יונדאי באיון או סיאט ארונה? השוואה מלאה 2024

ההמלצה שלנו

לפי מכלול העדיפויות, סיאט ארונה 2024 היא הבחירה הכוללת העדיפה: היא זולה יותר, חזקה יותר, נמכרת מהר יותר ונפוצה יותר, וגם מובילה במדדי האמינות, המרחב וסיכון הגניבה. יונדאי באיון 2024 מתאימה יותר אם חשובים לכם שמירת ערך, עלויות אחזקה, בטיחות או קבוצת זיהום נמוכה יותר. שתי המכוניות שימושיות, אך שתיהן עשויות להיות נוקשות על כביש משובש, ובשתיהן המושב האחורי צפוף לשלושה מבוגרים. בדקו את תיבת ההילוכים ואת היסטוריית הטיפולים של הרכב הספציפי לפני הקנייה.

מחיר רכישה: סיאט ארונה 2024

  • יונדאי באיון 2024: ₪106,540
  • סיאט ארונה 2024: ₪95,000

סיאט ארונה 2024 זולה יותר לרכישה: ₪95,000 לעומת ₪106,540 לבאיון. הפער משמעותי אם חשוב לכם לצמצם את ההוצאה הראשונית.

שמירת ערך: יונדאי באיון 2024

  • יונדאי באיון 2024: 10.7% בשנה
  • סיאט ארונה 2024: 13.5% בשנה

יונדאי באיון מובילה בשמירת ערך: ירידה של 10.7% בשנה לעומת 13.5% בארונה. זה עשוי להיות יתרון אם אתם מתכננים למכור בהמשך.

עלויות אחזקה: יונדאי באיון 2024

  • יונדאי באיון 2024: דרגה 3 מתוך 5
  • סיאט ארונה 2024: דרגה 4 מתוך 5

הבאיון מובילה בעלויות האחזקה, בדרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 4 מתוך 5 בארונה. לפי המדד הזה, היא הבחירה העדיפה למי שמחפש הוצאות אחזקה נמוכות יותר.

אמינות: סיאט ארונה 2024

  • יונדאי באיון 2024: 1 ריקולים
  • סיאט ארונה 2024: 0 ריקולים

הארונה מובילה במדד האמינות, עם 0 ריקולים לעומת ריקול אחד בבאיון. זהו יתרון במדד הזה, אך כדאי לבדוק גם את היסטוריית הטיפולים ואת פעולת תיבת ההילוכים ברכב הספציפי.

בטיחות: יונדאי באיון 2024

  • יונדאי באיון 2024: ציון בטיחות 3.5
  • סיאט ארונה 2024: ציון בטיחות 3

הבאיון מובילה במדד הבטיחות, עם ציון בטיחות 3.5 לעומת 3 בארונה. שתיהן מציעות מערכות בטיחות, אך לפי המדד הזה לבאיון יתרון.

חיסכון ואיכות סביבה: יונדאי באיון 2024

  • יונדאי באיון 2024: קבוצת זיהום 9
  • סיאט ארונה 2024: קבוצת זיהום 11

הבאיון מובילה במדד החיסכון והסביבה, עם קבוצת זיהום 9 לעומת 11 בארונה. מספר נמוך יותר מצביע על יתרון לבאיון במדד זה.

ביצועים: סיאט ארונה 2024

  • יונדאי באיון 2024: 100 כ"ס
  • סיאט ארונה 2024: 115 כ"ס

הארונה מובילה בביצועים: 115 כ״ס לעומת 100 כ״ס בבאיון. הפער עשוי להיות מורגש במיוחד בעומס, בעליות ובעקיפות; גם בבאיון הביצועים מוגבלים יותר בתנאים כאלה.

מרחב ומשפחה: סיאט ארונה 2024

  • יונדאי באיון 2024: 5 מושבים
  • סיאט ארונה 2024: 5 מושבים

הארונה מובילה במדד המרחב והמשפחה, אף שלשתיהן 5 מושבים. בפועל, לשתיהן יש מגבלות כשמסיעים שלושה מבוגרים מאחור, והארונה מציעה תא מטען בנפח 400 ליטר לעומת 373 ליטר בגרסאות הבאיונית הרגילות.

סיכון גניבה: סיאט ארונה 2024

  • יונדאי באיון 2024: 6.8 ל-1,000 רכבים
  • סיאט ארונה 2024: 2.8 ל-1,000 רכבים

הארונה מובילה בסיכון הגניבה, עם 2.8 לעומת 6.8 ל-1,000 רכבים בבאיון. לפי המדד הזה, הסיכון נמוך יותר בארונה.

מהירות מכירה: סיאט ארונה 2024

  • יונדאי באיון 2024: 40 ימים
  • סיאט ארונה 2024: 29 ימים

הארונה נמכרת מהר יותר לפי המדד: 29 ימים לעומת 40 ימים לבאיון. הפער עשוי להקל עליכם למכור אותה בהמשך.

מוניטין ושביעות רצון: סיאט ארונה 2024

  • יונדאי באיון 2024: 7 יתרונות
  • סיאט ארונה 2024: 6 יתרונות

הארונה מובילה במדד המוניטין ושביעות הרצון, אף שלבאיון מופיעים 7 יתרונות לעומת 6 בארונה. לכן אל תסתמכו על מספר היתרונות לבדו, וכדאי להביא בחשבון גם את חוויית הנהיגה והצרכים שלכם.

פופולריות בכביש: סיאט ארונה 2024

  • יונדאי באיון 2024: 1,173 על הכביש
  • סיאט ארונה 2024: 4,273 על הכביש

הארונה נפוצה יותר בכביש, עם 4,273 רכבים לעומת 1,173 באיון. היא עשויה להיות בחירה מוכרת יותר בשוק, בעוד הבאיון פחות נפוצה.

טכנולוגיה ונוחות: תיקו

  • יונדאי באיון 2024: 6 מערכות
  • סיאט ארונה 2024: 6 מערכות

אין יתרון במדד הזה: לשתיהן 6 מערכות. כדאי להשוות את האבזור בפועל ברמת הגימור ובמכוניות המסוימות שאתם בודקים.

למי מתאים כל רכב

  • יונדאי באיון 2024: יונדאי באיון 2024 מתאימה לכם אם אתם מעדיפים יתרון בשמירת ערך, באחזקה, בבטיחות ובמדד הסביבתי, ומסתדרים עם ביצועים מתונים יותר ונוחות עירונית בינונית.
  • סיאט ארונה 2024: סיאט ארונה 2024 מתאימה לכם אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך יותר, ביצועים זריזים, תא מטען גדול יותר ומכונית נפוצה שקל יחסית למכור.

שאלות נפוצות

מה עדיף, יונדאי באיון או סיאט ארונה?

לפי מכלול העדיפויות, סיאט ארונה 2024 היא הבחירה הכוללת העדיפה: היא זולה יותר, חזקה יותר, נמכרת מהר יותר ונפוצה יותר, וגם מובילה במדדי האמינות, המרחב וסיכון הגניבה. יונדאי באיון 2024 מתאימה יותר אם חשובים לכם שמירת ערך, עלויות אחזקה, בטיחות או קבוצת זיהום נמוכה יותר. שתי המכוניות שימושיות, אך שתיהן עשויות להיות נוקשות על כביש משובש, ובשתיהן המושב האחורי צפוף לשלושה מבוגרים. בדקו את תיבת ההילוכים ואת היסטוריית הטיפולים של הרכב הספציפי לפני הקנייה.

איזה רכב זול יותר, יונדאי באיון או סיאט ארונה?

סיאט ארונה 2024 (₪95,000 לעומת ₪106,540). סיאט ארונה 2024 זולה יותר לרכישה: ₪95,000 לעומת ₪106,540 לבאיון. הפער משמעותי אם חשוב לכם לצמצם את ההוצאה הראשונית.

איזה רכב שומר ערך טוב יותר, יונדאי באיון או סיאט ארונה?

יונדאי באיון 2024 (10.7% בשנה לעומת 13.5% בשנה). יונדאי באיון מובילה בשמירת ערך: ירידה של 10.7% בשנה לעומת 13.5% בארונה. זה עשוי להיות יתרון אם אתם מתכננים למכור בהמשך.

איזה רכב זול יותר לאחזקה, יונדאי באיון או סיאט ארונה?

יונדאי באיון 2024 (דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 4 מתוך 5). הבאיון מובילה בעלויות האחזקה, בדרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 4 מתוך 5 בארונה. לפי המדד הזה, היא הבחירה העדיפה למי שמחפש הוצאות אחזקה נמוכות יותר.

איזה רכב אמין יותר, יונדאי באיון או סיאט ארונה?

סיאט ארונה 2024 (0 ריקולים לעומת 1 ריקולים). הארונה מובילה במדד האמינות, עם 0 ריקולים לעומת ריקול אחד בבאיון. זהו יתרון במדד הזה, אך כדאי לבדוק גם את היסטוריית הטיפולים ואת פעולת תיבת ההילוכים ברכב הספציפי.

איזה רכב בטיחותי יותר, יונדאי באיון או סיאט ארונה?

יונדאי באיון 2024 (ציון בטיחות 3.5 לעומת ציון בטיחות 3). הבאיון מובילה במדד הבטיחות, עם ציון בטיחות 3.5 לעומת 3 בארונה. שתיהן מציעות מערכות בטיחות, אך לפי המדד הזה לבאיון יתרון.

איזה רכב חסכוני יותר, יונדאי באיון או סיאט ארונה?

יונדאי באיון 2024 (קבוצת זיהום 9 לעומת קבוצת זיהום 11). הבאיון מובילה במדד החיסכון והסביבה, עם קבוצת זיהום 9 לעומת 11 בארונה. מספר נמוך יותר מצביע על יתרון לבאיון במדד זה.

לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, יונדאי באיון או סיאט ארונה?

סיאט ארונה 2024 (115 כ"ס לעומת 100 כ"ס). הארונה מובילה בביצועים: 115 כ״ס לעומת 100 כ״ס בבאיון. הפער עשוי להיות מורגש במיוחד בעומס, בעליות ובעקיפות; גם בבאיון הביצועים מוגבלים יותר בתנאים כאלה.

איזה רכב מרווח יותר, יונדאי באיון או סיאט ארונה?

סיאט ארונה 2024 (5 מושבים לעומת 5 מושבים). הארונה מובילה במדד המרחב והמשפחה, אף שלשתיהן 5 מושבים. בפועל, לשתיהן יש מגבלות כשמסיעים שלושה מבוגרים מאחור, והארונה מציעה תא מטען בנפח 400 ליטר לעומת 373 ליטר בגרסאות הבאיונית הרגילות.

איזה רכב נגנב פחות, יונדאי באיון או סיאט ארונה?

סיאט ארונה 2024 (2.8 ל-1,000 רכבים לעומת 6.8 ל-1,000 רכבים). הארונה מובילה בסיכון הגניבה, עם 2.8 לעומת 6.8 ל-1,000 רכבים בבאיון. לפי המדד הזה, הסיכון נמוך יותר בארונה.

איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, יונדאי באיון או סיאט ארונה?

סיאט ארונה 2024 (29 ימים לעומת 40 ימים). הארונה נמכרת מהר יותר לפי המדד: 29 ימים לעומת 40 ימים לבאיון. הפער עשוי להקל עליכם למכור אותה בהמשך.

לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, יונדאי באיון או סיאט ארונה?

סיאט ארונה 2024 (6 יתרונות לעומת 7 יתרונות). הארונה מובילה במדד המוניטין ושביעות הרצון, אף שלבאיון מופיעים 7 יתרונות לעומת 6 בארונה. לכן אל תסתמכו על מספר היתרונות לבדו, וכדאי להביא בחשבון גם את חוויית הנהיגה והצרכים שלכם.

איזה רכב נפוץ יותר בכביש, יונדאי באיון או סיאט ארונה?

סיאט ארונה 2024 (4,273 על הכביש לעומת 1,173 על הכביש). הארונה נפוצה יותר בכביש, עם 4,273 רכבים לעומת 1,173 באיון. היא עשויה להיות בחירה מוכרת יותר בשוק, בעוד הבאיון פחות נפוצה.

יונדאי באיון בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

סיאט ארונה בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

השוואות נוספות

השוו רכבים אחרים לפי מה שחשוב לכם