בי.ווי.די סיל 5 או יונדאי אלנטרה? השוואה מלאה 2026

ההמלצה שלנו

בסיכום, סיל 5 מובילה בהשוואה הכוללת ומתאימה לכם אם חשובים לכם ביצועים, עלויות אחזקה, קבוצת זיהום נמוכה יותר וסיכון גניבה נמוך יותר, במיוחד אם תוכלו לטעון בבית בקביעות. האלנטרה עדיפה אם מחיר הקנייה, ציון הבטיחות, מוניטין ותפוצה בכביש חשובים לכם יותר. לפני קנייה בדקו את היסטוריית הטיפולים ואת הרכב עצמו: בסיל 5 שימו לב לנוחות, לצמיגים ולפעולת מערכות הבטיחות, ובאלנטרה למצב המערכת ההיברידית ולריקולים. השוו גם את נוחות הנסיעה ובידוד הרעשים בנסיעת מבחן, כי בשתיהן יש פשרות בתחומים האלה.

מחיר רכישה: יונדאי אלנטרה 2026

  • בי.ווי.די סיל 5 2026: ₪174,945
  • יונדאי אלנטרה 2026: ₪162,000

יונדאי אלנטרה זולה יותר לרכישה: ₪162,000 לעומת ₪174,945 לסיל 5. הפער הוא ₪12,945, כך שהאלנטרה משאירה יותר מתקציב הקנייה להוצאות נלוות.

עלויות אחזקה: בי.ווי.די סיל 5 2026

  • בי.ווי.די סיל 5 2026: דרגה 1 מתוך 5
  • יונדאי אלנטרה 2026: דרגה 2 מתוך 5

סיל 5 מובילה בעלויות האחזקה, עם דירוג דרגה 1 מתוך 5 לעומת דרגה 2 מתוך 5 באלנטרה. זהו יתרון בעלויות השוטפות, אך בפלאג־אין הוא תלוי בטעינה קבועה, ויש להביא בחשבון גם עמדת טעינה ביתית.

אמינות: תיקו

  • בי.ווי.די סיל 5 2026: 0 ריקולים
  • יונדאי אלנטרה 2026: 0 ריקולים

שתיהן מציגות 0 ריקולים, ולכן אין כאן יתרון במספר הריקולים. בכל זאת, בדקו את היסטוריית הטיפולים ואת מצב מערכת ההנעה; באלנטרה יש לוודא גם שכל ריקול רלוונטי לרכב הספציפי בוצע.

בטיחות: יונדאי אלנטרה 2026

  • בי.ווי.די סיל 5 2026: ציון בטיחות 5.25
  • יונדאי אלנטרה 2026: ציון בטיחות 9.5

האלנטרה מובילה בציון בטיחות 9.5 לעומת 5.25 בסיל 5. הפער משמעותי למי שבטיחות היא שיקול מרכזי, ובסיל 5 כדאי להביא בחשבון שהיא טרם נבחנה במבחני הריסוק של Euro NCAP.

חיסכון ואיכות סביבה: בי.ווי.די סיל 5 2026

  • בי.ווי.די סיל 5 2026: קבוצת זיהום 2
  • יונדאי אלנטרה 2026: קבוצת זיהום 4

סיל 5 מובילה בקבוצת זיהום 2 לעומת קבוצה 4 באלנטרה. היא גם עשויה לחסוך בדלק כשנוסעים עם סוללה טעונה, אך התוצאה תלויה בתדירות הטעינה ובאופי הנסיעה.

ביצועים: בי.ווי.די סיל 5 2026

  • בי.ווי.די סיל 5 2026: 204 כ"ס
  • יונדאי אלנטרה 2026: 139 כ"ס

סיל 5 חזקה יותר, עם 204 כ״ס לעומת 139 כ״ס באלנטרה. ההפרש מורגש במיוחד בזריזות ובעקיפות, אם כי מבחני הדרך מציינים שהביצועים שלה מלווים ברעש מנוע תחת עומס.

מרחב ומשפחה: בי.ווי.די סיל 5 2026

  • בי.ווי.די סיל 5 2026: 5 מושבים
  • יונדאי אלנטרה 2026: 5 מושבים

סיל 5 מובילה במרחב ובשימושיות לפי ההשוואה, אף ששתיהן מציעות חמישה מושבים. יש לזכור שבאלנטרה המרווח מאחור טוב, אבל מרווח הראש מוגבל ופתח תא המטען מצמצם את הנוחות בהעמסה.

סיכון גניבה: בי.ווי.די סיל 5 2026

  • בי.ווי.די סיל 5 2026: 2.0 ל-1,000 רכבים
  • יונדאי אלנטרה 2026: 8.4 ל-1,000 רכבים

סיל 5 מובילה בסיכון גניבה נמוך יותר: 2.0 ל־1,000 רכבים לעומת 8.4 באלנטרה. הפער מצביע על חשיפה נמוכה יותר לפי המדד הזה, אך אינו מבטיח שרכב מסוים לא ייגנב.

מוניטין ושביעות רצון: יונדאי אלנטרה 2026

  • בי.ווי.די סיל 5 2026: 7 יתרונות
  • יונדאי אלנטרה 2026: 6 יתרונות

האלנטרה מובילה במוניטין ובשביעות רצון, עם 6 יתרונות לעומת 7 בסיל 5. המספרים אינם מעידים לבדם על איכות כוללת, ובסיל 5 כדאי לשקול במיוחד את הערות הביקורות על נוחות הנסיעה ותפעול מערכות הבטיחות.

פופולריות בכביש: יונדאי אלנטרה 2026

  • בי.ווי.די סיל 5 2026: 1,110 על הכביש
  • יונדאי אלנטרה 2026: 1,724 על הכביש

האלנטרה נפוצה יותר בכביש: 1,724 רכבים לעומת 1,110 מסיל 5. תפוצה גבוהה יותר עשויה להיות נוחה בחיפוש אחר מוסכים, חלפים וקונים בהמשך, אך אינה קובעת לבדה את מצב הרכב הספציפי.

טכנולוגיה ונוחות: תיקו

  • בי.ווי.די סיל 5 2026: 6 מערכות
  • יונדאי אלנטרה 2026: 6 מערכות

שתיהן מציעות 6 מערכות, ולכן אין יתרון במספר המערכות. בסיל 5 ביקורות מציינות תפעול מסורבל של מערכות הבטיחות, בעוד האלנטרה מתוארת כבעלת אבזור עשיר, לצד בידוד רעשים חלש.

למי מתאים כל רכב

  • בי.ווי.די סיל 5 2026: סיל 5 מתאימה לכם אם אתם רוצים פלאג־אין זריזה ומאובזרת, יכולים לטעון בבית בקביעות ומוכנים להתפשר על נוחות הנסיעה ותפעול מערכות הבטיחות.
  • יונדאי אלנטרה 2026: אלנטרה מתאימה לכם אם אתם מעדיפים מחיר קנייה נמוך יותר, בטיחות ותפוצה רחבה בכביש, ומחפשים משפחתית היברידית נוחה וחסכונית.

שאלות נפוצות

מה עדיף, בי.ווי.די סיל 5 או יונדאי אלנטרה?

בסיכום, סיל 5 מובילה בהשוואה הכוללת ומתאימה לכם אם חשובים לכם ביצועים, עלויות אחזקה, קבוצת זיהום נמוכה יותר וסיכון גניבה נמוך יותר, במיוחד אם תוכלו לטעון בבית בקביעות. האלנטרה עדיפה אם מחיר הקנייה, ציון הבטיחות, מוניטין ותפוצה בכביש חשובים לכם יותר. לפני קנייה בדקו את היסטוריית הטיפולים ואת הרכב עצמו: בסיל 5 שימו לב לנוחות, לצמיגים ולפעולת מערכות הבטיחות, ובאלנטרה למצב המערכת ההיברידית ולריקולים. השוו גם את נוחות הנסיעה ובידוד הרעשים בנסיעת מבחן, כי בשתיהן יש פשרות בתחומים האלה.

איזה רכב זול יותר, בי.ווי.די סיל 5 או יונדאי אלנטרה?

יונדאי אלנטרה 2026 (₪162,000 לעומת ₪174,945). יונדאי אלנטרה זולה יותר לרכישה: ₪162,000 לעומת ₪174,945 לסיל 5. הפער הוא ₪12,945, כך שהאלנטרה משאירה יותר מתקציב הקנייה להוצאות נלוות.

איזה רכב זול יותר לאחזקה, בי.ווי.די סיל 5 או יונדאי אלנטרה?

בי.ווי.די סיל 5 2026 (דרגה 1 מתוך 5 לעומת דרגה 2 מתוך 5). סיל 5 מובילה בעלויות האחזקה, עם דירוג דרגה 1 מתוך 5 לעומת דרגה 2 מתוך 5 באלנטרה. זהו יתרון בעלויות השוטפות, אך בפלאג־אין הוא תלוי בטעינה קבועה, ויש להביא בחשבון גם עמדת טעינה ביתית.

איזה רכב בטיחותי יותר, בי.ווי.די סיל 5 או יונדאי אלנטרה?

יונדאי אלנטרה 2026 (ציון בטיחות 9.5 לעומת ציון בטיחות 5.25). האלנטרה מובילה בציון בטיחות 9.5 לעומת 5.25 בסיל 5. הפער משמעותי למי שבטיחות היא שיקול מרכזי, ובסיל 5 כדאי להביא בחשבון שהיא טרם נבחנה במבחני הריסוק של Euro NCAP.

איזה רכב חסכוני יותר, בי.ווי.די סיל 5 או יונדאי אלנטרה?

בי.ווי.די סיל 5 2026 (קבוצת זיהום 2 לעומת קבוצת זיהום 4). סיל 5 מובילה בקבוצת זיהום 2 לעומת קבוצה 4 באלנטרה. היא גם עשויה לחסוך בדלק כשנוסעים עם סוללה טעונה, אך התוצאה תלויה בתדירות הטעינה ובאופי הנסיעה.

לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, בי.ווי.די סיל 5 או יונדאי אלנטרה?

בי.ווי.די סיל 5 2026 (204 כ"ס לעומת 139 כ"ס). סיל 5 חזקה יותר, עם 204 כ״ס לעומת 139 כ״ס באלנטרה. ההפרש מורגש במיוחד בזריזות ובעקיפות, אם כי מבחני הדרך מציינים שהביצועים שלה מלווים ברעש מנוע תחת עומס.

איזה רכב מרווח יותר, בי.ווי.די סיל 5 או יונדאי אלנטרה?

בי.ווי.די סיל 5 2026 (5 מושבים לעומת 5 מושבים). סיל 5 מובילה במרחב ובשימושיות לפי ההשוואה, אף ששתיהן מציעות חמישה מושבים. יש לזכור שבאלנטרה המרווח מאחור טוב, אבל מרווח הראש מוגבל ופתח תא המטען מצמצם את הנוחות בהעמסה.

איזה רכב נגנב פחות, בי.ווי.די סיל 5 או יונדאי אלנטרה?

בי.ווי.די סיל 5 2026 (2.0 ל-1,000 רכבים לעומת 8.4 ל-1,000 רכבים). סיל 5 מובילה בסיכון גניבה נמוך יותר: 2.0 ל־1,000 רכבים לעומת 8.4 באלנטרה. הפער מצביע על חשיפה נמוכה יותר לפי המדד הזה, אך אינו מבטיח שרכב מסוים לא ייגנב.

לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, בי.ווי.די סיל 5 או יונדאי אלנטרה?

יונדאי אלנטרה 2026 (6 יתרונות לעומת 7 יתרונות). האלנטרה מובילה במוניטין ובשביעות רצון, עם 6 יתרונות לעומת 7 בסיל 5. המספרים אינם מעידים לבדם על איכות כוללת, ובסיל 5 כדאי לשקול במיוחד את הערות הביקורות על נוחות הנסיעה ותפעול מערכות הבטיחות.

איזה רכב נפוץ יותר בכביש, בי.ווי.די סיל 5 או יונדאי אלנטרה?

יונדאי אלנטרה 2026 (1,724 על הכביש לעומת 1,110 על הכביש). האלנטרה נפוצה יותר בכביש: 1,724 רכבים לעומת 1,110 מסיל 5. תפוצה גבוהה יותר עשויה להיות נוחה בחיפוש אחר מוסכים, חלפים וקונים בהמשך, אך אינה קובעת לבדה את מצב הרכב הספציפי.

בי.ווי.די סיל 5 בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

יונדאי אלנטרה בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

השוואות נוספות

השוו רכבים אחרים לפי מה שחשוב לכם