קיה ספורטז' או מיצובישי אקליפס קרוס? השוואה מלאה 2026

ההמלצה שלנו

בסך הכול, קיה ספורטז' היא הבחירה העדיפה אם חשובים לכם בטיחות, ביצועים, עלויות אחזקה ומוניטין, וביקורות מציינות גם מרחב משפחתי טוב ואבזור עשיר. מיצובישי אקליפס קרוס עדיפה אם מחיר רכישה נמוך יותר, שמירת ערך טובה יותר וסיכון גניבה נמוך הם השיקולים המובילים שלכם. לפני קנייה, בדקו את הרכב המסוים, היסטוריית הטיפולים והאחריות; בספורטז' חשוב במיוחד לברר תקלות מתועדות במערכת ההנעה ובתיבה, ובאקליפס קרוס להביא בחשבון צריכת דלק ועלויות טיפולים. שימו לב שתקציר הביקורת על האקליפס קרוס מתייחס לדגם 2018, ולכן אינו בהכרח מתאר את דגם 2026.

מחיר רכישה: מיצובישי אקליפס קרוס 2026

  • קיה ספורטז' 2026: ₪195,000
  • מיצובישי אקליפס קרוס 2026: ₪167,384

מיצובישי אקליפס קרוס זולה יותר: ₪167,384 לעומת ₪195,000 לקיה ספורטז'. הפער הזה מפנה לכם יותר תקציב לרכישה ולהוצאות נלוות.

שמירת ערך: מיצובישי אקליפס קרוס 2026

  • קיה ספורטז' 2026: 12.7% בשנה
  • מיצובישי אקליפס קרוס 2026: 10.5% בשנה

האקליפס קרוס מובילה בשמירת ערך, עם ירידה של 10.5% בשנה לעומת 12.7% בספורטז'. בפועל, לפי הנתונים האלה, היא מאבדת פחות מערכה מדי שנה.

עלויות אחזקה: קיה ספורטז' 2026

  • קיה ספורטז' 2026: דרגה 4 מתוך 5
  • מיצובישי אקליפס קרוס 2026: דרגה 5 מתוך 5

הספורטז' מובילה בדרגת עלויות האחזקה, דרגה 4 לעומת דרגה 5 באקליפס קרוס. זה מעניק לה יתרון בהוצאות השוטפות, אך לא מדובר בפירוט של עלויות כספיות בפועל.

אמינות: תיקו

  • קיה ספורטז' 2026: 0 ריקולים
  • מיצובישי אקליפס קרוס 2026: 0 ריקולים

שתיהן רשומות עם 0 ריקולים, ולכן אין כאן יתרון לאחת מהן במדד הזה. עם זאת, בדגם 2026 המידע על אמינות ארוכת טווח עדיין מוגבל, ויש לבדוק היטב את היסטוריית הרכב ואחריותו.

בטיחות: קיה ספורטז' 2026

  • קיה ספורטז' 2026: ציון בטיחות 8
  • מיצובישי אקליפס קרוס 2026: ציון בטיחות 3.5

לספורטז' יתרון ברור: ציון בטיחות 8 לעומת 3.5 באקליפס קרוס. אם בטיחות היא שיקול מרכזי עבורכם, הפער נוטה לטובת הקיה.

חיסכון ואיכות סביבה: קיה ספורטז' 2026

  • קיה ספורטז' 2026: קבוצת זיהום 10
  • מיצובישי אקליפס קרוס 2026: קבוצת זיהום 15

הספורטז' מובילה בקבוצת זיהום 10, לעומת קבוצת זיהום 15 באקליפס קרוס. המשמעות היא יתרון לקיה במדד הזיהום, אך הקבוצות לבדן אינן מפרטות את צריכת הדלק בפועל.

ביצועים: קיה ספורטז' 2026

  • קיה ספורטז' 2026: 230 כ"ס
  • מיצובישי אקליפס קרוס 2026: 152 כ"ס

הספורטז' מציעה 230 כ"ס לעומת 152 כ"ס באקליפס קרוס. הפער בכוח המנוע נותן לקיה יתרון ברור למי שמחפשים ביצועים נמרצים יותר.

מרחב ומשפחה: תיקו

  • קיה ספורטז' 2026: 5 מושבים
  • מיצובישי אקליפס קרוס 2026: 5 מושבים

שתיהן מציעות 5 מושבים, ולכן אין יתרון במספר המקומות. תקצירי הביקורות מתארים מרחב טוב מאוד בספורטז', בעוד שבאקליפס קרוס המושב האחורי נע על מסילה ומאפשר גמישות בין מרווח הרגליים לתא המטען.

סיכון גניבה: מיצובישי אקליפס קרוס 2026

  • קיה ספורטז' 2026: 7.7 ל-1,000 רכבים
  • מיצובישי אקליפס קרוס 2026: 1.5 ל-1,000 רכבים

באקליפס קרוס נרשמו 1.5 גניבות לכל 1,000 רכבים, לעומת 7.7 בספורטז'. זהו יתרון משמעותי למיצובישי למי שמבקשים לצמצם את החשיפה לסיכון גניבה.

מהירות מכירה: מיצובישי אקליפס קרוס 2026

  • קיה ספורטז' 2026: 31 ימים
  • מיצובישי אקליפס קרוס 2026: 29 ימים

האקליפס קרוס נמכרת בתוך 29 ימים לעומת 31 ימים לספורטז'. הפער קטן, אך הנתון מצביע על מכירה מהירה מעט יותר של המיצובישי.

מוניטין ושביעות רצון: קיה ספורטז' 2026

  • קיה ספורטז' 2026: 7 יתרונות
  • מיצובישי אקליפס קרוס 2026: 6 יתרונות

הספורטז' מובילה במדד המוניטין, עם 7 יתרונות לעומת 6 באקליפס קרוס. זהו יתרון מתון, ולא פער גדול במספר היתרונות שצוינו.

פופולריות בכביש: קיה ספורטז' 2026

  • קיה ספורטז' 2026: 7,762 על הכביש
  • מיצובישי אקליפס קרוס 2026: 248 על הכביש

הספורטז' נפוצה בהרבה בכבישי ישראל, עם 7,762 רכבים לעומת 248 אקליפס קרוס. פופולריות כזו עשויה להקל על מציאת מידע, מוסכים וקונים בעת מכירה, אך אינה מבטיחה מחיר מכירה מסוים.

טכנולוגיה ונוחות: תיקו

  • קיה ספורטז' 2026: 6 מערכות
  • מיצובישי אקליפס קרוס 2026: 6 מערכות

לשתיהן 6 מערכות בתחום הטכנולוגיה והנוחות, ולכן אין יתרון במספר המערכות. כדאי להשוות את האבזור בפועל של רמת הגימור והרכב הספציפיים שאתם בודקים.

למי מתאים כל רכב

  • קיה ספורטז' 2026: קיה ספורטז' מתאימה לכם אם אתם מחפשים רכב משפחתי מרווח ומאובזר עם יתרון בבטיחות ובביצועים, ומוכנים לשלם יותר בקנייה ולבדוק בקפידה את מצב הרכב.
  • מיצובישי אקליפס קרוס 2026: מיצובישי אקליפס קרוס מתאימה לכם אם מחיר רכישה נמוך יותר, שמירת ערך וסיכון גניבה נמוך חשובים לכם במיוחד, ואתם מוכנים להתפשר על ביצועים ולקחת בחשבון צריכת דלק ועלויות תחזוקה.

שאלות נפוצות

מה עדיף, קיה ספורטז' או מיצובישי אקליפס קרוס?

בסך הכול, קיה ספורטז' היא הבחירה העדיפה אם חשובים לכם בטיחות, ביצועים, עלויות אחזקה ומוניטין, וביקורות מציינות גם מרחב משפחתי טוב ואבזור עשיר. מיצובישי אקליפס קרוס עדיפה אם מחיר רכישה נמוך יותר, שמירת ערך טובה יותר וסיכון גניבה נמוך הם השיקולים המובילים שלכם. לפני קנייה, בדקו את הרכב המסוים, היסטוריית הטיפולים והאחריות; בספורטז' חשוב במיוחד לברר תקלות מתועדות במערכת ההנעה ובתיבה, ובאקליפס קרוס להביא בחשבון צריכת דלק ועלויות טיפולים. שימו לב שתקציר הביקורת על האקליפס קרוס מתייחס לדגם 2018, ולכן אינו בהכרח מתאר את דגם 2026.

איזה רכב זול יותר, קיה ספורטז' או מיצובישי אקליפס קרוס?

מיצובישי אקליפס קרוס 2026 (₪167,384 לעומת ₪195,000). מיצובישי אקליפס קרוס זולה יותר: ₪167,384 לעומת ₪195,000 לקיה ספורטז'. הפער הזה מפנה לכם יותר תקציב לרכישה ולהוצאות נלוות.

איזה רכב שומר ערך טוב יותר, קיה ספורטז' או מיצובישי אקליפס קרוס?

מיצובישי אקליפס קרוס 2026 (10.5% בשנה לעומת 12.7% בשנה). האקליפס קרוס מובילה בשמירת ערך, עם ירידה של 10.5% בשנה לעומת 12.7% בספורטז'. בפועל, לפי הנתונים האלה, היא מאבדת פחות מערכה מדי שנה.

איזה רכב זול יותר לאחזקה, קיה ספורטז' או מיצובישי אקליפס קרוס?

קיה ספורטז' 2026 (דרגה 4 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5). הספורטז' מובילה בדרגת עלויות האחזקה, דרגה 4 לעומת דרגה 5 באקליפס קרוס. זה מעניק לה יתרון בהוצאות השוטפות, אך לא מדובר בפירוט של עלויות כספיות בפועל.

איזה רכב בטיחותי יותר, קיה ספורטז' או מיצובישי אקליפס קרוס?

קיה ספורטז' 2026 (ציון בטיחות 8 לעומת ציון בטיחות 3.5). לספורטז' יתרון ברור: ציון בטיחות 8 לעומת 3.5 באקליפס קרוס. אם בטיחות היא שיקול מרכזי עבורכם, הפער נוטה לטובת הקיה.

איזה רכב חסכוני יותר, קיה ספורטז' או מיצובישי אקליפס קרוס?

קיה ספורטז' 2026 (קבוצת זיהום 10 לעומת קבוצת זיהום 15). הספורטז' מובילה בקבוצת זיהום 10, לעומת קבוצת זיהום 15 באקליפס קרוס. המשמעות היא יתרון לקיה במדד הזיהום, אך הקבוצות לבדן אינן מפרטות את צריכת הדלק בפועל.

לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, קיה ספורטז' או מיצובישי אקליפס קרוס?

קיה ספורטז' 2026 (230 כ"ס לעומת 152 כ"ס). הספורטז' מציעה 230 כ"ס לעומת 152 כ"ס באקליפס קרוס. הפער בכוח המנוע נותן לקיה יתרון ברור למי שמחפשים ביצועים נמרצים יותר.

איזה רכב נגנב פחות, קיה ספורטז' או מיצובישי אקליפס קרוס?

מיצובישי אקליפס קרוס 2026 (1.5 ל-1,000 רכבים לעומת 7.7 ל-1,000 רכבים). באקליפס קרוס נרשמו 1.5 גניבות לכל 1,000 רכבים, לעומת 7.7 בספורטז'. זהו יתרון משמעותי למיצובישי למי שמבקשים לצמצם את החשיפה לסיכון גניבה.

איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, קיה ספורטז' או מיצובישי אקליפס קרוס?

מיצובישי אקליפס קרוס 2026 (29 ימים לעומת 31 ימים). האקליפס קרוס נמכרת בתוך 29 ימים לעומת 31 ימים לספורטז'. הפער קטן, אך הנתון מצביע על מכירה מהירה מעט יותר של המיצובישי.

לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, קיה ספורטז' או מיצובישי אקליפס קרוס?

קיה ספורטז' 2026 (7 יתרונות לעומת 6 יתרונות). הספורטז' מובילה במדד המוניטין, עם 7 יתרונות לעומת 6 באקליפס קרוס. זהו יתרון מתון, ולא פער גדול במספר היתרונות שצוינו.

איזה רכב נפוץ יותר בכביש, קיה ספורטז' או מיצובישי אקליפס קרוס?

קיה ספורטז' 2026 (7,762 על הכביש לעומת 248 על הכביש). הספורטז' נפוצה בהרבה בכבישי ישראל, עם 7,762 רכבים לעומת 248 אקליפס קרוס. פופולריות כזו עשויה להקל על מציאת מידע, מוסכים וקונים בעת מכירה, אך אינה מבטיחה מחיר מכירה מסוים.

קיה ספורטז' בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

מיצובישי אקליפס קרוס בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

השוואות נוספות

השוו רכבים אחרים לפי מה שחשוב לכם