יונדאי i20 או רנו ארקנה? השוואה מלאה 2024

ההמלצה שלנו

רנו ארקנה היא הבחירה העדיפה אם חשובים לכם שמירת ערך, אמינות, בטיחות, ביצועים, סיכון גניבה וטכנולוגיה, והיא גם המנצחת הכוללת. קחו בחשבון שמחירה גבוה יותר, ושביקורות מציינות מורכבות במערכת ההיברידית; בדקו את הגרסה, האחריות והיסטוריית הטיפולים. יונדאי i20 מתאימה יותר אם התקציב הראשוני חשוב לכם, אם תרצו למכור מהר יותר, או אם אתם מעדיפים מכונית נפוצה וזולה יותר לרכישה. לשני הדגמים 5 מושבים, אך כדאי לבחון את נוחות הנסיעה ואת המרווח בפועל לפני הקנייה.

מחיר רכישה: יונדאי i20 2024

  • יונדאי i20 2024: ₪93,000
  • רנו ארקנה 2024: ₪118,200

יונדאי i20 זולה יותר לרכישה: ₪93,000 לעומת ₪118,200 בארקנה. הפער משמעותי אם חשוב לכם לצמצם את ההוצאה הראשונית.

שמירת ערך: רנו ארקנה 2024

  • יונדאי i20 2024: 11.2% בשנה
  • רנו ארקנה 2024: 7.3% בשנה

רנו ארקנה מובילה בשמירת ערך, עם ירידה שנתית של 7.3% לעומת 11.2% ב-i20. בפועל, זה מצביע על ירידת ערך שנתית מתונה יותר בארקנה.

עלויות אחזקה: רנו ארקנה 2024

  • יונדאי i20 2024: דרגה 5 מתוך 5
  • רנו ארקנה 2024: דרגה 4 מתוך 5

הארקנה מובילה בדירוג עלויות האחזקה, בדרגה 4 לעומת דרגה 5 ב-i20. עם זאת, אין כאן פירוט של סכומי אחזקה בפועל.

אמינות: רנו ארקנה 2024

  • יונדאי i20 2024: 1 ריקולים
  • רנו ארקנה 2024: 0 ריקולים

הארקנה מובילה במדד האמינות, ובנתונים מופיעים 0 ריקולים לעומת ריקול אחד ב-i20. מספר הריקולים הוא אינדיקציה חלקית בלבד, וכדאי לבדוק גם את היסטוריית הטיפולים של הרכב המסוים.

בטיחות: רנו ארקנה 2024

  • יונדאי i20 2024: ציון בטיחות 1
  • רנו ארקנה 2024: ציון בטיחות 2

הארקנה מובילה במדד הבטיחות, עם ציון בטיחות 2 לעומת 1 ב-i20. רמת האבזור והבטיחות ב-i20 עשויה להשתנות לפי רמת הגימור, ולכן חשוב לבדוק את המפרט של המכונית הספציפית.

חיסכון ואיכות סביבה: רנו ארקנה 2024

  • יונדאי i20 2024: קבוצת זיהום 13
  • רנו ארקנה 2024: קבוצת זיהום 12

הארקנה מובילה במדד החיסכון והסביבה, עם קבוצת זיהום 12 לעומת 13 ב-i20. הקבוצה הנמוכה יותר מציבה אותה בעמדה עדיפה במדד הזה.

ביצועים: רנו ארקנה 2024

  • יונדאי i20 2024: 100 כ"ס
  • רנו ארקנה 2024: 150 כ"ס

הארקנה חזקה יותר, עם 150 כ"ס לעומת 100 כ"ס ב-i20. הפער מורגש בעיקר כשחשובים לכם כוח זמין וביצועים, בעוד שביקורות על ה-i20 מתארות את ביצועיה כבינוניים.

מרחב ומשפחה: תיקו

  • יונדאי i20 2024: 5 מושבים
  • רנו ארקנה 2024: 5 מושבים

אין יתרון במספר המושבים: בשני הרכבים יש 5 מושבים. ביקורות מתארות את ה-i20 כבעלת מרווח אחורי טוב יחסית לסופרמיני, ואת הארקנה כמרווחת לנוסעים מאחור ביחס לעיצוב הקופה.

סיכון גניבה: רנו ארקנה 2024

  • יונדאי i20 2024: 6.4 ל-1,000 רכבים
  • רנו ארקנה 2024: 1.1 ל-1,000 רכבים

הארקנה מובילה בסיכון הגניבה, עם 1.1 ל-1,000 רכבים לעומת 6.4 ל-1,000 ב-i20. לפי המדד הזה, הסיכון נמוך יותר בארקנה.

מהירות מכירה: יונדאי i20 2024

  • יונדאי i20 2024: 24 ימים
  • רנו ארקנה 2024: 39 ימים

ה-i20 נמכרת מהר יותר, עם 24 ימים לעומת 39 ימים לארקנה. הפער עשוי להיות חשוב אם אתם צופים שתרצו למכור את הרכב בתוך זמן קצר.

מוניטין ושביעות רצון: יונדאי i20 2024

  • יונדאי i20 2024: 6 יתרונות
  • רנו ארקנה 2024: 6 יתרונות

ה-i20 מובילה במדד המוניטין ושביעות הרצון, אף שבשני הרכבים מופיעים 6 יתרונות. מספר היתרונות לבדו אינו מסביר את הפער במדד.

פופולריות בכביש: יונדאי i20 2024

  • יונדאי i20 2024: 1,984 על הכביש
  • רנו ארקנה 2024: 1,280 על הכביש

ה-i20 נפוצה יותר בכביש: 1,984 מכוניות לעומת 1,280 ארקנה. נפוצות גבוהה יותר יכולה להקל על מציאת מידע וחוות דעת מקומיות על הדגם.

טכנולוגיה ונוחות: רנו ארקנה 2024

  • יונדאי i20 2024: 5 מערכות
  • רנו ארקנה 2024: 6 מערכות

הארקנה מובילה במספר המערכות, עם 6 לעומת 5 ב-i20. ב-i20 רמת האבזור תלויה ברמת הגימור, ובארקנה גם הגרסה הבסיסית עשויה להיות מצומצמת באבזור.

למי מתאים כל רכב

  • יונדאי i20 2024: יונדאי i20 מתאימה לכם אם אתם מחפשים סופרמיני זולה יותר לרכישה, נפוצה וקלה יחסית למכירה, ויכולים לחיות עם נוחות נסיעה וביצועים בינוניים.
  • רנו ארקנה 2024: רנו ארקנה מתאימה לכם אם אתם מעדיפים קרוסאובר מרווח וחזק יותר, עם יתרון במדדי שמירת ערך, בטיחות וסיכון גניבה, ומוכנים לשלם יותר ולבדוק היטב את מערכת ההנעה.

שאלות נפוצות

מה עדיף, יונדאי i20 או רנו ארקנה?

רנו ארקנה היא הבחירה העדיפה אם חשובים לכם שמירת ערך, אמינות, בטיחות, ביצועים, סיכון גניבה וטכנולוגיה, והיא גם המנצחת הכוללת. קחו בחשבון שמחירה גבוה יותר, ושביקורות מציינות מורכבות במערכת ההיברידית; בדקו את הגרסה, האחריות והיסטוריית הטיפולים. יונדאי i20 מתאימה יותר אם התקציב הראשוני חשוב לכם, אם תרצו למכור מהר יותר, או אם אתם מעדיפים מכונית נפוצה וזולה יותר לרכישה. לשני הדגמים 5 מושבים, אך כדאי לבחון את נוחות הנסיעה ואת המרווח בפועל לפני הקנייה.

איזה רכב זול יותר, יונדאי i20 או רנו ארקנה?

יונדאי i20 2024 (₪93,000 לעומת ₪118,200). יונדאי i20 זולה יותר לרכישה: ₪93,000 לעומת ₪118,200 בארקנה. הפער משמעותי אם חשוב לכם לצמצם את ההוצאה הראשונית.

איזה רכב שומר ערך טוב יותר, יונדאי i20 או רנו ארקנה?

רנו ארקנה 2024 (7.3% בשנה לעומת 11.2% בשנה). רנו ארקנה מובילה בשמירת ערך, עם ירידה שנתית של 7.3% לעומת 11.2% ב-i20. בפועל, זה מצביע על ירידת ערך שנתית מתונה יותר בארקנה.

איזה רכב זול יותר לאחזקה, יונדאי i20 או רנו ארקנה?

רנו ארקנה 2024 (דרגה 4 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5). הארקנה מובילה בדירוג עלויות האחזקה, בדרגה 4 לעומת דרגה 5 ב-i20. עם זאת, אין כאן פירוט של סכומי אחזקה בפועל.

איזה רכב אמין יותר, יונדאי i20 או רנו ארקנה?

רנו ארקנה 2024 (0 ריקולים לעומת 1 ריקולים). הארקנה מובילה במדד האמינות, ובנתונים מופיעים 0 ריקולים לעומת ריקול אחד ב-i20. מספר הריקולים הוא אינדיקציה חלקית בלבד, וכדאי לבדוק גם את היסטוריית הטיפולים של הרכב המסוים.

איזה רכב בטיחותי יותר, יונדאי i20 או רנו ארקנה?

רנו ארקנה 2024 (ציון בטיחות 2 לעומת ציון בטיחות 1). הארקנה מובילה במדד הבטיחות, עם ציון בטיחות 2 לעומת 1 ב-i20. רמת האבזור והבטיחות ב-i20 עשויה להשתנות לפי רמת הגימור, ולכן חשוב לבדוק את המפרט של המכונית הספציפית.

איזה רכב חסכוני יותר, יונדאי i20 או רנו ארקנה?

רנו ארקנה 2024 (קבוצת זיהום 12 לעומת קבוצת זיהום 13). הארקנה מובילה במדד החיסכון והסביבה, עם קבוצת זיהום 12 לעומת 13 ב-i20. הקבוצה הנמוכה יותר מציבה אותה בעמדה עדיפה במדד הזה.

לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, יונדאי i20 או רנו ארקנה?

רנו ארקנה 2024 (150 כ"ס לעומת 100 כ"ס). הארקנה חזקה יותר, עם 150 כ"ס לעומת 100 כ"ס ב-i20. הפער מורגש בעיקר כשחשובים לכם כוח זמין וביצועים, בעוד שביקורות על ה-i20 מתארות את ביצועיה כבינוניים.

איזה רכב נגנב פחות, יונדאי i20 או רנו ארקנה?

רנו ארקנה 2024 (1.1 ל-1,000 רכבים לעומת 6.4 ל-1,000 רכבים). הארקנה מובילה בסיכון הגניבה, עם 1.1 ל-1,000 רכבים לעומת 6.4 ל-1,000 ב-i20. לפי המדד הזה, הסיכון נמוך יותר בארקנה.

איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, יונדאי i20 או רנו ארקנה?

יונדאי i20 2024 (24 ימים לעומת 39 ימים). ה-i20 נמכרת מהר יותר, עם 24 ימים לעומת 39 ימים לארקנה. הפער עשוי להיות חשוב אם אתם צופים שתרצו למכור את הרכב בתוך זמן קצר.

לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, יונדאי i20 או רנו ארקנה?

יונדאי i20 2024 (6 יתרונות לעומת 6 יתרונות). ה-i20 מובילה במדד המוניטין ושביעות הרצון, אף שבשני הרכבים מופיעים 6 יתרונות. מספר היתרונות לבדו אינו מסביר את הפער במדד.

איזה רכב נפוץ יותר בכביש, יונדאי i20 או רנו ארקנה?

יונדאי i20 2024 (1,984 על הכביש לעומת 1,280 על הכביש). ה-i20 נפוצה יותר בכביש: 1,984 מכוניות לעומת 1,280 ארקנה. נפוצות גבוהה יותר יכולה להקל על מציאת מידע וחוות דעת מקומיות על הדגם.

באיזה רכב יותר מערכות נוחות וטכנולוגיה, יונדאי i20 או רנו ארקנה?

רנו ארקנה 2024 (6 מערכות לעומת 5 מערכות). הארקנה מובילה במספר המערכות, עם 6 לעומת 5 ב-i20. ב-i20 רמת האבזור תלויה ברמת הגימור, ובארקנה גם הגרסה הבסיסית עשויה להיות מצומצמת באבזור.

יונדאי i20 בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

רנו ארקנה בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

השוואות נוספות

השוו רכבים אחרים לפי מה שחשוב לכם