יונדאי קונה או סיאט ארונה? השוואה מלאה 2026
ההמלצה שלנו
בסיכום, יונדאי קונה היא הבחירה העדיפה אם חשובים לכם בטיחות, אחזקה, ביצועים, מרחב ומכירה מהירה, והיא גם מובילה בהשוואה הכוללת. סיאט ארונה מתאימה יותר אם התקציב הראשוני, שמירת הערך המוצגת, סיכון גניבה נמוך יותר והמוניטין חשובים לכם במיוחד. לפני רכישת קונה בדקו את דירוג הבטיחות של רמת הגימור המדויקת ואת תיבת ההילוכים; בארונה שימו לב להתנהגות ה-DSG בנסיעה איטית. אם אתם מעדיפים מחיר נמוך ושימושיות עירונית, הארונה היא חלופה ראויה, אך היא צפופה יותר מאחור ונוחות הנסיעה שלה מעט קשיחה.
מחיר רכישה: סיאט ארונה 2026
- יונדאי קונה 2026: ₪175,000
- סיאט ארונה 2026: ₪129,990
סיאט ארונה עולה ₪129,990 לעומת ₪175,000 ליונדאי קונה, פער של ₪45,010 לטובת הארונה. זהו יתרון משמעותי אם חשוב לכם לצמצם את ההוצאה הראשונית.
שמירת ערך: סיאט ארונה 2026
- יונדאי קונה 2026: 11.3% בשנה
- סיאט ארונה 2026: 8.8% בשנה
הארונה מובילה עם נתון של 8.8% בשנה לעומת 11.3% בקונה, כלומר שחיקת הערך השנתית המוצגת עבורה נמוכה יותר. הפער עשוי להיות משמעותי כשמוכרים את הרכב בהמשך.
עלויות אחזקה: יונדאי קונה 2026
- יונדאי קונה 2026: דרגה 2 מתוך 5
- סיאט ארונה 2026: דרגה 4 מתוך 5
הקונה מובילה בעלויות האחזקה, עם דרגה 2 מתוך 5 לעומת דרגה 4 מתוך 5 בארונה. בפועל, זה מצביע על יתרון לקונה בהוצאות השוטפות, אם כי לא נמסרו סכומי אחזקה בשקלים.
אמינות: תיקו
- יונדאי קונה 2026: 0 ריקולים
- סיאט ארונה 2026: 0 ריקולים
שתיהן עומדות על 0 ריקולים, ולכן אין כאן יתרון לאחת מהן לפי מדד זה. חשוב לבדוק היסטוריית טיפולים ואת התנהגות תיבת ההילוכים בכל רכב.
בטיחות: יונדאי קונה 2026
- יונדאי קונה 2026: ציון בטיחות 10.5
- סיאט ארונה 2026: ציון בטיחות 3
לקונה ציון בטיחות 10.5 לעומת 3 בארונה, יתרון ברור לטובת הקונה במדד הזה. מאחר שקיימת אי-עקביות במקורות לגבי דירוג הבטיחות של הקונה, בדקו את הדירוג המדויק של רמת הגימור והשנה.
חיסכון ואיכות סביבה: יונדאי קונה 2026
- יונדאי קונה 2026: קבוצת זיהום 4
- סיאט ארונה 2026: קבוצת זיהום 11
הקונה בקבוצת זיהום 4 לעומת קבוצת זיהום 11 בארונה. הקבוצה הנמוכה יותר מעידה על יתרון לקונה במדד הזיהום.
ביצועים: יונדאי קונה 2026
- יונדאי קונה 2026: 138 כ"ס
- סיאט ארונה 2026: 115 כ"ס
לקונה 138 כ״ס לעומת 115 כ״ס בארונה, כך שיש לה יתרון בהספק. עם זאת, הביקורות מציינות שביצועי הקונה עדיין בינוניים, במיוחד בעליות ובעומס.
מרחב ומשפחה: יונדאי קונה 2026
- יונדאי קונה 2026: 5 מושבים
- סיאט ארונה 2026: 5 מושבים
שני הרכבים מציעים 5 מושבים, והקונה מובילה במדד המרחב. היא גדלה לעומת הדור הקודם ומציעה מרחב ותא מטען שימושיים יותר, בעוד שהארונה צפופה יותר מאחור.
סיכון גניבה: סיאט ארונה 2026
- יונדאי קונה 2026: 9.7 ל-1,000 רכבים
- סיאט ארונה 2026: 2.8 ל-1,000 רכבים
הארונה מובילה בסיכון הגניבה: 2.8 ל-1,000 רכבים לעומת 9.7 בקונה. זהו יתרון מעשי למי שרוצה לצמצם את החשיפה לגניבה.
מהירות מכירה: יונדאי קונה 2026
- יונדאי קונה 2026: 18 ימים
- סיאט ארונה 2026: 29 ימים
הקונה נמכרת בממוצע בתוך 18 ימים, לעומת 29 ימים לארונה. הפער של 11 ימים מצביע על מכירה מהירה יותר של הקונה.
מוניטין ושביעות רצון: סיאט ארונה 2026
- יונדאי קונה 2026: 5 יתרונות
- סיאט ארונה 2026: 6 יתרונות
לארונה 6 יתרונות במוניטין ושביעות רצון לעומת 5 לקונה, יתרון קטן לטובת הארונה. בביקורות על הארונה מצוינים שימושיות והנדסת אנוש טובה, לצד נוחות מעט קשיחה ותיבת DSG שעלולה להסס בזחילה.
פופולריות בכביש: יונדאי קונה 2026
- יונדאי קונה 2026: 10,274 על הכביש
- סיאט ארונה 2026: 1,557 על הכביש
הקונה נפוצה יותר בכביש, עם 10,274 רכבים לעומת 1,557 ארונות. תפוצה גדולה יותר עשויה להקל על מציאת מידע וחוויות של בעלים אחרים.
טכנולוגיה ונוחות: תיקו
- יונדאי קונה 2026: 6 מערכות
- סיאט ארונה 2026: 6 מערכות
לשני הדגמים 6 מערכות, ולכן אין יתרון כמותי לאחד מהם במדד הזה. בקונה האבזור עשיר יותר ברמות הגימור הגבוהות, ובארונה מצוינים בין היתר כפתורים פיזיים וקישוריות טובה.
למי מתאים כל רכב
- יונדאי קונה 2026: יונדאי קונה מתאימה לכם אם אתם מחפשים קרוסאובר מרווח יותר, עם יתרון בבטיחות, בהספק ובמכירה מהירה, ומוכנים לשלם מחיר רכישה גבוה יותר.
- סיאט ארונה 2026: סיאט ארונה מתאימה לכם אם אתם רוצים להוציא פחות בקנייה, מעדיפים סיכון גניבה נמוך יותר ומסתפקים במרווח מוגבל יותר מאחור ובנוחות מעט קשיחה.
שאלות נפוצות
מה עדיף, יונדאי קונה או סיאט ארונה?
בסיכום, יונדאי קונה היא הבחירה העדיפה אם חשובים לכם בטיחות, אחזקה, ביצועים, מרחב ומכירה מהירה, והיא גם מובילה בהשוואה הכוללת. סיאט ארונה מתאימה יותר אם התקציב הראשוני, שמירת הערך המוצגת, סיכון גניבה נמוך יותר והמוניטין חשובים לכם במיוחד. לפני רכישת קונה בדקו את דירוג הבטיחות של רמת הגימור המדויקת ואת תיבת ההילוכים; בארונה שימו לב להתנהגות ה-DSG בנסיעה איטית. אם אתם מעדיפים מחיר נמוך ושימושיות עירונית, הארונה היא חלופה ראויה, אך היא צפופה יותר מאחור ונוחות הנסיעה שלה מעט קשיחה.
איזה רכב זול יותר, יונדאי קונה או סיאט ארונה?
סיאט ארונה 2026 (₪129,990 לעומת ₪175,000). סיאט ארונה עולה ₪129,990 לעומת ₪175,000 ליונדאי קונה, פער של ₪45,010 לטובת הארונה. זהו יתרון משמעותי אם חשוב לכם לצמצם את ההוצאה הראשונית.
איזה רכב שומר ערך טוב יותר, יונדאי קונה או סיאט ארונה?
סיאט ארונה 2026 (8.8% בשנה לעומת 11.3% בשנה). הארונה מובילה עם נתון של 8.8% בשנה לעומת 11.3% בקונה, כלומר שחיקת הערך השנתית המוצגת עבורה נמוכה יותר. הפער עשוי להיות משמעותי כשמוכרים את הרכב בהמשך.
איזה רכב זול יותר לאחזקה, יונדאי קונה או סיאט ארונה?
יונדאי קונה 2026 (דרגה 2 מתוך 5 לעומת דרגה 4 מתוך 5). הקונה מובילה בעלויות האחזקה, עם דרגה 2 מתוך 5 לעומת דרגה 4 מתוך 5 בארונה. בפועל, זה מצביע על יתרון לקונה בהוצאות השוטפות, אם כי לא נמסרו סכומי אחזקה בשקלים.
איזה רכב בטיחותי יותר, יונדאי קונה או סיאט ארונה?
יונדאי קונה 2026 (ציון בטיחות 10.5 לעומת ציון בטיחות 3). לקונה ציון בטיחות 10.5 לעומת 3 בארונה, יתרון ברור לטובת הקונה במדד הזה. מאחר שקיימת אי-עקביות במקורות לגבי דירוג הבטיחות של הקונה, בדקו את הדירוג המדויק של רמת הגימור והשנה.
איזה רכב חסכוני יותר, יונדאי קונה או סיאט ארונה?
יונדאי קונה 2026 (קבוצת זיהום 4 לעומת קבוצת זיהום 11). הקונה בקבוצת זיהום 4 לעומת קבוצת זיהום 11 בארונה. הקבוצה הנמוכה יותר מעידה על יתרון לקונה במדד הזיהום.
לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, יונדאי קונה או סיאט ארונה?
יונדאי קונה 2026 (138 כ"ס לעומת 115 כ"ס). לקונה 138 כ״ס לעומת 115 כ״ס בארונה, כך שיש לה יתרון בהספק. עם זאת, הביקורות מציינות שביצועי הקונה עדיין בינוניים, במיוחד בעליות ובעומס.
איזה רכב מרווח יותר, יונדאי קונה או סיאט ארונה?
יונדאי קונה 2026 (5 מושבים לעומת 5 מושבים). שני הרכבים מציעים 5 מושבים, והקונה מובילה במדד המרחב. היא גדלה לעומת הדור הקודם ומציעה מרחב ותא מטען שימושיים יותר, בעוד שהארונה צפופה יותר מאחור.
איזה רכב נגנב פחות, יונדאי קונה או סיאט ארונה?
סיאט ארונה 2026 (2.8 ל-1,000 רכבים לעומת 9.7 ל-1,000 רכבים). הארונה מובילה בסיכון הגניבה: 2.8 ל-1,000 רכבים לעומת 9.7 בקונה. זהו יתרון מעשי למי שרוצה לצמצם את החשיפה לגניבה.
איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, יונדאי קונה או סיאט ארונה?
יונדאי קונה 2026 (18 ימים לעומת 29 ימים). הקונה נמכרת בממוצע בתוך 18 ימים, לעומת 29 ימים לארונה. הפער של 11 ימים מצביע על מכירה מהירה יותר של הקונה.
לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, יונדאי קונה או סיאט ארונה?
סיאט ארונה 2026 (6 יתרונות לעומת 5 יתרונות). לארונה 6 יתרונות במוניטין ושביעות רצון לעומת 5 לקונה, יתרון קטן לטובת הארונה. בביקורות על הארונה מצוינים שימושיות והנדסת אנוש טובה, לצד נוחות מעט קשיחה ותיבת DSG שעלולה להסס בזחילה.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, יונדאי קונה או סיאט ארונה?
יונדאי קונה 2026 (10,274 על הכביש לעומת 1,557 על הכביש). הקונה נפוצה יותר בכביש, עם 10,274 רכבים לעומת 1,557 ארונות. תפוצה גדולה יותר עשויה להקל על מציאת מידע וחוויות של בעלים אחרים.
יונדאי קונה בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
סיאט ארונה בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות