קיה ריו או סקודה ראפיד? השוואה מלאה 2019
ההמלצה שלנו
הראפיד היא הבחירה הכוללת, ומתאימה במיוחד אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך, תא מטען גדול וקבוצת זיהום עדיפה. הריו עדיפה אם אתם נותנים משקל רב יותר לשמירת ערך, לריקולים, לבטיחות, לביצועים ולסיכון גניבה. בשני הדגמים התיבה הדו־מצמדית עלולה להיות פחות חלקה בזחילה ובחניה, לכן נסיעת מבחן ובדיקה של היסטוריית הטיפולים חשובות. בחרו לפי מצב הרכב והגרסה הספציפית, ולא רק לפי שם הדגם.
מחיר רכישה: סקודה ראפיד 2019
- קיה ריו 2019: ₪35,450
- סקודה ראפיד 2019: ₪33,900
הראפיד זולה יותר במחיר הרכישה: ₪33,900 לעומת ₪35,450 לריו. הפער הוא ₪1,550, כך שהיא משאירה יותר מהתקציב פנוי.
שמירת ערך: קיה ריו 2019
- קיה ריו 2019: 10.7% בשנה
- סקודה ראפיד 2019: 11.5% בשנה
הריו מובילה בשמירת ערך, עם ירידה של 10.7% בשנה לעומת 11.5% בראפיד. בפועל, הנתון מצביע על שחיקת ערך שנתית נמוכה יותר לריו.
עלויות אחזקה: תיקו
- קיה ריו 2019: דרגה 5 מתוך 5
- סקודה ראפיד 2019: דרגה 5 מתוך 5
לשני הרכבים דרגת אחזקה 5 מתוך 5, כך שאין ביניהם פער לפי המדד הזה.
אמינות: קיה ריו 2019
- קיה ריו 2019: 0 ריקולים
- סקודה ראפיד 2019: 1 ריקולים
לריו 0 ריקולים ולראפיד ריקול אחד, יתרון ברור לריו במדד זה. עם זאת, בשני הדגמים חשוב לבדוק את מצב התיבה הדו־מצמדית ואת היסטוריית הטיפולים.
בטיחות: קיה ריו 2019
- קיה ריו 2019: ציון בטיחות 1
- סקודה ראפיד 2019: 6 כריות אוויר
הריו מובילה במדד הבטיחות: מופיע לה ציון בטיחות 1, בעוד שלראפיד מצוינות 6 כריות אוויר. בריו מצוינות גם מערכות כמו בלימה אוטונומית ותיקון סטייה, אך כדאי לוודא אילו מערכות קיימות ברכב הספציפי.
חיסכון ואיכות סביבה: סקודה ראפיד 2019
- קיה ריו 2019: קבוצת זיהום 14
- סקודה ראפיד 2019: קבוצת זיהום 13
הראפיד מובילה בקבוצת הזיהום, 13 לעומת 14 בריו. ההבדל מצביע על יתרון לראפיד במדד הסביבתי הזה.
ביצועים: קיה ריו 2019
- קיה ריו 2019: 114 כ"ס
- סקודה ראפיד 2019: 110 כ"ס
לריו 114 כ״ס לעומת 110 כ״ס בראפיד, ולכן היא מובילה בהספק. בפועל, גם גרסת המנוע והתיבה ברכב המסוים משפיעות על תחושת הביצועים.
מרחב ומשפחה: תיקו
- קיה ריו 2019: 5 מושבים
- סקודה ראפיד 2019: 5 מושבים
לשני הרכבים 5 מושבים, והם מציעים שימושיות למשפחה; הראפיד בולטת במיוחד בתא מטען גדול של כ-550 ליטר, לעומת 300 ליטר בריו.
סיכון גניבה: קיה ריו 2019
- קיה ריו 2019: 4.7 ל-1,000 רכבים
- סקודה ראפיד 2019: 5.1 ל-1,000 רכבים
לריו שיעור גניבה נמוך יותר: 4.7 ל-1,000 רכבים לעומת 5.1 ל-1,000 בראפיד. הפער קטן, אך הוא לטובת הריו.
מהירות מכירה: תיקו
- קיה ריו 2019: 22 ימים
- סקודה ראפיד 2019: 22 ימים
לפי המדד, לשני הרכבים זמן מכירה של 22 ימים, כך שאין יתרון לאחד מהם במהירות המכירה.
מוניטין ושביעות רצון: סקודה ראפיד 2019
- קיה ריו 2019: 6 יתרונות
- סקודה ראפיד 2019: 6 יתרונות
הראפיד מובילה במוניטין ובשביעות רצון, אם כי לשני הדגמים מופיעים 6 יתרונות. לכן אין כאן פער ברור במספר היתרונות עצמו.
פופולריות בכביש: סקודה ראפיד 2019
- קיה ריו 2019: 603 על הכביש
- סקודה ראפיד 2019: 887 על הכביש
הראפיד נפוצה יותר בכביש, עם 887 רכבים לעומת 603 לריו. זה עשוי להקל על השוואת מודעות ועל מציאת בעלי מקצוע שמכירים את הדגם.
טכנולוגיה ונוחות: תיקו
- קיה ריו 2019: 4 מערכות
- סקודה ראפיד 2019: 4 מערכות
לשני הרכבים 4 מערכות במדד, כך שאין יתרון כמותי לאחד מהם. בריו מצוינות בין היתר מערכות בטיחות וקישוריות, וכדאי לבדוק את האבזור בפועל ברכב שאתם שוקלים.
למי מתאים כל רכב
- קיה ריו 2019: קיה ריו 2019 מתאימה לכם אם חשובים לכם בטיחות, שמירת ערך וביצועים, ואתם מוכנים לבדוק היטב את פעולת התיבה ואת מצב המתלים.
- סקודה ראפיד 2019: סקודה ראפיד 2019 מתאימה לכם אם אתם מחפשים מחיר רכישה נמוך יותר, מרחב ותא מטען גדול, ומוכנים לבדוק בקפידה את התיבה ואת היסטוריית התחזוקה.
שאלות נפוצות
מה עדיף, קיה ריו או סקודה ראפיד?
הראפיד היא הבחירה הכוללת, ומתאימה במיוחד אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך, תא מטען גדול וקבוצת זיהום עדיפה. הריו עדיפה אם אתם נותנים משקל רב יותר לשמירת ערך, לריקולים, לבטיחות, לביצועים ולסיכון גניבה. בשני הדגמים התיבה הדו־מצמדית עלולה להיות פחות חלקה בזחילה ובחניה, לכן נסיעת מבחן ובדיקה של היסטוריית הטיפולים חשובות. בחרו לפי מצב הרכב והגרסה הספציפית, ולא רק לפי שם הדגם.
איזה רכב זול יותר, קיה ריו או סקודה ראפיד?
סקודה ראפיד 2019 (₪33,900 לעומת ₪35,450). הראפיד זולה יותר במחיר הרכישה: ₪33,900 לעומת ₪35,450 לריו. הפער הוא ₪1,550, כך שהיא משאירה יותר מהתקציב פנוי.
איזה רכב שומר ערך טוב יותר, קיה ריו או סקודה ראפיד?
קיה ריו 2019 (10.7% בשנה לעומת 11.5% בשנה). הריו מובילה בשמירת ערך, עם ירידה של 10.7% בשנה לעומת 11.5% בראפיד. בפועל, הנתון מצביע על שחיקת ערך שנתית נמוכה יותר לריו.
איזה רכב אמין יותר, קיה ריו או סקודה ראפיד?
קיה ריו 2019 (0 ריקולים לעומת 1 ריקולים). לריו 0 ריקולים ולראפיד ריקול אחד, יתרון ברור לריו במדד זה. עם זאת, בשני הדגמים חשוב לבדוק את מצב התיבה הדו־מצמדית ואת היסטוריית הטיפולים.
איזה רכב בטיחותי יותר, קיה ריו או סקודה ראפיד?
קיה ריו 2019 (ציון בטיחות 1 לעומת 6 כריות אוויר). הריו מובילה במדד הבטיחות: מופיע לה ציון בטיחות 1, בעוד שלראפיד מצוינות 6 כריות אוויר. בריו מצוינות גם מערכות כמו בלימה אוטונומית ותיקון סטייה, אך כדאי לוודא אילו מערכות קיימות ברכב הספציפי.
איזה רכב חסכוני יותר, קיה ריו או סקודה ראפיד?
סקודה ראפיד 2019 (קבוצת זיהום 13 לעומת קבוצת זיהום 14). הראפיד מובילה בקבוצת הזיהום, 13 לעומת 14 בריו. ההבדל מצביע על יתרון לראפיד במדד הסביבתי הזה.
לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, קיה ריו או סקודה ראפיד?
קיה ריו 2019 (114 כ"ס לעומת 110 כ"ס). לריו 114 כ״ס לעומת 110 כ״ס בראפיד, ולכן היא מובילה בהספק. בפועל, גם גרסת המנוע והתיבה ברכב המסוים משפיעות על תחושת הביצועים.
איזה רכב נגנב פחות, קיה ריו או סקודה ראפיד?
קיה ריו 2019 (4.7 ל-1,000 רכבים לעומת 5.1 ל-1,000 רכבים). לריו שיעור גניבה נמוך יותר: 4.7 ל-1,000 רכבים לעומת 5.1 ל-1,000 בראפיד. הפער קטן, אך הוא לטובת הריו.
לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, קיה ריו או סקודה ראפיד?
סקודה ראפיד 2019 (6 יתרונות לעומת 6 יתרונות). הראפיד מובילה במוניטין ובשביעות רצון, אם כי לשני הדגמים מופיעים 6 יתרונות. לכן אין כאן פער ברור במספר היתרונות עצמו.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, קיה ריו או סקודה ראפיד?
סקודה ראפיד 2019 (887 על הכביש לעומת 603 על הכביש). הראפיד נפוצה יותר בכביש, עם 887 רכבים לעומת 603 לריו. זה עשוי להקל על השוואת מודעות ועל מציאת בעלי מקצוע שמכירים את הדגם.
קיה ריו בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
סקודה ראפיד בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות