יונדאי i10 או סקודה סקאלה? השוואה מלאה 2024

ההמלצה שלנו

לפי התמונה הכוללת, סקודה סקאלה היא הבחירה העדיפה אם חשובים לכם מרחב משפחתי, כוח ושמירת ערך. יונדאי i10 עדיפה אם אתם רוצים להוציא פחות בקנייה, מעדיפים רכב קטן לתמרון בעיר וחשובים לכם עלויות אחזקה וקבוצת זיהום נמוכה יותר. בבדיקת רכב משומש, הקדישו תשומת לב מיוחדת להתנהגות התיבה בשני הדגמים ולמצב התיבה בסקאלה. אם רוב הנסיעות שלכם בעיר ואינכם זקוקים למרחב, ה-i10 עשויה להתאים יותר למרות היתרון הכולל של הסקאלה.

מחיר רכישה: יונדאי i10 2024

  • יונדאי i10 2024: ₪79,000
  • סקודה סקאלה 2024: ₪93,320

יונדאי i10 עולה ₪79,000 לעומת ₪93,320 לסקודה סקאלה. הפער של ₪14,320 לטובת ה-i10 משמעותי אם מחיר הרכישה הוא שיקול מרכזי.

שמירת ערך: סקודה סקאלה 2024

  • יונדאי i10 2024: 13.1% בשנה
  • סקודה סקאלה 2024: 4.2% בשנה

סקודה סקאלה מובילה בשמירת ערך: ירידת הערך השנתית היא 4.2%, לעומת 13.1% ב-i10. לאורך זמן, הפער עשוי לצמצם חלק מההפרש במחיר הקנייה.

עלויות אחזקה: יונדאי i10 2024

  • יונדאי i10 2024: דרגה 4 מתוך 5
  • סקודה סקאלה 2024: דרגה 5 מתוך 5

יונדאי i10 מובילה בדירוג עלויות האחזקה, בדרגה 4 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 בסקאלה. זה יתרון לטובת ה-i10, אך כדאי להביא בחשבון שהסקאלה היא רכב גדול וחזק יותר.

אמינות: תיקו

  • יונדאי i10 2024: 0 ריקולים
  • סקודה סקאלה 2024: 0 ריקולים

שני הדגמים מובילים יחד: לכל אחד מהם 0 ריקולים. הנתון הזה אינו מחליף בדיקה של היסטוריית הטיפולים ומצב הרכב המסוים.

בטיחות: יונדאי i10 2024

  • יונדאי i10 2024: ציון בטיחות 1
  • סקודה סקאלה 2024: ציון בטיחות 1

יונדאי i10 מובילה בהשוואה, אף שלשני הדגמים מופיע ציון בטיחות 1. בביקורות מצוין דירוג של שלושה כוכבי Euro NCAP ל-i10 וחמישה כוכבים לסקאלה, ולכן כדאי לבדוק את דירוג הבטיחות המדויק של הגרסה והשוק לפני החלטה.

חיסכון ואיכות סביבה: יונדאי i10 2024

  • יונדאי i10 2024: קבוצת זיהום 11
  • סקודה סקאלה 2024: קבוצת זיהום 14

יונדאי i10 מובילה בקבוצת הזיהום: 11 לעומת 14 בסקאלה. זהו יתרון במדד הזיהום, ובביקורות מתוארת ה-i10 גם כחסכונית בדלק.

ביצועים: סקודה סקאלה 2024

  • יונדאי i10 2024: 84 כ"ס
  • סקודה סקאלה 2024: 110 כ"ס

סקודה סקאלה מציעה 110 כ"ס לעומת 84 כ"ס ב-i10. הפער מורגש במיוחד כשנדרשים יותר כוח בעליות ובעקיפות, אף שבביקורות מצוין שגם ביצועי הסקאלה מוגבלים תחת עומס.

מרחב ומשפחה: סקודה סקאלה 2024

  • יונדאי i10 2024: 5 מושבים
  • סקודה סקאלה 2024: 5 מושבים

סקודה סקאלה מתאימה יותר למי שזקוקים למרחב משפחתי: בביקורות מצוינים תא מטען של כ-446-467 ליטר בסקאלה לעומת 252 ליטר ב-i10. לשתיהן 5 מושבים, אך הסקאלה מרווחת ושימושית יותר למשפחה.

סיכון גניבה: סקודה סקאלה 2024

  • יונדאי i10 2024: 5.6 ל-1,000 רכבים
  • סקודה סקאלה 2024: 1.4 ל-1,000 רכבים

לסקודה סקאלה סיכון גניבה נמוך יותר לפי הנתון: 1.4 ל-1,000 רכבים לעומת 5.6 ל-1,000 ב-i10. הפער מעדיף את הסקאלה, אך אינו מבטיח את עלות הביטוח או את רמת המיגון לרכב מסוים.

מהירות מכירה: סקודה סקאלה 2024

  • יונדאי i10 2024: 25 ימים
  • סקודה סקאלה 2024: 24 ימים

סקודה סקאלה נמכרת בתוך 24 ימים לעומת 25 ימים ל-i10. ההפרש של יום קטן, כך שבפועל זמני המכירה דומים מאוד.

מוניטין ושביעות רצון: תיקו

  • יונדאי i10 2024: 8 יתרונות
  • סקודה סקאלה 2024: 7 יתרונות

שני הדגמים מובילים יחד במדד, עם 8 יתרונות ל-i10 ו-7 לסקאלה. הפער קטן, ואין כאן יתרון חד לאחד מהם.

פופולריות בכביש: יונדאי i10 2024

  • יונדאי i10 2024: 1,807 על הכביש
  • סקודה סקאלה 2024: 1,203 על הכביש

יונדאי i10 נפוצה יותר בכביש: 1,807 רכבים לעומת 1,203 סקאלה. תפוצה גבוהה יותר עשויה להקל על מציאת מידע ובעלי מקצוע שמכירים את הדגם.

טכנולוגיה ונוחות: תיקו

  • יונדאי i10 2024: 4 מערכות
  • סקודה סקאלה 2024: 4 מערכות

שני הדגמים מובילים יחד, ולכל אחד 4 מערכות. לפי מספר המערכות בלבד אין יתרון ביניהם; כדאי להשוות את האבזור בפועל בגרסת הרכב שאתם בודקים.

למי מתאים כל רכב

  • יונדאי i10 2024: יונדאי i10 מתאימה לכם אם אתם מחפשים רכב קטן וזול יותר לקנייה, שקל לחנות בעיר, ומסתפקים במרחב ובביצועים של מכונית מיני.
  • סקודה סקאלה 2024: סקודה סקאלה מתאימה לכם אם אתם צריכים יותר מרחב ותא מטען למשפחה, רוצים מנוע חזק יותר ומוכנים לשלם יותר בקנייה.

שאלות נפוצות

מה עדיף, יונדאי i10 או סקודה סקאלה?

לפי התמונה הכוללת, סקודה סקאלה היא הבחירה העדיפה אם חשובים לכם מרחב משפחתי, כוח ושמירת ערך. יונדאי i10 עדיפה אם אתם רוצים להוציא פחות בקנייה, מעדיפים רכב קטן לתמרון בעיר וחשובים לכם עלויות אחזקה וקבוצת זיהום נמוכה יותר. בבדיקת רכב משומש, הקדישו תשומת לב מיוחדת להתנהגות התיבה בשני הדגמים ולמצב התיבה בסקאלה. אם רוב הנסיעות שלכם בעיר ואינכם זקוקים למרחב, ה-i10 עשויה להתאים יותר למרות היתרון הכולל של הסקאלה.

איזה רכב זול יותר, יונדאי i10 או סקודה סקאלה?

יונדאי i10 2024 (₪79,000 לעומת ₪93,320). יונדאי i10 עולה ₪79,000 לעומת ₪93,320 לסקודה סקאלה. הפער של ₪14,320 לטובת ה-i10 משמעותי אם מחיר הרכישה הוא שיקול מרכזי.

איזה רכב שומר ערך טוב יותר, יונדאי i10 או סקודה סקאלה?

סקודה סקאלה 2024 (4.2% בשנה לעומת 13.1% בשנה). סקודה סקאלה מובילה בשמירת ערך: ירידת הערך השנתית היא 4.2%, לעומת 13.1% ב-i10. לאורך זמן, הפער עשוי לצמצם חלק מההפרש במחיר הקנייה.

איזה רכב זול יותר לאחזקה, יונדאי i10 או סקודה סקאלה?

יונדאי i10 2024 (דרגה 4 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5). יונדאי i10 מובילה בדירוג עלויות האחזקה, בדרגה 4 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 בסקאלה. זה יתרון לטובת ה-i10, אך כדאי להביא בחשבון שהסקאלה היא רכב גדול וחזק יותר.

איזה רכב בטיחותי יותר, יונדאי i10 או סקודה סקאלה?

יונדאי i10 2024 (ציון בטיחות 1 לעומת ציון בטיחות 1). יונדאי i10 מובילה בהשוואה, אף שלשני הדגמים מופיע ציון בטיחות 1. בביקורות מצוין דירוג של שלושה כוכבי Euro NCAP ל-i10 וחמישה כוכבים לסקאלה, ולכן כדאי לבדוק את דירוג הבטיחות המדויק של הגרסה והשוק לפני החלטה.

איזה רכב חסכוני יותר, יונדאי i10 או סקודה סקאלה?

יונדאי i10 2024 (קבוצת זיהום 11 לעומת קבוצת זיהום 14). יונדאי i10 מובילה בקבוצת הזיהום: 11 לעומת 14 בסקאלה. זהו יתרון במדד הזיהום, ובביקורות מתוארת ה-i10 גם כחסכונית בדלק.

לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, יונדאי i10 או סקודה סקאלה?

סקודה סקאלה 2024 (110 כ"ס לעומת 84 כ"ס). סקודה סקאלה מציעה 110 כ"ס לעומת 84 כ"ס ב-i10. הפער מורגש במיוחד כשנדרשים יותר כוח בעליות ובעקיפות, אף שבביקורות מצוין שגם ביצועי הסקאלה מוגבלים תחת עומס.

איזה רכב מרווח יותר, יונדאי i10 או סקודה סקאלה?

סקודה סקאלה 2024 (5 מושבים לעומת 5 מושבים). סקודה סקאלה מתאימה יותר למי שזקוקים למרחב משפחתי: בביקורות מצוינים תא מטען של כ-446-467 ליטר בסקאלה לעומת 252 ליטר ב-i10. לשתיהן 5 מושבים, אך הסקאלה מרווחת ושימושית יותר למשפחה.

איזה רכב נגנב פחות, יונדאי i10 או סקודה סקאלה?

סקודה סקאלה 2024 (1.4 ל-1,000 רכבים לעומת 5.6 ל-1,000 רכבים). לסקודה סקאלה סיכון גניבה נמוך יותר לפי הנתון: 1.4 ל-1,000 רכבים לעומת 5.6 ל-1,000 ב-i10. הפער מעדיף את הסקאלה, אך אינו מבטיח את עלות הביטוח או את רמת המיגון לרכב מסוים.

איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, יונדאי i10 או סקודה סקאלה?

סקודה סקאלה 2024 (24 ימים לעומת 25 ימים). סקודה סקאלה נמכרת בתוך 24 ימים לעומת 25 ימים ל-i10. ההפרש של יום קטן, כך שבפועל זמני המכירה דומים מאוד.

איזה רכב נפוץ יותר בכביש, יונדאי i10 או סקודה סקאלה?

יונדאי i10 2024 (1,807 על הכביש לעומת 1,203 על הכביש). יונדאי i10 נפוצה יותר בכביש: 1,807 רכבים לעומת 1,203 סקאלה. תפוצה גבוהה יותר עשויה להקל על מציאת מידע ובעלי מקצוע שמכירים את הדגם.

יונדאי i10 בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

סקודה סקאלה בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

השוואות נוספות

השוו רכבים אחרים לפי מה שחשוב לכם