צ'רי טיגו 8 פרו או יונדאי טוסון? השוואה מלאה 2026

ההמלצה שלנו

בסך הכול, הטיגו 8 פרו מתאים יותר אם חשובים לכם שבעה מושבים, שמירת ערך, עלויות אחזקה נמוכות יותר וסיכון גניבה נמוך יותר. הטוסון עדיף אם אתם מעדיפים מחיר רכישה נמוך יותר, יותר כוח, מכירה מהירה יותר ומוניטין חזק יותר. לטיגו כדאי לבדוק היטב את תפעול המערכות וההנעה, ולזכור שהשורה השלישית מיועדת בעיקר לילדים. אם אתם זקוקים לחמישה מושבים בלבד ומעדיפים ביצועים ועלות קנייה נמוכה יותר, הטוסון עשוי להתאים לכם יותר.

מחיר רכישה: יונדאי טוסון 2026

  • צ'רי טיגו 8 פרו 2026: ₪199,950
  • יונדאי טוסון 2026: ₪191,316

הטוסון מוביל במחיר הרכישה: הוא עולה ₪191,316 לעומת ₪199,950 לטיגו 8 פרו, פער של ₪8,634 לטובתו.

שמירת ערך: צ'רי טיגו 8 פרו 2026

  • צ'רי טיגו 8 פרו 2026: 8.6% בשנה
  • יונדאי טוסון 2026: 14.6% בשנה

הטיגו 8 פרו מוביל בשמירת ערך, עם ירידה שנתית של 8.6% לעומת 14.6% בטוסון. בפועל, זה מצביע על ירידת ערך מתונה יותר לטיגו.

עלויות אחזקה: צ'רי טיגו 8 פרו 2026

  • צ'רי טיגו 8 פרו 2026: דרגה 1 מתוך 5
  • יונדאי טוסון 2026: דרגה 5 מתוך 5

הטיגו 8 פרו מוביל בעלויות האחזקה, עם דירוג עלות בדרגה 1 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 בטוסון. הפער משמעותי למי שמבקש לצמצם הוצאות שוטפות.

אמינות: תיקו

  • צ'רי טיגו 8 פרו 2026: 0 ריקולים
  • יונדאי טוסון 2026: 0 ריקולים

שני הדגמים מובילים יחד במדד הריקולים, עם 0 ריקולים לכל אחד. לדגמי 2026 עדיין אין מידע ארוך טווח, ובטיגו כדאי לבדוק היסטוריית טיפולים ועדכוני תוכנה ברכב הספציפי.

בטיחות: תיקו

  • צ'רי טיגו 8 פרו 2026: ציון בטיחות 9
  • יונדאי טוסון 2026: ציון בטיחות 9.5

שני הדגמים מובילים יחד במדד הבטיחות; לטוסון ציון בטיחות 9.5 לעומת 9 לטיגו 8 פרו. הפער קטן, ושניהם מציגים נתון בטיחות גבוה.

חיסכון ואיכות סביבה: צ'רי טיגו 8 פרו 2026

  • צ'רי טיגו 8 פרו 2026: קבוצת זיהום 2
  • יונדאי טוסון 2026: קבוצת זיהום 13

הטיגו 8 פרו מוביל בחיסכון ובאיכות הסביבה עם קבוצת זיהום 2, לעומת קבוצת זיהום 13 בטוסון. זהו יתרון ברור למי שמעדיף דירוג זיהום נמוך.

ביצועים: יונדאי טוסון 2026

  • צ'רי טיגו 8 פרו 2026: 143 כ"ס
  • יונדאי טוסון 2026: 230 כ"ס

הטוסון מוביל בביצועים עם 230 כ״ס לעומת 143 כ״ס בטיגו 8 פרו. הפער בכוח מורגש במיוחד למי שמחפש תגובות חזקות יותר; ביצועי הטיגו עשויים להשתנות בין גרסאות.

מרחב ומשפחה: צ'רי טיגו 8 פרו 2026

  • צ'רי טיגו 8 פרו 2026: 7 מושבים
  • יונדאי טוסון 2026: 5 מושבים

הטיגו 8 פרו מוביל במרחב המשפחתי בזכות 7 מושבים לעומת 5 בטוסון. השורה השלישית מתאימה בעיקר לילדים, ותא המטען קטן כשכל המושבים בשימוש.

סיכון גניבה: צ'רי טיגו 8 פרו 2026

  • צ'רי טיגו 8 פרו 2026: 7.5 ל-1,000 רכבים
  • יונדאי טוסון 2026: 13.6 ל-1,000 רכבים

לטיגו 8 פרו סיכון גניבה נמוך יותר: 7.5 ל-1,000 רכבים לעומת 13.6 ל-1,000 בטוסון. זהו יתרון למי שמייחס חשיבות להפחתת החשיפה לגניבה.

מהירות מכירה: יונדאי טוסון 2026

  • צ'רי טיגו 8 פרו 2026: 40 ימים
  • יונדאי טוסון 2026: 34 ימים

הטוסון מוביל במהירות המכירה, עם 34 ימים לעומת 40 ימים לטיגו 8 פרו. הפער מצביע על מכירה מהירה יותר של הטוסון בממוצע.

מוניטין ושביעות רצון: יונדאי טוסון 2026

  • צ'רי טיגו 8 פרו 2026: 6 יתרונות
  • יונדאי טוסון 2026: 7 יתרונות

הטוסון מוביל במוניטין ובשביעות רצון, עם 7 יתרונות לעומת 6 בטיגו 8 פרו. לצד זאת, בטיגו תוארו במבחנים בעיות בתפעול ובפעולה של מערכות, ולכן כדאי לבדוק אותן ברכב עצמו.

פופולריות בכביש: צ'רי טיגו 8 פרו 2026

  • צ'רי טיגו 8 פרו 2026: 6,551 על הכביש
  • יונדאי טוסון 2026: 4,327 על הכביש

הטיגו 8 פרו מוביל בפופולריות בכביש, עם 6,551 רכבים על הכביש לעומת 4,327 טוסון. מספר גדול יותר של רכבים מעיד על נוכחות רחבה יותר של הטיגו.

טכנולוגיה ונוחות: תיקו

  • צ'רי טיגו 8 פרו 2026: 6 מערכות
  • יונדאי טוסון 2026: 6 מערכות

שני הדגמים מובילים יחד במדד הטכנולוגיה והנוחות, עם 6 מערכות לכל אחד. בטיגו דווח על תפעול מסכים והנדסת אנוש פחות נוחים, ולכן כדאי להתנסות בממשק לפני הקנייה.

למי מתאים כל רכב

  • צ'רי טיגו 8 פרו 2026: טיגו 8 פרו מתאים למשפחות שזקוקות לשבעה מושבים ומעדיפות מרחב, עלויות אחזקה נמוכות יותר ושמירת ערך, ומוכנות לבדוק היטב את נוחות הנסיעה ותפעול המערכות.
  • יונדאי טוסון 2026: טוסון מתאים למי שמחפש מחיר רכישה נמוך יותר, ביצועים חזקים יותר, מוניטין טוב ומכירה מהירה יחסית, ומסתפק בחמישה מושבים.

שאלות נפוצות

מה עדיף, צ'רי טיגו 8 פרו או יונדאי טוסון?

בסך הכול, הטיגו 8 פרו מתאים יותר אם חשובים לכם שבעה מושבים, שמירת ערך, עלויות אחזקה נמוכות יותר וסיכון גניבה נמוך יותר. הטוסון עדיף אם אתם מעדיפים מחיר רכישה נמוך יותר, יותר כוח, מכירה מהירה יותר ומוניטין חזק יותר. לטיגו כדאי לבדוק היטב את תפעול המערכות וההנעה, ולזכור שהשורה השלישית מיועדת בעיקר לילדים. אם אתם זקוקים לחמישה מושבים בלבד ומעדיפים ביצועים ועלות קנייה נמוכה יותר, הטוסון עשוי להתאים לכם יותר.

איזה רכב זול יותר, צ'רי טיגו 8 פרו או יונדאי טוסון?

יונדאי טוסון 2026 (₪191,316 לעומת ₪199,950). הטוסון מוביל במחיר הרכישה: הוא עולה ₪191,316 לעומת ₪199,950 לטיגו 8 פרו, פער של ₪8,634 לטובתו.

איזה רכב שומר ערך טוב יותר, צ'רי טיגו 8 פרו או יונדאי טוסון?

צ'רי טיגו 8 פרו 2026 (8.6% בשנה לעומת 14.6% בשנה). הטיגו 8 פרו מוביל בשמירת ערך, עם ירידה שנתית של 8.6% לעומת 14.6% בטוסון. בפועל, זה מצביע על ירידת ערך מתונה יותר לטיגו.

איזה רכב זול יותר לאחזקה, צ'רי טיגו 8 פרו או יונדאי טוסון?

צ'רי טיגו 8 פרו 2026 (דרגה 1 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5). הטיגו 8 פרו מוביל בעלויות האחזקה, עם דירוג עלות בדרגה 1 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 בטוסון. הפער משמעותי למי שמבקש לצמצם הוצאות שוטפות.

איזה רכב חסכוני יותר, צ'רי טיגו 8 פרו או יונדאי טוסון?

צ'רי טיגו 8 פרו 2026 (קבוצת זיהום 2 לעומת קבוצת זיהום 13). הטיגו 8 פרו מוביל בחיסכון ובאיכות הסביבה עם קבוצת זיהום 2, לעומת קבוצת זיהום 13 בטוסון. זהו יתרון ברור למי שמעדיף דירוג זיהום נמוך.

לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, צ'רי טיגו 8 פרו או יונדאי טוסון?

יונדאי טוסון 2026 (230 כ"ס לעומת 143 כ"ס). הטוסון מוביל בביצועים עם 230 כ״ס לעומת 143 כ״ס בטיגו 8 פרו. הפער בכוח מורגש במיוחד למי שמחפש תגובות חזקות יותר; ביצועי הטיגו עשויים להשתנות בין גרסאות.

איזה רכב מרווח יותר, צ'רי טיגו 8 פרו או יונדאי טוסון?

צ'רי טיגו 8 פרו 2026 (7 מושבים לעומת 5 מושבים). הטיגו 8 פרו מוביל במרחב המשפחתי בזכות 7 מושבים לעומת 5 בטוסון. השורה השלישית מתאימה בעיקר לילדים, ותא המטען קטן כשכל המושבים בשימוש.

איזה רכב נגנב פחות, צ'רי טיגו 8 פרו או יונדאי טוסון?

צ'רי טיגו 8 פרו 2026 (7.5 ל-1,000 רכבים לעומת 13.6 ל-1,000 רכבים). לטיגו 8 פרו סיכון גניבה נמוך יותר: 7.5 ל-1,000 רכבים לעומת 13.6 ל-1,000 בטוסון. זהו יתרון למי שמייחס חשיבות להפחתת החשיפה לגניבה.

איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, צ'רי טיגו 8 פרו או יונדאי טוסון?

יונדאי טוסון 2026 (34 ימים לעומת 40 ימים). הטוסון מוביל במהירות המכירה, עם 34 ימים לעומת 40 ימים לטיגו 8 פרו. הפער מצביע על מכירה מהירה יותר של הטוסון בממוצע.

לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, צ'רי טיגו 8 פרו או יונדאי טוסון?

יונדאי טוסון 2026 (7 יתרונות לעומת 6 יתרונות). הטוסון מוביל במוניטין ובשביעות רצון, עם 7 יתרונות לעומת 6 בטיגו 8 פרו. לצד זאת, בטיגו תוארו במבחנים בעיות בתפעול ובפעולה של מערכות, ולכן כדאי לבדוק אותן ברכב עצמו.

איזה רכב נפוץ יותר בכביש, צ'רי טיגו 8 פרו או יונדאי טוסון?

צ'רי טיגו 8 פרו 2026 (6,551 על הכביש לעומת 4,327 על הכביש). הטיגו 8 פרו מוביל בפופולריות בכביש, עם 6,551 רכבים על הכביש לעומת 4,327 טוסון. מספר גדול יותר של רכבים מעיד על נוכחות רחבה יותר של הטיגו.

צ'רי טיגו 8 פרו בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

יונדאי טוסון בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

השוואות נוספות

השוו רכבים אחרים לפי מה שחשוב לכם