רנו ארקנה או סיאט איביזה? השוואה מלאה 2025
ההמלצה שלנו
לפי התמונה הכוללת, סיאט איביזה מתאימה יותר אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך יותר, עלויות אחזקה, זיהום נמוך ומהירות מכירה. רנו ארקנה עדיפה אם אתם נותנים משקל גדול יותר לשמירת ערך, בטיחות, ביצועים וסיכון גניבה נמוך יותר, וגם מחפשים קרוסאובר מרווח ונוח יותר. באיביזה קחו בחשבון נוחות עירונית בינונית ורעשי כביש, ובארקנה בדקו היטב את הרכב ואת המערכת ההיברידית אם זו הגרסה שעל הפרק. בשני המקרים מומלצת בדיקה מקצועית ונסיעת מבחן לפני קנייה.
מחיר רכישה: סיאט איביזה 2025
- רנו ארקנה 2025: ₪123,000
- סיאט איביזה 2025: ₪117,000
סיאט איביזה זולה יותר במחיר המופיע, ₪117,000 לעומת ₪123,000 לרנו ארקנה. זה יתרון ברור אם חשוב לכם לצמצם את ההוצאה הראשונית.
שמירת ערך: רנו ארקנה 2025
- רנו ארקנה 2025: 3.8% בשנה
- סיאט איביזה 2025: 13.0% בשנה
רנו ארקנה מובילה, עם ירידת ערך שנתית של 3.8% לעומת 13.0% באיביזה. בפועל, הפער הזה עשוי להיות משמעותי כשיגיע הזמן למכור.
עלויות אחזקה: סיאט איביזה 2025
- רנו ארקנה 2025: דרגה 5 מתוך 5
- סיאט איביזה 2025: דרגה 3 מתוך 5
סיאט איביזה מובילה: היא בדרגה 3 מתוך 5, לעומת דרגה 5 מתוך 5 לארקנה. זה יתרון למי שמבקש לצמצם את עלויות האחזקה, אם כי כדאי לבדוק את מצב הרכב הספציפי ואת היסטוריית הטיפולים.
אמינות: תיקו
- רנו ארקנה 2025: 0 ריקולים
- סיאט איביזה 2025: 0 ריקולים
לשתיהן 0 ריקולים. הנתון הזה אינו מבטיח אמינות לאורך זמן, ובמיוחד בארקנה מצוין שמידע האמינות ארוך הטווח לשנת 2025 מוגבל.
בטיחות: רנו ארקנה 2025
- רנו ארקנה 2025: ציון בטיחות 3
- סיאט איביזה 2025: ציון בטיחות 1
רנו ארקנה מובילה עם ציון בטיחות 3, לעומת ציון 1 באיביזה. מנגד, בסקירות מצוין כי שני הדגמים קיבלו 5 כוכבים ב-Euro NCAP, אך הארקנה נבחנה ב-2019.
חיסכון ואיכות סביבה: סיאט איביזה 2025
- רנו ארקנה 2025: קבוצת זיהום 13
- סיאט איביזה 2025: קבוצת זיהום 9
סיאט איביזה מובילה עם קבוצת זיהום 9, לעומת קבוצת זיהום 13 בארקנה. זהו יתרון למי שמייחס חשיבות לנתון הזיהום הרשום.
ביצועים: רנו ארקנה 2025
- רנו ארקנה 2025: 158 כ"ס
- סיאט איביזה 2025: 150 כ"ס
רנו ארקנה מציעה 158 כ״ס לעומת 150 כ״ס באיביזה. הפער קטן יחסית, ובאיביזה גרסת 1.5 FR מתוארת כחזקה במיוחד, לכן חשוב לבדוק איזו גרסה עומדת מולכם.
מרחב ומשפחה: תיקו
- רנו ארקנה 2025: 5 מושבים
- סיאט איביזה 2025: 5 מושבים
שתיהן מציעות 5 מושבים. לפי הסקירות, הארקנה מרווחת, כולל מאחור, ואילו האיביזה מרווחת ביחס לסופרמיני ותא המטען שלה בנפח 355 ליטר.
סיכון גניבה: רנו ארקנה 2025
- רנו ארקנה 2025: 1.1 ל-1,000 רכבים
- סיאט איביזה 2025: 2.4 ל-1,000 רכבים
רנו ארקנה מובילה עם 1.1 גניבות לכל 1,000 רכבים, לעומת 2.4 באיביזה. הנתונים מצביעים על סיכון גניבה נמוך יותר לארקנה.
מהירות מכירה: סיאט איביזה 2025
- רנו ארקנה 2025: 39 ימים
- סיאט איביזה 2025: 26 ימים
סיאט איביזה נמכרת מהר יותר, בתוך 26 ימים לעומת 39 ימים לארקנה. זה עשוי להקל עליכם כשיגיע הזמן למכור.
מוניטין ושביעות רצון: סיאט איביזה 2025
- רנו ארקנה 2025: 6 יתרונות
- סיאט איביזה 2025: 7 יתרונות
סיאט איביזה מובילה עם 7 יתרונות לעומת 6 בארקנה. בסקירות היא מתוארת כחבילה אטרקטיבית, אך יש לבחון את הרכב עצמו ולא להסיק מכך על אמינותו.
פופולריות בכביש: סיאט איביזה 2025
- רנו ארקנה 2025: 1,895 על הכביש
- סיאט איביזה 2025: 2,002 על הכביש
סיאט איביזה נפוצה מעט יותר, עם 2,002 רכבים על הכביש לעומת 1,895 לארקנה. ההפרש קטן, אך לאיביזה יש יתרון בפופולריות.
טכנולוגיה ונוחות: רנו ארקנה 2025
- רנו ארקנה 2025: 6 מערכות
- סיאט איביזה 2025: 5 מערכות
למי מתאים כל רכב
- רנו ארקנה 2025: רנו ארקנה מתאימה לכם אם אתם מחפשים קרוסאובר מעוצב ומרווח, עם נוחות נסיעה טובה, יותר כוח ויתרון בשמירת ערך, ומוכנים לשלם יותר מראש.
- סיאט איביזה 2025: סיאט איביזה מתאימה לכם אם אתם מחפשים רכב קטן וזול יותר לרכישה, חסכוני יחסית וזריז, עם תא מטען שימושי, ומוכנים להתפשר על נוחות הנסיעה בעיר.
שאלות נפוצות
מה עדיף, רנו ארקנה או סיאט איביזה?
לפי התמונה הכוללת, סיאט איביזה מתאימה יותר אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך יותר, עלויות אחזקה, זיהום נמוך ומהירות מכירה. רנו ארקנה עדיפה אם אתם נותנים משקל גדול יותר לשמירת ערך, בטיחות, ביצועים וסיכון גניבה נמוך יותר, וגם מחפשים קרוסאובר מרווח ונוח יותר. באיביזה קחו בחשבון נוחות עירונית בינונית ורעשי כביש, ובארקנה בדקו היטב את הרכב ואת המערכת ההיברידית אם זו הגרסה שעל הפרק. בשני המקרים מומלצת בדיקה מקצועית ונסיעת מבחן לפני קנייה.
איזה רכב זול יותר, רנו ארקנה או סיאט איביזה?
סיאט איביזה 2025 (₪117,000 לעומת ₪123,000). סיאט איביזה זולה יותר במחיר המופיע, ₪117,000 לעומת ₪123,000 לרנו ארקנה. זה יתרון ברור אם חשוב לכם לצמצם את ההוצאה הראשונית.
איזה רכב שומר ערך טוב יותר, רנו ארקנה או סיאט איביזה?
רנו ארקנה 2025 (3.8% בשנה לעומת 13.0% בשנה). רנו ארקנה מובילה, עם ירידת ערך שנתית של 3.8% לעומת 13.0% באיביזה. בפועל, הפער הזה עשוי להיות משמעותי כשיגיע הזמן למכור.
איזה רכב זול יותר לאחזקה, רנו ארקנה או סיאט איביזה?
סיאט איביזה 2025 (דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5). סיאט איביזה מובילה: היא בדרגה 3 מתוך 5, לעומת דרגה 5 מתוך 5 לארקנה. זה יתרון למי שמבקש לצמצם את עלויות האחזקה, אם כי כדאי לבדוק את מצב הרכב הספציפי ואת היסטוריית הטיפולים.
איזה רכב בטיחותי יותר, רנו ארקנה או סיאט איביזה?
רנו ארקנה 2025 (ציון בטיחות 3 לעומת ציון בטיחות 1). רנו ארקנה מובילה עם ציון בטיחות 3, לעומת ציון 1 באיביזה. מנגד, בסקירות מצוין כי שני הדגמים קיבלו 5 כוכבים ב-Euro NCAP, אך הארקנה נבחנה ב-2019.
איזה רכב חסכוני יותר, רנו ארקנה או סיאט איביזה?
סיאט איביזה 2025 (קבוצת זיהום 9 לעומת קבוצת זיהום 13). סיאט איביזה מובילה עם קבוצת זיהום 9, לעומת קבוצת זיהום 13 בארקנה. זהו יתרון למי שמייחס חשיבות לנתון הזיהום הרשום.
לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, רנו ארקנה או סיאט איביזה?
רנו ארקנה 2025 (158 כ"ס לעומת 150 כ"ס). רנו ארקנה מציעה 158 כ״ס לעומת 150 כ״ס באיביזה. הפער קטן יחסית, ובאיביזה גרסת 1.5 FR מתוארת כחזקה במיוחד, לכן חשוב לבדוק איזו גרסה עומדת מולכם.
איזה רכב נגנב פחות, רנו ארקנה או סיאט איביזה?
רנו ארקנה 2025 (1.1 ל-1,000 רכבים לעומת 2.4 ל-1,000 רכבים). רנו ארקנה מובילה עם 1.1 גניבות לכל 1,000 רכבים, לעומת 2.4 באיביזה. הנתונים מצביעים על סיכון גניבה נמוך יותר לארקנה.
איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, רנו ארקנה או סיאט איביזה?
סיאט איביזה 2025 (26 ימים לעומת 39 ימים). סיאט איביזה נמכרת מהר יותר, בתוך 26 ימים לעומת 39 ימים לארקנה. זה עשוי להקל עליכם כשיגיע הזמן למכור.
לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, רנו ארקנה או סיאט איביזה?
סיאט איביזה 2025 (7 יתרונות לעומת 6 יתרונות). סיאט איביזה מובילה עם 7 יתרונות לעומת 6 בארקנה. בסקירות היא מתוארת כחבילה אטרקטיבית, אך יש לבחון את הרכב עצמו ולא להסיק מכך על אמינותו.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, רנו ארקנה או סיאט איביזה?
סיאט איביזה 2025 (2,002 על הכביש לעומת 1,895 על הכביש). סיאט איביזה נפוצה מעט יותר, עם 2,002 רכבים על הכביש לעומת 1,895 לארקנה. ההפרש קטן, אך לאיביזה יש יתרון בפופולריות.
באיזה רכב יותר מערכות נוחות וטכנולוגיה, רנו ארקנה או סיאט איביזה?
רנו ארקנה 2025 (6 מערכות לעומת 5 מערכות).
רנו ארקנה בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
סיאט איביזה בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות