קיה ספורטז' או טויוטה C-HR? השוואה מלאה 2026
ההמלצה שלנו
אם חשובים לכם מחיר רכישה, שמירת ערך, עלויות אחזקה, חיסכון ומהירות מכירה, הטויוטה C-HR מתאימה יותר. הספורטאז׳ עדיפה כשאתם נותנים משקל לבטיחות, ביצועים, סיכון גניבה נמוך יותר, פופולריות ומוניטין, והיא גם מתוארת בביקורות כמרווחת ומאובזרת למשפחה. לשני הדגמים אין ריקולים, אך המידע על אמינות ארוכת טווח של דגמי 2026 עדיין מוגבל, ובספורטאז׳ כדאי לבדוק היטב היסטוריית טיפולים ותקלות. לפני החלטה, בדקו את הגרסה המסוימת וערכו נסיעת מבחן, במיוחד אם מרווח המושב האחורי או עלויות השימוש חשובים לכם.
מחיר רכישה: טויוטה C-HR 2026
- קיה ספורטז' 2026: ₪195,000
- טויוטה C-HR 2026: ₪175,900
הטויוטה C-HR זולה יותר לרכישה: ₪175,900 לעומת ₪195,000 לספורטאז׳. הפער של ₪19,100 משאיר לכם יותר תקציב לרכישה ולהוצאות נלוות.
שמירת ערך: טויוטה C-HR 2026
- קיה ספורטז' 2026: 12.7% בשנה
- טויוטה C-HR 2026: 9.2% בשנה
הטויוטה מובילה בשמירת ערך, עם ירידה של 9.2% בשנה לעומת 12.7% בספורטאז׳. המשמעות היא צפי לאובדן ערך שנתי מתון יותר בטויוטה.
עלויות אחזקה: טויוטה C-HR 2026
- קיה ספורטז' 2026: דרגה 4 מתוך 5
- טויוטה C-HR 2026: דרגה 1 מתוך 5
הטויוטה מדורגת בדרגה 1 מתוך 5 בעלויות אחזקה, לעומת דרגה 4 מתוך 5 בספורטאז׳. זהו יתרון משמעותי למי שרוצים לצמצם הוצאות שוטפות.
אמינות: תיקו
- קיה ספורטז' 2026: 0 ריקולים
- טויוטה C-HR 2026: 0 ריקולים
שני הדגמים מובילים במשותף: לשניהם 0 ריקולים. עם זאת, המידע על אמינות ארוכת טווח של דגמי 2026 מוגבל, ובסיכומי הביקורות מופיעים גם דיווחי משתמשים על תקלות בספורטאז׳.
בטיחות: קיה ספורטז' 2026
- קיה ספורטז' 2026: ציון בטיחות 8
- טויוטה C-HR 2026: ציון בטיחות 6
הספורטאז׳ מוביל עם ציון בטיחות 8, לעומת 6 בטויוטה C-HR. הפער מצביע על יתרון לספורטאז׳ בהיבט הבטיחות לפי המדד הזה.
חיסכון ואיכות סביבה: טויוטה C-HR 2026
- קיה ספורטז' 2026: קבוצת זיהום 10
- טויוטה C-HR 2026: קבוצת זיהום 3
הטויוטה מובילה עם קבוצת זיהום 3 לעומת קבוצת זיהום 10 בספורטאז׳. זהו יתרון ברור למי שמעדיפים רכב עם דירוג זיהום נמוך יותר.
ביצועים: קיה ספורטז' 2026
- קיה ספורטז' 2026: 230 כ"ס
- טויוטה C-HR 2026: 98 כ"ס
הספורטאז׳ מוביל עם 230 כ״ס לעומת 98 כ״ס בטויוטה. הפער בכוח עשוי להיות מורגש במיוחד כשחשובים לכם תאוצה וביצועים.
מרחב ומשפחה: תיקו
- קיה ספורטז' 2026: 5 מושבים
- טויוטה C-HR 2026: 5 מושבים
שני הדגמים מובילים במשותף ומציעים 5 מושבים. מספר המושבים זהה, אך בסיכום הביקורת הספורטאז׳ מתואר כמרווח במיוחד, בעוד שהמרווח מאחור בטויוטה מוגבל יחסית.
סיכון גניבה: קיה ספורטז' 2026
- קיה ספורטז' 2026: 7.7 ל-1,000 רכבים
- טויוטה C-HR 2026: 27.1 ל-1,000 רכבים
הספורטאז׳ מוביל בסיכון גניבה נמוך יותר: 7.7 ל-1,000 רכבים לעומת 27.1 ל-1,000 בטויוטה. הפער משמעותי למי ששיקול הגניבה חשוב להם.
מהירות מכירה: טויוטה C-HR 2026
- קיה ספורטז' 2026: 31 ימים
- טויוטה C-HR 2026: 19 ימים
הטויוטה נמכרת מהר יותר, בתוך 19 ימים לעומת 31 ימים לספורטאז׳. זה עשוי להקל עליכם למכור אותה כשתרצו להחליף רכב.
מוניטין ושביעות רצון: קיה ספורטז' 2026
- קיה ספורטז' 2026: 7 יתרונות
- טויוטה C-HR 2026: 7 יתרונות
הספורטאז׳ מוביל במוניטין ובשביעות רצון, אף שלשני הדגמים מצוינים 7 יתרונות. לכן, מספר היתרונות לבדו אינו מבטא את ההבדל בתחום הזה.
פופולריות בכביש: קיה ספורטז' 2026
- קיה ספורטז' 2026: 7,762 על הכביש
- טויוטה C-HR 2026: 298 על הכביש
הספורטאז׳ נפוץ הרבה יותר: 7,762 רכבים על הכביש לעומת 298 בטויוטה. נפוצות גבוהה עשויה להתאים למי שמעדיפים דגם מוכר ונפוץ בישראל.
טכנולוגיה ונוחות: תיקו
- קיה ספורטז' 2026: 6 מערכות
- טויוטה C-HR 2026: 6 מערכות
שני הדגמים מובילים במשותף, עם 6 מערכות בכל אחד. לפי הספירה הזו אין יתרון לאחד מהם, ולכן כדאי להשוות את תפעול המערכות והנוחות בנסיעת מבחן.
למי מתאים כל רכב
- קיה ספורטז' 2026: קיה ספורטאז׳ מתאימה לכם אם אתם מחפשים רכב פנאי משפחתי מרווח, עם יותר כוח, יתרון במדדי בטיחות וסיכון גניבה נמוך יותר, ומוכנים לשלם יותר ברכישה ובאחזקה.
- טויוטה C-HR 2026: טויוטה C-HR מתאימה לכם אם מחיר רכישה נמוך יותר, שמירת ערך, עלויות אחזקה נמוכות יותר וזיהום נמוך חשובים לכם, ואתם יכולים להסתדר עם מרווח אחורי מוגבל יחסית.
שאלות נפוצות
מה עדיף, קיה ספורטז' או טויוטה C-HR?
אם חשובים לכם מחיר רכישה, שמירת ערך, עלויות אחזקה, חיסכון ומהירות מכירה, הטויוטה C-HR מתאימה יותר. הספורטאז׳ עדיפה כשאתם נותנים משקל לבטיחות, ביצועים, סיכון גניבה נמוך יותר, פופולריות ומוניטין, והיא גם מתוארת בביקורות כמרווחת ומאובזרת למשפחה. לשני הדגמים אין ריקולים, אך המידע על אמינות ארוכת טווח של דגמי 2026 עדיין מוגבל, ובספורטאז׳ כדאי לבדוק היטב היסטוריית טיפולים ותקלות. לפני החלטה, בדקו את הגרסה המסוימת וערכו נסיעת מבחן, במיוחד אם מרווח המושב האחורי או עלויות השימוש חשובים לכם.
איזה רכב זול יותר, קיה ספורטז' או טויוטה C-HR?
טויוטה C-HR 2026 (₪175,900 לעומת ₪195,000). הטויוטה C-HR זולה יותר לרכישה: ₪175,900 לעומת ₪195,000 לספורטאז׳. הפער של ₪19,100 משאיר לכם יותר תקציב לרכישה ולהוצאות נלוות.
איזה רכב שומר ערך טוב יותר, קיה ספורטז' או טויוטה C-HR?
טויוטה C-HR 2026 (9.2% בשנה לעומת 12.7% בשנה). הטויוטה מובילה בשמירת ערך, עם ירידה של 9.2% בשנה לעומת 12.7% בספורטאז׳. המשמעות היא צפי לאובדן ערך שנתי מתון יותר בטויוטה.
איזה רכב זול יותר לאחזקה, קיה ספורטז' או טויוטה C-HR?
טויוטה C-HR 2026 (דרגה 1 מתוך 5 לעומת דרגה 4 מתוך 5). הטויוטה מדורגת בדרגה 1 מתוך 5 בעלויות אחזקה, לעומת דרגה 4 מתוך 5 בספורטאז׳. זהו יתרון משמעותי למי שרוצים לצמצם הוצאות שוטפות.
איזה רכב בטיחותי יותר, קיה ספורטז' או טויוטה C-HR?
קיה ספורטז' 2026 (ציון בטיחות 8 לעומת ציון בטיחות 6). הספורטאז׳ מוביל עם ציון בטיחות 8, לעומת 6 בטויוטה C-HR. הפער מצביע על יתרון לספורטאז׳ בהיבט הבטיחות לפי המדד הזה.
איזה רכב חסכוני יותר, קיה ספורטז' או טויוטה C-HR?
טויוטה C-HR 2026 (קבוצת זיהום 3 לעומת קבוצת זיהום 10). הטויוטה מובילה עם קבוצת זיהום 3 לעומת קבוצת זיהום 10 בספורטאז׳. זהו יתרון ברור למי שמעדיפים רכב עם דירוג זיהום נמוך יותר.
לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, קיה ספורטז' או טויוטה C-HR?
קיה ספורטז' 2026 (230 כ"ס לעומת 98 כ"ס). הספורטאז׳ מוביל עם 230 כ״ס לעומת 98 כ״ס בטויוטה. הפער בכוח עשוי להיות מורגש במיוחד כשחשובים לכם תאוצה וביצועים.
איזה רכב נגנב פחות, קיה ספורטז' או טויוטה C-HR?
קיה ספורטז' 2026 (7.7 ל-1,000 רכבים לעומת 27.1 ל-1,000 רכבים). הספורטאז׳ מוביל בסיכון גניבה נמוך יותר: 7.7 ל-1,000 רכבים לעומת 27.1 ל-1,000 בטויוטה. הפער משמעותי למי ששיקול הגניבה חשוב להם.
איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, קיה ספורטז' או טויוטה C-HR?
טויוטה C-HR 2026 (19 ימים לעומת 31 ימים). הטויוטה נמכרת מהר יותר, בתוך 19 ימים לעומת 31 ימים לספורטאז׳. זה עשוי להקל עליכם למכור אותה כשתרצו להחליף רכב.
לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, קיה ספורטז' או טויוטה C-HR?
קיה ספורטז' 2026 (7 יתרונות לעומת 7 יתרונות). הספורטאז׳ מוביל במוניטין ובשביעות רצון, אף שלשני הדגמים מצוינים 7 יתרונות. לכן, מספר היתרונות לבדו אינו מבטא את ההבדל בתחום הזה.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, קיה ספורטז' או טויוטה C-HR?
קיה ספורטז' 2026 (7,762 על הכביש לעומת 298 על הכביש). הספורטאז׳ נפוץ הרבה יותר: 7,762 רכבים על הכביש לעומת 298 בטויוטה. נפוצות גבוהה עשויה להתאים למי שמעדיפים דגם מוכר ונפוץ בישראל.
קיה ספורטז' בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
טויוטה C-HR בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
השוואות נוספות
- אלפא רומיאו טונלה מול קיה ספורטז'
- אאודי Q2 מול קיה ספורטז'
- בי.ווי.די אטו 2 מול קיה ספורטז'
- בי.ווי.די אטו 3 מול קיה ספורטז'
- בי.ווי.די סיל U מול קיה ספורטז'
- בי.ווי.די סי ליון 05 מול קיה ספורטז'
- צ'רי טיגו 7 פרו מול קיה ספורטז'
- צ'רי טיגו 8 פרו מול קיה ספורטז'
- שברולט אקווינוקס מול קיה ספורטז'
- שברולט טרייל בלייזר מול קיה ספורטז'