קיה סטוניק או סקודה קאמיק? השוואה מלאה 2024
ההמלצה שלנו
הקאמיק היא הבחירה הכוללת העדיפה אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך יותר, ביצועים, מרחב וסיכון גניבה נמוך יותר. הסטוניק עדיפה אם שמירת ערך ופופולריות בכביש חשובות לכם במיוחד, והיא עשויה להתאים גם למי שמעדיף תפעול פשוט והתנהגות כביש בטוחה. לפני הקנייה בדקו היטב את פעולת תיבת ההילוכים בשתי המכוניות, במיוחד בזחילה ובחניה, ואת היסטוריית הטיפולים. אם נוחות עירונית ושקט בתא הנוסעים בראש סדר העדיפויות, נסיעת מבחן חשובה בשתיהן.
מחיר רכישה: סקודה קאמיק 2024
- קיה סטוניק 2024: ₪91,000
- סקודה קאמיק 2024: ₪88,500
הקאמיק זולה יותר לרכישה: ₪88,500 לעומת ₪91,000 לסטוניק, פער של ₪2,500 לטובתה.
שמירת ערך: קיה סטוניק 2024
- קיה סטוניק 2024: 5.4% בשנה
- סקודה קאמיק 2024: 19.4% בשנה
הסטוניק מובילה בשמירת ערך: ירידה שנתית של 5.4% לעומת 19.4% בקאמיק. זהו יתרון משמעותי אם אתם מתכננים למכור את הרכב בהמשך.
עלויות אחזקה: סקודה קאמיק 2024
- קיה סטוניק 2024: דרגה 5 מתוך 5
- סקודה קאמיק 2024: דרגה 4 מתוך 5
הקאמיק מובילה בעלויות האחזקה, בדרגה 4 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 לסטוניק. לצד זאת, עלות הדלק בפועל תלויה בגרסה ובאופי הנסיעה.
אמינות: תיקו
- קיה סטוניק 2024: 0 ריקולים
- סקודה קאמיק 2024: 0 ריקולים
שתיהן רשומות עם 0 ריקולים, ולכן אין כאן יתרון מעשי ברור לאחת מהן. ברכב משומש חשוב לבדוק את היסטוריית הטיפולים ואת מצב תיבת ההילוכים.
בטיחות: תיקו
- קיה סטוניק 2024: ציון בטיחות 1.75
- סקודה קאמיק 2024: ציון בטיחות 1
שתיהן מובילות בבטיחות, עם ציון בטיחות 1.75 לסטוניק ו-1 לקאמיק. בשתיהן יש אבזור בטיחות טוב, אך כדאי לוודא אילו מערכות קיימות ברמת הגימור של הרכב המסוים.
חיסכון ואיכות סביבה: סקודה קאמיק 2024
- קיה סטוניק 2024: קבוצת זיהום 13
- סקודה קאמיק 2024: קבוצת זיהום 12
הקאמיק מובילה בקבוצת הזיהום, 12 לעומת 13 בסטוניק. בפועל, צריכת הדלק תלויה גם בגרסת המנוע ובתנאי הנסיעה.
ביצועים: סקודה קאמיק 2024
- קיה סטוניק 2024: 100 כ"ס
- סקודה קאמיק 2024: 130 כ"ס
הקאמיק חזקה יותר, עם 130 כ״ס לעומת 100 כ״ס בסטוניק. הפער עשוי להיות מורגש בתאוצות ובנסיעה בינעירונית, ובקאמיק מוצע גם מנוע 1.5 ליטר חזק יותר.
מרחב ומשפחה: תיקו
- קיה סטוניק 2024: 5 מושבים
- סקודה קאמיק 2024: 5 מושבים
שתיהן מובילות במרחב ובמשפחתיות, ולשתיהן 5 מושבים. בפועל הקאמיק מרווחת יותר ותא המטען שלה שימושי, בעוד הסטוניק צפופה יותר מאחור.
סיכון גניבה: סקודה קאמיק 2024
- קיה סטוניק 2024: 28.2 ל-1,000 רכבים
- סקודה קאמיק 2024: 1.7 ל-1,000 רכבים
הקאמיק מובילה בסיכון הגניבה: 1.7 לעומת 28.2 גניבות ל-1,000 רכבים בסטוניק. זהו פער שכדאי להביא בחשבון לצד מחיר הביטוח והתנאים שתקבלו.
מהירות מכירה: תיקו
- קיה סטוניק 2024: 22 ימים
- סקודה קאמיק 2024: 22 ימים
שתיהן מובילות במהירות המכירה, עם 22 ימים לכל אחת. לפי הנתון הזה, אין יתרון לאחת מהן בזמן הצפוי למכירה.
מוניטין ושביעות רצון: סקודה קאמיק 2024
- קיה סטוניק 2024: 7 יתרונות
- סקודה קאמיק 2024: 7 יתרונות
הקאמיק מובילה במוניטין ובשביעות רצון. לשתיהן מצוינים 7 יתרונות, אך הקאמיק נהנית מתא נוסעים איכותי ומגובש יותר, בעוד הסטוניק מוכרת היטב אך מרגישה מיושנת יותר.
פופולריות בכביש: קיה סטוניק 2024
- קיה סטוניק 2024: 3,282 על הכביש
- סקודה קאמיק 2024: 919 על הכביש
הסטוניק מובילה בפופולריות, עם 3,282 רכבים על הכביש לעומת 919 לקאמיק. תפוצה גבוהה יכולה להקל על מציאת מידע, מוסכים וחלקים, אך אינה מבטיחה מצב טוב של רכב מסוים.
טכנולוגיה ונוחות: תיקו
- קיה סטוניק 2024: 5 מערכות
- סקודה קאמיק 2024: 5 מערכות
שתיהן מובילות בתחום הטכנולוגיה והנוחות, עם 5 מערכות לכל אחת. הסטוניק מציעה ממשק נוח ואבזור טוב, והקאמיק אבזור בטיחות עשיר, אך בשתיהן כדאי לבדוק את רמת הגימור בפועל.
למי מתאים כל רכב
- קיה סטוניק 2024: הסטוניק מתאימה לכם אם אתם מחפשים קרוסאובר קטן ומאובזר, מעריכים שמירת ערך ותפוצה רחבה, ומוכנים להתפשר על מרווח מאחור ונוחות נסיעה.
- סקודה קאמיק 2024: הקאמיק מתאימה לכם אם אתם רוצים רכב מרווח ושימושי יותר, עם ביצועים חזקים יותר ומחיר רכישה נמוך יותר, ומוכנים לבדוק היטב את נוחות הנסיעה ואת פעולת תיבת ההילוכים.
שאלות נפוצות
מה עדיף, קיה סטוניק או סקודה קאמיק?
הקאמיק היא הבחירה הכוללת העדיפה אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך יותר, ביצועים, מרחב וסיכון גניבה נמוך יותר. הסטוניק עדיפה אם שמירת ערך ופופולריות בכביש חשובות לכם במיוחד, והיא עשויה להתאים גם למי שמעדיף תפעול פשוט והתנהגות כביש בטוחה. לפני הקנייה בדקו היטב את פעולת תיבת ההילוכים בשתי המכוניות, במיוחד בזחילה ובחניה, ואת היסטוריית הטיפולים. אם נוחות עירונית ושקט בתא הנוסעים בראש סדר העדיפויות, נסיעת מבחן חשובה בשתיהן.
איזה רכב זול יותר, קיה סטוניק או סקודה קאמיק?
סקודה קאמיק 2024 (₪88,500 לעומת ₪91,000). הקאמיק זולה יותר לרכישה: ₪88,500 לעומת ₪91,000 לסטוניק, פער של ₪2,500 לטובתה.
איזה רכב שומר ערך טוב יותר, קיה סטוניק או סקודה קאמיק?
קיה סטוניק 2024 (5.4% בשנה לעומת 19.4% בשנה). הסטוניק מובילה בשמירת ערך: ירידה שנתית של 5.4% לעומת 19.4% בקאמיק. זהו יתרון משמעותי אם אתם מתכננים למכור את הרכב בהמשך.
איזה רכב זול יותר לאחזקה, קיה סטוניק או סקודה קאמיק?
סקודה קאמיק 2024 (דרגה 4 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5). הקאמיק מובילה בעלויות האחזקה, בדרגה 4 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 לסטוניק. לצד זאת, עלות הדלק בפועל תלויה בגרסה ובאופי הנסיעה.
איזה רכב חסכוני יותר, קיה סטוניק או סקודה קאמיק?
סקודה קאמיק 2024 (קבוצת זיהום 12 לעומת קבוצת זיהום 13). הקאמיק מובילה בקבוצת הזיהום, 12 לעומת 13 בסטוניק. בפועל, צריכת הדלק תלויה גם בגרסת המנוע ובתנאי הנסיעה.
לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, קיה סטוניק או סקודה קאמיק?
סקודה קאמיק 2024 (130 כ"ס לעומת 100 כ"ס). הקאמיק חזקה יותר, עם 130 כ״ס לעומת 100 כ״ס בסטוניק. הפער עשוי להיות מורגש בתאוצות ובנסיעה בינעירונית, ובקאמיק מוצע גם מנוע 1.5 ליטר חזק יותר.
איזה רכב נגנב פחות, קיה סטוניק או סקודה קאמיק?
סקודה קאמיק 2024 (1.7 ל-1,000 רכבים לעומת 28.2 ל-1,000 רכבים). הקאמיק מובילה בסיכון הגניבה: 1.7 לעומת 28.2 גניבות ל-1,000 רכבים בסטוניק. זהו פער שכדאי להביא בחשבון לצד מחיר הביטוח והתנאים שתקבלו.
לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, קיה סטוניק או סקודה קאמיק?
סקודה קאמיק 2024 (7 יתרונות לעומת 7 יתרונות). הקאמיק מובילה במוניטין ובשביעות רצון. לשתיהן מצוינים 7 יתרונות, אך הקאמיק נהנית מתא נוסעים איכותי ומגובש יותר, בעוד הסטוניק מוכרת היטב אך מרגישה מיושנת יותר.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, קיה סטוניק או סקודה קאמיק?
קיה סטוניק 2024 (3,282 על הכביש לעומת 919 על הכביש). הסטוניק מובילה בפופולריות, עם 3,282 רכבים על הכביש לעומת 919 לקאמיק. תפוצה גבוהה יכולה להקל על מציאת מידע, מוסכים וחלקים, אך אינה מבטיחה מצב טוב של רכב מסוים.
קיה סטוניק בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
סקודה קאמיק בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות