ג'אקו ג'אקו-7 או קיה ספורטז'? השוואה מלאה 2026
ההמלצה שלנו
הג'אקו מתאים יותר אם אתם רוצים מחיר רכישה נמוך יותר, עלויות אחזקה עדיפות, סיכון גניבה נמוך יותר ומהירות מכירה טובה יותר. הספורטז' עדיף אם חשובים לכם ביצועים חזקים יותר, שמירת ערך טובה יותר ומוניטין ושביעות רצון. בג'אקו, שימו לב לביקורות על נוחות הנסיעה, התפעול ומערכות הבטיחות, ובספורטז' בדקו היטב את מצב הגיר ותקלות מתועדות. אם אתם שוקלים PHEV, בדקו מראש אם טעינה קבועה מתאימה לשגרתכם.
מחיר רכישה: ג'אקו ג'אקו-7 2026
- ג'אקו ג'אקו-7 2026: ₪192,776
- קיה ספורטז' 2026: ₪195,000
הג'אקו זול יותר לרכישה: ₪192,776 לעומת ₪195,000 בספורטז'. הפער הוא ₪2,224, כך שהיתרון במחיר קיים אך אינו גדול.
שמירת ערך: קיה ספורטז' 2026
- ג'אקו ג'אקו-7 2026: 17.2% בשנה
- קיה ספורטז' 2026: 12.7% בשנה
הספורטז' מוביל בשמירת ערך, עם ירידת ערך של 12.7% בשנה לעומת 17.2% בג'אקו. בפועל, לפי הנתונים האלה, הספורטז' צפוי לשמור טוב יותר על ערכו לאורך זמן.
עלויות אחזקה: ג'אקו ג'אקו-7 2026
- ג'אקו ג'אקו-7 2026: דרגה 3 מתוך 5
- קיה ספורטז' 2026: דרגה 4 מתוך 5
הג'אקו מוביל בעלויות האחזקה, בדרגה 3 לעומת דרגה 4 בספורטז'. זהו יתרון בעלויות השוטפות, אך כדאי לזכור שבגרסת PHEV החיסכון תלוי בטעינה קבועה ושעלויות ביטוח וחלפים עשויות להשתנות.
אמינות: תיקו
- ג'אקו ג'אקו-7 2026: 0 ריקולים
- קיה ספורטז' 2026: 0 ריקולים
לשני הדגמים 0 ריקולים, ולכן אין יתרון לאחד מהם במדד הזה. עם זאת, מדובר בדגמי 2026, והמידע על אמינות ארוכת טווח עדיין מוגבל; בדקו אחריות, היסטוריית טיפולים ותקלות מתועדות.
בטיחות: תיקו
- ג'אקו ג'אקו-7 2026: ציון בטיחות 8
- קיה ספורטז' 2026: ציון בטיחות 8
שני הדגמים קיבלו ציון בטיחות 8, כך שאין ביניהם פער לפי המדד הזה.
חיסכון ואיכות סביבה: ג'אקו ג'אקו-7 2026
- ג'אקו ג'אקו-7 2026: קבוצת זיהום 9
- קיה ספורטז' 2026: קבוצת זיהום 10
הג'אקו מוביל במדד הזה, עם קבוצת זיהום 9 לעומת 10 בספורטז'. מדובר ביתרון במדד הסביבתי, ולא בהכרח בחיסכון בדלק בפועל; ב-PHEV החיסכון תלוי בטעינה קבועה.
ביצועים: קיה ספורטז' 2026
- ג'אקו ג'אקו-7 2026: 143 כ"ס
- קיה ספורטז' 2026: 230 כ"ס
הספורטז' מוביל בביצועים עם 230 כ"ס לעומת 143 כ"ס בג'אקו. ההפרש מורגש במיוחד כשחשובים לכם כוח זמין, עקיפות ועליות; בגרסת הבנזין של הג'אקו הביקורות מציינות ביצועים חלשים תחת עומס.
מרחב ומשפחה: תיקו
- ג'אקו ג'אקו-7 2026: 5 מושבים
- קיה ספורטז' 2026: 5 מושבים
לשני הדגמים 5 מושבים. בביקורות מצוין מרווח טוב מאוד מאחור בשניהם, ולספורטז' תא מטען גדול של 587-633 ליטר לפי הגרסה; תא המטען של ג'אקו PHEV קטן יותר, כ-340 ליטר לפי iCar.
סיכון גניבה: ג'אקו ג'אקו-7 2026
- ג'אקו ג'אקו-7 2026: 0.1 ל-1,000 רכבים
- קיה ספורטז' 2026: 7.7 ל-1,000 רכבים
הג'אקו מוביל בסיכון הגניבה לפי הנתונים: 0.1 ל-1,000 רכבים לעומת 7.7 ל-1,000 בספורטז'. הפער גדול, ולכן למי ששיקול זה חשוב יש לג'אקו יתרון ברור.
מהירות מכירה: ג'אקו ג'אקו-7 2026
- ג'אקו ג'אקו-7 2026: 25 ימים
- קיה ספורטז' 2026: 31 ימים
הג'אקו נמכר מהר יותר לפי הנתונים, בתוך 25 ימים לעומת 31 ימים לספורטז'. מדובר בפער של 6 ימים לטובת הג'אקו במדד מהירות המכירה.
מוניטין ושביעות רצון: קיה ספורטז' 2026
- ג'אקו ג'אקו-7 2026: 8 יתרונות
- קיה ספורטז' 2026: 7 יתרונות
הספורטז' מוביל במוניטין ובשביעות רצון עם 7 יתרונות לעומת 8 בג'אקו. עם זאת, ביקורות המשתמשים אינן אחידות, ובשני הדגמים כדאי לבדוק את הרכב ואת השירות בפועל לפני קנייה.
פופולריות בכביש: ג'אקו ג'אקו-7 2026
- ג'אקו ג'אקו-7 2026: 9,471 על הכביש
- קיה ספורטז' 2026: 7,762 על הכביש
הג'אקו נפוץ יותר בכביש, עם 9,471 רכבים לעומת 7,762 בספורטז'. הפער מצביע על נוכחות גדולה יותר של הג'אקו בכביש, אך אינו מעיד כשלעצמו על איכות או אמינות.
טכנולוגיה ונוחות: תיקו
- ג'אקו ג'אקו-7 2026: 6 מערכות
- קיה ספורטז' 2026: 6 מערכות
לשני הדגמים 6 מערכות במדד הטכנולוגיה והנוחות. בביקורות מצוינת הנדסת אנוש טובה בספורטז', בעוד שבג'אקו חלק מהתפעול דרך מסך המגע מתואר כמסורבל.
למי מתאים כל רכב
- ג'אקו ג'אקו-7 2026: הג'אקו מתאים למי שמחפשים קרוסאובר מרווח ומאובזר במחיר נמוך יותר, ומוכנים לבדוק היטב את נוחות הנסיעה, תפעול המערכות והאחריות; גרסת PHEV מתאימה במיוחד למי שיכולים לטעון בקביעות.
- קיה ספורטז' 2026: הספורטז' מתאים למי שמעדיפים ביצועים חזקים, שמירת ערך ומוניטין, ומוכנים לשלם יותר ולבדוק בקפידה את מצב הגיר והיסטוריית התקלות.
שאלות נפוצות
מה עדיף, ג'אקו ג'אקו-7 או קיה ספורטז'?
הג'אקו מתאים יותר אם אתם רוצים מחיר רכישה נמוך יותר, עלויות אחזקה עדיפות, סיכון גניבה נמוך יותר ומהירות מכירה טובה יותר. הספורטז' עדיף אם חשובים לכם ביצועים חזקים יותר, שמירת ערך טובה יותר ומוניטין ושביעות רצון. בג'אקו, שימו לב לביקורות על נוחות הנסיעה, התפעול ומערכות הבטיחות, ובספורטז' בדקו היטב את מצב הגיר ותקלות מתועדות. אם אתם שוקלים PHEV, בדקו מראש אם טעינה קבועה מתאימה לשגרתכם.
איזה רכב זול יותר, ג'אקו ג'אקו-7 או קיה ספורטז'?
ג'אקו ג'אקו-7 2026 (₪192,776 לעומת ₪195,000). הג'אקו זול יותר לרכישה: ₪192,776 לעומת ₪195,000 בספורטז'. הפער הוא ₪2,224, כך שהיתרון במחיר קיים אך אינו גדול.
איזה רכב שומר ערך טוב יותר, ג'אקו ג'אקו-7 או קיה ספורטז'?
קיה ספורטז' 2026 (12.7% בשנה לעומת 17.2% בשנה). הספורטז' מוביל בשמירת ערך, עם ירידת ערך של 12.7% בשנה לעומת 17.2% בג'אקו. בפועל, לפי הנתונים האלה, הספורטז' צפוי לשמור טוב יותר על ערכו לאורך זמן.
איזה רכב זול יותר לאחזקה, ג'אקו ג'אקו-7 או קיה ספורטז'?
ג'אקו ג'אקו-7 2026 (דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 4 מתוך 5). הג'אקו מוביל בעלויות האחזקה, בדרגה 3 לעומת דרגה 4 בספורטז'. זהו יתרון בעלויות השוטפות, אך כדאי לזכור שבגרסת PHEV החיסכון תלוי בטעינה קבועה ושעלויות ביטוח וחלפים עשויות להשתנות.
איזה רכב חסכוני יותר, ג'אקו ג'אקו-7 או קיה ספורטז'?
ג'אקו ג'אקו-7 2026 (קבוצת זיהום 9 לעומת קבוצת זיהום 10). הג'אקו מוביל במדד הזה, עם קבוצת זיהום 9 לעומת 10 בספורטז'. מדובר ביתרון במדד הסביבתי, ולא בהכרח בחיסכון בדלק בפועל; ב-PHEV החיסכון תלוי בטעינה קבועה.
לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, ג'אקו ג'אקו-7 או קיה ספורטז'?
קיה ספורטז' 2026 (230 כ"ס לעומת 143 כ"ס). הספורטז' מוביל בביצועים עם 230 כ"ס לעומת 143 כ"ס בג'אקו. ההפרש מורגש במיוחד כשחשובים לכם כוח זמין, עקיפות ועליות; בגרסת הבנזין של הג'אקו הביקורות מציינות ביצועים חלשים תחת עומס.
איזה רכב נגנב פחות, ג'אקו ג'אקו-7 או קיה ספורטז'?
ג'אקו ג'אקו-7 2026 (0.1 ל-1,000 רכבים לעומת 7.7 ל-1,000 רכבים). הג'אקו מוביל בסיכון הגניבה לפי הנתונים: 0.1 ל-1,000 רכבים לעומת 7.7 ל-1,000 בספורטז'. הפער גדול, ולכן למי ששיקול זה חשוב יש לג'אקו יתרון ברור.
איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, ג'אקו ג'אקו-7 או קיה ספורטז'?
ג'אקו ג'אקו-7 2026 (25 ימים לעומת 31 ימים). הג'אקו נמכר מהר יותר לפי הנתונים, בתוך 25 ימים לעומת 31 ימים לספורטז'. מדובר בפער של 6 ימים לטובת הג'אקו במדד מהירות המכירה.
לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, ג'אקו ג'אקו-7 או קיה ספורטז'?
קיה ספורטז' 2026 (7 יתרונות לעומת 8 יתרונות). הספורטז' מוביל במוניטין ובשביעות רצון עם 7 יתרונות לעומת 8 בג'אקו. עם זאת, ביקורות המשתמשים אינן אחידות, ובשני הדגמים כדאי לבדוק את הרכב ואת השירות בפועל לפני קנייה.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, ג'אקו ג'אקו-7 או קיה ספורטז'?
ג'אקו ג'אקו-7 2026 (9,471 על הכביש לעומת 7,762 על הכביש). הג'אקו נפוץ יותר בכביש, עם 9,471 רכבים לעומת 7,762 בספורטז'. הפער מצביע על נוכחות גדולה יותר של הג'אקו בכביש, אך אינו מעיד כשלעצמו על איכות או אמינות.
ג'אקו ג'אקו-7 בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
קיה ספורטז' בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
השוואות נוספות
- אלפא רומיאו טונלה מול קיה ספורטז'
- אאודי Q2 מול קיה ספורטז'
- בי.ווי.די אטו 2 מול קיה ספורטז'
- בי.ווי.די אטו 3 מול קיה ספורטז'
- בי.ווי.די סיל U מול קיה ספורטז'
- בי.ווי.די סי ליון 05 מול קיה ספורטז'
- צ'רי טיגו 7 פרו מול קיה ספורטז'
- צ'רי טיגו 8 פרו מול ג'אקו J7
- צ'רי טיגו 8 פרו מול קיה ספורטז'
- שברולט אקווינוקס מול קיה ספורטז'