קיה ריו או ניסאן סנטרה? השוואה מלאה 2024

ההמלצה שלנו

ניסאן סנטרה מתאימה יותר למי שמחפש משפחתית מרווחת וחזקה יותר, עם יתרון במדדי שמירת ערך, אחזקה, בטיחות ופופולריות. קיה ריו עדיפה אם חשוב לכם להוציא פחות בקנייה או למכור מהר יותר, והיא גם שימושית ומרווחת יחסית לסופרמיני. לפני קנייה בדקו היטב היסטוריית טיפולים ושימוש בצי בשני הדגמים; בריו שימו לב לתפקוד התיבה הדו-מצמדית, ובסנטרה להתנהגות תיבת ה-CVT ולצריכת הדלק. בסך הכול הסנטרה מתאימה יותר למי שמעדיף את יתרונות המשפחתית, ואילו הריו היא בחירה הגיונית למי שמעדיף מחיר רכישה נמוך יותר.

מחיר רכישה: קיה ריו 2024

  • קיה ריו 2024: ₪80,000
  • ניסאן סנטרה 2024: ₪98,600

קיה ריו מובילה במחיר רכישה של ₪80,000 לעומת ₪98,600 לסנטרה, פער של ₪18,600 שמפחית את סכום הקנייה הראשוני.

שמירת ערך: ניסאן סנטרה 2024

  • קיה ריו 2024: 13.8% בשנה
  • ניסאן סנטרה 2024: 12.3% בשנה

ניסאן סנטרה מובילה בשמירת ערך: ירידת הערך השנתית שלה היא 12.3% לעומת 13.8% בריו. בפועל, שיעור נמוך יותר משמעו שחיקה מתונה יותר בערך הרכב.

עלויות אחזקה: ניסאן סנטרה 2024

  • קיה ריו 2024: דרגה 5 מתוך 5
  • ניסאן סנטרה 2024: דרגה 3 מתוך 5

הסנטרה מובילה בעלויות אחזקה, עם דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 לריו. הפער מצביע על יתרון לסנטרה בהוצאות האחזקה, אך כדאי להביא בחשבון גם את הוצאות הדלק שלה.

אמינות: תיקו

  • קיה ריו 2024: 0 ריקולים
  • ניסאן סנטרה 2024: 0 ריקולים

אין יתרון לאחד הדגמים במספר הריקולים: לשניהם 0 ריקולים. ברכב משומש עדיין חשוב לבדוק טיפולים והיסטוריית שימוש, במיוחד אם שימש בצי.

בטיחות: ניסאן סנטרה 2024

  • קיה ריו 2024: ציון בטיחות 1
  • ניסאן סנטרה 2024: ציון בטיחות 3

ניסאן סנטרה מובילה עם ציון בטיחות 3 לעומת ציון 1 בריו. זהו פער לטובת הסנטרה במדד הבטיחות.

חיסכון ואיכות סביבה: ניסאן סנטרה 2024

  • קיה ריו 2024: קבוצת זיהום 14
  • ניסאן סנטרה 2024: קבוצת זיהום 9

ניסאן סנטרה מובילה בקבוצת זיהום 9 לעומת קבוצת זיהום 14 בריו. עם זאת, במבחנים צריכת הדלק בפועל של הסנטרה אינה מצטיינת, ולכן כדאי לבחון גם את הוצאות הדלק הצפויות.

ביצועים: ניסאן סנטרה 2024

  • קיה ריו 2024: 100 כ"ס
  • ניסאן סנטרה 2024: 149 כ"ס

הסנטרה מובילה עם 149 כ"ס לעומת 100 כ"ס בריו, פער שמעניק לה יתרון בכוח הזמין. בריו תיבת ההילוכים הדו-מצמדית עלולה להסס בזחילה ובהאצה חזקה.

מרחב ומשפחה: תיקו

  • קיה ריו 2024: 5 מושבים
  • ניסאן סנטרה 2024: 5 מושבים

שני הדגמים מציעים 5 מושבים, כך שאין יתרון לפי הנתון הזה בלבד. הסנטרה מציעה מרווח טוב במיוחד מאחור, ואילו הריו מרווחת יחסית לקטגוריית הסופרמיני ובעלת תא מטען שימושי.

סיכון גניבה: ניסאן סנטרה 2024

  • קיה ריו 2024: 4.7 ל-1,000 רכבים
  • ניסאן סנטרה 2024: 4.0 ל-1,000 רכבים

ניסאן סנטרה מובילה בסיכון גניבה נמוך יותר: 4.0 ל-1,000 רכבים לעומת 4.7 בריו. מדובר בפער קטן במספר הרכבים לכל אלף, אך הוא לטובת הסנטרה.

מהירות מכירה: קיה ריו 2024

  • קיה ריו 2024: 22 ימים
  • ניסאן סנטרה 2024: 35 ימים

קיה ריו נמכרת מהר יותר: 22 ימים לעומת 35 ימים לסנטרה. הפער עשוי להיות משמעותי אם חשוב לכם למכור את הרכב בזמן קצר יותר.

מוניטין ושביעות רצון: תיקו

  • קיה ריו 2024: 7 יתרונות
  • ניסאן סנטרה 2024: 5 יתרונות

בשני הדגמים מופיעים יתרונות במוניטין ובשביעות רצון: 7 בריו ו-5 בסנטרה. לריו יתרון במספר היתרונות המופיעים במדד, אך אין בכך לבדו הבטחה לחוויית בעלות מסוימת.

פופולריות בכביש: ניסאן סנטרה 2024

  • קיה ריו 2024: 223 על הכביש
  • ניסאן סנטרה 2024: 663 על הכביש

ניסאן סנטרה נפוצה יותר בכביש, עם 663 רכבים לעומת 223 לריו. נפוצות גבוהה יותר עשויה להקל על מציאת מידע וניסיון של בעלי רכב אחרים.

טכנולוגיה ונוחות: ניסאן סנטרה 2024

  • קיה ריו 2024: 5 מערכות
  • ניסאן סנטרה 2024: 6 מערכות

הסנטרה מובילה במספר המערכות, עם 6 לעומת 5 בריו. גם בביקורות היא מתוארת כמאובזרת בנדיבות, בעוד האבזור בריו בסיסי יחסית.

למי מתאים כל רכב

  • קיה ריו 2024: קיה ריו מתאימה למי שמחפש רכב קטן יחסית במחיר רכישה נמוך יותר, עם תא מטען שימושי ויכולת למכור אותו מהר; בדקו היטב את היסטוריית הטיפולים ואת מצב התיבה, במיוחד אם הרכב שימש בצי.
  • ניסאן סנטרה 2024: ניסאן סנטרה מתאימה למי שמעדיף משפחתית מרווחת, מאובזרת וחזקה יותר, ומוכן לשלם יותר בקנייה ולהביא בחשבון צריכת דלק בפועל שאינה מצטיינת.

שאלות נפוצות

מה עדיף, קיה ריו או ניסאן סנטרה?

ניסאן סנטרה מתאימה יותר למי שמחפש משפחתית מרווחת וחזקה יותר, עם יתרון במדדי שמירת ערך, אחזקה, בטיחות ופופולריות. קיה ריו עדיפה אם חשוב לכם להוציא פחות בקנייה או למכור מהר יותר, והיא גם שימושית ומרווחת יחסית לסופרמיני. לפני קנייה בדקו היטב היסטוריית טיפולים ושימוש בצי בשני הדגמים; בריו שימו לב לתפקוד התיבה הדו-מצמדית, ובסנטרה להתנהגות תיבת ה-CVT ולצריכת הדלק. בסך הכול הסנטרה מתאימה יותר למי שמעדיף את יתרונות המשפחתית, ואילו הריו היא בחירה הגיונית למי שמעדיף מחיר רכישה נמוך יותר.

איזה רכב זול יותר, קיה ריו או ניסאן סנטרה?

קיה ריו 2024 (₪80,000 לעומת ₪98,600). קיה ריו מובילה במחיר רכישה של ₪80,000 לעומת ₪98,600 לסנטרה, פער של ₪18,600 שמפחית את סכום הקנייה הראשוני.

איזה רכב שומר ערך טוב יותר, קיה ריו או ניסאן סנטרה?

ניסאן סנטרה 2024 (12.3% בשנה לעומת 13.8% בשנה). ניסאן סנטרה מובילה בשמירת ערך: ירידת הערך השנתית שלה היא 12.3% לעומת 13.8% בריו. בפועל, שיעור נמוך יותר משמעו שחיקה מתונה יותר בערך הרכב.

איזה רכב זול יותר לאחזקה, קיה ריו או ניסאן סנטרה?

ניסאן סנטרה 2024 (דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5). הסנטרה מובילה בעלויות אחזקה, עם דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 לריו. הפער מצביע על יתרון לסנטרה בהוצאות האחזקה, אך כדאי להביא בחשבון גם את הוצאות הדלק שלה.

איזה רכב בטיחותי יותר, קיה ריו או ניסאן סנטרה?

ניסאן סנטרה 2024 (ציון בטיחות 3 לעומת ציון בטיחות 1). ניסאן סנטרה מובילה עם ציון בטיחות 3 לעומת ציון 1 בריו. זהו פער לטובת הסנטרה במדד הבטיחות.

איזה רכב חסכוני יותר, קיה ריו או ניסאן סנטרה?

ניסאן סנטרה 2024 (קבוצת זיהום 9 לעומת קבוצת זיהום 14). ניסאן סנטרה מובילה בקבוצת זיהום 9 לעומת קבוצת זיהום 14 בריו. עם זאת, במבחנים צריכת הדלק בפועל של הסנטרה אינה מצטיינת, ולכן כדאי לבחון גם את הוצאות הדלק הצפויות.

לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, קיה ריו או ניסאן סנטרה?

ניסאן סנטרה 2024 (149 כ"ס לעומת 100 כ"ס). הסנטרה מובילה עם 149 כ"ס לעומת 100 כ"ס בריו, פער שמעניק לה יתרון בכוח הזמין. בריו תיבת ההילוכים הדו-מצמדית עלולה להסס בזחילה ובהאצה חזקה.

איזה רכב נגנב פחות, קיה ריו או ניסאן סנטרה?

ניסאן סנטרה 2024 (4.0 ל-1,000 רכבים לעומת 4.7 ל-1,000 רכבים). ניסאן סנטרה מובילה בסיכון גניבה נמוך יותר: 4.0 ל-1,000 רכבים לעומת 4.7 בריו. מדובר בפער קטן במספר הרכבים לכל אלף, אך הוא לטובת הסנטרה.

איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, קיה ריו או ניסאן סנטרה?

קיה ריו 2024 (22 ימים לעומת 35 ימים). קיה ריו נמכרת מהר יותר: 22 ימים לעומת 35 ימים לסנטרה. הפער עשוי להיות משמעותי אם חשוב לכם למכור את הרכב בזמן קצר יותר.

איזה רכב נפוץ יותר בכביש, קיה ריו או ניסאן סנטרה?

ניסאן סנטרה 2024 (663 על הכביש לעומת 223 על הכביש). ניסאן סנטרה נפוצה יותר בכביש, עם 663 רכבים לעומת 223 לריו. נפוצות גבוהה יותר עשויה להקל על מציאת מידע וניסיון של בעלי רכב אחרים.

באיזה רכב יותר מערכות נוחות וטכנולוגיה, קיה ריו או ניסאן סנטרה?

ניסאן סנטרה 2024 (6 מערכות לעומת 5 מערכות). הסנטרה מובילה במספר המערכות, עם 6 לעומת 5 בריו. גם בביקורות היא מתוארת כמאובזרת בנדיבות, בעוד האבזור בריו בסיסי יחסית.

קיה ריו בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

ניסאן סנטרה בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

השוואות נוספות

השוו רכבים אחרים לפי מה שחשוב לכם