יונדאי סנטה פה או טויוטה ראב4? השוואה מלאה 2026
ההמלצה שלנו
לפי התמונה הכוללת, הראב4 הוא בחירה מאוזנת יותר: מחירו נמוך יותר, שמירת הערך ומהירות המכירה טובות יותר, והוא מוביל גם בעלויות אחזקה, בחיסכון ובסיכון גניבה. הסנטה פה עדיף אם אתם צריכים שבעה מושבים, רוצים יותר כוח או נותנים משקל מיוחד לציון הבטיחות שלו. בשני הדגמים מדובר בדגמי 2026 חדשים יחסית, ולכן בקנייה כמשומשים חשוב לבדוק היסטוריית טיפולים ואחריות, ואין עדיין מידע מצטבר מספק על תקלות ארוכות טווח. קחו בחשבון שבסנטה פה נוחות הנסיעה העירונית אינה מצטיינת, וברא״ב4 יש רעשי מנוע תחת עומס ואבזור בסיסי שאינו נדיב במיוחד.
מחיר רכישה: טויוטה ראב4 2026
- יונדאי סנטה פה 2026: ₪330,000
- טויוטה ראב4 2026: ₪269,990
הראב4 עולה ₪269,990 לעומת ₪330,000 לסנטה פה, כך שהפער במחיר הרכישה משמעותי לטובת טויוטה.
שמירת ערך: טויוטה ראב4 2026
- יונדאי סנטה פה 2026: 14.6% בשנה
- טויוטה ראב4 2026: 12.4% בשנה
הראב4 מוביל עם ירידת ערך של 12.4% בשנה לעומת 14.6% בסנטה פה. בפועל, מדובר ביתרון צפוי בשמירת ערך לאורך זמן.
עלויות אחזקה: טויוטה ראב4 2026
- יונדאי סנטה פה 2026: דרגה 5 מתוך 5
- טויוטה ראב4 2026: דרגה 3 מתוך 5
הראב4 מדורג בדרגה 3 מתוך 5 בעלויות אחזקה, לעומת דרגה 5 מתוך 5 בסנטה פה. זה מצביע על יתרון לטויוטה בהוצאות השוטפות, אך לא נמסרו מחירי טיפולים או חלפים להשוואה.
אמינות: תיקו
- יונדאי סנטה פה 2026: 0 ריקולים
- טויוטה ראב4 2026: 0 ריקולים
שני הדגמים מופיעים ללא ריקולים, כך שאין כאן יתרון מעשי לאחד מהם. מאחר ששניהם חדשים, עדיין חסר מידע מצטבר על אמינות לאורך שנים.
בטיחות: יונדאי סנטה פה 2026
- יונדאי סנטה פה 2026: ציון בטיחות 10.5
- טויוטה ראב4 2026: ציון בטיחות 5
הסנטה פה מוביל בציון בטיחות 10.5 לעומת 5 בראב4. עבורכם, זהו יתרון בטיחותי ברור לטובת יונדאי.
חיסכון ואיכות סביבה: טויוטה ראב4 2026
- יונדאי סנטה פה 2026: קבוצת זיהום 14
- טויוטה ראב4 2026: קבוצת זיהום 7
הראב4 נמצא בקבוצת זיהום 7, לעומת קבוצת זיהום 14 בסנטה פה. זהו יתרון לטויוטה בחיסכון ובאיכות הסביבה.
ביצועים: יונדאי סנטה פה 2026
- יונדאי סנטה פה 2026: 238 כ"ס
- טויוטה ראב4 2026: 183 כ"ס
הסנטה פה מציע 238 כ״ס לעומת 183 כ״ס בראב4. הפער נותן ליונדאי יתרון בכוח הזמין, במיוחד כשנדרשת תגובה חזקה יותר.
מרחב ומשפחה: יונדאי סנטה פה 2026
- יונדאי סנטה פה 2026: 7 מושבים
- טויוטה ראב4 2026: 5 מושבים
לסנטה פה שבעה מושבים לעומת חמישה בראב4, ולכן הוא מתאים יותר למשפחה שצריכה להסיע נוסעים נוספים. קחו בחשבון שהשורה השלישית ותא המטען כשהיא בשימוש מוגבלים.
סיכון גניבה: טויוטה ראב4 2026
- יונדאי סנטה פה 2026: 37.6 ל-1,000 רכבים
- טויוטה ראב4 2026: 20.1 ל-1,000 רכבים
שיעור הגניבות של הראב4 הוא 20.1 ל-1,000 רכבים, לעומת 37.6 בסנטה פה. הנתון מעניק לטויוטה יתרון בסיכון הגניבה.
מהירות מכירה: טויוטה ראב4 2026
- יונדאי סנטה פה 2026: 37 ימים
- טויוטה ראב4 2026: 21 ימים
הראב4 נמכר בממוצע בתוך 21 ימים, לעומת 37 ימים לסנטה פה. בפועל, טויוטה עשויה להיות קלה יותר למכירה כשיגיע הזמן להחליף רכב.
מוניטין ושביעות רצון: יונדאי סנטה פה 2026
- יונדאי סנטה פה 2026: 7 יתרונות
- טויוטה ראב4 2026: 7 יתרונות
הסנטה פה מוביל במוניטין ובשביעות רצון, אך שני הדגמים מציגים 7 יתרונות. לכן, מספר היתרונות לבדו אינו מבטא פער ברור ביניהם.
פופולריות בכביש: טויוטה ראב4 2026
- יונדאי סנטה פה 2026: 115 על הכביש
- טויוטה ראב4 2026: 4,481 על הכביש
יש 4,481 ראב4 על הכביש לעומת 115 סנטה פה. הפופולריות של טויוטה עשויה להקל על מציאת קונים בהמשך, אך גם פירושה שהרכב נפוץ יותר.
טכנולוגיה ונוחות: תיקו
- יונדאי סנטה פה 2026: 6 מערכות
- טויוטה ראב4 2026: 6 מערכות
שני הדגמים כוללים 6 מערכות בקטגוריית הטכנולוגיה והנוחות, כך שאין יתרון מעשי ברור לאחד מהם לפי המדד הזה.
למי מתאים כל רכב
- יונדאי סנטה פה 2026: יונדאי סנטה פה מתאים לכם אם אתם צריכים שבעה מושבים, מעדיפים יותר כוח ומוכנים לשלם יותר עבור רכב גדול ומאובזר.
- טויוטה ראב4 2026: טויוטה ראב4 מתאים לכם אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך יותר, שמירת ערך, חיסכון וקלות מכירה, ואתם מסתפקים בחמישה מושבים.
שאלות נפוצות
מה עדיף, יונדאי סנטה פה או טויוטה ראב4?
לפי התמונה הכוללת, הראב4 הוא בחירה מאוזנת יותר: מחירו נמוך יותר, שמירת הערך ומהירות המכירה טובות יותר, והוא מוביל גם בעלויות אחזקה, בחיסכון ובסיכון גניבה. הסנטה פה עדיף אם אתם צריכים שבעה מושבים, רוצים יותר כוח או נותנים משקל מיוחד לציון הבטיחות שלו. בשני הדגמים מדובר בדגמי 2026 חדשים יחסית, ולכן בקנייה כמשומשים חשוב לבדוק היסטוריית טיפולים ואחריות, ואין עדיין מידע מצטבר מספק על תקלות ארוכות טווח. קחו בחשבון שבסנטה פה נוחות הנסיעה העירונית אינה מצטיינת, וברא״ב4 יש רעשי מנוע תחת עומס ואבזור בסיסי שאינו נדיב במיוחד.
איזה רכב זול יותר, יונדאי סנטה פה או טויוטה ראב4?
טויוטה ראב4 2026 (₪269,990 לעומת ₪330,000). הראב4 עולה ₪269,990 לעומת ₪330,000 לסנטה פה, כך שהפער במחיר הרכישה משמעותי לטובת טויוטה.
איזה רכב שומר ערך טוב יותר, יונדאי סנטה פה או טויוטה ראב4?
טויוטה ראב4 2026 (12.4% בשנה לעומת 14.6% בשנה). הראב4 מוביל עם ירידת ערך של 12.4% בשנה לעומת 14.6% בסנטה פה. בפועל, מדובר ביתרון צפוי בשמירת ערך לאורך זמן.
איזה רכב זול יותר לאחזקה, יונדאי סנטה פה או טויוטה ראב4?
טויוטה ראב4 2026 (דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5). הראב4 מדורג בדרגה 3 מתוך 5 בעלויות אחזקה, לעומת דרגה 5 מתוך 5 בסנטה פה. זה מצביע על יתרון לטויוטה בהוצאות השוטפות, אך לא נמסרו מחירי טיפולים או חלפים להשוואה.
איזה רכב בטיחותי יותר, יונדאי סנטה פה או טויוטה ראב4?
יונדאי סנטה פה 2026 (ציון בטיחות 10.5 לעומת ציון בטיחות 5). הסנטה פה מוביל בציון בטיחות 10.5 לעומת 5 בראב4. עבורכם, זהו יתרון בטיחותי ברור לטובת יונדאי.
איזה רכב חסכוני יותר, יונדאי סנטה פה או טויוטה ראב4?
טויוטה ראב4 2026 (קבוצת זיהום 7 לעומת קבוצת זיהום 14). הראב4 נמצא בקבוצת זיהום 7, לעומת קבוצת זיהום 14 בסנטה פה. זהו יתרון לטויוטה בחיסכון ובאיכות הסביבה.
לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, יונדאי סנטה פה או טויוטה ראב4?
יונדאי סנטה פה 2026 (238 כ"ס לעומת 183 כ"ס). הסנטה פה מציע 238 כ״ס לעומת 183 כ״ס בראב4. הפער נותן ליונדאי יתרון בכוח הזמין, במיוחד כשנדרשת תגובה חזקה יותר.
איזה רכב מרווח יותר, יונדאי סנטה פה או טויוטה ראב4?
יונדאי סנטה פה 2026 (7 מושבים לעומת 5 מושבים). לסנטה פה שבעה מושבים לעומת חמישה בראב4, ולכן הוא מתאים יותר למשפחה שצריכה להסיע נוסעים נוספים. קחו בחשבון שהשורה השלישית ותא המטען כשהיא בשימוש מוגבלים.
איזה רכב נגנב פחות, יונדאי סנטה פה או טויוטה ראב4?
טויוטה ראב4 2026 (20.1 ל-1,000 רכבים לעומת 37.6 ל-1,000 רכבים). שיעור הגניבות של הראב4 הוא 20.1 ל-1,000 רכבים, לעומת 37.6 בסנטה פה. הנתון מעניק לטויוטה יתרון בסיכון הגניבה.
איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, יונדאי סנטה פה או טויוטה ראב4?
טויוטה ראב4 2026 (21 ימים לעומת 37 ימים). הראב4 נמכר בממוצע בתוך 21 ימים, לעומת 37 ימים לסנטה פה. בפועל, טויוטה עשויה להיות קלה יותר למכירה כשיגיע הזמן להחליף רכב.
לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, יונדאי סנטה פה או טויוטה ראב4?
יונדאי סנטה פה 2026 (7 יתרונות לעומת 7 יתרונות). הסנטה פה מוביל במוניטין ובשביעות רצון, אך שני הדגמים מציגים 7 יתרונות. לכן, מספר היתרונות לבדו אינו מבטא פער ברור ביניהם.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, יונדאי סנטה פה או טויוטה ראב4?
טויוטה ראב4 2026 (4,481 על הכביש לעומת 115 על הכביש). יש 4,481 ראב4 על הכביש לעומת 115 סנטה פה. הפופולריות של טויוטה עשויה להקל על מציאת קונים בהמשך, אך גם פירושה שהרכב נפוץ יותר.
יונדאי סנטה פה בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
טויוטה ראב4 בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות