יונדאי טוסון או סקודה קאמיק? השוואה מלאה 2026
ההמלצה שלנו
לפי התמונה הכוללת, סקודה קאמיק היא הבחירה המתאימה יותר למי שמעדיף מחיר רכישה נמוך, שמירת ערך טובה יותר, זיהום נמוך יותר וסיכון גניבה נמוך יותר. יונדאי טוסון עדיפה אם חשובים לכם במיוחד בטיחות, מרחב וביצועים, והיא מציעה גם אבזור ונוחות עשירים לפי הביקורות. בקאמיק כדאי לבדוק היטב את פעולת תיבת ה-DSG7, ובטוסון להביא בחשבון את מחיר הרכישה הגבוה ואת צריכת הדלק שאינה נמוכה במיוחד בגרסה ההיברידית. בשני המקרים, בדיקה מקצועית לפני קנייה חשובה במיוחד, משום שאין עדיין מידע ארוך טווח משמעותי על הדגמים כמשומשים.
מחיר רכישה: סקודה קאמיק 2026
- יונדאי טוסון 2026: ₪191,316
- סקודה קאמיק 2026: ₪144,520
סקודה קאמיק מובילה במחיר רכישה של ₪144,520, לעומת ₪191,316 ליונדאי טוסון. הפער משמעותי למי שרוצה לצמצם את ההוצאה הראשונית.
שמירת ערך: סקודה קאמיק 2026
- יונדאי טוסון 2026: 14.6% בשנה
- סקודה קאמיק 2026: 4.8% בשנה
הקאמיק מובילה בשמירת ערך: ירידת ערך שנתית של 4.8%, לעומת 14.6% בטוסון. בפועל, הנתון הזה עשוי להיות חשוב במיוחד אם מתכננים למכור את הרכב בהמשך.
עלויות אחזקה: סקודה קאמיק 2026
- יונדאי טוסון 2026: דרגה 5 מתוך 5
- סקודה קאמיק 2026: דרגה 4 מתוך 5
הקאמיק מובילה בדירוג עלויות האחזקה, בדרגה 4 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 לטוסון. עם זאת, כדאי להביא בחשבון שבקאמיק תיבת DSG7, שכדאי לבדוק היטב בנסיעת מבחן ובבדיקת הרכב.
אמינות: תיקו
- יונדאי טוסון 2026: 0 ריקולים
- סקודה קאמיק 2026: 0 ריקולים
אין יתרון לפי נתון הריקולים: לשני הדגמים 0 ריקולים. מכיוון ששניהם דגמי 2026, עדיין אין ניסיון ארוך טווח משמעותי כרכב משומש.
בטיחות: יונדאי טוסון 2026
- יונדאי טוסון 2026: ציון בטיחות 9.5
- סקודה קאמיק 2026: ציון בטיחות 5
הטוסון מובילה בבטיחות, עם ציון בטיחות 9.5 לעומת 5 בקאמיק. זהו יתרון שכדאי לתת לו משקל אם בטיחות היא שיקול מרכזי עבורכם.
חיסכון ואיכות סביבה: סקודה קאמיק 2026
- יונדאי טוסון 2026: קבוצת זיהום 13
- סקודה קאמיק 2026: קבוצת זיהום 10
הקאמיק מובילה בקבוצת זיהום 10, לעומת קבוצת זיהום 13 בטוסון. הבדל זה מצביע על יתרון לקאמיק במדד הסביבתי המוצג.
ביצועים: יונדאי טוסון 2026
- יונדאי טוסון 2026: 230 כ"ס
- סקודה קאמיק 2026: 115 כ"ס
הטוסון מובילה בביצועים עם 230 כ״ס, לעומת 115 כ״ס בקאמיק. ההפרש משמעותי למי שמחפש יותר כוח, בעוד שבביקורות מנוע הקאמיק מתואר כמספק לשימוש יומיומי.
מרחב ומשפחה: יונדאי טוסון 2026
- יונדאי טוסון 2026: 5 מושבים
- סקודה קאמיק 2026: 5 מושבים
הטוסון מובילה במרחב למשפחה, אף שלשני הדגמים 5 מושבים. ביקורות הטוסון מדגישות מרחב פנימי נדיב ותא מטען גדול במיוחד בגרסת Long.
סיכון גניבה: סקודה קאמיק 2026
- יונדאי טוסון 2026: 13.6 ל-1,000 רכבים
- סקודה קאמיק 2026: 1.7 ל-1,000 רכבים
הקאמיק מובילה בסיכון גניבה, עם 1.7 גניבות לכל 1,000 רכבים לעומת 13.6 בטוסון. זהו פער שכדאי להביא בחשבון גם בבחירת הרכב וגם בבדיקת עלויות הביטוח והמיגון.
מהירות מכירה: סקודה קאמיק 2026
- יונדאי טוסון 2026: 34 ימים
- סקודה קאמיק 2026: 22 ימים
הקאמיק נמכרת מהר יותר לפי הנתון המוצג: 22 ימים לעומת 34 ימים לטוסון. הדבר עשוי להקל עליכם כשיגיע הזמן למכור.
מוניטין ושביעות רצון: תיקו
- יונדאי טוסון 2026: 7 יתרונות
- סקודה קאמיק 2026: 6 יתרונות
אין מנצח יחיד: לטוסון מצוינים 7 יתרונות ולקאמיק 6. בביקורות הטוסון מתוארת כבעלת מוניטין טוב, אך לדגם 2026 של שני הרכבים אין עדיין ניסיון משומש ארוך טווח.
פופולריות בכביש: יונדאי טוסון 2026
- יונדאי טוסון 2026: 4,327 על הכביש
- סקודה קאמיק 2026: 1,622 על הכביש
טכנולוגיה ונוחות: יונדאי טוסון 2026
- יונדאי טוסון 2026: 6 מערכות
- סקודה קאמיק 2026: 5 מערכות
למי מתאים כל רכב
- יונדאי טוסון 2026: יונדאי טוסון מתאימה לכם אם אתם מחפשים רכב משפחתי מרווח וחזק, ומעדיפים בטיחות, ביצועים ואבזור עשיר גם במחיר רכישה גבוה יותר.
- סקודה קאמיק 2026: סקודה קאמיק מתאימה לכם אם אתם רוצים קרוסאובר קטן ומרווח יחסית, במחיר נמוך יותר, עם יתרון בשמירת ערך, בזיהום ובסיכון הגניבה.
שאלות נפוצות
מה עדיף, יונדאי טוסון או סקודה קאמיק?
לפי התמונה הכוללת, סקודה קאמיק היא הבחירה המתאימה יותר למי שמעדיף מחיר רכישה נמוך, שמירת ערך טובה יותר, זיהום נמוך יותר וסיכון גניבה נמוך יותר. יונדאי טוסון עדיפה אם חשובים לכם במיוחד בטיחות, מרחב וביצועים, והיא מציעה גם אבזור ונוחות עשירים לפי הביקורות. בקאמיק כדאי לבדוק היטב את פעולת תיבת ה-DSG7, ובטוסון להביא בחשבון את מחיר הרכישה הגבוה ואת צריכת הדלק שאינה נמוכה במיוחד בגרסה ההיברידית. בשני המקרים, בדיקה מקצועית לפני קנייה חשובה במיוחד, משום שאין עדיין מידע ארוך טווח משמעותי על הדגמים כמשומשים.
איזה רכב זול יותר, יונדאי טוסון או סקודה קאמיק?
סקודה קאמיק 2026 (₪144,520 לעומת ₪191,316). סקודה קאמיק מובילה במחיר רכישה של ₪144,520, לעומת ₪191,316 ליונדאי טוסון. הפער משמעותי למי שרוצה לצמצם את ההוצאה הראשונית.
איזה רכב שומר ערך טוב יותר, יונדאי טוסון או סקודה קאמיק?
סקודה קאמיק 2026 (4.8% בשנה לעומת 14.6% בשנה). הקאמיק מובילה בשמירת ערך: ירידת ערך שנתית של 4.8%, לעומת 14.6% בטוסון. בפועל, הנתון הזה עשוי להיות חשוב במיוחד אם מתכננים למכור את הרכב בהמשך.
איזה רכב זול יותר לאחזקה, יונדאי טוסון או סקודה קאמיק?
סקודה קאמיק 2026 (דרגה 4 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5). הקאמיק מובילה בדירוג עלויות האחזקה, בדרגה 4 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 לטוסון. עם זאת, כדאי להביא בחשבון שבקאמיק תיבת DSG7, שכדאי לבדוק היטב בנסיעת מבחן ובבדיקת הרכב.
איזה רכב בטיחותי יותר, יונדאי טוסון או סקודה קאמיק?
יונדאי טוסון 2026 (ציון בטיחות 9.5 לעומת ציון בטיחות 5). הטוסון מובילה בבטיחות, עם ציון בטיחות 9.5 לעומת 5 בקאמיק. זהו יתרון שכדאי לתת לו משקל אם בטיחות היא שיקול מרכזי עבורכם.
איזה רכב חסכוני יותר, יונדאי טוסון או סקודה קאמיק?
סקודה קאמיק 2026 (קבוצת זיהום 10 לעומת קבוצת זיהום 13). הקאמיק מובילה בקבוצת זיהום 10, לעומת קבוצת זיהום 13 בטוסון. הבדל זה מצביע על יתרון לקאמיק במדד הסביבתי המוצג.
לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, יונדאי טוסון או סקודה קאמיק?
יונדאי טוסון 2026 (230 כ"ס לעומת 115 כ"ס). הטוסון מובילה בביצועים עם 230 כ״ס, לעומת 115 כ״ס בקאמיק. ההפרש משמעותי למי שמחפש יותר כוח, בעוד שבביקורות מנוע הקאמיק מתואר כמספק לשימוש יומיומי.
איזה רכב מרווח יותר, יונדאי טוסון או סקודה קאמיק?
יונדאי טוסון 2026 (5 מושבים לעומת 5 מושבים). הטוסון מובילה במרחב למשפחה, אף שלשני הדגמים 5 מושבים. ביקורות הטוסון מדגישות מרחב פנימי נדיב ותא מטען גדול במיוחד בגרסת Long.
איזה רכב נגנב פחות, יונדאי טוסון או סקודה קאמיק?
סקודה קאמיק 2026 (1.7 ל-1,000 רכבים לעומת 13.6 ל-1,000 רכבים). הקאמיק מובילה בסיכון גניבה, עם 1.7 גניבות לכל 1,000 רכבים לעומת 13.6 בטוסון. זהו פער שכדאי להביא בחשבון גם בבחירת הרכב וגם בבדיקת עלויות הביטוח והמיגון.
איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, יונדאי טוסון או סקודה קאמיק?
סקודה קאמיק 2026 (22 ימים לעומת 34 ימים). הקאמיק נמכרת מהר יותר לפי הנתון המוצג: 22 ימים לעומת 34 ימים לטוסון. הדבר עשוי להקל עליכם כשיגיע הזמן למכור.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, יונדאי טוסון או סקודה קאמיק?
יונדאי טוסון 2026 (4,327 על הכביש לעומת 1,622 על הכביש).
באיזה רכב יותר מערכות נוחות וטכנולוגיה, יונדאי טוסון או סקודה קאמיק?
יונדאי טוסון 2026 (6 מערכות לעומת 5 מערכות).
יונדאי טוסון בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
סקודה קאמיק בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
השוואות נוספות
- אלפא רומיאו טונלה מול יונדאי טוסון
- אאודי Q2 מול יונדאי טוסון
- בי.ווי.די אטו 2 מול יונדאי טוסון
- בי.ווי.די אטו 3 מול יונדאי טוסון
- בי.ווי.די סיל U מול יונדאי טוסון
- בי.ווי.די סי ליון 05 מול יונדאי טוסון
- צ'רי טיגו 7 פרו מול יונדאי טוסון
- צ'רי טיגו 8 פרו מול יונדאי טוסון
- שברולט אקווינוקס מול יונדאי טוסון
- שברולט טרייל בלייזר מול יונדאי טוסון