קיה ספורטז' או אם ג'י EHS PHEV? השוואה מלאה 2026

ההמלצה שלנו

בסיכום, הספורטז' מובילה בתמונה הכוללת ומתאימה יותר אם חשובים לכם ביצועים לפי נתוני ההשוואה, בטיחות, סיכון גניבה נמוך יותר ופופולריות בשוק. ה-MG עדיפה אם אתם מעדיפים מחיר קנייה נמוך יותר, שמירת ערך ועלויות אחזקה לפי המדדים, וגם קבוצת זיהום נמוכה יותר. בבחינת אמינות, המידע על שני דגמי 2026 עדיין מוגבל, ולכן מומלץ לבדוק היטב אחריות והיסטוריית טיפולים לפני הקנייה. בביקורות מצוינים גם יתרונות משפחתיים לשני הדגמים, אך כדאי לבדוק את תפעול המולטימדיה ב-MG ואת מצב הרכב והמערכות בספורטז'.

מחיר רכישה: אם ג'י EHS PHEV 2026

  • קיה ספורטז' 2026: ₪195,000
  • אם ג'י EHS PHEV 2026: ₪191,610

ה-MG זולה יותר לרכישה: ₪191,610 לעומת ₪195,000 לספורטז'. הפער הוא ₪3,390 לטובת ה-MG.

שמירת ערך: אם ג'י EHS PHEV 2026

  • קיה ספורטז' 2026: 12.7% בשנה
  • אם ג'י EHS PHEV 2026: 5.8% בשנה

ה-MG מובילה בשמירת ערך, עם ירידת ערך שנתית של 5.8% לעומת 12.7% בספורטז'. בפועל, הנתון מצביע על ירידת ערך מתונה יותר ל-MG.

עלויות אחזקה: אם ג'י EHS PHEV 2026

  • קיה ספורטז' 2026: דרגה 4 מתוך 5
  • אם ג'י EHS PHEV 2026: דרגה 1 מתוך 5

ה-MG מדורגת בדרגה 1 מתוך 5 בעלויות אחזקה, לעומת דרגה 4 מתוך 5 בספורטז'. זהו יתרון משמעותי ל-MG בהוצאה השוטפת לפי המדד הזה.

אמינות: תיקו

  • קיה ספורטז' 2026: 0 ריקולים
  • אם ג'י EHS PHEV 2026: 0 ריקולים

שני הדגמים רשומים עם 0 ריקולים, ולכן אין כאן יתרון לאחד מהם. המידע על אמינות ארוכת טווח של דגמי 2026 מוגבל, וכדאי לבדוק אחריות והיסטוריית טיפולים.

בטיחות: קיה ספורטז' 2026

  • קיה ספורטז' 2026: ציון בטיחות 8
  • אם ג'י EHS PHEV 2026: ציון בטיחות 6.75

הספורטז' מובילה עם ציון בטיחות 8 לעומת 6.75 ב-MG. אם בטיחות היא שיקול מרכזי, הנתון נוטה לטובת הקיה.

חיסכון ואיכות סביבה: אם ג'י EHS PHEV 2026

  • קיה ספורטז' 2026: קבוצת זיהום 10
  • אם ג'י EHS PHEV 2026: קבוצת זיהום 2

ה-MG נמצאת בקבוצת זיהום 2, לעומת קבוצת זיהום 10 בספורטז'. זהו יתרון ברור ל-MG במדד הסביבתי.

ביצועים: קיה ספורטז' 2026

  • קיה ספורטז' 2026: 230 כ"ס
  • אם ג'י EHS PHEV 2026: 143 כ"ס

הספורטז' מובילה בנתון ההספק המופיע בהשוואה, עם 230 כ"ס לעומת 143 כ"ס ב-MG. הפער מצביע על יתרון לקיה בביצועים לפי הנתון הזה.

מרחב ומשפחה: תיקו

  • קיה ספורטז' 2026: 5 מושבים
  • אם ג'י EHS PHEV 2026: 5 מושבים

שני הדגמים מציעים 5 מושבים, ולכן אין יתרון לפי הנתון הזה. בביקורות, שני הרכבים מתוארים כמרווחים למשפחה.

סיכון גניבה: קיה ספורטז' 2026

  • קיה ספורטז' 2026: 7.7 ל-1,000 רכבים
  • אם ג'י EHS PHEV 2026: 23.0 ל-1,000 רכבים

לספורטז' סיכון גניבה נמוך יותר: 7.7 ל-1,000 רכבים לעומת 23.0 ל-1,000 ב-MG. ההפרש משמעותי ועשוי להיות שיקול בבחירת הרכב ובבדיקת עלויות הביטוח.

מהירות מכירה: קיה ספורטז' 2026

  • קיה ספורטז' 2026: 31 ימים
  • אם ג'י EHS PHEV 2026: 37 ימים

הספורטז' נמכרת מהר יותר לפי הנתון, בתוך 31 ימים לעומת 37 ימים ל-MG. הפער קטן יחסית, אך הוא מצביע על יתרון לקיה במכירה חוזרת.

מוניטין ושביעות רצון: קיה ספורטז' 2026

  • קיה ספורטז' 2026: 7 יתרונות
  • אם ג'י EHS PHEV 2026: 7 יתרונות

המדד נוטה לטובת הספורטז', אף ששני הדגמים מופיעים עם 7 יתרונות. לכן כדאי להתייחס לכך כאיתות כללי ולא כהבדל שמוסבר במספר היתרונות לבדו.

פופולריות בכביש: קיה ספורטז' 2026

  • קיה ספורטז' 2026: 7,762 על הכביש
  • אם ג'י EHS PHEV 2026: 388 על הכביש

הספורטז' נפוצה הרבה יותר בכביש, עם 7,762 רכבים לעומת 388 ל-MG. הפופולריות עשויה להקל על מציאת מוסכים, חלפים וקונים בשוק היד השנייה.

טכנולוגיה ונוחות: תיקו

  • קיה ספורטז' 2026: 6 מערכות
  • אם ג'י EHS PHEV 2026: 6 מערכות

שני הדגמים מציעים 6 מערכות במדד הטכנולוגיה והנוחות, ולכן אין יתרון לפי הספירה הזאת. בביקורות על ה-MG מצוין שממשק המולטימדיה והשליטה במערכות דורשים הסתגלות.

למי מתאים כל רכב

  • קיה ספורטז' 2026: הקיה ספורטז' מתאימה לכם אם חשובים לכם בטיחות, ביצועים לפי הנתונים, סיכון גניבה נמוך יותר ופופולריות שתומכת במכירה עתידית.
  • אם ג'י EHS PHEV 2026: ה-MG EHS PHEV מתאימה לכם אם אתם מחפשים מחיר קנייה נמוך יותר, יתרון במדדי שמירת ערך ואחזקה וקבוצת זיהום נמוכה יותר, ומוכנים להתרגל לממשק המדיה.

שאלות נפוצות

מה עדיף, קיה ספורטז' או אם ג'י EHS PHEV?

בסיכום, הספורטז' מובילה בתמונה הכוללת ומתאימה יותר אם חשובים לכם ביצועים לפי נתוני ההשוואה, בטיחות, סיכון גניבה נמוך יותר ופופולריות בשוק. ה-MG עדיפה אם אתם מעדיפים מחיר קנייה נמוך יותר, שמירת ערך ועלויות אחזקה לפי המדדים, וגם קבוצת זיהום נמוכה יותר. בבחינת אמינות, המידע על שני דגמי 2026 עדיין מוגבל, ולכן מומלץ לבדוק היטב אחריות והיסטוריית טיפולים לפני הקנייה. בביקורות מצוינים גם יתרונות משפחתיים לשני הדגמים, אך כדאי לבדוק את תפעול המולטימדיה ב-MG ואת מצב הרכב והמערכות בספורטז'.

איזה רכב זול יותר, קיה ספורטז' או אם ג'י EHS PHEV?

אם ג'י EHS PHEV 2026 (₪191,610 לעומת ₪195,000). ה-MG זולה יותר לרכישה: ₪191,610 לעומת ₪195,000 לספורטז'. הפער הוא ₪3,390 לטובת ה-MG.

איזה רכב שומר ערך טוב יותר, קיה ספורטז' או אם ג'י EHS PHEV?

אם ג'י EHS PHEV 2026 (5.8% בשנה לעומת 12.7% בשנה). ה-MG מובילה בשמירת ערך, עם ירידת ערך שנתית של 5.8% לעומת 12.7% בספורטז'. בפועל, הנתון מצביע על ירידת ערך מתונה יותר ל-MG.

איזה רכב זול יותר לאחזקה, קיה ספורטז' או אם ג'י EHS PHEV?

אם ג'י EHS PHEV 2026 (דרגה 1 מתוך 5 לעומת דרגה 4 מתוך 5). ה-MG מדורגת בדרגה 1 מתוך 5 בעלויות אחזקה, לעומת דרגה 4 מתוך 5 בספורטז'. זהו יתרון משמעותי ל-MG בהוצאה השוטפת לפי המדד הזה.

איזה רכב בטיחותי יותר, קיה ספורטז' או אם ג'י EHS PHEV?

קיה ספורטז' 2026 (ציון בטיחות 8 לעומת ציון בטיחות 6.75). הספורטז' מובילה עם ציון בטיחות 8 לעומת 6.75 ב-MG. אם בטיחות היא שיקול מרכזי, הנתון נוטה לטובת הקיה.

איזה רכב חסכוני יותר, קיה ספורטז' או אם ג'י EHS PHEV?

אם ג'י EHS PHEV 2026 (קבוצת זיהום 2 לעומת קבוצת זיהום 10). ה-MG נמצאת בקבוצת זיהום 2, לעומת קבוצת זיהום 10 בספורטז'. זהו יתרון ברור ל-MG במדד הסביבתי.

לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, קיה ספורטז' או אם ג'י EHS PHEV?

קיה ספורטז' 2026 (230 כ"ס לעומת 143 כ"ס). הספורטז' מובילה בנתון ההספק המופיע בהשוואה, עם 230 כ"ס לעומת 143 כ"ס ב-MG. הפער מצביע על יתרון לקיה בביצועים לפי הנתון הזה.

איזה רכב נגנב פחות, קיה ספורטז' או אם ג'י EHS PHEV?

קיה ספורטז' 2026 (7.7 ל-1,000 רכבים לעומת 23.0 ל-1,000 רכבים). לספורטז' סיכון גניבה נמוך יותר: 7.7 ל-1,000 רכבים לעומת 23.0 ל-1,000 ב-MG. ההפרש משמעותי ועשוי להיות שיקול בבחירת הרכב ובבדיקת עלויות הביטוח.

איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, קיה ספורטז' או אם ג'י EHS PHEV?

קיה ספורטז' 2026 (31 ימים לעומת 37 ימים). הספורטז' נמכרת מהר יותר לפי הנתון, בתוך 31 ימים לעומת 37 ימים ל-MG. הפער קטן יחסית, אך הוא מצביע על יתרון לקיה במכירה חוזרת.

לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, קיה ספורטז' או אם ג'י EHS PHEV?

קיה ספורטז' 2026 (7 יתרונות לעומת 7 יתרונות). המדד נוטה לטובת הספורטז', אף ששני הדגמים מופיעים עם 7 יתרונות. לכן כדאי להתייחס לכך כאיתות כללי ולא כהבדל שמוסבר במספר היתרונות לבדו.

איזה רכב נפוץ יותר בכביש, קיה ספורטז' או אם ג'י EHS PHEV?

קיה ספורטז' 2026 (7,762 על הכביש לעומת 388 על הכביש). הספורטז' נפוצה הרבה יותר בכביש, עם 7,762 רכבים לעומת 388 ל-MG. הפופולריות עשויה להקל על מציאת מוסכים, חלפים וקונים בשוק היד השנייה.

קיה ספורטז' בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

אם ג'י EHS PHEV בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

השוואות נוספות

השוו רכבים אחרים לפי מה שחשוב לכם