קיה ספורטז' או סיאט אטקה? השוואה מלאה 2025

ההמלצה שלנו

קיה ספורטז' מתאימה יותר אם אתם נותנים משקל לבטיחות, ביצועים, חיסכון ואיכות סביבה, פופולריות ומכירה מהירה. סיאט אטקה עדיפה אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך יותר, שמירת ערך וסיכון גניבה נמוך יותר. הספורטז' מציעה מרווח משפחתי ואבזור עשיר, אך נוחותה בעיר אינה מצטיינת; באטקה כדאי לבדוק היטב את תגובת תיבת ההילוכים בפקקים ובנסיעה איטית. בשני הדגמים יש 0 ריקולים, אך אין די מידע כדי להסיק מכך על אמינות ארוכת טווח.

מחיר רכישה: סיאט אטקה 2025

  • קיה ספורטז' 2025: ₪159,500
  • סיאט אטקה 2025: ₪140,450

סיאט אטקה מובילה במחיר רכישה של ₪140,450 לעומת ₪159,500 לקיה ספורטז', פער שמפחית את ההוצאה הראשונית. שמירת ערך: האטקה מובילה גם כאן, עם ירידת ערך של 9.9% בשנה לעומת 16.3% בשנה בספורטז'.

שמירת ערך: סיאט אטקה 2025

  • קיה ספורטז' 2025: 16.3% בשנה
  • סיאט אטקה 2025: 9.9% בשנה

האטקה מובילה עם ירידת ערך של 9.9% בשנה, לעומת 16.3% בשנה בספורטז'. בפועל, הנתון מצביע על יתרון לאטקה בשמירת ערך לאורך זמן.

עלויות אחזקה: קיה ספורטז' 2025

  • קיה ספורטז' 2025: דרגה 4 מתוך 5
  • סיאט אטקה 2025: דרגה 5 מתוך 5

הספורטז' מובילה בעלויות האחזקה; האטקה דורגה בדרגה 5 מתוך 5 לעומת דרגה 4 מתוך 5 לספורטז'.

אמינות: תיקו

  • קיה ספורטז' 2025: 0 ריקולים
  • סיאט אטקה 2025: 0 ריקולים

אין יתרון ברור לאחד הדגמים: לשניהם 0 ריקולים. עם זאת, המידע על אמינות ארוכת טווח מוגבל, ובאטקה כדאי לשים לב לתגובות תיבת ההילוכים בנסיעה איטית.

בטיחות: קיה ספורטז' 2025

  • קיה ספורטז' 2025: ציון בטיחות 6.5
  • סיאט אטקה 2025: ציון בטיחות 2

הספורטז' מובילה עם ציון בטיחות 6.5, לעומת ציון 2 לאטקה. זהו יתרון משמעותי למי שבטיחות היא שיקול מרכזי.

חיסכון ואיכות סביבה: קיה ספורטז' 2025

  • קיה ספורטז' 2025: קבוצת זיהום 11
  • סיאט אטקה 2025: קבוצת זיהום 14

הספורטז' מובילה בקבוצת זיהום 11 לעומת קבוצת זיהום 14 באטקה. בבחירת גרסה, ההיברידית של הספורטז' מציעה גם צריכת דלק נמוכה משמעותית מגרסת הבנזין.

ביצועים: קיה ספורטז' 2025

  • קיה ספורטז' 2025: 220 כ"ס
  • סיאט אטקה 2025: 150 כ"ס

הספורטז' מובילה עם 220 כ״ס לעומת 150 כ״ס באטקה, ולכן מציעה יותר כוח זמין. האטקה עדיין מתוארת כזריזה, אך הפער מורגש לטובת הספורטז'.

מרחב ומשפחה: תיקו

  • קיה ספורטז' 2025: 5 מושבים
  • סיאט אטקה 2025: 5 מושבים

שני הדגמים מציעים 5 מושבים, ולכן אין יתרון במספר המושבים. הספורטז' מתוארת כמרווחת מאחור ובעלת תא מטען גדול, והאטקה מציעה מרווח משפחתי ותא מטען שימושי.

סיכון גניבה: סיאט אטקה 2025

  • קיה ספורטז' 2025: 7.7 ל-1,000 רכבים
  • סיאט אטקה 2025: 3.5 ל-1,000 רכבים

האטקה מובילה בסיכון גניבה נמוך יותר: 3.5 ל-1,000 רכבים לעומת 7.7 ל-1,000 בספורטז'.

מהירות מכירה: קיה ספורטז' 2025

  • קיה ספורטז' 2025: 31 ימים
  • סיאט אטקה 2025: 34 ימים

הספורטז' נמכרת מהר יותר לפי הנתונים: 31 ימים לעומת 34 ימים לאטקה. מדובר ביתרון קטן של שלושה ימים.

מוניטין ושביעות רצון: סיאט אטקה 2025

  • קיה ספורטז' 2025: 8 יתרונות
  • סיאט אטקה 2025: 6 יתרונות

האטקה מובילה במדד המוניטין ושביעות הרצון, עם 6 יתרונות לעומת 8 בספורטז'.

פופולריות בכביש: קיה ספורטז' 2025

  • קיה ספורטז' 2025: 4,343 על הכביש
  • סיאט אטקה 2025: 1,537 על הכביש

הספורטז' נפוצה יותר בכביש, עם 4,343 רכבים לעומת 1,537 אטקה. פופולריות גבוהה עשויה להקל על מציאת מידע, שירות וקונים בעת מכירה.

טכנולוגיה ונוחות: תיקו

  • קיה ספורטז' 2025: 6 מערכות
  • סיאט אטקה 2025: 6 מערכות

שני הדגמים כוללים 6 מערכות, ולכן אין יתרון במספר המערכות. הספורטז' מתוארת כמודרנית ומאובזרת, בעוד שבאטקה האבזור הבטיחותי מקיף אך בחלק מהגרסאות חסרות מערכות מסוימות.

למי מתאים כל רכב

  • קיה ספורטז' 2025: קיה ספורטז' מתאימה לכם אם אתם מחפשים SUV משפחתי מרווח, מאובזר וחזק, ומעדיפים בטיחות וביצועים לצד ביקוש גבוה בשוק המשומשות.
  • סיאט אטקה 2025: סיאט אטקה מתאימה לכם אם חשובים לכם מחיר קנייה נמוך יותר, שמירת ערך טובה יותר וסיכון גניבה נמוך, ואתם מוכנים לבדוק היטב את פעולת התיבה בנסיעה עירונית.

שאלות נפוצות

מה עדיף, קיה ספורטז' או סיאט אטקה?

קיה ספורטז' מתאימה יותר אם אתם נותנים משקל לבטיחות, ביצועים, חיסכון ואיכות סביבה, פופולריות ומכירה מהירה. סיאט אטקה עדיפה אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך יותר, שמירת ערך וסיכון גניבה נמוך יותר. הספורטז' מציעה מרווח משפחתי ואבזור עשיר, אך נוחותה בעיר אינה מצטיינת; באטקה כדאי לבדוק היטב את תגובת תיבת ההילוכים בפקקים ובנסיעה איטית. בשני הדגמים יש 0 ריקולים, אך אין די מידע כדי להסיק מכך על אמינות ארוכת טווח.

איזה רכב זול יותר, קיה ספורטז' או סיאט אטקה?

סיאט אטקה 2025 (₪140,450 לעומת ₪159,500). סיאט אטקה מובילה במחיר רכישה של ₪140,450 לעומת ₪159,500 לקיה ספורטז', פער שמפחית את ההוצאה הראשונית. שמירת ערך: האטקה מובילה גם כאן, עם ירידת ערך של 9.9% בשנה לעומת 16.3% בשנה בספורטז'.

איזה רכב שומר ערך טוב יותר, קיה ספורטז' או סיאט אטקה?

סיאט אטקה 2025 (9.9% בשנה לעומת 16.3% בשנה). האטקה מובילה עם ירידת ערך של 9.9% בשנה, לעומת 16.3% בשנה בספורטז'. בפועל, הנתון מצביע על יתרון לאטקה בשמירת ערך לאורך זמן.

איזה רכב זול יותר לאחזקה, קיה ספורטז' או סיאט אטקה?

קיה ספורטז' 2025 (דרגה 4 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5). הספורטז' מובילה בעלויות האחזקה; האטקה דורגה בדרגה 5 מתוך 5 לעומת דרגה 4 מתוך 5 לספורטז'.

איזה רכב בטיחותי יותר, קיה ספורטז' או סיאט אטקה?

קיה ספורטז' 2025 (ציון בטיחות 6.5 לעומת ציון בטיחות 2). הספורטז' מובילה עם ציון בטיחות 6.5, לעומת ציון 2 לאטקה. זהו יתרון משמעותי למי שבטיחות היא שיקול מרכזי.

איזה רכב חסכוני יותר, קיה ספורטז' או סיאט אטקה?

קיה ספורטז' 2025 (קבוצת זיהום 11 לעומת קבוצת זיהום 14). הספורטז' מובילה בקבוצת זיהום 11 לעומת קבוצת זיהום 14 באטקה. בבחירת גרסה, ההיברידית של הספורטז' מציעה גם צריכת דלק נמוכה משמעותית מגרסת הבנזין.

לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, קיה ספורטז' או סיאט אטקה?

קיה ספורטז' 2025 (220 כ"ס לעומת 150 כ"ס). הספורטז' מובילה עם 220 כ״ס לעומת 150 כ״ס באטקה, ולכן מציעה יותר כוח זמין. האטקה עדיין מתוארת כזריזה, אך הפער מורגש לטובת הספורטז'.

איזה רכב נגנב פחות, קיה ספורטז' או סיאט אטקה?

סיאט אטקה 2025 (3.5 ל-1,000 רכבים לעומת 7.7 ל-1,000 רכבים). האטקה מובילה בסיכון גניבה נמוך יותר: 3.5 ל-1,000 רכבים לעומת 7.7 ל-1,000 בספורטז'.

איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, קיה ספורטז' או סיאט אטקה?

קיה ספורטז' 2025 (31 ימים לעומת 34 ימים). הספורטז' נמכרת מהר יותר לפי הנתונים: 31 ימים לעומת 34 ימים לאטקה. מדובר ביתרון קטן של שלושה ימים.

לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, קיה ספורטז' או סיאט אטקה?

סיאט אטקה 2025 (6 יתרונות לעומת 8 יתרונות). האטקה מובילה במדד המוניטין ושביעות הרצון, עם 6 יתרונות לעומת 8 בספורטז'.

איזה רכב נפוץ יותר בכביש, קיה ספורטז' או סיאט אטקה?

קיה ספורטז' 2025 (4,343 על הכביש לעומת 1,537 על הכביש). הספורטז' נפוצה יותר בכביש, עם 4,343 רכבים לעומת 1,537 אטקה. פופולריות גבוהה עשויה להקל על מציאת מידע, שירות וקונים בעת מכירה.

קיה ספורטז' בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

סיאט אטקה בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

השוואות נוספות

השוו רכבים אחרים לפי מה שחשוב לכם