יונדאי וניו או סיאט ארונה? השוואה מלאה 2026

ההמלצה שלנו

סיאט ארונה היא הבחירה הכוללת העדיפה למי שמחפש מחיר רכישה נמוך יותר, יתרונות בבטיחות, בזיהום, בסיכון הגניבה ובאבזור, וגם תא מטען גדול יותר. יונדאי וניו מתאימה יותר אם חשובים לכם מנוע עם יותר כוח, שמירת ערך, מכירה מהירה יותר ותפוצה רחבה בכביש. בנסיעות עירוניות ובשימוש יומיומי שתיהן שימושיות, אך כדאי לנסוע בשתיהן ולבדוק את נוחות הנסיעה ואת הישיבה מאחור. בארונה שימו לב לאופן פעולת תיבת ה-DSG בנסיעה איטית, ובווניו לרעש המנוע ותיבת ה-CVT תחת מאמץ.

מחיר רכישה: סיאט ארונה 2026

  • יונדאי וניו 2026: ₪131,348
  • סיאט ארונה 2026: ₪129,990

סיאט ארונה זולה יותר במחיר הרכישה: ₪129,990 לעומת ₪131,348 לוניו. הפער הוא ₪1,358, יתרון קטן אך ברור לארונה במחיר ההתחלתי.

שמירת ערך: יונדאי וניו 2026

  • יונדאי וניו 2026: 8.2% בשנה
  • סיאט ארונה 2026: 8.8% בשנה

יונדאי וניו מובילה בשמירת ערך, עם 8.2% בשנה לעומת 8.8% בשנה בארונה. זהו יתרון לפי מדד שמירת הערך, אף שהפער בין הנתונים מתון.

עלויות אחזקה: סיאט ארונה 2026

  • יונדאי וניו 2026: דרגה 5 מתוך 5
  • סיאט ארונה 2026: דרגה 4 מתוך 5

סיאט ארונה מובילה במדד עלויות האחזקה, עם דרגה 4 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 לווניו. זה מחזק את הבחירה בה אם ההוצאות השוטפות חשובות לכם.

אמינות: תיקו

  • יונדאי וניו 2026: 0 ריקולים
  • סיאט ארונה 2026: 0 ריקולים

שני הדגמים רשומים עם 0 ריקולים, כך שאין כאן יתרון ברור לאחד מהם. בדגם 2026 אין מספיק מידע ארוך טווח כדי לקבוע מי יהיה אמין יותר בפועל.

בטיחות: סיאט ארונה 2026

  • יונדאי וניו 2026: ציון בטיחות 2
  • סיאט ארונה 2026: ציון בטיחות 3

סיאט ארונה מובילה עם ציון בטיחות 3 לעומת ציון 2 לווניו. אם בטיחות היא שיקול מרכזי, לארונה יש יתרון במדד הזה.

חיסכון ואיכות סביבה: סיאט ארונה 2026

  • יונדאי וניו 2026: קבוצת זיהום 15
  • סיאט ארונה 2026: קבוצת זיהום 11

סיאט ארונה מובילה בקבוצת זיהום 11 לעומת קבוצת זיהום 15 לווניו. הנתון מצביע על יתרון לארונה במדד הזיהום.

ביצועים: יונדאי וניו 2026

  • יונדאי וניו 2026: 121 כ"ס
  • סיאט ארונה 2026: 115 כ"ס

יונדאי וניו מציעה 121 כ״ס לעומת 115 כ״ס בארונה. הפער הוא 6 כ״ס, אך במבחני נהיגה הווניו עדיין מתוארת כבעלת ביצועים סבירים בלבד, בעוד מנועי הטורבו של הארונה זריזים.

מרחב ומשפחה: תיקו

  • יונדאי וניו 2026: 5 מושבים
  • סיאט ארונה 2026: 5 מושבים

שני הרכבים מציעים 5 מושבים, ולכן אין יתרון לפי מספר המושבים. בפועל, בשניהם המושב האחורי צפוף לשלושה נוסעים; לארונה תא מטען בנפח 400 ליטר ולווניו 355 ליטר.

סיכון גניבה: סיאט ארונה 2026

  • יונדאי וניו 2026: 20.4 ל-1,000 רכבים
  • סיאט ארונה 2026: 2.8 ל-1,000 רכבים

סיאט ארונה מציגה סיכון גניבה נמוך יותר: 2.8 לעומת 20.4 ל-1,000 רכבים בווניו. הפער משמעותי ועשוי להיות שיקול חשוב בבחירת הרכב.

מהירות מכירה: יונדאי וניו 2026

  • יונדאי וניו 2026: 24 ימים
  • סיאט ארונה 2026: 29 ימים

יונדאי וניו נמכרת מהר יותר לפי הנתונים, בתוך 24 ימים לעומת 29 ימים לארונה. מדובר בפער של 5 ימים לטובת הווניו.

מוניטין ושביעות רצון: תיקו

  • יונדאי וניו 2026: 6 יתרונות
  • סיאט ארונה 2026: 6 יתרונות

שני הדגמים קיבלו 6 יתרונות במוניטין ובשביעות רצון, ולכן אין כאן פער שמבדיל ביניהם.

פופולריות בכביש: יונדאי וניו 2026

  • יונדאי וניו 2026: 4,219 על הכביש
  • סיאט ארונה 2026: 1,557 על הכביש

יונדאי וניו נפוצה יותר בכביש, עם 4,219 רכבים לעומת 1,557 ארונה. זה מצביע על תפוצה גבוהה יותר של הווניו, אך לא בהכרח על יתרון באיכות או באמינות.

טכנולוגיה ונוחות: סיאט ארונה 2026

  • יונדאי וניו 2026: 5 מערכות
  • סיאט ארונה 2026: 6 מערכות

סיאט ארונה כוללת 6 מערכות לעומת 5 בווניו. זהו יתרון באבזור לפי מספר המערכות, לצד יתרונות הנוחות והקישוריות שמופיעים בארונה.

למי מתאים כל רכב

  • יונדאי וניו 2026: יונדאי וניו מתאימה למי שמעדיף רכב פנאי קטן ופשוט לתפעול, עם תמרון עירוני טוב, תנוחת ישיבה גבוהה ויתרון בכוח המנוע, בשמירת הערך ובמהירות המכירה.
  • סיאט ארונה 2026: סיאט ארונה מתאימה למי שמחפש קרוסאובר קטן עם תא מטען שימושי יותר, מנועי טורבו זריזים, אבזור בטיחות וקישוריות עשיר ויתרון במחיר הרכישה.

שאלות נפוצות

מה עדיף, יונדאי וניו או סיאט ארונה?

סיאט ארונה היא הבחירה הכוללת העדיפה למי שמחפש מחיר רכישה נמוך יותר, יתרונות בבטיחות, בזיהום, בסיכון הגניבה ובאבזור, וגם תא מטען גדול יותר. יונדאי וניו מתאימה יותר אם חשובים לכם מנוע עם יותר כוח, שמירת ערך, מכירה מהירה יותר ותפוצה רחבה בכביש. בנסיעות עירוניות ובשימוש יומיומי שתיהן שימושיות, אך כדאי לנסוע בשתיהן ולבדוק את נוחות הנסיעה ואת הישיבה מאחור. בארונה שימו לב לאופן פעולת תיבת ה-DSG בנסיעה איטית, ובווניו לרעש המנוע ותיבת ה-CVT תחת מאמץ.

איזה רכב זול יותר, יונדאי וניו או סיאט ארונה?

סיאט ארונה 2026 (₪129,990 לעומת ₪131,348). סיאט ארונה זולה יותר במחיר הרכישה: ₪129,990 לעומת ₪131,348 לוניו. הפער הוא ₪1,358, יתרון קטן אך ברור לארונה במחיר ההתחלתי.

איזה רכב שומר ערך טוב יותר, יונדאי וניו או סיאט ארונה?

יונדאי וניו 2026 (8.2% בשנה לעומת 8.8% בשנה). יונדאי וניו מובילה בשמירת ערך, עם 8.2% בשנה לעומת 8.8% בשנה בארונה. זהו יתרון לפי מדד שמירת הערך, אף שהפער בין הנתונים מתון.

איזה רכב זול יותר לאחזקה, יונדאי וניו או סיאט ארונה?

סיאט ארונה 2026 (דרגה 4 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5). סיאט ארונה מובילה במדד עלויות האחזקה, עם דרגה 4 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 לווניו. זה מחזק את הבחירה בה אם ההוצאות השוטפות חשובות לכם.

איזה רכב בטיחותי יותר, יונדאי וניו או סיאט ארונה?

סיאט ארונה 2026 (ציון בטיחות 3 לעומת ציון בטיחות 2). סיאט ארונה מובילה עם ציון בטיחות 3 לעומת ציון 2 לווניו. אם בטיחות היא שיקול מרכזי, לארונה יש יתרון במדד הזה.

איזה רכב חסכוני יותר, יונדאי וניו או סיאט ארונה?

סיאט ארונה 2026 (קבוצת זיהום 11 לעומת קבוצת זיהום 15). סיאט ארונה מובילה בקבוצת זיהום 11 לעומת קבוצת זיהום 15 לווניו. הנתון מצביע על יתרון לארונה במדד הזיהום.

לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, יונדאי וניו או סיאט ארונה?

יונדאי וניו 2026 (121 כ"ס לעומת 115 כ"ס). יונדאי וניו מציעה 121 כ״ס לעומת 115 כ״ס בארונה. הפער הוא 6 כ״ס, אך במבחני נהיגה הווניו עדיין מתוארת כבעלת ביצועים סבירים בלבד, בעוד מנועי הטורבו של הארונה זריזים.

איזה רכב נגנב פחות, יונדאי וניו או סיאט ארונה?

סיאט ארונה 2026 (2.8 ל-1,000 רכבים לעומת 20.4 ל-1,000 רכבים). סיאט ארונה מציגה סיכון גניבה נמוך יותר: 2.8 לעומת 20.4 ל-1,000 רכבים בווניו. הפער משמעותי ועשוי להיות שיקול חשוב בבחירת הרכב.

איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, יונדאי וניו או סיאט ארונה?

יונדאי וניו 2026 (24 ימים לעומת 29 ימים). יונדאי וניו נמכרת מהר יותר לפי הנתונים, בתוך 24 ימים לעומת 29 ימים לארונה. מדובר בפער של 5 ימים לטובת הווניו.

איזה רכב נפוץ יותר בכביש, יונדאי וניו או סיאט ארונה?

יונדאי וניו 2026 (4,219 על הכביש לעומת 1,557 על הכביש). יונדאי וניו נפוצה יותר בכביש, עם 4,219 רכבים לעומת 1,557 ארונה. זה מצביע על תפוצה גבוהה יותר של הווניו, אך לא בהכרח על יתרון באיכות או באמינות.

באיזה רכב יותר מערכות נוחות וטכנולוגיה, יונדאי וניו או סיאט ארונה?

סיאט ארונה 2026 (6 מערכות לעומת 5 מערכות). סיאט ארונה כוללת 6 מערכות לעומת 5 בווניו. זהו יתרון באבזור לפי מספר המערכות, לצד יתרונות הנוחות והקישוריות שמופיעים בארונה.

יונדאי וניו בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

סיאט ארונה בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

השוואות נוספות

השוו רכבים אחרים לפי מה שחשוב לכם