ניסאן סנטרה או סקודה ראפיד? השוואה מלאה 2019

ההמלצה שלנו

הראפיד היא הבחירה הכוללת המתאימה יותר למי שמחפש מחיר רכישה נמוך, חיסכון ומהירות מכירה, והיא גם זולה יותר לקנייה. הסנטרה עדיפה למי שמעדיף שמירת ערך, בטיחות, ביצועים, פחות סיכון גניבה, נפוצות ואבזור. בשני הדגמים חשוב לבדוק היטב את התיבה ואת היסטוריית התחזוקה: בראפיד את פעולת התיבה הדו־מצמדית, ובסנטרה את התיבה הרציפה. אם נוחות הנסיעה חשובה לכם במיוחד, קחו בחשבון שבביקורות נמתחה ביקורת על נוחות הראפיד, ועל רעש ותגובה איטית של תיבת הסנטרה תחת עומס.

מחיר רכישה: סקודה ראפיד 2019

  • ניסאן סנטרה 2019: ₪45,000
  • סקודה ראפיד 2019: ₪33,900

הראפיד זולה יותר לרכישה, במחיר של ₪33,900 לעומת ₪45,000 לסנטרה. הפער משאיר לכם יותר תקציב לקנייה ולבדיקות לפני הרכישה.

שמירת ערך: ניסאן סנטרה 2019

  • ניסאן סנטרה 2019: 9.4% בשנה
  • סקודה ראפיד 2019: 11.5% בשנה

הסנטרה מובילה בשמירת ערך: ירידת ערך שנתית של 9.4% לעומת 11.5% בראפיד. בפועל, הראפיד זולה יותר עכשיו, אך לפי הנתון הזה הסנטרה צפויה לשמור טוב יותר על ערכה.

עלויות אחזקה: תיקו

  • ניסאן סנטרה 2019: דרגה 5 מתוך 5
  • סקודה ראפיד 2019: דרגה 5 מתוך 5

שתיהן באותה דרגת עלויות אחזקה, דרגה 5 מתוך 5, ולכן אין כאן יתרון לאחת מהן. בפועל, בשתיהן חשוב לבדוק את מצב התיבה והיסטוריית הטיפולים.

אמינות: תיקו

  • ניסאן סנטרה 2019: 1 ריקולים
  • סקודה ראפיד 2019: 1 ריקולים

שתיהן עם ריקול אחד, כך שאין הבדל ביניהן במדד הזה. בדיקה פרטנית של הרכב והיסטוריית הטיפולים חשובות במיוחד, בעיקר בגלל סימני השאלה סביב התיבות בשני הדגמים.

בטיחות: ניסאן סנטרה 2019

  • ניסאן סנטרה 2019: 6 כריות אוויר
  • סקודה ראפיד 2019: 6 כריות אוויר

הסנטרה מובילה בבטיחות, אף שלשתיהן 6 כריות אוויר. בסנטרה מערכות הבטיחות המתקדמות המקוריות מוגבלות, ולכן כדאי לברר אילו מערכות מותקנות ברכב הספציפי.

חיסכון ואיכות סביבה: סקודה ראפיד 2019

  • ניסאן סנטרה 2019: קבוצת זיהום 14
  • סקודה ראפיד 2019: קבוצת זיהום 13

הראפיד מובילה במדד החיסכון ואיכות הסביבה, עם קבוצת זיהום 13 לעומת 14 בסנטרה. גם במבחן הדרך היא תוארה כחסכונית, אך צריכת הדלק בפועל תלויה בתנאי הנסיעה ובמצב הרכב.

ביצועים: ניסאן סנטרה 2019

  • ניסאן סנטרה 2019: 124 כ"ס
  • סקודה ראפיד 2019: 110 כ"ס

הסנטרה מובילה בהספק, עם 124 כ״ס לעומת 110 כ״ס בראפיד. הפער לטובתה במנוע, אך בביקורות צוין שביצועי הסנטרה פושרים ושהמנוע והתיבה רועשים תחת עומס.

מרחב ומשפחה: תיקו

  • ניסאן סנטרה 2019: 5 מושבים
  • סקודה ראפיד 2019: 5 מושבים

שתיהן מציעות חמישה מושבים ומובילות יחד במדד המרחב והמשפחה. בביקורות צוין שלשתיהן תא מטען גדול, ולראפיד תא מטען בנפח כ-550 ליטר.

סיכון גניבה: ניסאן סנטרה 2019

  • ניסאן סנטרה 2019: 4.0 ל-1,000 רכבים
  • סקודה ראפיד 2019: 5.1 ל-1,000 רכבים

הסנטרה מובילה בסיכון גניבה, עם 4.0 מקרים לכל 1,000 רכבים לעומת 5.1 בראפיד. מדובר בהבדל בשיעור הגניבות, וכדאי להביא אותו בחשבון לצד אמצעי המיגון והביטוח.

מהירות מכירה: סקודה ראפיד 2019

  • ניסאן סנטרה 2019: 39 ימים
  • סקודה ראפיד 2019: 22 ימים

הראפיד נמכרת מהר יותר, בתוך 22 ימים לעומת 39 ימים בסנטרה. אם תרצו למכור בעתיד, הנתון מצביע על המתנה קצרה יותר לראפיד.

מוניטין ושביעות רצון: סקודה ראפיד 2019

  • ניסאן סנטרה 2019: 6 יתרונות
  • סקודה ראפיד 2019: 6 יתרונות

הראפיד מובילה במוניטין ושביעות רצון; בשני הדגמים מופיעים 6 יתרונות, כך שהפער אינו מתבטא במספר היתרונות לבדו.

פופולריות בכביש: ניסאן סנטרה 2019

  • ניסאן סנטרה 2019: 1,405 על הכביש
  • סקודה ראפיד 2019: 887 על הכביש

הסנטרה נפוצה יותר בכביש, עם 1,405 מכוניות לעומת 887 ראפיד. נפוצות גבוהה יותר עשויה להקל על מציאת מידע וחלקים, אך אינה מבטיחה מצב טוב יותר של רכב מסוים.

טכנולוגיה ונוחות: ניסאן סנטרה 2019

  • ניסאן סנטרה 2019: 5 מערכות
  • סקודה ראפיד 2019: 4 מערכות

הסנטרה מובילה במספר המערכות, עם 5 לעומת 4 בראפיד. בביקורות תואר אבזור נדיב יחסית בסנטרה, לצד תא נוסעים פשוט ואבזור בסיסי יותר בראפיד.

למי מתאים כל רכב

  • ניסאן סנטרה 2019: ניסאן סנטרה מתאימה למי שמחפש משפחתית מרווחת ומאובזרת, ומעדיף שמירת ערך, ביצועים ונפוצות, בתנאי שבודקים היטב את התיבה הרציפה.
  • סקודה ראפיד 2019: סקודה ראפיד מתאימה למי שמחפש משפחתית שימושית במחיר קנייה נמוך, עם מנוע חסכוני ותא מטען גדול, ומוכן להתפשר על נוחות ועל איכות תא הנוסעים.

שאלות נפוצות

מה עדיף, ניסאן סנטרה או סקודה ראפיד?

הראפיד היא הבחירה הכוללת המתאימה יותר למי שמחפש מחיר רכישה נמוך, חיסכון ומהירות מכירה, והיא גם זולה יותר לקנייה. הסנטרה עדיפה למי שמעדיף שמירת ערך, בטיחות, ביצועים, פחות סיכון גניבה, נפוצות ואבזור. בשני הדגמים חשוב לבדוק היטב את התיבה ואת היסטוריית התחזוקה: בראפיד את פעולת התיבה הדו־מצמדית, ובסנטרה את התיבה הרציפה. אם נוחות הנסיעה חשובה לכם במיוחד, קחו בחשבון שבביקורות נמתחה ביקורת על נוחות הראפיד, ועל רעש ותגובה איטית של תיבת הסנטרה תחת עומס.

איזה רכב זול יותר, ניסאן סנטרה או סקודה ראפיד?

סקודה ראפיד 2019 (₪33,900 לעומת ₪45,000). הראפיד זולה יותר לרכישה, במחיר של ₪33,900 לעומת ₪45,000 לסנטרה. הפער משאיר לכם יותר תקציב לקנייה ולבדיקות לפני הרכישה.

איזה רכב שומר ערך טוב יותר, ניסאן סנטרה או סקודה ראפיד?

ניסאן סנטרה 2019 (9.4% בשנה לעומת 11.5% בשנה). הסנטרה מובילה בשמירת ערך: ירידת ערך שנתית של 9.4% לעומת 11.5% בראפיד. בפועל, הראפיד זולה יותר עכשיו, אך לפי הנתון הזה הסנטרה צפויה לשמור טוב יותר על ערכה.

איזה רכב בטיחותי יותר, ניסאן סנטרה או סקודה ראפיד?

ניסאן סנטרה 2019 (6 כריות אוויר לעומת 6 כריות אוויר). הסנטרה מובילה בבטיחות, אף שלשתיהן 6 כריות אוויר. בסנטרה מערכות הבטיחות המתקדמות המקוריות מוגבלות, ולכן כדאי לברר אילו מערכות מותקנות ברכב הספציפי.

איזה רכב חסכוני יותר, ניסאן סנטרה או סקודה ראפיד?

סקודה ראפיד 2019 (קבוצת זיהום 13 לעומת קבוצת זיהום 14). הראפיד מובילה במדד החיסכון ואיכות הסביבה, עם קבוצת זיהום 13 לעומת 14 בסנטרה. גם במבחן הדרך היא תוארה כחסכונית, אך צריכת הדלק בפועל תלויה בתנאי הנסיעה ובמצב הרכב.

לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, ניסאן סנטרה או סקודה ראפיד?

ניסאן סנטרה 2019 (124 כ"ס לעומת 110 כ"ס). הסנטרה מובילה בהספק, עם 124 כ״ס לעומת 110 כ״ס בראפיד. הפער לטובתה במנוע, אך בביקורות צוין שביצועי הסנטרה פושרים ושהמנוע והתיבה רועשים תחת עומס.

איזה רכב נגנב פחות, ניסאן סנטרה או סקודה ראפיד?

ניסאן סנטרה 2019 (4.0 ל-1,000 רכבים לעומת 5.1 ל-1,000 רכבים). הסנטרה מובילה בסיכון גניבה, עם 4.0 מקרים לכל 1,000 רכבים לעומת 5.1 בראפיד. מדובר בהבדל בשיעור הגניבות, וכדאי להביא אותו בחשבון לצד אמצעי המיגון והביטוח.

איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, ניסאן סנטרה או סקודה ראפיד?

סקודה ראפיד 2019 (22 ימים לעומת 39 ימים). הראפיד נמכרת מהר יותר, בתוך 22 ימים לעומת 39 ימים בסנטרה. אם תרצו למכור בעתיד, הנתון מצביע על המתנה קצרה יותר לראפיד.

לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, ניסאן סנטרה או סקודה ראפיד?

סקודה ראפיד 2019 (6 יתרונות לעומת 6 יתרונות). הראפיד מובילה במוניטין ושביעות רצון; בשני הדגמים מופיעים 6 יתרונות, כך שהפער אינו מתבטא במספר היתרונות לבדו.

איזה רכב נפוץ יותר בכביש, ניסאן סנטרה או סקודה ראפיד?

ניסאן סנטרה 2019 (1,405 על הכביש לעומת 887 על הכביש). הסנטרה נפוצה יותר בכביש, עם 1,405 מכוניות לעומת 887 ראפיד. נפוצות גבוהה יותר עשויה להקל על מציאת מידע וחלקים, אך אינה מבטיחה מצב טוב יותר של רכב מסוים.

באיזה רכב יותר מערכות נוחות וטכנולוגיה, ניסאן סנטרה או סקודה ראפיד?

ניסאן סנטרה 2019 (5 מערכות לעומת 4 מערכות). הסנטרה מובילה במספר המערכות, עם 5 לעומת 4 בראפיד. בביקורות תואר אבזור נדיב יחסית בסנטרה, לצד תא נוסעים פשוט ואבזור בסיסי יותר בראפיד.

ניסאן סנטרה בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

סקודה ראפיד בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

השוואות נוספות

השוו רכבים אחרים לפי מה שחשוב לכם