מאזדה CX-5 או טויוטה ראב4? השוואה מלאה 2026

ההמלצה שלנו

מאזדה CX-5 היא הבחירה המתאימה יותר אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך, שמירת ערך, בטיחות וסיכון גניבה נמוך יותר. היא מציעה גם תא נוסעים מרווח ותא מטען שימושי, אך קחו בחשבון שצריכת הדלק שלה אינה מצטיינת. ראב4 עדיף אם חיסכון בדלק, עלויות אחזקה ומהירות מכירה חשובות לכם יותר, והוא גם נפוץ יותר בכביש. בשני הדגמים כדאי לבדוק היטב היסטוריית טיפולים, משום שמדובר בדורות חדשים שעדיין אין להם היסטוריית אמינות ארוכה.

מחיר רכישה: מאזדה CX-5 2026

  • מאזדה CX-5 2026: ₪196,000
  • טויוטה ראב4 2026: ₪275,000

מאזדה CX-5 עולה ₪196,000 לעומת ₪275,000 לראב4, פער משמעותי במחיר הרכישה.

שמירת ערך: מאזדה CX-5 2026

  • מאזדה CX-5 2026: 10.1% בשנה
  • טויוטה ראב4 2026: 12.4% בשנה

מאזדה מובילה בשמירת ערך: ירידת הערך השנתית שלה היא 10.1% לעומת 12.4% בראב4, כלומר היא צפויה לאבד פחות מערכה.

עלויות אחזקה: טויוטה ראב4 2026

  • מאזדה CX-5 2026: דרגה 5 מתוך 5
  • טויוטה ראב4 2026: דרגה 3 מתוך 5

ראב4 מוביל בעלויות האחזקה, עם דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 ב-CX-5. בביקורות מצוינת גם צריכת דלק טובה בראב4, בעוד ה-CX-5 עשוי להיות צמא יותר, במיוחד בעיר ובעומס.

אמינות: תיקו

  • מאזדה CX-5 2026: 0 ריקולים
  • טויוטה ראב4 2026: 0 ריקולים

שני הדגמים רשומים עם 0 ריקולים. עם זאת, שניהם חדשים ולכן עדיין אין די היסטוריה כדי לקבוע כיצד יעמדו לאורך זמן.

בטיחות: מאזדה CX-5 2026

  • מאזדה CX-5 2026: ציון בטיחות 8
  • טויוטה ראב4 2026: ציון בטיחות 5

מאזדה מובילה עם ציון בטיחות 8 לעומת 5 בראב4; בביקורות ה-CX-5 מתואר גם כבעל מערך בטיחות מקיף.

חיסכון ואיכות סביבה: טויוטה ראב4 2026

  • מאזדה CX-5 2026: קבוצת זיהום 15
  • טויוטה ראב4 2026: קבוצת זיהום 7

ראב4 עדיף בחיסכון ובפליטות, עם קבוצת זיהום 7 לעומת 15 ב-CX-5. גם בביקורות מודגשת צריכת הדלק הטובה של ההיברידי, בעוד צריכת הדלק של המאזדה אינה מצטיינת.

ביצועים: מאזדה CX-5 2026

  • מאזדה CX-5 2026: 187 כ"ס
  • טויוטה ראב4 2026: 183 כ"ס

מאזדה מובילה עם 187 כ״ס לעומת 183 כ״ס בראב4, אך הפער קטן. בביקורות מצוין שה-CX-5 עלול להרגיש בינוני תחת עומס, בעוד ביצועי הראב4 מתוארים כמספקים.

מרחב ומשפחה: תיקו

  • מאזדה CX-5 2026: 5 מושבים
  • טויוטה ראב4 2026: 5 מושבים

בשניהם יש 5 מושבים. ה-CX-5 מתואר כמרווח במיוחד מאחור ובעל תא מטען שימושי, וגם הראב4 מציע מרחב משפחתי ותא מטען שימושי.

סיכון גניבה: מאזדה CX-5 2026

  • מאזדה CX-5 2026: 8.6 ל-1,000 רכבים
  • טויוטה ראב4 2026: 20.1 ל-1,000 רכבים

מאזדה עדיפה מבחינת סיכון גניבה: 8.6 ל-1,000 רכבים לעומת 20.1 ל-1,000 בראב4.

מהירות מכירה: טויוטה ראב4 2026

  • מאזדה CX-5 2026: 26 ימים
  • טויוטה ראב4 2026: 22 ימים

ראב4 נמכר מהר יותר, בתוך 22 ימים לעומת 26 ימים ל-CX-5. הפער קטן יחסית, אך הראב4 צפוי להיות קל יותר למכירה.

מוניטין ושביעות רצון: מאזדה CX-5 2026

  • מאזדה CX-5 2026: 7 יתרונות
  • טויוטה ראב4 2026: 7 יתרונות

מאזדה מובילה במוניטין ושביעות רצון, אף שבשני הדגמים נמנו 7 יתרונות. לראב4 יש מוניטין עולמי חזק, אך הדור החדש עדיין חסר היסטוריית שימוש מקומית ארוכה.

פופולריות בכביש: טויוטה ראב4 2026

  • מאזדה CX-5 2026: 1,960 על הכביש
  • טויוטה ראב4 2026: 4,564 על הכביש

ראב4 נפוץ יותר בכביש, עם 4,564 רכבים לעומת 1,960 ל-CX-5, ולכן סביר שיהיה מוכר ונפוץ יותר בשוק.

טכנולוגיה ונוחות: תיקו

  • מאזדה CX-5 2026: 6 מערכות
  • טויוטה ראב4 2026: 6 מערכות

בשני הרכבים יש 6 מערכות בתחום הטכנולוגיה והנוחות. בביקורות ה-CX-5 מתואר כנוח ומאובזר, אך חלק מהתפעול נעשה דרך מסך המגע; בראב4 מצוינים מתגים פיזיים רבים לצד ממשק מולטימדיה שלא תמיד נוח.

למי מתאים כל רכב

  • מאזדה CX-5 2026: מאזדה CX-5 מתאימה לכם אם אתם מחפשים רכב משפחתי מרווח ובטיחותי, מעדיפים מנוע בנזין מסורתי ורוצים להוציא פחות בקנייה.
  • טויוטה ראב4 2026: טויוטה ראב4 מתאימה לכם אם אתם מעדיפים קרוסאובר היברידי חסכוני, ורוצים רכב נפוץ שקל יותר למכור.

שאלות נפוצות

מה עדיף, מאזדה CX-5 או טויוטה ראב4?

מאזדה CX-5 היא הבחירה המתאימה יותר אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך, שמירת ערך, בטיחות וסיכון גניבה נמוך יותר. היא מציעה גם תא נוסעים מרווח ותא מטען שימושי, אך קחו בחשבון שצריכת הדלק שלה אינה מצטיינת. ראב4 עדיף אם חיסכון בדלק, עלויות אחזקה ומהירות מכירה חשובות לכם יותר, והוא גם נפוץ יותר בכביש. בשני הדגמים כדאי לבדוק היטב היסטוריית טיפולים, משום שמדובר בדורות חדשים שעדיין אין להם היסטוריית אמינות ארוכה.

איזה רכב זול יותר, מאזדה CX-5 או טויוטה ראב4?

מאזדה CX-5 2026 (₪196,000 לעומת ₪275,000). מאזדה CX-5 עולה ₪196,000 לעומת ₪275,000 לראב4, פער משמעותי במחיר הרכישה.

איזה רכב שומר ערך טוב יותר, מאזדה CX-5 או טויוטה ראב4?

מאזדה CX-5 2026 (10.1% בשנה לעומת 12.4% בשנה). מאזדה מובילה בשמירת ערך: ירידת הערך השנתית שלה היא 10.1% לעומת 12.4% בראב4, כלומר היא צפויה לאבד פחות מערכה.

איזה רכב זול יותר לאחזקה, מאזדה CX-5 או טויוטה ראב4?

טויוטה ראב4 2026 (דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5). ראב4 מוביל בעלויות האחזקה, עם דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 ב-CX-5. בביקורות מצוינת גם צריכת דלק טובה בראב4, בעוד ה-CX-5 עשוי להיות צמא יותר, במיוחד בעיר ובעומס.

איזה רכב בטיחותי יותר, מאזדה CX-5 או טויוטה ראב4?

מאזדה CX-5 2026 (ציון בטיחות 8 לעומת ציון בטיחות 5). מאזדה מובילה עם ציון בטיחות 8 לעומת 5 בראב4; בביקורות ה-CX-5 מתואר גם כבעל מערך בטיחות מקיף.

איזה רכב חסכוני יותר, מאזדה CX-5 או טויוטה ראב4?

טויוטה ראב4 2026 (קבוצת זיהום 7 לעומת קבוצת זיהום 15). ראב4 עדיף בחיסכון ובפליטות, עם קבוצת זיהום 7 לעומת 15 ב-CX-5. גם בביקורות מודגשת צריכת הדלק הטובה של ההיברידי, בעוד צריכת הדלק של המאזדה אינה מצטיינת.

לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, מאזדה CX-5 או טויוטה ראב4?

מאזדה CX-5 2026 (187 כ"ס לעומת 183 כ"ס). מאזדה מובילה עם 187 כ״ס לעומת 183 כ״ס בראב4, אך הפער קטן. בביקורות מצוין שה-CX-5 עלול להרגיש בינוני תחת עומס, בעוד ביצועי הראב4 מתוארים כמספקים.

איזה רכב נגנב פחות, מאזדה CX-5 או טויוטה ראב4?

מאזדה CX-5 2026 (8.6 ל-1,000 רכבים לעומת 20.1 ל-1,000 רכבים). מאזדה עדיפה מבחינת סיכון גניבה: 8.6 ל-1,000 רכבים לעומת 20.1 ל-1,000 בראב4.

איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, מאזדה CX-5 או טויוטה ראב4?

טויוטה ראב4 2026 (22 ימים לעומת 26 ימים). ראב4 נמכר מהר יותר, בתוך 22 ימים לעומת 26 ימים ל-CX-5. הפער קטן יחסית, אך הראב4 צפוי להיות קל יותר למכירה.

לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, מאזדה CX-5 או טויוטה ראב4?

מאזדה CX-5 2026 (7 יתרונות לעומת 7 יתרונות). מאזדה מובילה במוניטין ושביעות רצון, אף שבשני הדגמים נמנו 7 יתרונות. לראב4 יש מוניטין עולמי חזק, אך הדור החדש עדיין חסר היסטוריית שימוש מקומית ארוכה.

איזה רכב נפוץ יותר בכביש, מאזדה CX-5 או טויוטה ראב4?

טויוטה ראב4 2026 (4,564 על הכביש לעומת 1,960 על הכביש). ראב4 נפוץ יותר בכביש, עם 4,564 רכבים לעומת 1,960 ל-CX-5, ולכן סביר שיהיה מוכר ונפוץ יותר בשוק.

מאזדה CX-5 בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

טויוטה ראב4 בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

השוואות נוספות

השוו רכבים אחרים לפי מה שחשוב לכם