יונדאי קונה או סקודה קאמיק? השוואה מלאה 2026
ההמלצה שלנו
לקונה טיפוסי שמחפש קרוסאובר משומש מאוזן, הקונה היא הבחירה הכוללת המועדפת כאן, בעיקר בזכות היתרונות בבטיחות, בעלויות האחזקה, בביצועים ובמהירות המכירה. הקאמיק עדיפה אם מחיר הרכישה, נתון שמירת הערך וסיכון הגניבה חשובים לכם יותר, והיא גם מתוארת כזריזה לשימוש יומיומי. בשתי המכוניות כדאי לבדוק היטב את תיבת ההילוכים בנסיעת מבחן, במיוחד בפקקים ובתמרונים איטיים. לפני החלטה, אמתו את רמת האבזור, היסטוריית הטיפולים, מצב התיבה והעלות הכוללת של הרכב הספציפי.
מחיר רכישה: סקודה קאמיק 2026
- יונדאי קונה 2026: ₪175,000
- סקודה קאמיק 2026: ₪143,210
סקודה קאמיק זולה יותר: ₪143,210 לעומת ₪175,000 לקונה. הפער במחיר הרכישה משמעותי ועשוי להפוך את הקאמיק לבחירה מתאימה יותר אם התקציב הוא השיקול המרכזי.
שמירת ערך: סקודה קאמיק 2026
- יונדאי קונה 2026: 11.3% בשנה
- סקודה קאמיק 2026: 6.5% בשנה
הקאמיק מובילה בנתון השנתי, עם 6.5% לעומת 11.3% בקונה. זהו יתרון שעשוי להיות משמעותי כשחושבים על עלות ההחזקה לאורך זמן, אך כדאי לבדוק גם את מצב הרכב והביקוש בשוק בעת המכירה.
עלויות אחזקה: יונדאי קונה 2026
- יונדאי קונה 2026: דרגה 2 מתוך 5
- סקודה קאמיק 2026: דרגה 4 מתוך 5
הקונה מובילה בעלויות האחזקה, בדרגה 2 לעומת דרגה 4 בקאמיק. הפער מצביע על הוצאות אחזקה צפויות נוחות יותר בקונה, אף שאין כאן פירוט של מחירי טיפולים וחלפים.
אמינות: תיקו
- יונדאי קונה 2026: 0 ריקולים
- סקודה קאמיק 2026: 0 ריקולים
שתיהן שוות במדד הזה: לכל אחת 0 ריקולים. זה נתון חיובי לשתיהן, אך אינו תחליף לבדיקה פרטנית של הרכב המשומש ושל היסטוריית הטיפולים.
בטיחות: יונדאי קונה 2026
- יונדאי קונה 2026: ציון בטיחות 10.5
- סקודה קאמיק 2026: ציון בטיחות 5
הקונה מובילה עם ציון בטיחות 10.5 לעומת 5 בקאמיק. מדובר בפער בולט, אך בקונה קיימת אי-עקביות בין מקורות לגבי דירוג הבטיחות, ולכן חשוב לוודא את הנתון לפי רמת הגימור והשנה המדויקת.
חיסכון ואיכות סביבה: יונדאי קונה 2026
- יונדאי קונה 2026: קבוצת זיהום 4
- סקודה קאמיק 2026: קבוצת זיהום 10
הקונה מובילה בקבוצת זיהום 4 לעומת 10 בקאמיק. המשמעות היא יתרון לקונה במדד הסביבתי הזה; שתי המכוניות מתוארות כחסכוניות בדלק בביקורות.
ביצועים: יונדאי קונה 2026
- יונדאי קונה 2026: 138 כ"ס
- סקודה קאמיק 2026: 115 כ"ס
לקונה 138 כ״ס לעומת 115 כ״ס בקאמיק, ולכן יש לה יתרון בהספק. בפועל, הביקורות מתארות את ביצועי הקונה כבינוניים, בעוד שהקאמיק מספקת ביצועים זריזים לשימוש יומיומי.
מרחב ומשפחה: יונדאי קונה 2026
- יונדאי קונה 2026: 5 מושבים
- סקודה קאמיק 2026: 5 מושבים
הקונה מובילה במדד המרחב, אף שלשתיהן 5 מושבים. שתיהן מתוארות כשימושיות ומרווחות ביחס לקטגוריה, והקונה גדלה לעומת הדור הקודם ומציעה תא מטען של כ-466 ליטר.
סיכון גניבה: סקודה קאמיק 2026
- יונדאי קונה 2026: 9.7 ל-1,000 רכבים
- סקודה קאמיק 2026: 1.7 ל-1,000 רכבים
הקאמיק מובילה בסיכון גניבה: 1.7 ל-1,000 רכבים לעומת 9.7 בקונה. הפער משמעותי, וכדאי להביא אותו בחשבון לצד עלויות הביטוח והמיגון בפועל.
מהירות מכירה: יונדאי קונה 2026
- יונדאי קונה 2026: 18 ימים
- סקודה קאמיק 2026: 22 ימים
הקונה נמכרת מהר יותר לפי הנתון הזה: 18 ימים לעומת 22 בקאמיק. הפער קטן יחסית, אך עשוי להקל על מכירת הקונה כשתרצו להחליף רכב.
מוניטין ושביעות רצון: סקודה קאמיק 2026
- יונדאי קונה 2026: 5 יתרונות
- סקודה קאמיק 2026: 6 יתרונות
הקאמיק מובילה במספר היתרונות שצוינו, 6 לעומת 5 בקונה. זהו פער קטן, ולא תחליף להתרשמות שלכם מהרכב ולבדיקת גרסת האבזור המסוימת.
פופולריות בכביש: יונדאי קונה 2026
- יונדאי קונה 2026: 10,274 על הכביש
- סקודה קאמיק 2026: 1,660 על הכביש
הקונה נפוצה יותר בכביש, עם 10,274 רכבים לעומת 1,660 לקאמיק. פופולריות גבוהה עשויה להקל על מציאת מידע, מוסכים וקונים, אך אינה מעידה לבדה על מצב רכב מסוים.
טכנולוגיה ונוחות: יונדאי קונה 2026
- יונדאי קונה 2026: 6 מערכות
- סקודה קאמיק 2026: 5 מערכות
הקונה מובילה עם 6 מערכות לעומת 5 בקאמיק. גם בקאמיק יש אבזור בטיחות וקישוריות עשירים, ולכן כדאי לבדוק אילו מערכות קיימות בפועל ברמת הגימור שאתם שוקלים.
למי מתאים כל רכב
- יונדאי קונה 2026: יונדאי קונה מתאימה למי שמעדיפים בטיחות, אחזקה נוחה יותר, מרחב שימושי ופופולריות גבוהה, ומוכנים לשלם יותר בקנייה.
- סקודה קאמיק 2026: סקודה קאמיק מתאימה למי שמחפשים מחיר כניסה נמוך יותר, סיכון גניבה נמוך וקרוסאובר קטן-מרווח עם אבזור עשיר.
שאלות נפוצות
מה עדיף, יונדאי קונה או סקודה קאמיק?
לקונה טיפוסי שמחפש קרוסאובר משומש מאוזן, הקונה היא הבחירה הכוללת המועדפת כאן, בעיקר בזכות היתרונות בבטיחות, בעלויות האחזקה, בביצועים ובמהירות המכירה. הקאמיק עדיפה אם מחיר הרכישה, נתון שמירת הערך וסיכון הגניבה חשובים לכם יותר, והיא גם מתוארת כזריזה לשימוש יומיומי. בשתי המכוניות כדאי לבדוק היטב את תיבת ההילוכים בנסיעת מבחן, במיוחד בפקקים ובתמרונים איטיים. לפני החלטה, אמתו את רמת האבזור, היסטוריית הטיפולים, מצב התיבה והעלות הכוללת של הרכב הספציפי.
איזה רכב זול יותר, יונדאי קונה או סקודה קאמיק?
סקודה קאמיק 2026 (₪143,210 לעומת ₪175,000). סקודה קאמיק זולה יותר: ₪143,210 לעומת ₪175,000 לקונה. הפער במחיר הרכישה משמעותי ועשוי להפוך את הקאמיק לבחירה מתאימה יותר אם התקציב הוא השיקול המרכזי.
איזה רכב שומר ערך טוב יותר, יונדאי קונה או סקודה קאמיק?
סקודה קאמיק 2026 (6.5% בשנה לעומת 11.3% בשנה). הקאמיק מובילה בנתון השנתי, עם 6.5% לעומת 11.3% בקונה. זהו יתרון שעשוי להיות משמעותי כשחושבים על עלות ההחזקה לאורך זמן, אך כדאי לבדוק גם את מצב הרכב והביקוש בשוק בעת המכירה.
איזה רכב זול יותר לאחזקה, יונדאי קונה או סקודה קאמיק?
יונדאי קונה 2026 (דרגה 2 מתוך 5 לעומת דרגה 4 מתוך 5). הקונה מובילה בעלויות האחזקה, בדרגה 2 לעומת דרגה 4 בקאמיק. הפער מצביע על הוצאות אחזקה צפויות נוחות יותר בקונה, אף שאין כאן פירוט של מחירי טיפולים וחלפים.
איזה רכב בטיחותי יותר, יונדאי קונה או סקודה קאמיק?
יונדאי קונה 2026 (ציון בטיחות 10.5 לעומת ציון בטיחות 5). הקונה מובילה עם ציון בטיחות 10.5 לעומת 5 בקאמיק. מדובר בפער בולט, אך בקונה קיימת אי-עקביות בין מקורות לגבי דירוג הבטיחות, ולכן חשוב לוודא את הנתון לפי רמת הגימור והשנה המדויקת.
איזה רכב חסכוני יותר, יונדאי קונה או סקודה קאמיק?
יונדאי קונה 2026 (קבוצת זיהום 4 לעומת קבוצת זיהום 10). הקונה מובילה בקבוצת זיהום 4 לעומת 10 בקאמיק. המשמעות היא יתרון לקונה במדד הסביבתי הזה; שתי המכוניות מתוארות כחסכוניות בדלק בביקורות.
לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, יונדאי קונה או סקודה קאמיק?
יונדאי קונה 2026 (138 כ"ס לעומת 115 כ"ס). לקונה 138 כ״ס לעומת 115 כ״ס בקאמיק, ולכן יש לה יתרון בהספק. בפועל, הביקורות מתארות את ביצועי הקונה כבינוניים, בעוד שהקאמיק מספקת ביצועים זריזים לשימוש יומיומי.
איזה רכב מרווח יותר, יונדאי קונה או סקודה קאמיק?
יונדאי קונה 2026 (5 מושבים לעומת 5 מושבים). הקונה מובילה במדד המרחב, אף שלשתיהן 5 מושבים. שתיהן מתוארות כשימושיות ומרווחות ביחס לקטגוריה, והקונה גדלה לעומת הדור הקודם ומציעה תא מטען של כ-466 ליטר.
איזה רכב נגנב פחות, יונדאי קונה או סקודה קאמיק?
סקודה קאמיק 2026 (1.7 ל-1,000 רכבים לעומת 9.7 ל-1,000 רכבים). הקאמיק מובילה בסיכון גניבה: 1.7 ל-1,000 רכבים לעומת 9.7 בקונה. הפער משמעותי, וכדאי להביא אותו בחשבון לצד עלויות הביטוח והמיגון בפועל.
איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, יונדאי קונה או סקודה קאמיק?
יונדאי קונה 2026 (18 ימים לעומת 22 ימים). הקונה נמכרת מהר יותר לפי הנתון הזה: 18 ימים לעומת 22 בקאמיק. הפער קטן יחסית, אך עשוי להקל על מכירת הקונה כשתרצו להחליף רכב.
לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, יונדאי קונה או סקודה קאמיק?
סקודה קאמיק 2026 (6 יתרונות לעומת 5 יתרונות). הקאמיק מובילה במספר היתרונות שצוינו, 6 לעומת 5 בקונה. זהו פער קטן, ולא תחליף להתרשמות שלכם מהרכב ולבדיקת גרסת האבזור המסוימת.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, יונדאי קונה או סקודה קאמיק?
יונדאי קונה 2026 (10,274 על הכביש לעומת 1,660 על הכביש). הקונה נפוצה יותר בכביש, עם 10,274 רכבים לעומת 1,660 לקאמיק. פופולריות גבוהה עשויה להקל על מציאת מידע, מוסכים וקונים, אך אינה מעידה לבדה על מצב רכב מסוים.
באיזה רכב יותר מערכות נוחות וטכנולוגיה, יונדאי קונה או סקודה קאמיק?
יונדאי קונה 2026 (6 מערכות לעומת 5 מערכות). הקונה מובילה עם 6 מערכות לעומת 5 בקאמיק. גם בקאמיק יש אבזור בטיחות וקישוריות עשירים, ולכן כדאי לבדוק אילו מערכות קיימות בפועל ברמת הגימור שאתם שוקלים.
יונדאי קונה בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
סקודה קאמיק בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות