סיאט אטקה או סקודה קאמיק? השוואה מלאה 2025
ההמלצה שלנו
האטקה מתאימה יותר אם חשובים לכם כוח, שמירת ערך, מרחב ומערכות נוספות, והיא גם מובילה מעט בהשוואה הכוללת. הקאמיק היא בחירה עדיפה אם מחיר הרכישה, בטיחות, חיסכון, סיכון גניבה נמוך יותר ומכירה מהירה חשובים לכם יותר. שתיהן ללא ריקולים, אך כדאי לבדוק בנסיעת מבחן את פעולת תיבת ההילוכים בפקקים ובחניה. לפני החלטה, השוו גם את נוחות הנסיעה בפועל ואת התאמת תא המטען לצרכים שלכם.
מחיר רכישה: סקודה קאמיק 2025
- סיאט אטקה 2025: ₪140,450
- סקודה קאמיק 2025: ₪111,000
הקאמיק זולה יותר לרכישה: ₪111,000 לעומת ₪140,450 לאטקה, פער של ₪29,450. זה משאיר לכם יותר תקציב פנוי כבר בקנייה.
שמירת ערך: סיאט אטקה 2025
- סיאט אטקה 2025: 10.1% בשנה
- סקודה קאמיק 2025: 23.2% בשנה
האטקה מובילה בשמירת ערך: ירידת ערך שנתית של 10.1% לעומת 23.2% בקאמיק. לאורך זמן, הפער הזה עשוי לצמצם את עלות ההחזקה הכוללת של האטקה.
עלויות אחזקה: סקודה קאמיק 2025
- סיאט אטקה 2025: דרגה 5 מתוך 5
- סקודה קאמיק 2025: דרגה 4 מתוך 5
הקאמיק מובילה בדירוג עלויות האחזקה, דרגה 4 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 לאטקה. היתרון הוא לטובת הקאמיק, אך הדירוג לבדו לא מפרט את ההוצאה הצפויה בשקלים.
אמינות: תיקו
- סיאט אטקה 2025: 0 ריקולים
- סקודה קאמיק 2025: 0 ריקולים
שתיהן ללא ריקולים: 0 ריקולים לכל אחת. גם בסקירות אין מידע מבוסס על תקלות מכניות סדרתיות לשנת 2025, אך כדאי לבדוק היטב את פעולת תיבת ה-DSG בנסיעה איטית ובחניה.
בטיחות: סקודה קאמיק 2025
- סיאט אטקה 2025: ציון בטיחות 2
- סקודה קאמיק 2025: ציון בטיחות 5
הקאמיק מובילה בבטיחות עם ציון 5 לעומת ציון 2 לאטקה. בסקירות מצוינות מערכות בטיחות רבות בשתיהן, אך היתרון בציון הוא לטובת הקאמיק.
חיסכון ואיכות סביבה: סקודה קאמיק 2025
- סיאט אטקה 2025: קבוצת זיהום 14
- סקודה קאמיק 2025: קבוצת זיהום 10
הקאמיק מובילה בקבוצת זיהום 10 לעומת קבוצת זיהום 14 באטקה. נתון זה מצביע על יתרון לקאמיק במדד הזיהום.
ביצועים: סיאט אטקה 2025
- סיאט אטקה 2025: 150 כ"ס
- סקודה קאמיק 2025: 115 כ"ס
האטקה מציעה 150 כ״ס לעומת 115 כ״ס בקאמיק. זהו יתרון משמעותי למי שמעדיפים יותר כוח ותגובה זריזה.
מרחב ומשפחה: סיאט אטקה 2025
- סיאט אטקה 2025: 5 מושבים
- סקודה קאמיק 2025: 5 מושבים
האטקה מובילה בסעיף המרחב, אף שלשתיהן 5 מושבים. הסקירה מתארת את האטקה כמרווחת יחסית למשפחה קומפקטית ובעלת תא מטען שימושי, בעוד שלקאמיק יש תא מטען בנפח 400 ליטר.
סיכון גניבה: סקודה קאמיק 2025
- סיאט אטקה 2025: 3.5 ל-1,000 רכבים
- סקודה קאמיק 2025: 1.7 ל-1,000 רכבים
סיכון הגניבה נמוך יותר בקאמיק: 1.7 ל-1,000 רכבים לעומת 3.5 ל-1,000 באטקה. זהו יתרון מעשי למי שמעדיפים חשיפה נמוכה יותר לגניבה.
מהירות מכירה: סקודה קאמיק 2025
- סיאט אטקה 2025: 35 ימים
- סקודה קאמיק 2025: 22 ימים
הקאמיק נמכרת מהר יותר: 22 ימים לעומת 35 ימים לאטקה. אם תחליטו למכור, הנתון מצביע על המתנה קצרה יותר לקונה עבור הקאמיק.
מוניטין ושביעות רצון: סיאט אטקה 2025
- סיאט אטקה 2025: 6 יתרונות
- סקודה קאמיק 2025: 6 יתרונות
האטקה מובילה בסעיף המוניטין, אך לשתיהן מצוינים 6 יתרונות, כך שהמספר הזה אינו מראה פער ביניהן. הסקירות מתארות את האטקה כבעלת איכות הרכבה טובה והנדסת אנוש טובה.
פופולריות בכביש: סיאט אטקה 2025
- סיאט אטקה 2025: 1,537 על הכביש
- סקודה קאמיק 2025: 564 על הכביש
האטקה נפוצה יותר בכביש, עם 1,537 רכבים לעומת 564 קאמיק. תפוצה גבוהה יותר עשויה להיות רלוונטית למי שמעדיפים דגם מוכר ונפוץ.
טכנולוגיה ונוחות: סיאט אטקה 2025
- סיאט אטקה 2025: 6 מערכות
- סקודה קאמיק 2025: 5 מערכות
האטקה מובילה עם 6 מערכות לעומת 5 בקאמיק. לצד זאת, בסקירות מצוינות באטקה נוחות בין-עירונית טובה ובידוד רעשים טוב, אך נוחות העיר פחות מוצלחת.
למי מתאים כל רכב
- סיאט אטקה 2025: סיאט אטקה מתאימה לכם אם אתם מחפשים רכב משפחתי קומפקטי עם יותר כוח, שמירת ערך טובה ותא מטען שימושי, ומוכנים לשלם יותר בקנייה.
- סקודה קאמיק 2025: סקודה קאמיק מתאימה לכם אם אתם מעדיפים מחיר רכישה נמוך יותר, ציון בטיחות גבוה יותר, נתוני זיהום טובים יותר וסיכון גניבה נמוך יותר.
שאלות נפוצות
מה עדיף, סיאט אטקה או סקודה קאמיק?
האטקה מתאימה יותר אם חשובים לכם כוח, שמירת ערך, מרחב ומערכות נוספות, והיא גם מובילה מעט בהשוואה הכוללת. הקאמיק היא בחירה עדיפה אם מחיר הרכישה, בטיחות, חיסכון, סיכון גניבה נמוך יותר ומכירה מהירה חשובים לכם יותר. שתיהן ללא ריקולים, אך כדאי לבדוק בנסיעת מבחן את פעולת תיבת ההילוכים בפקקים ובחניה. לפני החלטה, השוו גם את נוחות הנסיעה בפועל ואת התאמת תא המטען לצרכים שלכם.
איזה רכב זול יותר, סיאט אטקה או סקודה קאמיק?
סקודה קאמיק 2025 (₪111,000 לעומת ₪140,450). הקאמיק זולה יותר לרכישה: ₪111,000 לעומת ₪140,450 לאטקה, פער של ₪29,450. זה משאיר לכם יותר תקציב פנוי כבר בקנייה.
איזה רכב שומר ערך טוב יותר, סיאט אטקה או סקודה קאמיק?
סיאט אטקה 2025 (10.1% בשנה לעומת 23.2% בשנה). האטקה מובילה בשמירת ערך: ירידת ערך שנתית של 10.1% לעומת 23.2% בקאמיק. לאורך זמן, הפער הזה עשוי לצמצם את עלות ההחזקה הכוללת של האטקה.
איזה רכב זול יותר לאחזקה, סיאט אטקה או סקודה קאמיק?
סקודה קאמיק 2025 (דרגה 4 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5). הקאמיק מובילה בדירוג עלויות האחזקה, דרגה 4 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 לאטקה. היתרון הוא לטובת הקאמיק, אך הדירוג לבדו לא מפרט את ההוצאה הצפויה בשקלים.
איזה רכב בטיחותי יותר, סיאט אטקה או סקודה קאמיק?
סקודה קאמיק 2025 (ציון בטיחות 5 לעומת ציון בטיחות 2). הקאמיק מובילה בבטיחות עם ציון 5 לעומת ציון 2 לאטקה. בסקירות מצוינות מערכות בטיחות רבות בשתיהן, אך היתרון בציון הוא לטובת הקאמיק.
איזה רכב חסכוני יותר, סיאט אטקה או סקודה קאמיק?
סקודה קאמיק 2025 (קבוצת זיהום 10 לעומת קבוצת זיהום 14). הקאמיק מובילה בקבוצת זיהום 10 לעומת קבוצת זיהום 14 באטקה. נתון זה מצביע על יתרון לקאמיק במדד הזיהום.
לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, סיאט אטקה או סקודה קאמיק?
סיאט אטקה 2025 (150 כ"ס לעומת 115 כ"ס). האטקה מציעה 150 כ״ס לעומת 115 כ״ס בקאמיק. זהו יתרון משמעותי למי שמעדיפים יותר כוח ותגובה זריזה.
איזה רכב מרווח יותר, סיאט אטקה או סקודה קאמיק?
סיאט אטקה 2025 (5 מושבים לעומת 5 מושבים). האטקה מובילה בסעיף המרחב, אף שלשתיהן 5 מושבים. הסקירה מתארת את האטקה כמרווחת יחסית למשפחה קומפקטית ובעלת תא מטען שימושי, בעוד שלקאמיק יש תא מטען בנפח 400 ליטר.
איזה רכב נגנב פחות, סיאט אטקה או סקודה קאמיק?
סקודה קאמיק 2025 (1.7 ל-1,000 רכבים לעומת 3.5 ל-1,000 רכבים). סיכון הגניבה נמוך יותר בקאמיק: 1.7 ל-1,000 רכבים לעומת 3.5 ל-1,000 באטקה. זהו יתרון מעשי למי שמעדיפים חשיפה נמוכה יותר לגניבה.
איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, סיאט אטקה או סקודה קאמיק?
סקודה קאמיק 2025 (22 ימים לעומת 35 ימים). הקאמיק נמכרת מהר יותר: 22 ימים לעומת 35 ימים לאטקה. אם תחליטו למכור, הנתון מצביע על המתנה קצרה יותר לקונה עבור הקאמיק.
לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, סיאט אטקה או סקודה קאמיק?
סיאט אטקה 2025 (6 יתרונות לעומת 6 יתרונות). האטקה מובילה בסעיף המוניטין, אך לשתיהן מצוינים 6 יתרונות, כך שהמספר הזה אינו מראה פער ביניהן. הסקירות מתארות את האטקה כבעלת איכות הרכבה טובה והנדסת אנוש טובה.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, סיאט אטקה או סקודה קאמיק?
סיאט אטקה 2025 (1,537 על הכביש לעומת 564 על הכביש). האטקה נפוצה יותר בכביש, עם 1,537 רכבים לעומת 564 קאמיק. תפוצה גבוהה יותר עשויה להיות רלוונטית למי שמעדיפים דגם מוכר ונפוץ.
באיזה רכב יותר מערכות נוחות וטכנולוגיה, סיאט אטקה או סקודה קאמיק?
סיאט אטקה 2025 (6 מערכות לעומת 5 מערכות). האטקה מובילה עם 6 מערכות לעומת 5 בקאמיק. לצד זאת, בסקירות מצוינות באטקה נוחות בין-עירונית טובה ובידוד רעשים טוב, אך נוחות העיר פחות מוצלחת.
סיאט אטקה בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
סקודה קאמיק בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות