יונדאי i20 או סוזוקי SX4 CROSSOVER? השוואה מלאה 2022
ההמלצה שלנו
בסיכום, יונדאי i20 היא הבחירה המתאימה יותר אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך, שמירת ערך, בטיחות, מוניטין ונפוצות; היא גם מובילה בהשוואה הכוללת. סוזוקי SX4 עדיפה אם אתם מעדיפים מנוע חזק יותר, יתרון במדדי עלויות האחזקה והזיהום, ושיעור גניבה נמוך יותר. שתי המכוניות רשומות עם 0 ריקולים, ובשתיהן 5 מושבים ו-4 מערכות בתחום הטכנולוגיה והנוחות. לפני בחירה ב-SX4, ודאו לפי רישיון הרכב אם מדובר בקרוסאובר הישן או ב-S-Cross החדש, ובדקו את המפרט והמערכות בפועל.
מחיר רכישה: יונדאי i20 2022
- יונדאי i20 2022: ₪82,870
- סוזוקי SX4 CROSSOVER 2022: ₪93,000
יונדאי i20 זולה יותר לרכישה: ₪82,870 לעומת ₪93,000. הפער של ₪10,130 משאיר לכם יותר תקציב לרכישה ולהוצאות נלוות.
שמירת ערך: יונדאי i20 2022
- יונדאי i20 2022: 7.7% בשנה
- סוזוקי SX4 CROSSOVER 2022: 12.3% בשנה
ה-i20 מובילה בשמירת ערך, עם ירידה שנתית של 7.7% לעומת 12.3% ב-SX4. בפועל, שיעור הירידה הנמוך יותר עשוי לצמצם את אובדן הערך לאורך זמן.
עלויות אחזקה: סוזוקי SX4 CROSSOVER 2022
- יונדאי i20 2022: דרגה 5 מתוך 5
- סוזוקי SX4 CROSSOVER 2022: דרגה 4 מתוך 5
ה-SX4 מובילה בעלויות האחזקה, עם דרגה 4 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 ב-i20. המשמעות היא יתרון לסוזוקי במדד הזה, אך אין כאן פירוט של סכומי תחזוקה בפועל.
אמינות: תיקו
- יונדאי i20 2022: 0 ריקולים
- סוזוקי SX4 CROSSOVER 2022: 0 ריקולים
שתיהן רשומות עם 0 ריקולים, כך שאין יתרון לאחת מהן במדד הזה. עדיין כדאי לבדוק את היסטוריית הטיפולים ואת מצב המערכות ברכב המסוים.
בטיחות: יונדאי i20 2022
- יונדאי i20 2022: ציון בטיחות 1
- סוזוקי SX4 CROSSOVER 2022: 7 כריות אוויר
ה-i20 מובילה במדד הבטיחות, עם ציון בטיחות 1, בעוד שב-SX4 מצוינות 7 כריות אוויר. בדקו את רמת הגימור והאבזור הבטיחותי של ה-i20, ואת הדור המדויק של הסוזוקי, כי המפרט עשוי להשתנות.
חיסכון ואיכות סביבה: סוזוקי SX4 CROSSOVER 2022
- יונדאי i20 2022: קבוצת זיהום 13
- סוזוקי SX4 CROSSOVER 2022: קבוצת זיהום 10
ה-SX4 מובילה במדד החיסכון ואיכות הסביבה, עם קבוצת זיהום 10 לעומת 13 ב-i20. זהו יתרון במאפיין הזיהום המדווח, לצד צריכת הדלק הסבירה של שתי המכוניות במבחנים.
ביצועים: סוזוקי SX4 CROSSOVER 2022
- יונדאי i20 2022: 100 כ"ס
- סוזוקי SX4 CROSSOVER 2022: 129 כ"ס
ל-SX4 מנוע בהספק 129 כ״ס לעומת 100 כ״ס ב-i20. הפער מורגש בעיקר כשחשובים לכם כוח וזמינות ביצועים, אם כי ה-i20 מתוארת כזריזה ונוחה לתמרון בעיר.
מרחב ומשפחה: תיקו
- יונדאי i20 2022: 5 מושבים
- סוזוקי SX4 CROSSOVER 2022: 5 מושבים
שתיהן מקבלות יתרון משותף במדד מרחב ומשפחה, ולכל אחת 5 מושבים. ה-i20 מציעה תא מטען שימושי, וה-SX4 מתוארת כבעלת תא מטען גדול יותר, סביב 430-440 ליטר.
סיכון גניבה: סוזוקי SX4 CROSSOVER 2022
- יונדאי i20 2022: 6.4 ל-1,000 רכבים
- סוזוקי SX4 CROSSOVER 2022: 1.8 ל-1,000 רכבים
ל-SX4 שיעור גניבה נמוך יותר: 1.8 ל-1,000 רכבים לעומת 6.4 ל-1,000 ב-i20. זהו יתרון לסוזוקי בהיבט הסיכון המדווח.
מוניטין ושביעות רצון: יונדאי i20 2022
- יונדאי i20 2022: 8 יתרונות
- סוזוקי SX4 CROSSOVER 2022: 6 יתרונות
ה-i20 מובילה במוניטין ושביעות רצון, עם 8 יתרונות לעומת 6 ב-SX4. לצד זאת, בבדיקת רכב משומש חשוב להתייחס למצבו ולתיעוד הטיפולים ולא רק לתמונה הכללית.
פופולריות בכביש: יונדאי i20 2022
- יונדאי i20 2022: 3,968 על הכביש
- סוזוקי SX4 CROSSOVER 2022: 1,504 על הכביש
ה-i20 נפוצה יותר בכביש: 3,968 רכבים לעומת 1,504 ל-SX4. נפוצות גבוהה עשויה להקל על מציאת מידע וחלקים, אך אינה מבטיחה מצב טוב יותר של הרכב המסוים.
טכנולוגיה ונוחות: תיקו
- יונדאי i20 2022: 4 מערכות
- סוזוקי SX4 CROSSOVER 2022: 4 מערכות
לשתיהן מצוינות 4 מערכות, ולכן אין יתרון ברור במספר המערכות המדווח. ב-i20 האבזור והבטיחות עשויים להשתנות לפי רמת הגימור, וב-SX4 חשוב לוודא מהו הדור והמפרט המדויק.
למי מתאים כל רכב
- יונדאי i20 2022: יונדאי i20 מתאימה לכם אם אתם מחפשים סופרמיני שימושית וזולה יותר לרכישה, עם יתרון בשמירת ערך ונוחות לתמרון בעיר, ומוכנים לקבל נוחות עירונית ובידוד רעשים שאינם מצטיינים.
- סוזוקי SX4 CROSSOVER 2022: סוזוקי SX4 מתאימה לכם אם אתם רוצים רכב חזק ומרווח יותר באופי, עם יתרון במדדי עלויות האחזקה והסיכון לגניבה, ומוכנים לסביבת נוסעים מיושנת יותר; הקפידו לזהות את הדור המדויק.
שאלות נפוצות
מה עדיף, יונדאי i20 או סוזוקי SX4 CROSSOVER?
בסיכום, יונדאי i20 היא הבחירה המתאימה יותר אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך, שמירת ערך, בטיחות, מוניטין ונפוצות; היא גם מובילה בהשוואה הכוללת. סוזוקי SX4 עדיפה אם אתם מעדיפים מנוע חזק יותר, יתרון במדדי עלויות האחזקה והזיהום, ושיעור גניבה נמוך יותר. שתי המכוניות רשומות עם 0 ריקולים, ובשתיהן 5 מושבים ו-4 מערכות בתחום הטכנולוגיה והנוחות. לפני בחירה ב-SX4, ודאו לפי רישיון הרכב אם מדובר בקרוסאובר הישן או ב-S-Cross החדש, ובדקו את המפרט והמערכות בפועל.
איזה רכב זול יותר, יונדאי i20 או סוזוקי SX4 CROSSOVER?
יונדאי i20 2022 (₪82,870 לעומת ₪93,000). יונדאי i20 זולה יותר לרכישה: ₪82,870 לעומת ₪93,000. הפער של ₪10,130 משאיר לכם יותר תקציב לרכישה ולהוצאות נלוות.
איזה רכב שומר ערך טוב יותר, יונדאי i20 או סוזוקי SX4 CROSSOVER?
יונדאי i20 2022 (7.7% בשנה לעומת 12.3% בשנה). ה-i20 מובילה בשמירת ערך, עם ירידה שנתית של 7.7% לעומת 12.3% ב-SX4. בפועל, שיעור הירידה הנמוך יותר עשוי לצמצם את אובדן הערך לאורך זמן.
איזה רכב זול יותר לאחזקה, יונדאי i20 או סוזוקי SX4 CROSSOVER?
סוזוקי SX4 CROSSOVER 2022 (דרגה 4 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5). ה-SX4 מובילה בעלויות האחזקה, עם דרגה 4 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 ב-i20. המשמעות היא יתרון לסוזוקי במדד הזה, אך אין כאן פירוט של סכומי תחזוקה בפועל.
איזה רכב בטיחותי יותר, יונדאי i20 או סוזוקי SX4 CROSSOVER?
יונדאי i20 2022 (ציון בטיחות 1 לעומת 7 כריות אוויר). ה-i20 מובילה במדד הבטיחות, עם ציון בטיחות 1, בעוד שב-SX4 מצוינות 7 כריות אוויר. בדקו את רמת הגימור והאבזור הבטיחותי של ה-i20, ואת הדור המדויק של הסוזוקי, כי המפרט עשוי להשתנות.
איזה רכב חסכוני יותר, יונדאי i20 או סוזוקי SX4 CROSSOVER?
סוזוקי SX4 CROSSOVER 2022 (קבוצת זיהום 10 לעומת קבוצת זיהום 13). ה-SX4 מובילה במדד החיסכון ואיכות הסביבה, עם קבוצת זיהום 10 לעומת 13 ב-i20. זהו יתרון במאפיין הזיהום המדווח, לצד צריכת הדלק הסבירה של שתי המכוניות במבחנים.
לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, יונדאי i20 או סוזוקי SX4 CROSSOVER?
סוזוקי SX4 CROSSOVER 2022 (129 כ"ס לעומת 100 כ"ס). ל-SX4 מנוע בהספק 129 כ״ס לעומת 100 כ״ס ב-i20. הפער מורגש בעיקר כשחשובים לכם כוח וזמינות ביצועים, אם כי ה-i20 מתוארת כזריזה ונוחה לתמרון בעיר.
איזה רכב נגנב פחות, יונדאי i20 או סוזוקי SX4 CROSSOVER?
סוזוקי SX4 CROSSOVER 2022 (1.8 ל-1,000 רכבים לעומת 6.4 ל-1,000 רכבים). ל-SX4 שיעור גניבה נמוך יותר: 1.8 ל-1,000 רכבים לעומת 6.4 ל-1,000 ב-i20. זהו יתרון לסוזוקי בהיבט הסיכון המדווח.
לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, יונדאי i20 או סוזוקי SX4 CROSSOVER?
יונדאי i20 2022 (8 יתרונות לעומת 6 יתרונות). ה-i20 מובילה במוניטין ושביעות רצון, עם 8 יתרונות לעומת 6 ב-SX4. לצד זאת, בבדיקת רכב משומש חשוב להתייחס למצבו ולתיעוד הטיפולים ולא רק לתמונה הכללית.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, יונדאי i20 או סוזוקי SX4 CROSSOVER?
יונדאי i20 2022 (3,968 על הכביש לעומת 1,504 על הכביש). ה-i20 נפוצה יותר בכביש: 3,968 רכבים לעומת 1,504 ל-SX4. נפוצות גבוהה עשויה להקל על מציאת מידע וחלקים, אך אינה מבטיחה מצב טוב יותר של הרכב המסוים.
יונדאי i20 בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
סוזוקי SX4 CROSSOVER בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות