון ואיכות סביבה: טויוטה ראב4 2026
- יונדאי טוסון 2026: קבוצת זיהום 13
- טויוטה ראב4 2026: קבוצת זיהום 7
ראב4 מוביל בקבוצת זיהום 7 לעומת 13 בטוסון. מבחני דרך מציינים גם צריכת דלק טובה לראב4, אך צריכת הדלק בפועל של הטוסון ההיברידי אינה יוצאת דופן.
ביצועים: יונדאי טוסון 2026
- יונדאי טוסון 2026: 230 כ"ס
- טויוטה ראב4 2026: 183 כ"ס
טוסון מוביל בהספק של 230 כ״ס לעומת 183 כ״ס בראב4. הפער מתאים למי שמחפש יותר כוח זמין, במיוחד בהאצות ובעומס.
מרחב ומשפחה: תיקו
- יונדאי טוסון 2026: 5 מושבים
- טויוטה ראב4 2026: 5 מושבים
בשניהם יש 5 מושבים, ושניהם מתוארים כרכבים משפחתיים שימושיים ומרווחים. הטוסון מציע מרחב פנימי נדיב, ובראב4 תא מטען בנפח 514 ליטר.
סיכון גניבה: יונדאי טוסון 2026
- יונדאי טוסון 2026: 13.6 ל-1,000 רכבים
- טויוטה ראב4 2026: 20.1 ל-1,000 רכבים
בטוסון נרשמו 13.6 גניבות לכל 1,000 רכבים, לעומת 20.1 בראב4. הפער נוטה לטובת הטוסון ועשוי להיות שיקול חשוב בבחירת רכב ובעלויות הביטוח.
מהירות מכירה: טויוטה ראב4 2026
- יונדאי טוסון 2026: 35 ימים
- טויוטה ראב4 2026: 22 ימים
ראב4 נמכר בממוצע בתוך 22 ימים, לעומת 35 ימים לטוסון. זה מצביע על יתרון בנזילות למי שצופה למכור את הרכב בהמשך.
מוניטין ושביעות רצון: יונדאי טוסון 2026
- יונדאי טוסון 2026: 7 יתרונות
- טויוטה ראב4 2026: 7 יתרונות
הטוסון מוביל במדד, אך בשני הדגמים מופיעים 7 יתרונות, כך שהערך הזה לבדו אינו מראה פער ברור. הטוסון מתואר כבעל סחירות ומוניטין טובים, ולראב4 מוניטין עולמי חזק.
פופולריות בכביש: טויוטה ראב4 2026
- יונדאי טוסון 2026: 4,412 על הכביש
- טויוטה ראב4 2026: 4,564 על הכביש
ראב4 מעט פופולרי יותר, עם 4,564 רכבים על הכביש לעומת 4,412 בטוסון. ההפרש קטן, ולכן בפועל שני הדגמים נפוצים במידה דומה.
טכנולוגיה ונוחות: תיקו
- יונדאי טוסון 2026: 6 מערכות
- טויוטה ראב4 2026: 6 מערכות
בשני הרכבים מופיעות 6 מערכות, ואין יתרון ברור לאחד מהם לפי הערך הזה. הטוסון מתואר כמאובזר ונוח, ובראב4 מערכות בטיחות מתקדמות ונוחות נסיעה טובה.
למי מתאים כל רכב
- יונדאי טוסון 2026: יונדאי טוסון מתאים לכם אם חשובים לכם מחיר רכישה נגיש יותר, ביצועים חזקים, בטיחות ומרחב משפחתי נדיב, ואתם מוכנים להתפשר על מדדי החיסכון ושמירת הערך.
- טויוטה ראב4 2026: טויוטה ראב4 מתאים לכם אם אתם מעדיפים חיסכון, עלויות אחזקה נמוכות יותר, שמירת ערך ומכירה מהירה, ומוכנים לשלם יותר בקנייה.
שאלות נפוצות
מה עדיף, יונדאי טוסון או טויוטה ראב4?
בסיכום, הטוסון מתאים יותר למי שמעדיף מחיר רכישה נמוך, ציון בטיחות גבוה יותר, יותר כוח ושיעור גניבות נמוך יותר. הראב4 עדיף למי שמייחס משקל רב יותר לחיסכון ואיכות סביבה, עלויות אחזקה, שמירת ערך ומכירה מהירה. לשני הדגמים 0 ריקולים, אך הם חדשים ולכן כדאי לבדוק היטב היסטוריית טיפולים, אחריות ומצב הרכב הספציפי. אם התקציב מאפשר והוצאות שוטפות ומכירה עתידית חשובות לכם במיוחד, הראב4 הוא חלופה ראויה; אחרת, הטוסון הוא הבחירה הכוללת המתאימה יותר.
איזה רכב זול יותר, יונדאי טוסון או טויוטה ראב4?
יונדאי טוסון 2026 (₪191,316 לעומת ₪275,000). יונדאי טוסון זול משמעותית לרכישה: ₪191,316 לעומת ₪275,000 לראב4. הפער במחיר מקל על התקציב הראשוני ומשאיר יותר מקום להוצאות נלוות.
איזה רכב שומר ערך טוב יותר, יונדאי טוסון או טויוטה ראב4?
טויוטה ראב4 2026 (12.4% בשנה לעומת 14.6% בשנה). ראב4 מוביל בשמירת ערך, עם ירידת ערך שנתית של 12.4% לעומת 14.6% בטוסון. בפועל, זה עשוי לצמצם את אובדן הערך לאורך תקופת הבעלות.
איזה רכב זול יותר לאחזקה, יונדאי טוסון או טויוטה ראב4?
טויוטה ראב4 2026 (דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5). ראב4 מוביל בעלויות האחזקה, בדרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 בטוסון. זה יתרון למי שמבקש לצמצם הוצאות שוטפות, אף שאין כאן פירוט של סכומי התחזוקה.
איזה רכב בטיחותי יותר, יונדאי טוסון או טויוטה ראב4?
יונדאי טוסון 2026 (ציון בטיחות 9.5 לעומת ציון בטיחות 5). טוסון מוביל עם ציון בטיחות 9.5 לעומת 5 בראב4. זה פער משמעותי למי שמעמיד בטיחות בראש סדר העדיפויות.
איזה רכב חסכוני יותר, יונדאי טוסון או טויוטה ראב4?
טויוטה ראב4 2026 (קבוצת זיהום 7 לעומת קבוצת זיהום 13). ראב4 מוביל בקבוצת זיהום 7 לעומת 13 בטוסון. מבחני דרך מציינים גם צריכת דלק טובה לראב4, אך צריכת הדלק בפועל של הטוסון ההיברידי אינה יוצאת דופן.
לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, יונדאי טוסון או טויוטה ראב4?
יונדאי טוסון 2026 (230 כ"ס לעומת 183 כ"ס). טוסון מוביל בהספק של 230 כ״ס לעומת 183 כ״ס בראב4. הפער מתאים למי שמחפש יותר כוח זמין, במיוחד בהאצות ובעומס.
איזה רכב נגנב פחות, יונדאי טוסון או טויוטה ראב4?
יונדאי טוסון 2026 (13.6 ל-1,000 רכבים לעומת 20.1 ל-1,000 רכבים). בטוסון נרשמו 13.6 גניבות לכל 1,000 רכבים, לעומת 20.1 בראב4. הפער נוטה לטובת הטוסון ועשוי להיות שיקול חשוב בבחירת רכב ובעלויות הביטוח.
איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, יונדאי טוסון או טויוטה ראב4?
טויוטה ראב4 2026 (22 ימים לעומת 35 ימים). ראב4 נמכר בממוצע בתוך 22 ימים, לעומת 35 ימים לטוסון. זה מצביע על יתרון בנזילות למי שצופה למכור את הרכב בהמשך.
לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, יונדאי טוסון או טויוטה ראב4?
יונדאי טוסון 2026 (7 יתרונות לעומת 7 יתרונות). הטוסון מוביל במדד, אך בשני הדגמים מופיעים 7 יתרונות, כך שהערך הזה לבדו אינו מראה פער ברור. הטוסון מתואר כבעל סחירות ומוניטין טובים, ולראב4 מוניטין עולמי חזק.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, יונדאי טוסון או טויוטה ראב4?
טויוטה ראב4 2026 (4,564 על הכביש לעומת 4,412 על הכביש). ראב4 מעט פופולרי יותר, עם 4,564 רכבים על הכביש לעומת 4,412 בטוסון. ההפרש קטן, ולכן בפועל שני הדגמים נפוצים במידה דומה.
יונדאי טוסון בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
טויוטה ראב4 בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות