אם ג'י ZS או סיאט איביזה? השוואה מלאה 2026
ההמלצה שלנו
סיאט איביזה היא הבחירה הכוללת המתאימה יותר אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך יותר, חיסכון, עלויות אחזקה וסיכון גניבה נמוך יותר. MG ZS עדיפה אם אתם זקוקים לקרוסאובר מרווח יותר, מעדיפים את יתרון הבטיחות והאבזור שלה או רוצים מכירה מהירה יותר. בשתי המכוניות מצוינים 0 ריקולים, אך אין עדיין מידע מצטבר על אמינות שנתון 2026, ולכן בדקו היטב את היסטוריית התחזוקה ואת מצב הרכב לפני קנייה. קחו בחשבון שבאיביזה נוחות הנסיעה בעיר ובידוד הרעשים בינוניים, וב-MG נוחות הנסיעה ואיכות החומרים אינן מושלמות.
מחיר רכישה: סיאט איביזה 2026
- אם ג'י ZS 2026: ₪154,958
- סיאט איביזה 2026: ₪134,500
סיאט איביזה זולה יותר לרכישה: ₪134,500 לעומת ₪154,958 ל-MG ZS, פער של ₪20,458 שמפנה לכם יותר תקציב להוצאות אחרות.
שמירת ערך: תיקו
- אם ג'י ZS 2026: 14.1% בשנה
- סיאט איביזה 2026: 14.1% בשנה
לפי ההערכה, לשני הדגמים ירידת ערך של 14.1% בשנה, כך שאין כאן יתרון מעשי לאחד מהם.
עלויות אחזקה: סיאט איביזה 2026
- אם ג'י ZS 2026: דרגה 5 מתוך 5
- סיאט איביזה 2026: דרגה 3 מתוך 5
סיאט איביזה מובילה בעלויות האחזקה. בדירוג המופיע לצידה היא בדרגה 3 מתוך 5, לעומת דרגה 5 מתוך 5 ל-MG ZS.
אמינות: תיקו
- אם ג'י ZS 2026: 0 ריקולים
- סיאט איביזה 2026: 0 ריקולים
בשני הדגמים מצוינים 0 ריקולים, ולכן אין יתרון ביניהם במדד הזה. לשנתון 2026 עדיין אין מידע מצטבר על אמינות לאורך זמן, וכדאי לבדוק היסטוריית טיפולים ברכב הספציפי.
בטיחות: אם ג'י ZS 2026
- אם ג'י ZS 2026: ציון בטיחות 3
- סיאט איביזה 2026: ציון בטיחות 2
MG ZS מובילה במדד הבטיחות, עם ציון בטיחות 3 לעומת 2 באיביזה. אם בטיחות היא שיקול מרכזי, זה יתרון שכדאי להביא בחשבון לצד בדיקת מערכות הבטיחות ברכב המסוים.
חיסכון ואיכות סביבה: סיאט איביזה 2026
- אם ג'י ZS 2026: קבוצת זיהום 14
- סיאט איביזה 2026: קבוצת זיהום 9
סיאט איביזה מובילה בחיסכון ובאיכות הסביבה, עם קבוצת זיהום 9 לעומת 14 ב-MG ZS. הפער מצביע על יתרון לאיביזה במדד הזיהום.
ביצועים: תיקו
- אם ג'י ZS 2026: 115 כ"ס
- סיאט איביזה 2026: 115 כ"ס
לשני הדגמים הספק של 115 כ"ס, כך שאין יתרון לפי נתון ההספק. בפועל, אופי הנהיגה שונה: ה-MG היא קרוסאובר והאיביזה סופרמיני.
מרחב ומשפחה: אם ג'י ZS 2026
- אם ג'י ZS 2026: 5 מושבים
- סיאט איביזה 2026: 5 מושבים
MG ZS מובילה במרחב למשפחה: היא קרוסאובר קטן-משפחתי עם תא מטען בנפח כ-443 ליטר, לעומת 355 ליטר באיביזה. שתיהן מציעות 5 מושבים, אך ה-MG מתאימה יותר כשחשובים לכם מרווח ותא מטען גדולים.
סיכון גניבה: סיאט איביזה 2026
- אם ג'י ZS 2026: 7.0 ל-1,000 רכבים
- סיאט איביזה 2026: 2.4 ל-1,000 רכבים
סיכון הגניבה נמוך יותר באיביזה: 2.4 ל-1,000 רכבים, לעומת 7.0 ל-1,000 ב-MG ZS. זה יתרון לאיביזה במדד הזה, אך אינו מחליף בדיקת אמצעי המיגון והביטוח לרכב הספציפי.
מהירות מכירה: אם ג'י ZS 2026
- אם ג'י ZS 2026: 22 ימים
- סיאט איביזה 2026: 26 ימים
MG ZS נמכרת מהר יותר לפי הנתון הזה: 22 ימים לעומת 26 ימים לאיביזה. מדובר בפער של ארבעה ימים, יתרון מתון שעשוי להיות שימושי כשתרצו למכור.
מוניטין ושביעות רצון: סיאט איביזה 2026
- אם ג'י ZS 2026: 5 יתרונות
- סיאט איביזה 2026: 7 יתרונות
סיאט איביזה מובילה במוניטין ובשביעות רצון לפי מספר היתרונות שצוינו: 7 לעומת 5 ל-MG ZS. ביקורות האיביזה מציינות יכולת דינמית טובה ואבזור מעודכן, לצד נוחות עירונית ובידוד רעשים בינוניים.
פופולריות בכביש: סיאט איביזה 2026
- אם ג'י ZS 2026: 1,146 על הכביש
- סיאט איביזה 2026: 1,362 על הכביש
סיאט איביזה נפוצה יותר בכביש, עם 1,362 מכוניות לעומת 1,146 ל-MG ZS. הפער עשוי להקל על מציאת דוגמאות להשוואה, אך אינו מעיד כשלעצמו על מצב הרכב.
טכנולוגיה ונוחות: אם ג'י ZS 2026
- אם ג'י ZS 2026: 6 מערכות
- סיאט איביזה 2026: 5 מערכות
MG ZS מובילה באבזור הטכנולוגי לפי מספר המערכות: 6 לעומת 5 באיביזה. בביקורות מצוינים ב-MG גם מסך 12.3 אינץ׳ ומצלמות היקפיות, אך חלק מהתפעול נעשה דרך תפריטים במסך.
למי מתאים כל רכב
- אם ג'י ZS 2026: MG ZS מתאימה לכם אם אתם מחפשים קרוסאובר עם מרחב ותא מטען נדיבים, אבזור עשיר ויתרון במדדי הבטיחות ומהירות המכירה.
- סיאט איביזה 2026: סיאט איביזה מתאימה לכם אם אתם רוצים מכונית קטנה וזולה יותר לרכישה, עם יתרונות במדדי החיסכון, עלויות האחזקה וסיכון הגניבה.
שאלות נפוצות
מה עדיף, אם ג'י ZS או סיאט איביזה?
סיאט איביזה היא הבחירה הכוללת המתאימה יותר אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך יותר, חיסכון, עלויות אחזקה וסיכון גניבה נמוך יותר. MG ZS עדיפה אם אתם זקוקים לקרוסאובר מרווח יותר, מעדיפים את יתרון הבטיחות והאבזור שלה או רוצים מכירה מהירה יותר. בשתי המכוניות מצוינים 0 ריקולים, אך אין עדיין מידע מצטבר על אמינות שנתון 2026, ולכן בדקו היטב את היסטוריית התחזוקה ואת מצב הרכב לפני קנייה. קחו בחשבון שבאיביזה נוחות הנסיעה בעיר ובידוד הרעשים בינוניים, וב-MG נוחות הנסיעה ואיכות החומרים אינן מושלמות.
איזה רכב זול יותר, אם ג'י ZS או סיאט איביזה?
סיאט איביזה 2026 (₪134,500 לעומת ₪154,958). סיאט איביזה זולה יותר לרכישה: ₪134,500 לעומת ₪154,958 ל-MG ZS, פער של ₪20,458 שמפנה לכם יותר תקציב להוצאות אחרות.
איזה רכב זול יותר לאחזקה, אם ג'י ZS או סיאט איביזה?
סיאט איביזה 2026 (דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5). סיאט איביזה מובילה בעלויות האחזקה. בדירוג המופיע לצידה היא בדרגה 3 מתוך 5, לעומת דרגה 5 מתוך 5 ל-MG ZS.
איזה רכב בטיחותי יותר, אם ג'י ZS או סיאט איביזה?
אם ג'י ZS 2026 (ציון בטיחות 3 לעומת ציון בטיחות 2). MG ZS מובילה במדד הבטיחות, עם ציון בטיחות 3 לעומת 2 באיביזה. אם בטיחות היא שיקול מרכזי, זה יתרון שכדאי להביא בחשבון לצד בדיקת מערכות הבטיחות ברכב המסוים.
איזה רכב חסכוני יותר, אם ג'י ZS או סיאט איביזה?
סיאט איביזה 2026 (קבוצת זיהום 9 לעומת קבוצת זיהום 14). סיאט איביזה מובילה בחיסכון ובאיכות הסביבה, עם קבוצת זיהום 9 לעומת 14 ב-MG ZS. הפער מצביע על יתרון לאיביזה במדד הזיהום.
איזה רכב מרווח יותר, אם ג'י ZS או סיאט איביזה?
אם ג'י ZS 2026 (5 מושבים לעומת 5 מושבים). MG ZS מובילה במרחב למשפחה: היא קרוסאובר קטן-משפחתי עם תא מטען בנפח כ-443 ליטר, לעומת 355 ליטר באיביזה. שתיהן מציעות 5 מושבים, אך ה-MG מתאימה יותר כשחשובים לכם מרווח ותא מטען גדולים.
איזה רכב נגנב פחות, אם ג'י ZS או סיאט איביזה?
סיאט איביזה 2026 (2.4 ל-1,000 רכבים לעומת 7.0 ל-1,000 רכבים). סיכון הגניבה נמוך יותר באיביזה: 2.4 ל-1,000 רכבים, לעומת 7.0 ל-1,000 ב-MG ZS. זה יתרון לאיביזה במדד הזה, אך אינו מחליף בדיקת אמצעי המיגון והביטוח לרכב הספציפי.
איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, אם ג'י ZS או סיאט איביזה?
אם ג'י ZS 2026 (22 ימים לעומת 26 ימים). MG ZS נמכרת מהר יותר לפי הנתון הזה: 22 ימים לעומת 26 ימים לאיביזה. מדובר בפער של ארבעה ימים, יתרון מתון שעשוי להיות שימושי כשתרצו למכור.
לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, אם ג'י ZS או סיאט איביזה?
סיאט איביזה 2026 (7 יתרונות לעומת 5 יתרונות). סיאט איביזה מובילה במוניטין ובשביעות רצון לפי מספר היתרונות שצוינו: 7 לעומת 5 ל-MG ZS. ביקורות האיביזה מציינות יכולת דינמית טובה ואבזור מעודכן, לצד נוחות עירונית ובידוד רעשים בינוניים.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, אם ג'י ZS או סיאט איביזה?
סיאט איביזה 2026 (1,362 על הכביש לעומת 1,146 על הכביש). סיאט איביזה נפוצה יותר בכביש, עם 1,362 מכוניות לעומת 1,146 ל-MG ZS. הפער עשוי להקל על מציאת דוגמאות להשוואה, אך אינו מעיד כשלעצמו על מצב הרכב.
באיזה רכב יותר מערכות נוחות וטכנולוגיה, אם ג'י ZS או סיאט איביזה?
אם ג'י ZS 2026 (6 מערכות לעומת 5 מערכות). MG ZS מובילה באבזור הטכנולוגי לפי מספר המערכות: 6 לעומת 5 באיביזה. בביקורות מצוינים ב-MG גם מסך 12.3 אינץ׳ ומצלמות היקפיות, אך חלק מהתפעול נעשה דרך תפריטים במסך.
אם ג'י ZS בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
סיאט איביזה בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות