יונדאי אלנטרה או ניסאן סנטרה? השוואה מלאה 2025

ההמלצה שלנו

יונדאי אלנטרה היא הבחירה המתאימה יותר למי שמחפשים חיסכון, בטיחות, שמירת ערך ומכירה מהירה, וגם הביקורות מתארות אותה כהיברידית, מרווחת ומאובזרת. ניסאן סנטרה עדיפה למי שמבקשים להוציא פחות בקנייה, מעדיפים מנוע עם 149 כ״ס או נותנים משקל לסיכון הגניבה הנמוך יותר. לפני רכישה, בדקו את מערכות הבטיחות ואת נוחות הישיבה בפועל, ושימו לב לרעשי כביש ומנוע בסנטרה ולבידוד הרעשים והמולטימדיה באלנטרה. בשני הדגמים כדאי לאמת את היסטוריית הטיפולים, האחריות והעלויות לרכב המסוים.

מחיר רכישה: ניסאן סנטרה 2025

  • יונדאי אלנטרה 2025: ₪142,950
  • ניסאן סנטרה 2025: ₪106,800

ניסאן סנטרה מובילה במחיר רכישה של ₪106,800 לעומת ₪142,950 לאלנטרה. הפער משמעותי למי שרוצים להקטין את ההוצאה הראשונית.

שמירת ערך: יונדאי אלנטרה 2025

  • יונדאי אלנטרה 2025: 13.0% בשנה
  • ניסאן סנטרה 2025: 18.3% בשנה

יונדאי אלנטרה מובילה בשמירת ערך, עם ירידת ערך שנתית של 13.0% לעומת 18.3% בסנטרה. לאורך זמן, הפער עשוי לצמצם את יתרון המחיר הראשוני של הסנטרה.

עלויות אחזקה: יונדאי אלנטרה 2025

  • יונדאי אלנטרה 2025: דרגה 2 מתוך 5
  • ניסאן סנטרה 2025: דרגה 3 מתוך 5

האלנטרה מובילה בעלויות האחזקה, בדרגה 2 מתוך 5 לעומת דרגה 3 מתוך 5 בסנטרה. זהו יתרון לטובת הוצאות שוטפות נמוכות יותר, אך כדאי לבדוק עלויות ביטוח וטיפולים לרכב המסוים.

אמינות: תיקו

  • יונדאי אלנטרה 2025: 0 ריקולים
  • ניסאן סנטרה 2025: 0 ריקולים

שני הדגמים רשומים עם 0 ריקולים, כך שאין יתרון מעשי לאחד מהם בנתון הזה. אין בכך לבדו כדי לקבוע אמינות ארוכת טווח, ובמידע על שנת 2025 אין תמונה מלאה.

בטיחות: יונדאי אלנטרה 2025

  • יונדאי אלנטרה 2025: ציון בטיחות 9.5
  • ניסאן סנטרה 2025: ציון בטיחות 3

האלנטרה מובילה בציון בטיחות 9.5 לעומת 3 בסנטרה. זהו פער ברור לטובת האלנטרה, אך כדאי לוודא את מערכות הבטיחות ברכב המסוים, במיוחד משום שבמקורות יש אי התאמה לגבי תיקון סטייה מנתיב בסנטרה.

חיסכון ואיכות סביבה: יונדאי אלנטרה 2025

  • יונדאי אלנטרה 2025: קבוצת זיהום 4
  • ניסאן סנטרה 2025: קבוצת זיהום 9

האלנטרה מובילה בקבוצת זיהום 4 לעומת 9 בסנטרה. גם הביקורות מתארות את האלנטרה כהיברידית וחסכונית, בעוד שבסנטרה נמדדה צריכת דלק של כ-10.3-10.5 ק״מ לליטר במבחנים.

ביצועים: ניסאן סנטרה 2025

  • יונדאי אלנטרה 2025: 139 כ"ס
  • ניסאן סנטרה 2025: 149 כ"ס

הסנטרה מובילה בהספק עם 149 כ״ס לעומת 139 כ״ס באלנטרה. הפער מתאים למי שמעדיפים מעט יותר כוח זמין, אף שהביקורות מציינות שרעשי המנוע והתיבה הרציפה מורגשים תחת עומס.

מרחב ומשפחה: תיקו

  • יונדאי אלנטרה 2025: 5 מושבים
  • ניסאן סנטרה 2025: 5 מושבים

שני הדגמים מציעים 5 מושבים, ולכן הנתון הזה אינו מצביע על יתרון במקומות הישיבה. באלנטרה מציינים מרווח טוב מאחור ותא מטען שימושי, אך מרווח הראש מוגבל לנוסעים גבוהים; גם בסנטרה כדאי לבדוק את הישיבה מאחור ואת תא המטען בפועל.

סיכון גניבה: ניסאן סנטרה 2025

  • יונדאי אלנטרה 2025: 8.4 ל-1,000 רכבים
  • ניסאן סנטרה 2025: 4.0 ל-1,000 רכבים

הסנטרה מובילה בסיכון גניבה נמוך יותר: 4.0 ל-1,000 רכבים לעומת 8.4 באלנטרה. הפער עשוי להיות שיקול בבחירת הרכב ובבדיקת עלויות הביטוח.

מהירות מכירה: יונדאי אלנטרה 2025

  • יונדאי אלנטרה 2025: 26 ימים
  • ניסאן סנטרה 2025: 35 ימים

האלנטרה נמכרת מהר יותר, בתוך 26 ימים לעומת 35 ימים בסנטרה. הפער עשוי להקל על מכירה עתידית, לצד יתרון שמירת הערך שלה.

מוניטין ושביעות רצון: יונדאי אלנטרה 2025

  • יונדאי אלנטרה 2025: 6 יתרונות
  • ניסאן סנטרה 2025: 6 יתרונות

האלנטרה מובילה לפי ההשוואה בתחום המוניטין ושביעות הרצון, אך בשני הדגמים מופיעים 6 יתרונות, ולכן הערך המוצג אינו מראה פער ביניהם. כדאי להתייחס לזה כיתרון מוגבל ולבחון גם חוות דעת על הרכב המסוים.

פופולריות בכביש: יונדאי אלנטרה 2025

  • יונדאי אלנטרה 2025: 5,968 על הכביש
  • ניסאן סנטרה 2025: 633 על הכביש

האלנטרה נפוצה יותר בכביש, עם 5,968 רכבים לעומת 633 סנטרה. תפוצה גדולה יותר עשויה להקל על מציאת מידע, מוסכים וקונים בעתיד.

טכנולוגיה ונוחות: תיקו

  • יונדאי אלנטרה 2025: 6 מערכות
  • ניסאן סנטרה 2025: 6 מערכות

בשני הדגמים מופיעות 6 מערכות, כך שאין פער בכמות המערכות המוצגת. האלנטרה מתוארת כמאובזרת ומתקדמת, אך כדאי לבדוק את תגובת המולטימדיה; בסנטרה מציינים הנדסת אנוש פשוטה ופקדי מיזוג פיזיים.

למי מתאים כל רכב

  • יונדאי אלנטרה 2025: יונדאי אלנטרה מתאימה למי שמעדיפים היברידית חסכונית, בטיחות, שמירת ערך ותפוצה רחבה, ומוכנים לשלם יותר ברכישה ולבדוק את בידוד הרעשים והמולטימדיה.
  • ניסאן סנטרה 2025: ניסאן סנטרה מתאימה למי שמחפשים מחיר רכישה נמוך יותר, מעט יותר הספק וסיכון גניבה נמוך יותר, ומוכנים להתפשר על חיסכון בדלק ועל נתוני הבטיחות בהשוואה.

שאלות נפוצות

מה עדיף, יונדאי אלנטרה או ניסאן סנטרה?

יונדאי אלנטרה היא הבחירה המתאימה יותר למי שמחפשים חיסכון, בטיחות, שמירת ערך ומכירה מהירה, וגם הביקורות מתארות אותה כהיברידית, מרווחת ומאובזרת. ניסאן סנטרה עדיפה למי שמבקשים להוציא פחות בקנייה, מעדיפים מנוע עם 149 כ״ס או נותנים משקל לסיכון הגניבה הנמוך יותר. לפני רכישה, בדקו את מערכות הבטיחות ואת נוחות הישיבה בפועל, ושימו לב לרעשי כביש ומנוע בסנטרה ולבידוד הרעשים והמולטימדיה באלנטרה. בשני הדגמים כדאי לאמת את היסטוריית הטיפולים, האחריות והעלויות לרכב המסוים.

איזה רכב זול יותר, יונדאי אלנטרה או ניסאן סנטרה?

ניסאן סנטרה 2025 (₪106,800 לעומת ₪142,950). ניסאן סנטרה מובילה במחיר רכישה של ₪106,800 לעומת ₪142,950 לאלנטרה. הפער משמעותי למי שרוצים להקטין את ההוצאה הראשונית.

איזה רכב שומר ערך טוב יותר, יונדאי אלנטרה או ניסאן סנטרה?

יונדאי אלנטרה 2025 (13.0% בשנה לעומת 18.3% בשנה). יונדאי אלנטרה מובילה בשמירת ערך, עם ירידת ערך שנתית של 13.0% לעומת 18.3% בסנטרה. לאורך זמן, הפער עשוי לצמצם את יתרון המחיר הראשוני של הסנטרה.

איזה רכב זול יותר לאחזקה, יונדאי אלנטרה או ניסאן סנטרה?

יונדאי אלנטרה 2025 (דרגה 2 מתוך 5 לעומת דרגה 3 מתוך 5). האלנטרה מובילה בעלויות האחזקה, בדרגה 2 מתוך 5 לעומת דרגה 3 מתוך 5 בסנטרה. זהו יתרון לטובת הוצאות שוטפות נמוכות יותר, אך כדאי לבדוק עלויות ביטוח וטיפולים לרכב המסוים.

איזה רכב בטיחותי יותר, יונדאי אלנטרה או ניסאן סנטרה?

יונדאי אלנטרה 2025 (ציון בטיחות 9.5 לעומת ציון בטיחות 3). האלנטרה מובילה בציון בטיחות 9.5 לעומת 3 בסנטרה. זהו פער ברור לטובת האלנטרה, אך כדאי לוודא את מערכות הבטיחות ברכב המסוים, במיוחד משום שבמקורות יש אי התאמה לגבי תיקון סטייה מנתיב בסנטרה.

איזה רכב חסכוני יותר, יונדאי אלנטרה או ניסאן סנטרה?

יונדאי אלנטרה 2025 (קבוצת זיהום 4 לעומת קבוצת זיהום 9). האלנטרה מובילה בקבוצת זיהום 4 לעומת 9 בסנטרה. גם הביקורות מתארות את האלנטרה כהיברידית וחסכונית, בעוד שבסנטרה נמדדה צריכת דלק של כ-10.3-10.5 ק״מ לליטר במבחנים.

לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, יונדאי אלנטרה או ניסאן סנטרה?

ניסאן סנטרה 2025 (149 כ"ס לעומת 139 כ"ס). הסנטרה מובילה בהספק עם 149 כ״ס לעומת 139 כ״ס באלנטרה. הפער מתאים למי שמעדיפים מעט יותר כוח זמין, אף שהביקורות מציינות שרעשי המנוע והתיבה הרציפה מורגשים תחת עומס.

איזה רכב נגנב פחות, יונדאי אלנטרה או ניסאן סנטרה?

ניסאן סנטרה 2025 (4.0 ל-1,000 רכבים לעומת 8.4 ל-1,000 רכבים). הסנטרה מובילה בסיכון גניבה נמוך יותר: 4.0 ל-1,000 רכבים לעומת 8.4 באלנטרה. הפער עשוי להיות שיקול בבחירת הרכב ובבדיקת עלויות הביטוח.

איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, יונדאי אלנטרה או ניסאן סנטרה?

יונדאי אלנטרה 2025 (26 ימים לעומת 35 ימים). האלנטרה נמכרת מהר יותר, בתוך 26 ימים לעומת 35 ימים בסנטרה. הפער עשוי להקל על מכירה עתידית, לצד יתרון שמירת הערך שלה.

לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, יונדאי אלנטרה או ניסאן סנטרה?

יונדאי אלנטרה 2025 (6 יתרונות לעומת 6 יתרונות). האלנטרה מובילה לפי ההשוואה בתחום המוניטין ושביעות הרצון, אך בשני הדגמים מופיעים 6 יתרונות, ולכן הערך המוצג אינו מראה פער ביניהם. כדאי להתייחס לזה כיתרון מוגבל ולבחון גם חוות דעת על הרכב המסוים.

איזה רכב נפוץ יותר בכביש, יונדאי אלנטרה או ניסאן סנטרה?

יונדאי אלנטרה 2025 (5,968 על הכביש לעומת 633 על הכביש). האלנטרה נפוצה יותר בכביש, עם 5,968 רכבים לעומת 633 סנטרה. תפוצה גדולה יותר עשויה להקל על מציאת מידע, מוסכים וקונים בעתיד.

יונדאי אלנטרה בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

ניסאן סנטרה בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

השוואות נוספות

השוו רכבים אחרים לפי מה שחשוב לכם