סיאט ארונה או סקודה סקאלה? השוואה מלאה 2024
ההמלצה שלנו
מבין השתיים, הארונה היא הבחירה הכוללת העדיפה למי שמחפשים בטיחות, אבזור, ביצועים ושימושיות של קרוסאובר קטן; היא גם נפוצה יותר בכביש. הסקאלה עדיפה אם המחיר, שמירת הערך, סיכון הגניבה ומהירות המכירה חשובים לכם יותר, והיא מציעה מרווח אחורי ותא מטען גדולים יחסית. בשני הדגמים כדאי לבדוק היטב את פעולת התיבה הדו-מצמדית בנסיעה איטית ואת היסטוריית הטיפולים. מומלץ לנהוג בשתיהן ולבחון את רמת האבזור ואת מצב הרכב הספציפי לפני הקנייה.
מחיר רכישה: סקודה סקאלה 2024
- סיאט ארונה 2024: ₪95,000
- סקודה סקאלה 2024: ₪91,410
הסקאלה זולה יותר לרכישה: ₪91,410 לעומת ₪95,000 לארונה. הפער הוא ₪3,590, כך שהיא משאירה יותר מתקציב הקנייה.
שמירת ערך: סקודה סקאלה 2024
- סיאט ארונה 2024: 13.5% בשנה
- סקודה סקאלה 2024: 6.2% בשנה
הסקאלה מובילה בשמירת ערך, עם ירידת ערך שנתית של 6.2% לעומת 13.5% בארונה. בפועל, זהו יתרון משמעותי למי שמתכננים למכור בהמשך.
עלויות אחזקה: סיאט ארונה 2024
- סיאט ארונה 2024: דרגה 4 מתוך 5
- סקודה סקאלה 2024: דרגה 5 מתוך 5
הארונה מובילה בעלויות האחזקה, עם דרגה 4 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 בסקאלה. היתרון מצביע על עלויות אחזקה עדיפות, אך אינו מפרט סכום כספי.
אמינות: תיקו
- סיאט ארונה 2024: 0 ריקולים
- סקודה סקאלה 2024: 0 ריקולים
יש שוויון באמינות: לשני הדגמים 0 ריקולים. אין כאן יתרון לאחד מהם, ובקניית רכב משומש חשוב לבדוק את היסטוריית הטיפולים ואת מצב תיבת ההילוכים.
בטיחות: סיאט ארונה 2024
- סיאט ארונה 2024: ציון בטיחות 3
- סקודה סקאלה 2024: ציון בטיחות 1
הארונה מובילה בבטיחות, עם ציון בטיחות 3 לעומת ציון 1 בסקאלה. זהו יתרון ברור למי שמעמידים בטיחות בראש סדר העדיפויות.
חיסכון ואיכות סביבה: סיאט ארונה 2024
- סיאט ארונה 2024: קבוצת זיהום 11
- סקודה סקאלה 2024: קבוצת זיהום 14
הארונה עדיפה במדד החיסכון ואיכות הסביבה, עם קבוצת זיהום 11 לעומת 14 בסקאלה. קבוצה נמוכה יותר היא יתרון בהיבט הזיהום.
ביצועים: סיאט ארונה 2024
- סיאט ארונה 2024: 115 כ"ס
- סקודה סקאלה 2024: 110 כ"ס
הארונה מובילה בהספק, עם 115 כ"ס לעומת 110 כ"ס בסקאלה. הפער אינו גדול, ובנסיעת מבחן כדאי לבדוק גם את תגובת תיבת ההילוכים ואת ההתנהגות בעליות ובעקיפות.
מרחב ומשפחה: סיאט ארונה 2024
- סיאט ארונה 2024: 5 מושבים
- סקודה סקאלה 2024: 5 מושבים
הארונה מובילה בעדיפות המרחב, אף שלשתיהן 5 מושבים. בפועל, הסקאלה מתוארת כמרווחת מאחור ובעלת תא מטען גדול, בעוד שבארונה שלושה מבוגרים מאחור יהיו צפופים.
סיכון גניבה: סקודה סקאלה 2024
- סיאט ארונה 2024: 2.8 ל-1,000 רכבים
- סקודה סקאלה 2024: 1.4 ל-1,000 רכבים
לסקאלה סיכון גניבה נמוך יותר: 1.4 ל-1,000 רכבים לעומת 2.8 בארונה. זהו יתרון למי שרוצים לצמצם את החשיפה לגניבה.
מהירות מכירה: סקודה סקאלה 2024
- סיאט ארונה 2024: 29 ימים
- סקודה סקאלה 2024: 26 ימים
הסקאלה נמכרת מהר יותר לפי הנתון, בתוך 26 ימים לעומת 29 ימים לארונה. הפער הוא 3 ימים, יתרון קטן אך שימושי כשמגיע הזמן למכור.
מוניטין ושביעות רצון: סיאט ארונה 2024
- סיאט ארונה 2024: 6 יתרונות
- סקודה סקאלה 2024: 7 יתרונות
הארונה מובילה במדד המוניטין ושביעות הרצון. עם זאת, בתקצירי הרכבים מופיעים 6 יתרונות לארונה ו-7 לסקאלה, ולכן מספר היתרונות לבדו אינו מסביר את ההובלה.
פופולריות בכביש: סיאט ארונה 2024
- סיאט ארונה 2024: 4,273 על הכביש
- סקודה סקאלה 2024: 1,203 על הכביש
הארונה נפוצה יותר בכביש, עם 4,273 רכבים לעומת 1,203 סקאלה. תפוצה גבוהה עשויה להקל על ההשוואה בין רכבים ועל איתור דוגמאות למכירה.
טכנולוגיה ונוחות: סיאט ארונה 2024
- סיאט ארונה 2024: 6 מערכות
- סקודה סקאלה 2024: 4 מערכות
הארונה מובילה במספר המערכות, עם 6 לעומת 4 בסקאלה. זהו יתרון באבזור, אך כדאי לבדוק ברכב המסוים אילו מערכות מותקנות בפועל.
למי מתאים כל רכב
- סיאט ארונה 2024: הארונה מתאימה למי שמחפשים קרוסאובר קטן עם בטיחות ואבזור טובים, ביצועים זריזים ותמרון קל בעיר, ומוכנים לקבל נוחות מעט נוקשה ומרווח מוגבל מאחור.
- סקודה סקאלה 2024: הסקאלה מתאימה למי שרוצים האצ'בק במחיר נמוך יותר, עם מרווח אחורי ותא מטען גדולים יחסית ויתרון בשמירת ערך, ומוכנים להתפשר על ביצועים תחת עומס ועל נוחות בשיבושים עמוקים.
שאלות נפוצות
מה עדיף, סיאט ארונה או סקודה סקאלה?
מבין השתיים, הארונה היא הבחירה הכוללת העדיפה למי שמחפשים בטיחות, אבזור, ביצועים ושימושיות של קרוסאובר קטן; היא גם נפוצה יותר בכביש. הסקאלה עדיפה אם המחיר, שמירת הערך, סיכון הגניבה ומהירות המכירה חשובים לכם יותר, והיא מציעה מרווח אחורי ותא מטען גדולים יחסית. בשני הדגמים כדאי לבדוק היטב את פעולת התיבה הדו-מצמדית בנסיעה איטית ואת היסטוריית הטיפולים. מומלץ לנהוג בשתיהן ולבחון את רמת האבזור ואת מצב הרכב הספציפי לפני הקנייה.
איזה רכב זול יותר, סיאט ארונה או סקודה סקאלה?
סקודה סקאלה 2024 (₪91,410 לעומת ₪95,000). הסקאלה זולה יותר לרכישה: ₪91,410 לעומת ₪95,000 לארונה. הפער הוא ₪3,590, כך שהיא משאירה יותר מתקציב הקנייה.
איזה רכב שומר ערך טוב יותר, סיאט ארונה או סקודה סקאלה?
סקודה סקאלה 2024 (6.2% בשנה לעומת 13.5% בשנה). הסקאלה מובילה בשמירת ערך, עם ירידת ערך שנתית של 6.2% לעומת 13.5% בארונה. בפועל, זהו יתרון משמעותי למי שמתכננים למכור בהמשך.
איזה רכב זול יותר לאחזקה, סיאט ארונה או סקודה סקאלה?
סיאט ארונה 2024 (דרגה 4 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5). הארונה מובילה בעלויות האחזקה, עם דרגה 4 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 בסקאלה. היתרון מצביע על עלויות אחזקה עדיפות, אך אינו מפרט סכום כספי.
איזה רכב בטיחותי יותר, סיאט ארונה או סקודה סקאלה?
סיאט ארונה 2024 (ציון בטיחות 3 לעומת ציון בטיחות 1). הארונה מובילה בבטיחות, עם ציון בטיחות 3 לעומת ציון 1 בסקאלה. זהו יתרון ברור למי שמעמידים בטיחות בראש סדר העדיפויות.
איזה רכב חסכוני יותר, סיאט ארונה או סקודה סקאלה?
סיאט ארונה 2024 (קבוצת זיהום 11 לעומת קבוצת זיהום 14). הארונה עדיפה במדד החיסכון ואיכות הסביבה, עם קבוצת זיהום 11 לעומת 14 בסקאלה. קבוצה נמוכה יותר היא יתרון בהיבט הזיהום.
לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, סיאט ארונה או סקודה סקאלה?
סיאט ארונה 2024 (115 כ"ס לעומת 110 כ"ס). הארונה מובילה בהספק, עם 115 כ"ס לעומת 110 כ"ס בסקאלה. הפער אינו גדול, ובנסיעת מבחן כדאי לבדוק גם את תגובת תיבת ההילוכים ואת ההתנהגות בעליות ובעקיפות.
איזה רכב מרווח יותר, סיאט ארונה או סקודה סקאלה?
סיאט ארונה 2024 (5 מושבים לעומת 5 מושבים). הארונה מובילה בעדיפות המרחב, אף שלשתיהן 5 מושבים. בפועל, הסקאלה מתוארת כמרווחת מאחור ובעלת תא מטען גדול, בעוד שבארונה שלושה מבוגרים מאחור יהיו צפופים.
איזה רכב נגנב פחות, סיאט ארונה או סקודה סקאלה?
סקודה סקאלה 2024 (1.4 ל-1,000 רכבים לעומת 2.8 ל-1,000 רכבים). לסקאלה סיכון גניבה נמוך יותר: 1.4 ל-1,000 רכבים לעומת 2.8 בארונה. זהו יתרון למי שרוצים לצמצם את החשיפה לגניבה.
איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, סיאט ארונה או סקודה סקאלה?
סקודה סקאלה 2024 (26 ימים לעומת 29 ימים). הסקאלה נמכרת מהר יותר לפי הנתון, בתוך 26 ימים לעומת 29 ימים לארונה. הפער הוא 3 ימים, יתרון קטן אך שימושי כשמגיע הזמן למכור.
לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, סיאט ארונה או סקודה סקאלה?
סיאט ארונה 2024 (6 יתרונות לעומת 7 יתרונות). הארונה מובילה במדד המוניטין ושביעות הרצון. עם זאת, בתקצירי הרכבים מופיעים 6 יתרונות לארונה ו-7 לסקאלה, ולכן מספר היתרונות לבדו אינו מסביר את ההובלה.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, סיאט ארונה או סקודה סקאלה?
סיאט ארונה 2024 (4,273 על הכביש לעומת 1,203 על הכביש). הארונה נפוצה יותר בכביש, עם 4,273 רכבים לעומת 1,203 סקאלה. תפוצה גבוהה עשויה להקל על ההשוואה בין רכבים ועל איתור דוגמאות למכירה.
באיזה רכב יותר מערכות נוחות וטכנולוגיה, סיאט ארונה או סקודה סקאלה?
סיאט ארונה 2024 (6 מערכות לעומת 4 מערכות). הארונה מובילה במספר המערכות, עם 6 לעומת 4 בסקאלה. זהו יתרון באבזור, אך כדאי לבדוק ברכב המסוים אילו מערכות מותקנות בפועל.
סיאט ארונה בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
סקודה סקאלה בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות