קיה ספורטז' או מאזדה CX-5? השוואה מלאה 2026

ההמלצה שלנו

הספורטז׳ היא הבחירה הכוללת המתאימה יותר אם חשובים לכם ביצועים, קבוצת זיהום נמוכה יותר, סיכון גניבה נמוך יותר ופופולריות בכביש. ה־CX-5 עדיפה אם שמירת ערך ומהירות מכירה חשובות לכם יותר, ואתם מעדיפים הנעה כפולה ורכב בנזין מסורתי; קחו בחשבון שבביקורות מצוינים ביצועים בינוניים וצריכת דלק שאינה מצטיינת. המחיר כמעט זהה, ולכן כדאי להשוות את הגרסאות הספציפיות ולבצע נסיעת מבחן. בספורטז׳ בדקו היטב היסטוריית טיפולים, אחריות ותיעוד תקלות, במיוחד במערכת ההנעה ובתיבת ההילוכים.

מחיר רכישה: תיקו

  • קיה ספורטז' 2026: ₪195,000
  • מאזדה CX-5 2026: ₪195,500

מחיר הרכישה כמעט זהה: הספורטז׳ עולה ₪195,000 וה־CX-5 עולה ₪195,500. בפועל מדובר בפער של ₪500 בלבד, כך שהמחיר לבדו כמעט לא מכריע ביניהם.

שמירת ערך: מאזדה CX-5 2026

  • קיה ספורטז' 2026: 12.7% בשנה
  • מאזדה CX-5 2026: 10.1% בשנה

ה־CX-5 מובילה בשמירת ערך: ירידת הערך השנתית המוצגת היא 10.1%, לעומת 12.7% בספורטז׳. הפער עשוי להיות משמעותי יותר ככל שתחזיקו ברכב זמן רב יותר.

עלויות אחזקה: קיה ספורטז' 2026

  • קיה ספורטז' 2026: דרגה 4 מתוך 5
  • מאזדה CX-5 2026: דרגה 5 מתוך 5

הספורטז׳ מובילה בדירוג עלויות האחזקה, עם דרגה 4 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 ב־CX-5. זה מצביע על יתרון יחסי לקיה בהוצאות האחזקה, אך לא נמסרו סכומים שמאפשרים לכמת אותו.

אמינות: תיקו

  • קיה ספורטז' 2026: 0 ריקולים
  • מאזדה CX-5 2026: 0 ריקולים

שני הדגמים רשומים עם 0 ריקולים, ולכן אין כאן פער מעשי במספר הריקולים. עם זאת, לדגמי 2026 אין עדיין ותק שמאפשר לקבוע אמינות ארוכת טווח, ובספורטז׳ יש גם דיווחי משתמשים על תקלות גיר ורעידות שמצדיקים בדיקה קפדנית.

בטיחות: מאזדה CX-5 2026

  • קיה ספורטז' 2026: ציון בטיחות 8
  • מאזדה CX-5 2026: ציון בטיחות 8

לשני הדגמים ציון בטיחות 8, כך שאין פער בערך המוצג; הקטגוריה נוטה ל־CX-5, אך הנתון עצמו אינו מראה יתרון מספרי. בביקורות מצוין גם שה־CX-5 קיבלה חמישה כוכבים במבחן Euro NCAP.

חיסכון ואיכות סביבה: קיה ספורטז' 2026

  • קיה ספורטז' 2026: קבוצת זיהום 10
  • מאזדה CX-5 2026: קבוצת זיהום 15

הספורטז׳ מובילה בקבוצת זיהום 10, לעומת קבוצת זיהום 15 ב־CX-5. זו עדיפות לקיה במדד הסביבתי המוצג, אך היא אינה מבטיחה לבדה חיסכון בדלק בכל גרסה או סגנון נהיגה.

ביצועים: קיה ספורטז' 2026

  • קיה ספורטז' 2026: 230 כ"ס
  • מאזדה CX-5 2026: 187 כ"ס

לספורטז׳ 230 כ״ס לעומת 187 כ״ס ב־CX-5, יתרון של 43 כ״ס. הפער עשוי להיות מורגש בהאצות ובעומס, בעוד שבביקורות ה־CX-5 מתוארת כבעלת ביצועים בינוניים תחת עומס ובעקיפות.

מרחב ומשפחה: תיקו

  • קיה ספורטז' 2026: 5 מושבים
  • מאזדה CX-5 2026: 5 מושבים

שני הרכבים מיועדים לחמישה נוסעים, ולכן אין יתרון במספר המושבים. הביקורות מתארות מרווח טוב בשניהם, עם מרווח משופר במיוחד מאחור ב־CX-5 ותא מטען שימושי.

סיכון גניבה: קיה ספורטז' 2026

  • קיה ספורטז' 2026: 7.7 ל-1,000 רכבים
  • מאזדה CX-5 2026: 8.6 ל-1,000 רכבים

בספורטז׳ נרשמו 7.7 גניבות לכל 1,000 רכבים לעומת 8.6 ב־CX-5. הפער קטן, אך הנתון מצביע על סיכון נמוך יותר לספורטז׳ במדד הזה.

מהירות מכירה: מאזדה CX-5 2026

  • קיה ספורטז' 2026: 31 ימים
  • מאזדה CX-5 2026: 26 ימים

ה־CX-5 נמכרת מהר יותר לפי הנתון המוצג: 26 ימים לעומת 31 ימים בספורטז׳. מדובר בחמישה ימים פחות, שעשויים להקל על המכירה בעתיד.

מוניטין ושביעות רצון: קיה ספורטז' 2026

  • קיה ספורטז' 2026: 7 יתרונות
  • מאזדה CX-5 2026: 7 יתרונות

הקטגוריה נוטה לספורטז׳, אך לשני הדגמים מופיעים 7 יתרונות, כך שהערך המוצג אינו מסביר פער ביניהם. בביקורות יש לספורטז׳ יתרונות באבזור ובמרחב, לצד דיווחים סותרים על תקלות ראשוניות.

פופולריות בכביש: קיה ספורטז' 2026

  • קיה ספורטז' 2026: 7,762 על הכביש
  • מאזדה CX-5 2026: 1,855 על הכביש

הספורטז׳ נפוצה יותר בכביש, עם 7,762 רכבים לעומת 1,855 ל־CX-5. הנוכחות הרחבה יותר עשויה להקל על מציאת מידע, מוסכים וחלקים, אך אינה מעידה לבדה על איכות הרכב.

טכנולוגיה ונוחות: תיקו

  • קיה ספורטז' 2026: 6 מערכות
  • מאזדה CX-5 2026: 6 מערכות

לשני הרכבים מצוינות 6 מערכות, ולכן אין פער במספר המערכות המוצג. הביקורות מתארות אבזור עשיר בספורטז׳ וב־CX-5, אך מציינות שב־CX-5 חלק מהפעלת המיזוג והמושבים נעשית דרך מסך המגע.

למי מתאים כל רכב

  • קיה ספורטז' 2026: הספורטז׳ מתאימה לכם אם אתם מחפשים רכב משפחתי מאובזר וחזק, ורוצים גם יתרון בקבוצת הזיהום ובסיכון הגניבה, תוך הקפדה על בדיקה מקיפה לפני הקנייה.
  • מאזדה CX-5 2026: ה־CX-5 מתאימה לכם אם אתם מעדיפים רכב בנזין מסורתי עם הנעה כפולה, ושמים דגש על שמירת ערך ומכירה מהירה יותר.

שאלות נפוצות

מה עדיף, קיה ספורטז' או מאזדה CX-5?

הספורטז׳ היא הבחירה הכוללת המתאימה יותר אם חשובים לכם ביצועים, קבוצת זיהום נמוכה יותר, סיכון גניבה נמוך יותר ופופולריות בכביש. ה־CX-5 עדיפה אם שמירת ערך ומהירות מכירה חשובות לכם יותר, ואתם מעדיפים הנעה כפולה ורכב בנזין מסורתי; קחו בחשבון שבביקורות מצוינים ביצועים בינוניים וצריכת דלק שאינה מצטיינת. המחיר כמעט זהה, ולכן כדאי להשוות את הגרסאות הספציפיות ולבצע נסיעת מבחן. בספורטז׳ בדקו היטב היסטוריית טיפולים, אחריות ותיעוד תקלות, במיוחד במערכת ההנעה ובתיבת ההילוכים.

איזה רכב שומר ערך טוב יותר, קיה ספורטז' או מאזדה CX-5?

מאזדה CX-5 2026 (10.1% בשנה לעומת 12.7% בשנה). ה־CX-5 מובילה בשמירת ערך: ירידת הערך השנתית המוצגת היא 10.1%, לעומת 12.7% בספורטז׳. הפער עשוי להיות משמעותי יותר ככל שתחזיקו ברכב זמן רב יותר.

איזה רכב זול יותר לאחזקה, קיה ספורטז' או מאזדה CX-5?

קיה ספורטז' 2026 (דרגה 4 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5). הספורטז׳ מובילה בדירוג עלויות האחזקה, עם דרגה 4 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 ב־CX-5. זה מצביע על יתרון יחסי לקיה בהוצאות האחזקה, אך לא נמסרו סכומים שמאפשרים לכמת אותו.

איזה רכב בטיחותי יותר, קיה ספורטז' או מאזדה CX-5?

מאזדה CX-5 2026 (ציון בטיחות 8 לעומת ציון בטיחות 8). לשני הדגמים ציון בטיחות 8, כך שאין פער בערך המוצג; הקטגוריה נוטה ל־CX-5, אך הנתון עצמו אינו מראה יתרון מספרי. בביקורות מצוין גם שה־CX-5 קיבלה חמישה כוכבים במבחן Euro NCAP.

איזה רכב חסכוני יותר, קיה ספורטז' או מאזדה CX-5?

קיה ספורטז' 2026 (קבוצת זיהום 10 לעומת קבוצת זיהום 15). הספורטז׳ מובילה בקבוצת זיהום 10, לעומת קבוצת זיהום 15 ב־CX-5. זו עדיפות לקיה במדד הסביבתי המוצג, אך היא אינה מבטיחה לבדה חיסכון בדלק בכל גרסה או סגנון נהיגה.

לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, קיה ספורטז' או מאזדה CX-5?

קיה ספורטז' 2026 (230 כ"ס לעומת 187 כ"ס). לספורטז׳ 230 כ״ס לעומת 187 כ״ס ב־CX-5, יתרון של 43 כ״ס. הפער עשוי להיות מורגש בהאצות ובעומס, בעוד שבביקורות ה־CX-5 מתוארת כבעלת ביצועים בינוניים תחת עומס ובעקיפות.

איזה רכב נגנב פחות, קיה ספורטז' או מאזדה CX-5?

קיה ספורטז' 2026 (7.7 ל-1,000 רכבים לעומת 8.6 ל-1,000 רכבים). בספורטז׳ נרשמו 7.7 גניבות לכל 1,000 רכבים לעומת 8.6 ב־CX-5. הפער קטן, אך הנתון מצביע על סיכון נמוך יותר לספורטז׳ במדד הזה.

איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, קיה ספורטז' או מאזדה CX-5?

מאזדה CX-5 2026 (26 ימים לעומת 31 ימים). ה־CX-5 נמכרת מהר יותר לפי הנתון המוצג: 26 ימים לעומת 31 ימים בספורטז׳. מדובר בחמישה ימים פחות, שעשויים להקל על המכירה בעתיד.

לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, קיה ספורטז' או מאזדה CX-5?

קיה ספורטז' 2026 (7 יתרונות לעומת 7 יתרונות). הקטגוריה נוטה לספורטז׳, אך לשני הדגמים מופיעים 7 יתרונות, כך שהערך המוצג אינו מסביר פער ביניהם. בביקורות יש לספורטז׳ יתרונות באבזור ובמרחב, לצד דיווחים סותרים על תקלות ראשוניות.

איזה רכב נפוץ יותר בכביש, קיה ספורטז' או מאזדה CX-5?

קיה ספורטז' 2026 (7,762 על הכביש לעומת 1,855 על הכביש). הספורטז׳ נפוצה יותר בכביש, עם 7,762 רכבים לעומת 1,855 ל־CX-5. הנוכחות הרחבה יותר עשויה להקל על מציאת מידע, מוסכים וחלקים, אך אינה מעידה לבדה על איכות הרכב.

קיה ספורטז' בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

מאזדה CX-5 בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

השוואות נוספות

השוו רכבים אחרים לפי מה שחשוב לכם