יונדאי טוסון או קיה ספורטז'? השוואה מלאה 2026
ההמלצה שלנו
בסיכום, קיה ספורטאז' מתאים יותר למי שמעדיפים שמירת ערך, זיהום נמוך יותר, סיכון גניבה נמוך יותר ומכירה מהירה יותר. יונדאי טוסון עדיף אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך יותר וציון בטיחות גבוה יותר. שתי המכוניות מרווחות, מציעות 230 כ"ס וללא ריקולים, אך כדאי לבדוק היטב את היסטוריית הטיפולים והאחריות, במיוחד בספורטאז' לנוכח דיווחי המשתמשים על תקלות. אם החיסכון הראשוני והבטיחות הם השיקולים החשובים לכם ביותר, הטוסון עשוי להתאים יותר; אם חשובים לכם יתרונות השוק והחיסכון בסביבת הרכב, הספורטאז' הוא הבחירה המתאימה יותר.
מחיר רכישה: יונדאי טוסון 2026
- יונדאי טוסון 2026: ₪191,316
- קיה ספורטז' 2026: ₪195,000
יונדאי טוסון זול יותר לרכישה: ₪191,316 לעומת ₪195,000 לספורטאז'. הפער הוא ₪3,684, כך שהטוסון נותן יתרון במחיר הראשוני.
שמירת ערך: קיה ספורטז' 2026
- יונדאי טוסון 2026: 14.6% בשנה
- קיה ספורטז' 2026: 12.7% בשנה
קיה ספורטאז' מוביל בשמירת ערך: ירידת ערך שנתית של 12.7% לעומת 14.6% בטוסון. הפער משמעותו שהספורטאז' צפוי לאבד פחות מערכו מדי שנה.
עלויות אחזקה: קיה ספורטז' 2026
- יונדאי טוסון 2026: דרגה 5 מתוך 5
- קיה ספורטז' 2026: דרגה 4 מתוך 5
הספורטאז' מוביל בדירוג עלויות האחזקה, בדרגה 4 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 בטוסון. הטוסון מדורג טוב יותר במדד הזה, ולכן כדאי להביא בחשבון שהפער אינו מעיד על יתרון לספורטאז' בעלויות.
אמינות: תיקו
- יונדאי טוסון 2026: 0 ריקולים
- קיה ספורטז' 2026: 0 ריקולים
שני הדגמים ללא ריקולים, כך שאין יתרון ברור לאחד מהם במדד זה. עם זאת, לדגמי 2026 עדיין אין מידע ארוך טווח משמעותי, ובספורטאז' קיימים דיווחי משתמשים על תקלות גיר ורעידות.
בטיחות: יונדאי טוסון 2026
- יונדאי טוסון 2026: ציון בטיחות 9.5
- קיה ספורטז' 2026: ציון בטיחות 8
הטוסון מוביל עם ציון בטיחות 9.5 לעומת 8 בספורטאז'. זהו יתרון ברור לטוסון למי שבטיחות היא שיקול מרכזי.
חיסכון ואיכות סביבה: קיה ספורטז' 2026
- יונדאי טוסון 2026: קבוצת זיהום 13
- קיה ספורטז' 2026: קבוצת זיהום 10
הספורטאז' מוביל בקבוצת זיהום 10 לעומת קבוצת זיהום 13 בטוסון. בבחירת גרסה היברידית, הסקירות מציינות צריכת דלק של כ-15-17 ק"מ לליטר בספורטאז', בעוד שבטוסון ההיברידי צריכת הדלק בפועל אינה נמוכה במיוחד.
ביצועים: תיקו
- יונדאי טוסון 2026: 230 כ"ס
- קיה ספורטז' 2026: 230 כ"ס
שני הדגמים מציעים 230 כ"ס, ולכן אין ביניהם פער בנתון ההספק. הסקירות מציינות ביצועים טובים בגרסאות ההיברידיות של שניהם.
מרחב ומשפחה: תיקו
- יונדאי טוסון 2026: 5 מושבים
- קיה ספורטז' 2026: 5 מושבים
שניהם מציעים 5 מושבים ומתאימים לשימוש משפחתי. הסקירות מתארות מרחב נדיב בטוסון ומרחב טוב מאוד, במיוחד מאחור, בספורטאז'.
סיכון גניבה: קיה ספורטז' 2026
- יונדאי טוסון 2026: 13.6 ל-1,000 רכבים
- קיה ספורטז' 2026: 7.7 ל-1,000 רכבים
לספורטאז' שיעור גניבה נמוך יותר: 7.7 ל-1,000 רכבים לעומת 13.6 בטוסון. זהו יתרון מעשי בבחינת החשיפה לסיכון גניבה.
מהירות מכירה: קיה ספורטז' 2026
- יונדאי טוסון 2026: 34 ימים
- קיה ספורטז' 2026: 31 ימים
הספורטאז' נמכר מהר יותר, בתוך 31 ימים לעומת 34 ימים בטוסון. הפער קטן, אך הוא מצביע על יתרון לספורטאז' במהירות המכירה.
מוניטין ושביעות רצון: קיה ספורטז' 2026
- יונדאי טוסון 2026: 7 יתרונות
- קיה ספורטז' 2026: 7 יתרונות
הספורטאז' מוביל בסעיף המוניטין ושביעות הרצון, אף שלשני הדגמים מיוחסים 7 יתרונות. הסקירות מציינות לספורטאז' דימוי שוק ושמירת ערך טובים, לצד דיווחי משתמשים סותרים על אמינות ראשונית.
פופולריות בכביש: קיה ספורטז' 2026
- יונדאי טוסון 2026: 4,327 על הכביש
- קיה ספורטז' 2026: 7,762 על הכביש
הספורטאז' נפוץ יותר בכביש, עם 7,762 רכבים לעומת 4,327 טוסונים. נפוצות גבוהה יותר עשויה להקל על מציאת קונים בעתיד, אך אינה מבטיחה מחיר מכירה מסוים.
טכנולוגיה ונוחות: תיקו
- יונדאי טוסון 2026: 6 מערכות
- קיה ספורטז' 2026: 6 מערכות
שני הדגמים מציעים 6 מערכות בסעיף זה, ולכן אין פער בכמות המערכות. הסקירות מתארות אבזור עשיר ומערכות בטיחות מתקדמות בשניהם.
למי מתאים כל רכב
- יונדאי טוסון 2026: יונדאי טוסון מתאים לכם אם אתם רוצים להוציא פחות בקנייה, מעדיפים את ציון הבטיחות הגבוה יותר ומחפשים רכב פנאי משפחתי מרווח ומאובזר.
- קיה ספורטז' 2026: קיה ספורטאז' מתאים לכם אם חשובים לכם שמירת ערך, פופולריות, סיכון גניבה נמוך יותר וצריכת דלק טובה בגרסה ההיברידית, ואתם מוכנים לבדוק היטב את היסטוריית הרכב והאחריות.
שאלות נפוצות
מה עדיף, יונדאי טוסון או קיה ספורטז'?
בסיכום, קיה ספורטאז' מתאים יותר למי שמעדיפים שמירת ערך, זיהום נמוך יותר, סיכון גניבה נמוך יותר ומכירה מהירה יותר. יונדאי טוסון עדיף אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך יותר וציון בטיחות גבוה יותר. שתי המכוניות מרווחות, מציעות 230 כ"ס וללא ריקולים, אך כדאי לבדוק היטב את היסטוריית הטיפולים והאחריות, במיוחד בספורטאז' לנוכח דיווחי המשתמשים על תקלות. אם החיסכון הראשוני והבטיחות הם השיקולים החשובים לכם ביותר, הטוסון עשוי להתאים יותר; אם חשובים לכם יתרונות השוק והחיסכון בסביבת הרכב, הספורטאז' הוא הבחירה המתאימה יותר.
איזה רכב זול יותר, יונדאי טוסון או קיה ספורטז'?
יונדאי טוסון 2026 (₪191,316 לעומת ₪195,000). יונדאי טוסון זול יותר לרכישה: ₪191,316 לעומת ₪195,000 לספורטאז'. הפער הוא ₪3,684, כך שהטוסון נותן יתרון במחיר הראשוני.
איזה רכב שומר ערך טוב יותר, יונדאי טוסון או קיה ספורטז'?
קיה ספורטז' 2026 (12.7% בשנה לעומת 14.6% בשנה). קיה ספורטאז' מוביל בשמירת ערך: ירידת ערך שנתית של 12.7% לעומת 14.6% בטוסון. הפער משמעותו שהספורטאז' צפוי לאבד פחות מערכו מדי שנה.
איזה רכב זול יותר לאחזקה, יונדאי טוסון או קיה ספורטז'?
קיה ספורטז' 2026 (דרגה 4 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5). הספורטאז' מוביל בדירוג עלויות האחזקה, בדרגה 4 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 בטוסון. הטוסון מדורג טוב יותר במדד הזה, ולכן כדאי להביא בחשבון שהפער אינו מעיד על יתרון לספורטאז' בעלויות.
איזה רכב בטיחותי יותר, יונדאי טוסון או קיה ספורטז'?
יונדאי טוסון 2026 (ציון בטיחות 9.5 לעומת ציון בטיחות 8). הטוסון מוביל עם ציון בטיחות 9.5 לעומת 8 בספורטאז'. זהו יתרון ברור לטוסון למי שבטיחות היא שיקול מרכזי.
איזה רכב חסכוני יותר, יונדאי טוסון או קיה ספורטז'?
קיה ספורטז' 2026 (קבוצת זיהום 10 לעומת קבוצת זיהום 13). הספורטאז' מוביל בקבוצת זיהום 10 לעומת קבוצת זיהום 13 בטוסון. בבחירת גרסה היברידית, הסקירות מציינות צריכת דלק של כ-15-17 ק"מ לליטר בספורטאז', בעוד שבטוסון ההיברידי צריכת הדלק בפועל אינה נמוכה במיוחד.
איזה רכב נגנב פחות, יונדאי טוסון או קיה ספורטז'?
קיה ספורטז' 2026 (7.7 ל-1,000 רכבים לעומת 13.6 ל-1,000 רכבים). לספורטאז' שיעור גניבה נמוך יותר: 7.7 ל-1,000 רכבים לעומת 13.6 בטוסון. זהו יתרון מעשי בבחינת החשיפה לסיכון גניבה.
איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, יונדאי טוסון או קיה ספורטז'?
קיה ספורטז' 2026 (31 ימים לעומת 34 ימים). הספורטאז' נמכר מהר יותר, בתוך 31 ימים לעומת 34 ימים בטוסון. הפער קטן, אך הוא מצביע על יתרון לספורטאז' במהירות המכירה.
לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, יונדאי טוסון או קיה ספורטז'?
קיה ספורטז' 2026 (7 יתרונות לעומת 7 יתרונות). הספורטאז' מוביל בסעיף המוניטין ושביעות הרצון, אף שלשני הדגמים מיוחסים 7 יתרונות. הסקירות מציינות לספורטאז' דימוי שוק ושמירת ערך טובים, לצד דיווחי משתמשים סותרים על אמינות ראשונית.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, יונדאי טוסון או קיה ספורטז'?
קיה ספורטז' 2026 (7,762 על הכביש לעומת 4,327 על הכביש). הספורטאז' נפוץ יותר בכביש, עם 7,762 רכבים לעומת 4,327 טוסונים. נפוצות גבוהה יותר עשויה להקל על מציאת קונים בעתיד, אך אינה מבטיחה מחיר מכירה מסוים.
יונדאי טוסון בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
קיה ספורטז' בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
השוואות נוספות
- אלפא רומיאו טונלה מול יונדאי טוסון
- אלפא רומיאו טונלה מול קיה ספורטז'
- אאודי Q2 מול יונדאי טוסון
- אאודי Q2 מול קיה ספורטז'
- בי.ווי.די אטו 2 מול יונדאי טוסון
- בי.ווי.די אטו 2 מול קיה ספורטז'
- בי.ווי.די אטו 3 מול יונדאי טוסון
- בי.ווי.די אטו 3 מול קיה ספורטז'
- בי.ווי.די סיל U מול יונדאי טוסון
- בי.ווי.די סיל U מול קיה ספורטז'